Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach..Zima 2018/19

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach..Tatry 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 02.11.2018 17:17

ruzica napisał(a):S. twierdzi, że to tylko tak wygląda, a było łatwo. Za najtrudniejsze zaś ocenił Żleb Honoratki(bardzo stromo i z przepaścią) i zejście z Kozich Czub(brak wyraźnych stopni). Zresztą nic dziwnego, bo to są odcinki zejściowe, a zejście zawsze jest trudniejsze.

Oj, to prawda! Ja ostatnio zrobiłam się bardzo ostrożna na zejściach. Chyba na starość ;) trochę zmądrzałam, mam więcej wyobraźni i już nie zbiegam tak, jak kiedyś. Za to pod górę idę zdecydowanie szybciej 8)

ruzica napisał(a):Samo przejście od mostku do schroniska tez było wyczynem, ponieważ na każdym kamieniu stał ktoś z kijem do selfie :roll:

Dobrze, że nie powpadali do stawu :roll:

Zgadzam się z Marzeną - super odcinek! :D
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach..Tatry 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 04.11.2018 18:18

maslinka napisał(a):Oj, to prawda! Ja ostatnio zrobiłam się bardzo ostrożna na zejściach. Chyba na starość ;) trochę zmądrzałam, mam więcej wyobraźni i już nie zbiegam tak, jak kiedyś. Za to pod górę idę zdecydowanie szybciej 8)




Ja pod górkę czasem prawie biegnę, ale zwykle to jest spowodowane tym, że albo nie mogę się doczekać widoku ze szczytu, albo szarlotki/herbaty/piwa w schronisku. Za to z górki schodzę jak ostatnia ofiara, mało kto potrafi wolniej :mrgreen:

maslinka napisał(a):Zgadzam się z Marzeną - super odcinek! :D


Cieszę, się, że się Wam podobał- za chwilę następny :idea: :papa:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach..Tatry 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 04.11.2018 18:39

Dzień 10, 28.08.2018

Kiry-Dolina Kościeliska-Hala Stoły, powrót tą samą drogą, bo nie ma innej :wink:


Po wczorajszym pełnym wrażeń dniu, dziś nabierzemy trochę oddechu. Co w praktyce oznacza, że najpierw będziemy długo spać, potem snuć się z kawą w piżamach po tarasie, a w rezultacie na szlaku zameldujemy się około godziny 12 stej w południe :oops:

Do wylotu szlaku dowiezie nas oczywiście bus, Korsa jak na razie ma ciągle wakacje. Doliny Kościeliskiej za bardzo nie lubię w sezonie. Powody możecie sami odgadnąć:


t161.jpg


Ale wystarczy przyspieszyć trochę kroku i tłumy zostają w tyle:


t162.jpg


Hordy poszły prosto(zapewne w kierunku schroniska Ornak), za to my zaraz skręcimy w prawo:


t163.jpg


Halę Stoły chciałam odwiedzić już dawno, ale jakoś się złożyło, że szlak był remontowany przez dość długi czas i zawsze jak byliśmy w górach to był zamknięty.

Wikipedia mówi, że Hala leży na stromym stoku, toteż trzeba się trochę wdrapać po drewnianych schodach:

t164.jpg


Przeważnie idzie się lasem, ale gdzieniegdzie jest trochę widoczków:

t165.jpg



t166.jpg



t167.jpg


Turystów po drodze spotkaliśmy niewielu, za to spotkaliśmy żmiję :evil: To już 3 żmija w moim życiu, z czego pierwsza w Polsce :roll:


t168.jpg


Jeszcze parę kroków:

t169.jpg


I dojdziemy do celu. na Stołach są szałasy pasterskie, chyba nawet zabytkowe. Nigdzie nam się dzisiaj nie spieszy, więc będziemy tu siedzieć i patrzeć. Widoki całkiem przyjemne:

t170.jpg


t171.jpg


No, ale nie będziemy tu siedzieć bez końca, w końcu zleziemy, na szczęście żmiji już nie będzie. Za to będą kijanki w kałuży:


t172.jpg


Wycieczka była krótka, ale Stoły to bardzo fajne miejsce na ucieczkę od tłumu turystów.

Teraz pójdziemy zbierać siły na jutrzejszą wyprawę roku.

:papa:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach..Tatry 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 05.11.2018 14:18

Widoki fenomenalne w przedostatnim odcinku :) .

A na Stołach nigdy nie byłem, ani ich nie kojarzyłem :oops: , aż musiałem sprawdzić, gdzie to jest :wink: .
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach..Tatry 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 06.11.2018 09:16

Super widoki :lol:
I nie trzeba jechać w Dolomity, żeby świstaki spotkać :mrgreen:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach..Tatry 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 06.11.2018 10:01

maslinka napisał(a):Oj, to prawda! Ja ostatnio zrobiłam się bardzo ostrożna na zejściach. Chyba na starość ;) trochę zmądrzałam, mam więcej wyobraźni i już nie zbiegam tak, jak kiedyś. Za to pod górę idę zdecydowanie szybciej 8)


Cały czas z przyjemnością oglądam i kombinuję gdzie pójdziemy następnym razem, niestety muszę dać kostce dojść do siebie :( Od teraz Karb będzie mi się źle kojarzył :( Przez pogodę i kontuzję małżonka nie mogła pierwszy raz zdobyć Kościelca :(
Oj coś w tym jest, co do Twojej starości bym polemizował czyli My (ja i małzonka) to już matuzalemy jesteśmy ? :mrgreen: faktycznie pod górę człowiek drze jak nie wiem z góry natomiast całkiem powolutku :)
Co do Polany na Stołach nie byliśmy (jeszcze) ale zawsze idąc na Czerwone Wierchy o niej wspominamy :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach..Tatry 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 06.11.2018 10:11

Patrzę na Orlą z tęsknotą.....
Na tym kominie za pierwszym razem również się poddałam :oops:
Na szczęscie z wiekiem zmądrzałam i stwierdzam po kolejnych jego przejściach ze absolutnie nie było się czego bać :mrgreen:
Słynna drabinka też wcale nie taka straszna jak sie kiedys wydawała :mrgreen:
Ciekawe odcinki są również dalej - już za Granatami.
Orla to zdecydowanie mój tatrzański szlak nr 1 :hearts: :hearts: :hearts:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach..Tatry 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 06.11.2018 10:15

no 1 ze względu ? :) wszak ten szlak jest dla twardzieli pozostałe dla mientkich ceprów :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach..Tatry 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 06.11.2018 10:22

bluesman napisał(a):no 1 ze względu ? :)

Ze względu na widoki, na ekspozycję, na poziom trudności i satysfakcję jaką daje pokonanie jego i własnych słabości :wink:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach..Tatry 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 06.11.2018 10:27

aha i to rozumiem :) Miałem 18 lat kiedy pierwszy raz pokonywałem tą trasę i nie zrobiła na mnie większego wrażenia :) góry jak góry :) tyle, że w tym wieku wszystko się spłaszcza i jest inna perspektywa, wyprzedzić innych zrobić szybciej pal licho widoki. One nie były ważne :) mieliśmy duże możliwości fizyczne, arogancję, pewność siebie ;) Na Krzyżnem była wyłącznie mowa o piwie na Murowańcu :) Z latami przyszła pokora i inaczej teraz to oceniam ;)
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach..Tatry 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 08.11.2018 21:42

Nefer napisał(a): aż musiałem sprawdzić, gdzie to jest :wink: .


Mogłam siedzieć cicho, a tak to szlag trafił moją sekretną kryjówkę :wink:

Beata W. napisał(a):I nie trzeba jechać w Dolomity, żeby świstaki spotkać :mrgreen:


Chyba jednak trzeba..alpejskie świstaki podobno są sympatyczniejsze. W tatrach świstaka widziałam tylko raz :roll: ale słychać je często.

bluesman napisał(a):Od teraz Karb będzie mi się źle kojarzył :( Przez pogodę i kontuzję małżonka nie mogła pierwszy raz zdobyć Kościelca :(


Ha! Mi Karb kojarzy się z deszczem i bolącymi kolanami. Ale i tak go bardzo lubię.

beatabm napisał(a):Orla to zdecydowanie mój tatrzański szlak nr 1 :hearts: :hearts: :hearts:


Mi wystarczy jak na zdjęciach ją pooglądam. Wolę raczej takie miejsca, gdzie można chodzić wyłącznie przy użyciu nóg.

bluesman napisał(a):no 1 ze względu ? :) wszak ten szlak jest dla twardzieli pozostałe dla mientkich ceprów :mrgreen:


jestem mientkim ceprem :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach..Tatry 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 09.11.2018 10:41

bluesman napisał(a):aha i to rozumiem :) Miałem 18 lat kiedy pierwszy raz pokonywałem tą trasę i nie zrobiła na mnie większego wrażenia :) góry jak góry :) tyle, że w tym wieku wszystko się spłaszcza i jest inna perspektywa, wyprzedzić innych zrobić szybciej pal licho widoki. One nie były ważne :) mieliśmy duże możliwości fizyczne, arogancję, pewność siebie ;) Na Krzyżnem była wyłącznie mowa o piwie na Murowańcu :) Z latami przyszła pokora i inaczej teraz to oceniam ;)

Widzisz. Każdy ocenia góry po swojemu. Ty poszedłeś na Orlą jako szczeniak. Ja jako mocno dorosła kobieta. Ty pokonałes ją od razu. Ja miałam wcześniej nieudane próby. Dla Ciebie było płasko. Dla mnie ogromna ekspozycja. Wyprzedzić i przejść szybko - nie ma wyjścia, tak trzeba jeśli chce sie zdąrzyć przed nocą - wychodziłam ze schroniska jeszcze po ciemku, wróciłam po 18, biorac pod uwagę ze to był wrzesień rezerwy czasowej wieczorem miałam niewiele. Jednak to nie przeszkodziło w delektowaniu sie widokami, perspektywą. A na Krzyżnem też miałam pragnienia jakie zaspokoję w schronisku - talerz goracej zupy :wink: Pokonanie tego szlaku to była dla mnie jedna wielka lekcja pokory jaką dały mi te wspaniałe góry :hearts:
Sorki Marta za OT :oops:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach..Tatry 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 09.11.2018 10:46

beatabm napisał(a):Widzisz. Każdy ocenia góry po swojemu. Ty poszedłeś na Orlą jako szczeniak. Ja jako mocno dorosła kobieta. Ty pokonałes ją od razu. Ja miałam wcześniej nieudane próby. Dla Ciebie było płasko. Dla mnie ogromna ekspozycja. Wyprzedzić i przejść szybko - nie ma wyjścia, tak trzeba jeśli chce sie zdąrzyć przed nocą - wychodziłam ze schroniska jeszcze po ciemku, wróciłam po 18, biorac pod uwagę ze to był wrzesień rezerwy czasowej wieczorem miałam niewiele. Jednak to nie przeszkodziło w delektowaniu sie widokami, perspektywą. A na Krzyżnem też miałam pragnienia jakie zaspokoję w schronisku - talerz goracej zupy :wink: Pokonanie tego szlaku to była dla mnie jedna wielka lekcja pokory jaką dały mi te wspaniałe góry :hearts:
Sorki Marta za OT :oops:


Dlatego napisałem jak wygląda ewolucja w poglądach w miarę upływu czasu :)
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach..Tatry 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 09.11.2018 16:20

ruzica napisał(a):
Nefer napisał(a): aż musiałem sprawdzić, gdzie to jest :wink: .

Mogłam siedzieć cicho, a tak to szlag trafił moją sekretną kryjówkę :wink:

Spoko, prędko tam raczej nie zawitam, a nawet jakbyśmy tam rodzinnie zawitali, to wielkich tłumów nie będzie :mrgreen: .
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach..Tatry 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 11.11.2018 23:11

beatabm napisał(a):Sorki Marta za OT :oops:


No coś Ty, przecież cały czas na temat było :)

Nefer napisał(a):Spoko, prędko tam raczej nie zawitam, a nawet jakbyśmy tam rodzinnie zawitali, to wielkich tłumów nie będzie :mrgreen: .


Pewnie tak, to jednak taki trochę bezsensowny szlak bo ślepy.

Chyba powinna się niedługo gibnąć :wink: strona, dlatego z tej okazji pójdziemy zaraz na Rysy :wink: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Jesteśmy na wczasach. W tych góralskich lasach..Zima 2018/19 - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone