Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jestem W Czarnogórze do 18.09 - chętnie odpowiem na pytania

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
oceanic123
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 27.08.2011
Jestem W Czarnogórze do 18.09 - chętnie odpowiem na pytania

Nieprzeczytany postnapisał(a) oceanic123 » 02.09.2011 15:24

Witajcie,

w tym roku korzystając z pomocy użytkowników tego forum wybraliśmy się do Czarnogóry. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania by choć trochę zrehabilitować się za pomoc, którą otrzymałem na forum.

Droga: ( cały czas autostradą jeśli to możliwe )
I dzień:
Łódź - Cieszyn - Żylina - Bratysława - Budapeszt - Letenye(nocleg www.letenyepanzio.hu - (jest plac zabaw dla dzieci))
Wyjazd z Łodzi o 4.10, dojazd Letenye z postojami i tankowaniem na 18.00
prędkość na autostradach średnio 160km/h - policji brak.

II dzień:
Letenye - Zagrzeg - Dubrownik - Budwa (Św. Stefan).
prędkość na autostradach 160km/h - policja była w Chorwacji za BiH w dwóch miejscach - kontrolują tylko "ładniejsze samochody jak Mercedesy itp" - tak samo w Czarnogórze, na szczęście mrugają światłami... jak kiedyś w PL

Ponieważ jechałem na LPG (zbiornik 50L) polecam tankowanie w PL przed granicą, na Słowacji przed Bratysławą w miejscowości Zlaté Piesky (przy autostradzie), potem Węgry bez tankowania bo cena gazu jakaś chora coś z 3,50zł(po przeliczeniu na zł), następne tankowanie za Zagrzebiem, średnia cena LPG to 5,12KUN, w Czarnogórze niestety drogo, średnio - 0,70€ - polecam powrót do Chorwacji i tankowanie przed granica po 4,88 KUN :)

Cena apartamentu miejscowości Św. Stefan dla 3 osób 2+1dziecko (apartament ogólnie dla 6 osób spokojnie, około 40m2 z pięknym widokiem na Św. Stefan, okna na Zachód, wprost na wyspę Św. Stefan) to 30E za całość, wspaniale wyposażony, gospodarz przemiły, codziennie Rakija, Kawa, super facet. Mogę podać namiary zainteresowanym.
Plaże puste, ludzi prawie nie ma, nie to co centrum Buddy, gdzie jest armia ludzi, drogo i generalnie miałem odczucie, że to centrum W-wy a nie a nie urlop. Do plaży mamy 7 min piechotą, ogólnie świetne miejsce na wypady do Kotoru, Albanii, Dubrownika itp.

Pogoda na dziś:
Woda: 27stC, Powietrze: 32stC.

Ceny:
Większość jedzenia ze względu na koszty i żonę którą wspaniale gotuje(naprawdę), no i oszczędność wziąłem z PL, ale...
w Budvie jest supermarket MAXI, w którym ceny nie odbiegają od PL, jedynie droższe są sery i owoce(ale smak nie do porównania), nabiał i mięso porównywalnie, wędliny droższe 20%, ale słabe jakościowo.
Z ciekawości na granicach nie kontrolował nas nikt, jak obserwowałem nikogo z turystów również. Wiec bagażnik z zapasami, pomimo przepisów to nie problem.

Chętnie odpowiem na wszelkie pytania.
WLODEK40K
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 19.11.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) WLODEK40K » 05.09.2011 07:47

Witam!
Właśnie jutro ruszam do Czrnogóry.
Nie mam jeszcze sprecyzowanego miejsca docelowego.
W związku z tym mam kilka pytań.
Czy jest jakiś problem ze znalezieniem apartamentu dla dwóch osób?
Czy jest możliwość kupienia świeżych ryb i owoców morza?
Interesuje mnie również możliwość wędkowania w tym rejonie?
Pozdrawiam
oceanic123
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 27.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) oceanic123 » 06.09.2011 07:31

>>Czy jest jakiś problem ze znalezieniem apartamentu dla dwóch osób?
Tu gdzie jestem Sventi Stefan, plaża jest prawie pusta, a na prawie każdym domu jest napis - FREE
Dla dwóch osób, średnia cena za mały apartament z widokiem na morze, sypialnia + aneks kuchenny to 20Euro, znajdziesz bez problemu.
W samej Budvie jest jeszcze sporo turystów, ale już w miejscowościach za nia, raczej zaczynają się pustki. Pojedź drogą jakieś 8km za Budv, i zapytaj dowolną osobę stojącą w punkcie widokowym przy drodze oferującą apartamenty o pokazanie miejsca.

>>Czy jest możliwość kupienia świeżych ryb i owoców morza?
W knajpach jedzenie i ryby są świeże, a odnośnie kupna z kutra od rybaka nie próbowałem, ale napewno twój gospodarz powie ci gdzie się udać aby dokonać zakupu.

>>Interesuje mnie również możliwość wędkowania w tym rejonie?
Sporo ludzi stoi sobie na plaży lub pobliskich skałkach i moczą wędki, dużo pływa na dmuchanych pontonach i wędkuje. Nikt tego nie kontroluje, pełna swoboda.
WLODEK40K
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 19.11.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) WLODEK40K » 08.09.2011 16:29

Dziękuję za informację>
Ostatnio edytowano 08.09.2011 16:37 przez WLODEK40K, łącznie edytowano 1 raz
WLODEK40K
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 19.11.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) WLODEK40K » 08.09.2011 16:36

Dziękuję za informację
Próbowałem w Sw. Stefanie, ale był taki problem, że gdzie wolne to lokal zamknięty, nie było właściciela. Prze Agencję znalazłem ciemną norkę za 27E.
Jestem już w MN i znalazłem bardzo ładny dobrze wyposażony apartament, bardzo blisko od morza w miejscowości Sutomore.
W tym budynku jest sporo wolnych miejsc.
DaJaRa
Cromaniak
Posty: 636
Dołączył(a): 11.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DaJaRa » 08.09.2011 17:29

Witajcie. Planujemy wybrać się do Czarnogóry w przyszłym roku. Jeśli moglibyśmy dostać jakieś namiary na okolice Sv. Stefan, to prosimy o e-mail na adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Jak wygląda sprawa wędkowania w Czarnogórze?
oceanic123
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 27.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) oceanic123 » 08.09.2011 20:33

Z tego co widzę każdy łowi jak chce i gdzie chce. Nawet z plaży przy turystach... Przęślę namiary, jak zapytam właściciela o o telefon, najpóżniej jutro rano...
WLODEK40K
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 19.11.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) WLODEK40K » 08.09.2011 21:49

Sam jestem wędkarzem i zamierzam troszkę powędkować.
Widziałem kolegów po kiju, jakie mieli wynikiem nie wiem.
Pytałem się gospodarza o łowienie ryb, powiedział że nie ma żadnych problemów z tym.
Jest trudno znaleźć dobre miejsce do wędkowania ponieważ większość plaż zajętych jest przez stojące leżaki parasole.
oceanic123
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 27.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) oceanic123 » 09.09.2011 13:57

Z tymi leżakami itp nie ma problemu,bo przecież plaża zazwyczaj jest ograniczona po obu stronach albo skałkami, albo klifami. Zazwyczaj właśnie na tych skałkach można zobaczyć wędkarzy... lub na dmuchanych pontonach, ale również w okolicach skałek
kammaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammaj » 09.09.2011 14:29

oceanic123 jeśli można to też poproszę o namiary na kwaterę na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl i jakby dało radę zapytać właściciela jakie ceny ma w lipcu? Czy w tym samym budynku jest więcej kwater bo wybieram się ze znajomymi?[/url]
oceanic123
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 27.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) oceanic123 » 09.09.2011 20:04

kammaj napisał(a):oceanic123 jeśli można to też poproszę o namiary na kwaterę na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl i jakby dało radę zapytać właściciela jakie ceny ma w lipcu? Czy w tym samym budynku jest więcej kwater bo wybieram się ze znajomymi?[/url]


sprawdź pocztę...
zielas
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 15.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zielas » 10.09.2011 07:51

Witaj Oceanic!
Mam duży problem i poszukuję kogoś kto może mi wyświadczyć drobną przysługę w Chorwacji.
Niezależnie od miejsca i dokładnego terminu mam prośbę. Proszę o kontakt... Poza forum jestem pod mailem adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Z GÓRY DZIĘKUJĘ...
kammaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammaj » 12.09.2011 12:29

oceanic123 napisał(a):
kammaj napisał(a):oceanic123 jeśli można to też poproszę o namiary na kwaterę na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl i jakby dało radę zapytać właściciela jakie ceny ma w lipcu? Czy w tym samym budynku jest więcej kwater bo wybieram się ze znajomymi?[/url]


sprawdź pocztę...

Dzięki.
Tygrys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tygrys » 19.09.2011 10:59

A jak jest z internetem z Czarnogórze? Tzn. czy w niektórych knajpkach za przysłowiowego browarka są Wi-fi. I jak jest z telefonowaniem do i z Czarnogóry? Ceny naszych operatorów pewnie te same jak w Cro ale czy jest tam może jakiś cudowny operator jak Tele2 w Cro, dzięki któremu telefonowanie do Polski jest bajecznie tanie?
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 19.09.2011 15:47

W Petrovacu nie było problemu z wi-fi,są tam knajpki gdzie kupujesz procenty i dostęp dostajesz gratis np. knajpa MTV
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Jestem W Czarnogórze do 18.09 - chętnie odpowiem na pytania
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone