Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaki jest przeciętny koszt obiadu w restauracji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 26.05.2010 22:25

AndrzejJ. napisał(a):
woka napisał(a):[

Ja tylko i wyłącznie restauracje więc jestem, tutaj na forum, nieliczny który zna na co dzień, ile kosztuje obiad w restauracji.

).

Miszczu czekamy na ciebie jako znawcę codziennego ile ten obiad kosztuje.Tylko ty jeden to wiesz. :D
W terenie. :wink:



....... jejku, znowu. :?:
Zobacz na pierwszej stronie tego tematu, piąta pozycja - tam napisałem ( mogłbyś się przygotować do dyskusji .. teraz to chyba niezręcznie Ci wychodzi).

:lol: :lol: :lol: ..... głowa do góry. Jutro nowy dzień, będzie lepiej. :lol:
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 27.05.2010 07:07

woka napisał(a):Joart ... pyta sie o koszt. Na jej miejscu nic był z podesłanych link nie zrozumiał i nie pojął, a jeżeli już ... marnie by to wyglądało.

Odpowiem po swojemu (czyli jasno i konkretnie). :wink:
Z własnego doświadczenia (długoletniego)
Obiad dla 2 dorosłych osób tj. z jednego dania, oczywiście surówki koszt z reguły około 220 kn. ( około 30 euro). Dla dziecka należy doliczyć dodatkowo ( 7 lat toż to dorosły człowiek) ile .. nie wiem ale myślę że 60-80 kn ( około 10 euro).

(acha, tzw. owoce morza , jakieś kalamary, ośmiornice, dżdżownice, krewetki, ..... omijam szerokim łukiem ...brrrrrrr
Typowa ryba - tak).

Miszcz je tylko w restauracjach. :D Zakodujcie pytacze prawdę woki z długoletniego doświadczenia.Około 220 kun obiad dla dwóch osób.Dziecko do 80 kun.Nie zamawiajcie dżdżownic. :D
Koniec tematu. :wink:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 27.05.2010 11:31

AndrzejJ. napisał(a):Koniec tematu. :wink:


:lol: :lol: :lol: ...... ale przynajmniej sobie popisałeś.
chitua
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 19.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) chitua » 27.05.2010 13:51

Dziecinada i żal patrzeć.

Moim zdaniem warto zobaczyć ceny w menu a jeszcze lepiej usłyszeć 150-200 kn za obiad na dwie osoby. To daje wyobrażenie i to najwartościowsza wskazówka.

Informacje z menu (za 100g itp.) są jak najbardziej cenne (ale chyba dla kobiet, one mają kalkulator w głowie), bo ja nie mam pojęcia ile porcja przeróżnej ryby może ważyć i... to się już chyba nie zmieni.

Mój głos za podawaniem realnych cen. A że każdy jada inaczej? Uśrednię sobie. Pozdrav!
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 27.05.2010 14:28

2+1 obiad 300kuna * 12 dni
Nie żebym narzekał ale chciałem tańsze wakacje metodą - jadę w ciemno to będzie tanio :)
A tu wychodzi, że przejemy z 2100zł :) (tylko obiad wliczam).
No nic, chciało się Chorwacji to jedziemy się zabawić.
skylogg
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 15.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) skylogg » 27.05.2010 14:50

Filozoficzny wtręt natury ogólnej...
Można też jak pewien mój kolega-zza-ściany w Lidlu słoiki z pulpetami kupić i ziemniaki, i zgrzewki z piwem, i soczki, i w ogóle co się da - żeby było taniej :lol: Żonę przy garach postawić, a samemu na plażę topless pooglądać :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 27.05.2010 15:06

skylogg napisał(a):Filozoficzny wtręt natury ogólnej...
Można też jak pewien mój kolega-zza-ściany w Lidlu słoiki z pulpetami kupić i ziemniaki, i zgrzewki z piwem, i soczki, i w ogóle co się da - żeby było taniej :lol: Żonę przy garach postawić, a samemu na plażę topless pooglądać :)

Po tym co słyszałem o Chorwackim piwie to na pewno zgrzewki kupię.

PS. dobre z tą żoną przy garach i topless... rozbawiłeś mnie :D
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 27.05.2010 15:09

kaeres napisał(a):2+1 obiad 300kuna * 12 dni
Nie żebym narzekał ale chciałem tańsze wakacje metodą - jadę w ciemno to będzie tanio :)
A tu wychodzi, że przejemy z 2100zł :) (tylko obiad wliczam).
No nic, chciało się Chorwacji to jedziemy się zabawić.


Mam wrażnie, że nie czytasz uważnie....zacytuję sama siebie z 1 str. tego tematu...
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Jeśli wyżywienie podczas "wywczasu" ma bazować na knajpkach, to sugerowałabym poszukać tych, które oferują tzw. menu dnia (lunchowe knajpki, w których żywią się i miejscowi w przerwie obiadowej w pracy) takowe otwarte są cały dzień (a nie tylko wieczorami) .. i będzie w nich można zjeść obiad za 50 - 60 kn.
Pozdrawiam
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 27.05.2010 15:12

Dziękuję Kasiu za tipsa.
Z pewnością korzystać będę jeżeli takowe knajpki w Breli istnieją.

PS. Proszę traktować z przymrużeniem oka mój wywód na temat cen stołowania się w Chorwacji ;)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 27.05.2010 15:14

kaeres napisał(a):2+1 obiad 300kuna * 12 dni
Nie żebym narzekał ale chciałem tańsze wakacje metodą - jadę w ciemno to będzie tanio :)
A tu wychodzi, że przejemy z 2100zł :) (tylko obiad wliczam).
No nic, chciało się Chorwacji to jedziemy się zabawić.


Nie będzie aż tak źle. Codziennie przecież nie będziesz jadł dobrego obiadu. Po prostu nie będzie apetytu na typowy obiad. Kupisz coś innego, tańszego. :wink:
Z drugiej strony .... 300 kn na 3 osoby, na dobę, to naprawdę nie jest dużo. Dacie sobie radę. :wink: (Niektórzy za połowę tej ceny przeżyli,... przynajmniej tak pisali )
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 27.05.2010 15:53

kaeres napisał(a):2+1 obiad 300kuna .

Skąd taka cenę wymyśliłeś ..
Pisza Ci ludzie ze na 4 osoby wychodzi ok 200 do 270 kun

to dlaczego na 2+1 ma Ci wyjść za sam obiad 300 kun. ,

generalnie liczy się na osobę za 7 dni ok 1000zl ze wszystkim przejazd , noclegi przyjemności jedzenie .

Jak Ci wyjdzie 500zl więcej , albo 300 mniej na całości 2+1 to taki urok wakacji .. :wink: :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.05.2010 15:55

filip122 vel Darek napisał(a):
kaeres napisał(a):2+1 obiad 300kuna .

Skąd taka cenę wymyśliłeś ..
Pisza Ci ludzie ze na 4 osoby wychodzi ok 200 do 270 kun

to dlaczego na 2+1 ma Ci wyjść za sam obiad 300 kun. ,


Widocznie Go/Ich stać na taki...co się tak Dziwisz.
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 27.05.2010 16:01

Dopiero tu zajrzałem, bo w końcu wiem, ile kosztuje obiad w Chorwacji - to i po co zaglądać?

Okazało się, że niewiele wiedziałem. :wink:

Ps. Posty Kasi, jak zwykle wzorcowe. :D
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 27.05.2010 16:13

filip122 vel Darek napisał(a):
kaeres napisał(a):2+1 obiad 300kuna .

Skąd taka cenę wymyśliłeś ..

Woka napisał ,że około 220 kun obiad dla dwóch osób,dziecko do 80 kun.
Czyli 2+1 =300 kun.
Inaczej nie może być. :wink:
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 27.05.2010 16:15

woka napisał(a):
Nie będzie aż tak źle. Codziennie przecież nie będziesz jadł dobrego obiadu. Po prostu nie będzie apetytu na typowy obiad. Kupisz coś innego, tańszego. :wink:

:D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Jaki jest przeciętny koszt obiadu w restauracji? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone