Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 07.08.2020 14:48

Ludzi trochę jest, ale nie za wiele. Samochód obrysowałem sam o murek ;) .
Co do Konoby Kala raz byłem, więcej nie zamierzam. Dania mają zawyżoną gramaturę. Wzięliśmy dwie orady, które w sumie ważyły może z 700 gram, policzono nas za 1 kg
Inna sprawa, że ekstra trzeba zamawiać dodatki typu frytki, surówka. Porcja kalmarów także nie za wielka. 5 sztuk bodajże, gdzie standardowo dają w tej cenie 8. Obok w knajpce, choć nie wygląda tak atrakcyjne, jak Kala, dania większe, smaczniejsze ,kompletne i znaczenie tańsze. Dwie orady w konobie bez dodatków 300 HRK, w knajpie obok filet z orady z frytkami 85 HRK / porcja, ryby w całości po 90 HRK porcja. Dzisiaj jesteśmy na rejsie, jutro pstryknę cennik.
marcox
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 20.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcox » 08.08.2020 13:48

SebastianM napisał(a):Ludzi trochę jest, ale nie za wiele. Samochód obrysowałem sam o murek ;) .
Obok w knajpce, choć nie wygląda tak atrakcyjne, jak Kala, dania większe, smaczniejsze ,kompletne i znaczenie tańsze..


Mówisz o Konoba Maslina? :)
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 08.08.2020 14:37

Jadran Grill chyba tak się nazywa, ostatnia knajpka na promenadzie patrzą w kierunku morza. W Maslina także jest spoko, zestaw kosztuje 150 HRK. Nie podlega kwestii, że Kala serwuje naprawdę bardzo dobre jedzenie, ale na turystach przycinają. Moja żona sprostowała mnie dzisiaj, że kalmarów na tacy było 8 sztuk, co stanowiło 2 porcje ( dla mojej żony i szwagierki). Wczoraj byliśmy w Omišiu, widać, że konkurencja służy. Ceny podobne, ale dania prezentowały się znacznie okazałej.
Ostatnio edytowano 08.08.2020 19:31 przez SebastianM, łącznie edytowano 1 raz
marcox
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 20.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcox » 08.08.2020 19:08

gusia-s napisał(a): Mnie wręcz przeciwnie :? Dopiero w tym roku pierwszy raz trafiłam właśnie z Brača do Omiš na kilka godzin i nic mnie w nim nie urzekło. Miasto jakich wiele, wzmożony ruch uliczny, tłumy ludzi, mikra starówka, poza nią zero klimatu. Miasto jest ładnie położone ale zabudowa fatalna. Na plus możliwość rejsu Cetiną ale to wystarczy wpaść na 1 dzień.
W mojej ocenie nawet nie ma porównania do Splitu, choć ten pierwszym razem też tak średnio mi się spodobał. Z każdą kolejną wizytą zyskuje jednak ;) może podobnie byłoby z Omišem :?: ale nie planuję wracać.


Mi też za pierwszym razem spodobało się tak sobie ale za każdym razem jak tam byłem to tak jak piszesz - zyskiwał na ocenie :)

marcox napisał(a): PS.2 Gdzie tu w okolicy mogę znaleźć dobrą ribarnicę? w której mogę zamówić rybkę z usługą czyszczenia :wink:
Czyszczenie rybek to prosta sprawa, oskrobać, rozciąć brzuch i wywalić z niego wszystkie leluty, wyciąć skrzela i oczy lub całą głowę i już :) Makrela nie wymaga nawet skrobania. W razie gdybyś kupił ryby w takie żółto/seledynowe paski (salpa) zachowaj ostrożność ;) Często widywałam je również snurkując.[/quote]

O tego nie wiedziałem. Z tą ostrożnością to dopiero jak wygooglałem o tych rybkach to wiem o co chodzi:)
hmm ciekawa sprawa. Rybki halucynogenne 8O 8) :lol: Będzie trzeba kiedyś wypróbować :mrgreen:


ELIMAR napisał(a): najlepiej podjechać do Postiry do przetwórni ryb ...
Povlja ma to do siebie, że jest "dziurą" z której wszędzie daleko i 40 km w jedną stronę po rybę to jednak problematyczne ;) chyba, że po drodze skądś.
Ryby i inne ustrojstwa morskie na targu w Supetar były droższe niż Konzumie czy Tommym gdzie można było kupić również świeżutkie. W marketach są często promocje ale takiego też brak w Povlji czy Sumartinie.[/quote]


No właśnie widzę że w tych okolicach jest problem z rybkami. Albo daleko albo nic. Dziś specjalnie rano wybrałem się po Sumartinu ale tamtejsza Rybarnica zamknięta na 4 spusty i w środku widać że chyba na stałe zamknięta.
Do Postiry troszku daleko aby jechać specjalnie po 3-4 rybki. Może przy okazji jak będę tam przejazdem to wstąpie.

W Omiś jest stanowisko Rybarnica w Konzum- czynne w niektóre dni rano i tam można było dostać rybki bez problemu.
marcox
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 20.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcox » 08.08.2020 19:12

ELIMAR napisał(a):dzięki za info :)
Jak czytałam na FB forum to miejscowi piszą ,że w tym roku wyjątkowo dużo ludzi w Povlji, że nie ma gdzie aut parkować i z tego parowania samochody poobdrapywane i z pourywanymi lusterkami :( no i że nie ma jak przez miasteczko przejechać.
Nam się nigdy nic takiego nie przytrafiło.
Miłej zabawy i świetnych wrażeń podczas odpoczynku życzę :) :) :)


Jestem tutaj pierwszy raz ale samochodów faktycznie sporo - zarówno przy ulicy wzdłuż zatoki jak i na ulicy w centrum miasteczka.
Ale lusterek pourywanych jakoś nie odnotowałem :mrgreen:
Większość to samochody na blachach tutejszych ST lub Zagrzeb- czyli Chorwaci.
trochę DE, CZ, mało NL, no i PL też w miarę często spotykam
Usek82
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Usek82 » 08.08.2020 19:43

SebastianM napisał(a):Ludzi trochę jest, ale nie za wiele. Samochód obrysowałem sam o murek ;) .
Co do Konoby Kala raz byłem, więcej nie zamierzam. Dania mają zawyżoną gramaturę. Wzięliśmy dwie orady, które w sumie ważyły może z 700 gram, policzono nas za 1 kg
Inna sprawa, że ekstra trzeba zamawiać dodatki typu frytki, surówka. Porcja kalmarów także nie za wielka. 5 sztuk bodajże, gdzie standardowo dają w tej cenie 8. Obok w knajpce, choć nie wygląda tak atrakcyjne, jak Kala, dania większe, smaczniejsze ,kompletne i znaczenie tańsze. Dwie orady w konobie bez dodatków 300 HRK, w knajpie obok filet z orady z frytkami 85 HRK / porcja, ryby w całości po 90 HRK porcja. Dzisiaj jesteśmy na rejsie, jutro pstryknę cennik.

Potwierdzam opinie Sebastiana o Konoby Kala, porcje zawyżają, wszystkie dodatki płatne extra. Wczoraj za 2 rybki, 2 razy kurczak z grila za 580 kun. Obsługa dużo dużo do życzenia
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 08.08.2020 19:57

gusia-s napisał(a):Mnie wręcz przeciwnie :? Dopiero w tym roku pierwszy raz trafiłam właśnie z Brača do Omiš na kilka godzin i nic mnie w nim nie urzekło. Miasto jakich wiele, wzmożony ruch uliczny, tłumy ludzi, mikra starówka, poza nią zero klimatu. Miasto jest ładnie położone ale zabudowa fatalna. Na plus możliwość rejsu Cetiną ale to wystarczy wpaść na 1 dzień.

Byliście w piątek na rejsie z Povlji do Omniša i rejsie po Certinie?. To musieliśmy się spotkać ;) .
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 10.08.2020 13:32

Lubin w rybarnicy w Postira dzisiaj po 39/kg :-). Orady po 45 bodajże, owoców morza nie było już.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 12.08.2020 12:09

ELIMAR napisał(a):
Czyli nieuchronnie zmierza do cywilizacji :)
Mam prośbę, czy możesz sprawdzić czy są również rejsy bez "fiszpiknigowe" ? takie ciche spokojne , bez muzyki, drinków i smażonej ryby ?
Chodzi mi głównie o rejs wokół zatok od Tri Luka do Sumartinu i z powrotem.
Zapytasz?
Proszę :)

Witam. Już wiem więcej. Są w Povlji przewoźnicy oferujący rejsy indywidualne małymi łódkami z płyciennym zadaszeniem. Łódeczki ala wodne taksówki. Nie znam cen, ale odbywa się to zdaje poza systemem fiskalnym :) . Ludzi bardzo mało moim zdaniem. Na TL wczoraj może z 10 rodzin. Na RT i betonach pustki, kilkanaście osób, nieco więcej na Ratacu. Ogólnie rzec można "wsi spokojna, wsi wesoła".
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 13.08.2020 14:05

Super :)
Dziękuję za informacje :)
Pozdrawiam cieplutko :)
marcox
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 20.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcox » 13.08.2020 18:40

Jak już o łodziach mowa to w Povjli raczej nie można nic wynająć ale w Sumartinie jest wynajem RIB czy klasycznych motorówek.
Trzeba się zapisać z 2-3 dniowym wyprzedzeniem - przynajmniej ja tak miałem.
Wynajętą motorówką obskoczyliśmy Bol, Stari Grad i Jelse na Hvarze oraz liczne zatoczki wzdłuż Braci i Hvaru.
Ogólnie fajna sprawa - polecam.
Uprzedzając pytania aby wynająć motorówkę trzeba posiadać patent przynajmniej sternika motorowodnego.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 13.08.2020 18:43

Tak łódkę bierzesz ze sternikiem, jak taksówkę :-D. W Povlji wystarczy spytać w konobie.
jacek1974
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 25.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek1974 » 05.12.2021 12:20

Witajcie. Po kilku ładnych latach chcemy wrócić do Povlji. Tym razem większą ekipą. 2+2, 2+3, 2+3. Poprosiłem na start Villa Arija o ofertę . U Gracinów będzie chyba za ciasno... W razie czego macie jakieś inne pomysły?
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 17.12.2021 18:26

jacek1974 napisał(a):Witajcie. Po kilku ładnych latach chcemy wrócić do Povlji. Tym razem większą ekipą. 2+2, 2+3, 2+3. Poprosiłem na start Villa Arija o ofertę . U Gracinów będzie chyba za ciasno... W razie czego macie jakieś inne pomysły?


U Gracinów to chyba ,że wszystkie apartamenty zarezerwujesz :)
Popytaj może dalej na puncie w kierunku Ticja Luca,
Najlepiej poszukaj na Bookingu a potem skontaktuj się bezpośrednio z właścicielami :)
jacek1974
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 25.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek1974 » 17.12.2021 18:55

Już znalazłem i zabukowałem.
http://m.apartmany-brac.eu
Teraz tylko czekać na lipiec.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI - strona 61
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone