Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 04.08.2020 09:16

Tłumów nie ma, na plażach luz. W niedzielę było więcej ludzi, ale ze względu na Chorwatów, którzy wpadli na weekend. Mnie osobiście najbardziej pasuje plaża Ratac, RT ma fatalne wejście do wody, jedynie z lewej strony jest żwirek. Ticija Luka także wydaje się być ok. Przechodziliśmy tylko, ale widziałem, że jest żwirek i natryski. Ogólnie bardzo fajne miejsce. Dzisiaj nieco pochmurnie, więc udajemy się na zwiedzanie, Vidowa Gora, klasztor i zobaczymy na co jeszcze wystarczy czasu. marcox my wczoraj także byliśmy na tej plaży, więc być może minęliśmy się , w zasadzie chyba tylko 2 polskie rodziny słyszałem wczoraj na plaży .
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 04.08.2020 12:16

SebastianM napisał(a):Ticija Luka także wydaje się być ok. Przechodziliśmy tylko, ale widziałem, że jest żwirek i natryski .

Na TL zamontowali natryski? 8O
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 04.08.2020 15:34

anakin napisał(a):
SebastianM napisał(a):Ticija Luka także wydaje się być ok. Przechodziliśmy tylko, ale widziałem, że jest żwirek i natryski .

Na TL zamontowali natryski? 8O

Tak. Wczoraj po przejściu burzy, udałem się z moją lepszą połową na wieczorny spacer, żeby to zweryfikować. Jest jedno podwójne stanowisko, działa .
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 05.08.2020 22:23

ELIMAR napisał(a):
SebastianM napisał(a):Spokojnie pojedziemy, bez obawy. Owszem ogniska choroby pojawiają się, ale są punktowe. Przy okazji pytanie odnośnie jakiegoś rejsu dookoła Brać. Czy z Povlji można się na takowy załapać?


Z Povlji nie ma takowych atrakcji.
Co najwyżej możesz wynająć łódkę i sam popłynąć.
Zapytaj o to w wypożyczalni "pływadełek " w Sumartinie albo w Bol

Będzie rejs z Povlji, w piątek płyniemy do Omiša , 290 HRK z rybką i drinkami w cenie . Jak widziałem, codziennie są wycieczki statkiem. Właśnie przycumował do nabrzeża przy konobie.
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4142
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 06.08.2020 08:22

SebastianM napisał(a):
ELIMAR napisał(a):
SebastianM napisał(a):Spokojnie pojedziemy, bez obawy. Owszem ogniska choroby pojawiają się, ale są punktowe. Przy okazji pytanie odnośnie jakiegoś rejsu dookoła Brać. Czy z Povlji można się na takowy załapać?


Z Povlji nie ma takowych atrakcji.
Co najwyżej możesz wynająć łódkę i sam popłynąć.
Zapytaj o to w wypożyczalni "pływadełek " w Sumartinie albo w Bol

Będzie rejs z Povlji, w piątek płyniemy do Omiša , 290 HRK z rybką i drinkami w cenie . Jak widziałem, codziennie są wycieczki statkiem. Właśnie przycumował do nabrzeża przy konobie.


Czyli nieuchronnie zmierza do cywilizacji :)
Mam prośbę, czy możesz sprawdzić czy są również rejsy bez "fiszpiknigowe" ? takie ciche spokojne , bez muzyki, drinków i smażonej ryby ?
Chodzi mi głównie o rejs wokół zatok od Tri Luka do Sumartinu i z powrotem.
Zapytasz?
Proszę :)
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 06.08.2020 08:53

Rozkład i rodzaj rejsów jest przy konobie. Rejsy są raczej spontanicznie, w zależności od zainteresowania. Zrobię fotkę i mogę zapytać. Dziewczyna świetnie mówi po polsku. Przed chwilą wyszli w morze.
Załączniki:
Resizer_15966970075780.jpg
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4142
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 06.08.2020 12:30

Zrób fotę proszę i zapytaj :)
Będę bardzo wdzięczna .
Może jak oni nie robią takich "lajtowych " rejsów to wiedzą kto robi i gdzie pytać tak żeby ktoś "kierował" łódką ale bez dodatkowych atrakcji. Sam rejs . Dziękuję :)
Baw się dobrze i wypoczywaj :)
Dobrej pogody i miłego urlopu :)
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 06.08.2020 14:33

https://ibb.co/CnfMpqB tyle z rozkładu. Jak wrócą z morza, zapytam, najpóźniej jutro podczas rejsu. Odpoczywamy, choć trzeci dzień jest pochmurnie. Dzisiaj odwiedziliśmy Bol, zakupy w ribarnicy i Zlatni Rat .
marcox
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 20.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcox » 06.08.2020 17:37

SebastianM napisał(a):
anakin napisał(a):
SebastianM napisał(a):Ticija Luka także wydaje się być ok. Przechodziliśmy tylko, ale widziałem, że jest żwirek i natryski .

Na TL zamontowali natryski? 8O

Tak. Wczoraj po przejściu burzy, udałem się z moją lepszą połową na wieczorny spacer, żeby to zweryfikować. Jest jedno podwójne stanowisko, działa .



działa działa
Ja przed burzą tam pływałem :D
Ładne dno - pod wodą ok 5 m od brzegu zaczyna się łądne zbocze z kamieni które schodzi z 10-15m wgłąb.
marcox
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 20.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcox » 06.08.2020 17:41

SebastianM napisał(a):https://ibb.co/CnfMpqB tyle z rozkładu. Jak wrócą z morza, zapytam, najpóźniej jutro podczas rejsu. Odpoczywamy, choć trzeci dzień jest pochmurnie. Dzisiaj odwiedziliśmy Bol, zakupy w ribarnicy i Zlatni Rat .


Potwierdzam
Dziś sporo tego pływa- chyba pogoda odpowiednia na takie rejsy bo idzie wytrzymać :D
Od jutra zapowiadają full klar 8)

PS. Omiś polecam - zawsze tam byłem w ciągu ostatnich 4 lat. Nam się podobał lepiej niż Split.
Szczególnie wieczorami.

PS.2 Gdzie tu w okolicy mogę znaleźć dobrą ribarnicę? w której mogę zamówić rybkę z usługą czyszczenia :wink:
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 06.08.2020 18:21

Byliśmy dzisiaj w Sumartinie i niestety było nieczynne. Najbliższą ribarnicę google wskazał w Bol. Pojechaliśmy, jest bardzo mała, jeden rybak raptem, ale do koszyka trafiły orada, brančin i kalmary, świeże wszystko. Ryby zjedzone, kalmary na wieczór. Nie odważyliśmy się kupić ośmiornic, nie potrafimy ich przyrządzić.
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4142
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 07.08.2020 08:25

marcox napisał(a):
SebastianM napisał(a):https://ibb.co/CnfMpqB tyle z rozkładu. Jak wrócą z morza, zapytam, najpóźniej jutro podczas rejsu. Odpoczywamy, choć trzeci dzień jest pochmurnie. Dzisiaj odwiedziliśmy Bol, zakupy w ribarnicy i Zlatni Rat .


Potwierdzam
Dziś sporo tego pływa- chyba pogoda odpowiednia na takie rejsy bo idzie wytrzymać :D
Od jutra zapowiadają full klar 8)

PS. Omiś polecam - zawsze tam byłem w ciągu ostatnich 4 lat. Nam się podobał lepiej niż Split.
Szczególnie wieczorami.

PS.2 Gdzie tu w okolicy mogę znaleźć dobrą ribarnicę? w której mogę zamówić rybkę z usługą czyszczenia :wink:


najlepiej podjechać do Postiry do przetwórni ryb
Czynne do 16.00
w soboty nie czynne
Tam zawsze świeża ryba :)
Tylko sam musisz czyścić :( jak to w rybarnicy nie ma takiej usługi
Może poproś Gospodarzy o oni Ci rybkę ugrilują :)
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4142
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 07.08.2020 08:31

SebastianM napisał(a):https://ibb.co/CnfMpqB tyle z rozkładu. Jak wrócą z morza, zapytam, najpóźniej jutro podczas rejsu. Odpoczywamy, choć trzeci dzień jest pochmurnie. Dzisiaj odwiedziliśmy Bol, zakupy w ribarnicy i Zlatni Rat .


dzięki za info :)
Jak czytałam na FB forum to miejscowi piszą ,że w tym roku wyjątkowo dużo ludzi w Povlji, że nie ma gdzie aut parkować i z tego parowania samochody poobdrapywane i z pourywanymi lusterkami :( no i że nie ma jak przez miasteczko przejechać.
Nam się nigdy nic takiego nie przytrafiło.
Miłej zabawy i świetnych wrażeń podczas odpoczynku życzę :) :) :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.08.2020 09:37

marcox napisał(a): PS. Omiś polecam - zawsze tam byłem w ciągu ostatnich 4 lat. Nam się podobał lepiej niż Split.
Szczególnie wieczorami...
Mnie wręcz przeciwnie :? Dopiero w tym roku pierwszy raz trafiłam właśnie z Brača do Omiš na kilka godzin i nic mnie w nim nie urzekło. Miasto jakich wiele, wzmożony ruch uliczny, tłumy ludzi, mikra starówka, poza nią zero klimatu. Miasto jest ładnie położone ale zabudowa fatalna. Na plus możliwość rejsu Cetiną ale to wystarczy wpaść na 1 dzień.
W mojej ocenie nawet nie ma porównania do Splitu, choć ten pierwszym razem też tak średnio mi się spodobał. Z każdą kolejną wizytą zyskuje jednak ;) może podobnie byłoby z Omišem :?: ale nie planuję wracać.

marcox napisał(a): PS.2 Gdzie tu w okolicy mogę znaleźć dobrą ribarnicę? w której mogę zamówić rybkę z usługą czyszczenia :wink:
Czyszczenie rybek to prosta sprawa, oskrobać, rozciąć brzuch i wywalić z niego wszystkie leluty, wyciąć skrzela i oczy lub całą głowę i już :) Makrela nie wymaga nawet skrobania. W razie gdybyś kupił ryby w takie żółto/seledynowe paski (salpa) zachowaj ostrożność ;) Często widywałam je również snurkując.

ELIMAR napisał(a): najlepiej podjechać do Postiry do przetwórni ryb ...
Povlja ma to do siebie, że jest "dziurą" z której wszędzie daleko i 40 km w jedną stronę po rybę to jednak problematyczne ;) chyba, że po drodze skądś.
Ryby i inne ustrojstwa morskie na targu w Supetar były droższe niż Konzumie czy Tommym gdzie można było kupić również świeżutkie. W marketach są często promocje ale takiego też brak w Povlji czy Sumartinie.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 07.08.2020 14:13

Dawno się nie odzywałem, mój pobyt był bardzo sympatyczny. W Povlja zmieniło się trochę ale jednak jakoś nie za dużo :). Te same osoby i buźki jak zawsze, to też daje klimat. Makina zmieniła właściciela i tam były totalne pustki, ceny też były mało ciekawe. Cenowo w miasteczku podobnie jak 3 lata temu podobała nam się Maslina i wiadomo Kala jak wzór z tym iż z mniejszym wyborem dań. Ticja Luka ma prysznic podwójny, wygodna i fajna sprawa, ale znów jest tam kumulacja ludzi na cypelku i jedynie jak jest pełna lampa w południe to może uda się być samemu a po 16-tej będzie o to trudno.
Ten stateczek Fish Picnic pływa dosyć regularnie, rozmawiałem z właścicielem bo raz nas zaczepił w sklepie i bardzo namawiał. Skarżył się że w tym roku słabo z frekwencją i że wozi głównie Polaków. Płynnie mówił po Polsku, nam proponował wycieczkę na Hvar do Jelsa ale podziękowaliśmy bo byliśmy tam nie raz, akurat wtedy płynęła ekipa ponad 20 osób z Polski. Statek zabiera do 120 osób. Jak ktoś chce to mam do niego numer telefonu bo mi zostawił.
Byliśmy na początku lipca i z ilością ludzi było super, ogólnie pustki.... jednak gdy wyjeżdżaliśmy to wieczorami w porcie już było "ostro" z frekwencją, naprawdę było gęsto od ludzi.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI - strona 60
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone