Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaki jest przeciętny koszt obiadu w restauracji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 24.05.2010 08:18

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Acha, znaczy, że masz monopol na rację.. ja, skoro tu mieszkam, nie jadam w restauracjach i nie mam pojęcia. Niech i tak będzie.
P.S. A może zamiast oceniać swoje posty wzajemnie pozwolimy, by autor(ka) pytania skorzystał(a) z odpowiedzi w tym wątku wedle swego uznania...


Kasia ..... pod względem "akademickim" napisałaś dobrze.
Jednak tutaj każdy oczekuje realiów a nie teorii.
Teraz zobacz co Ty proponowałaś a jaka jest cena obiadu podawana przez innych tutaj sie wypowiadających ( jak również przeze mnie).
Ja zawsze po swojemu ... krótko i zwięźle. :D :wink:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 24.05.2010 09:08

Koszt obiadu w restauracji Vela nera

Jedna z lepszych restauracji w Puli :D

:?
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 24.05.2010 09:53

mirko napisał(a):Koszt obiadu w restauracji Vela nera

Jedna z lepszych restauracji w Puli :D :?


Cytat z menu:
- Oborita riba spravljena po izboru (orada, brancin, zubatac, list)
-------
a np. dorsz, makrela, karp, pstrąg .... te ryby są dostepne w Chorwacji. :?: (nie zwracam zbytnio uwagi ale tych ryb nie spotkałem (chyba), szczególnie makreli wędzonej)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.05.2010 10:33

Gdyby był dorsz (bakalar) to pewnie musiałby być z mrożonki, ponieważ dorsza w Adriatyku nie ma (ja w menu jeszcze nie spotkałam, nie licząc tradycyjnego suszonego serwowanego w okresie świątecznym, przygotowanego w czymś na kształt gęstej zupy z ziemniakami i innymi warzywami); makrela (skuša) - zdarzają się w ofercie, ale naprawdę są smaczniejsze ryby (na przykład orada/ komarča - pl dorada lub brancin/ lubin - pl labrax czy wreszcie zubatac - pl dentex - najdroższa chyba rybka występująca w tutejszych menu); karp (šaran) to ryba słodkowodna... nie jedzie się nad morze, by wcinać karpie...pstrąg (pastrva)- tego też w morzu nie złowisz...ale w Mostarze czy Počitelju nie ma problemu i warto się skusić (mimo nie nieskiej ceny).
ryb się tutaj nie wędzi..najlepszy sposób przygtowania świeżej ryby to pieczenie (gradele /na žaru).

Oczywiście wszystko to, co piszę, to mogą być głupoty, bo ja tu tylko mieszkam, Woka jest turystą...dlatego wie lepiej.

Woko, teraz sam oceń swój post...(o ile mój nie był "zbyt akademicki")

Pozdrawiam
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 24.05.2010 11:21

IMHO obiad obiadowi nierówny i właśnie najlepiej można się zorientować w cenach obiadu po menu w danej miejscowości.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 24.05.2010 11:58

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Oczywiście wszystko to, co piszę, to mogą być głupoty, bo ja tu tylko mieszkam, Woka jest turystą...dlatego wie lepiej.


Zgryźliwości Ci nie brakuje. Czyżby kryzys :?:
( rzadko spotykane jak na kobietę .....ale może mam inne wyobrażenia o kobietach).
Nie znam Cię, nie mam żadnego interesu aby Ci dokuczyć ( jestem jak najdalej od tego rodzaju zachowań) ale ..... coś z Tobą nie tak.
Za dużo jadu, za dużo ...
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 24.05.2010 12:01

Z moich obserwacji to wygląda tak:

na plaży przekąsimy za 20 - 40 Kun,
a wieczorem w restauracyjce 40 - 60 no 70 kun
dalej ceny idą w nieskończoność w zależności od podawanych smakołyków.

Aby wieczorem "wyskoczyć" w dwie osoby to wydatek rzędu 200 kun. Oczywiście żeby się nie szczypać w portfel.
Po kolacji spacerek - kulka lodów -5 kun
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.05.2010 12:05

woka napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Oczywiście wszystko to, co piszę, to mogą być głupoty, bo ja tu tylko mieszkam, Woka jest turystą...dlatego wie lepiej.


Zgryźliwości Ci nie brakuje. Czyżby kryzys :?:
( rzadko spotykane jak na kobietę .....ale może mam inne wyobrażenia o kobietach).
Nie znam Cię, nie mam żadnego interesu aby Ci dokuczyć ( jestem jak najdalej od tego rodzaju zachowań) ale ..... coś z Tobą nie tak.
Za dużo jadu, za dużo ...

Po co te personalne wycieczki?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 24.05.2010 12:19

woka napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Oczywiście wszystko to, co piszę, to mogą być głupoty, bo ja tu tylko mieszkam, Woka jest turystą...dlatego wie lepiej.


Zgryźliwości Ci nie brakuje. Czyżby kryzys :?:
( rzadko spotykane jak na kobietę .....ale może mam inne wyobrażenia o kobietach).
Nie znam Cię, nie mam żadnego interesu aby Ci dokuczyć ( jestem jak najdalej od tego rodzaju zachowań) ale ..... coś z Tobą nie tak.
Za dużo jadu, za dużo ...

woka, uważam, że nie masz racji. Katarzyna podała jelovnik i z niego każdy może sobie wywnioskować ile zapłaci za jedzenie. Każdy subiektywnie. Ja podałem cenę ok 150-200 kun bo my za tyle zjemy ale ktoś inny nie lubi dodatków do dania i weźmie sam mix grill i to nie będzie kosztowało tyle co mix grill i krumpir z blitvą na przykład i do tego browara czy lampkę wina... Założyłeś , że każdy je obiad taki jak ty.
Co do Katarzyny to zapewniam cie , że z nią wszystko ok i gdy ją widziałem to jadu nie odczułem...
goszka
Croentuzjasta
Posty: 246
Dołączył(a): 11.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) goszka » 24.05.2010 12:21

Cena cenie nie równa, restauracja restauracji! Zależy czego się szuka!

Polecam poszukiwanie ryby w konobach gdzie brak turystów, a przy stolikach siedza rodzimi mieszkańcy danej miejscowośći! Ceny są niższe, a podawane posiłki sa przednie!
Goszka
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 24.05.2010 12:28

CYTUJĘ

"gdzie kucharek 6 tam nie ma co jeść" :oczko_usmiech:

Ilość postów rośnie a zainteresowani dalej nie wiedzą za ile mogą zjeść.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 24.05.2010 12:37

Bocian napisał(a): woka, uważam, że nie masz racji.


Jakiej racji :?: 8O (chyba że u Kasi nie ma jadu - to super).

Racja najmniej mnie tutaj interesuje.

Zapytanie autora postu było "ile przeciętnie może kosztować obiad".

Popatrz tylko na inne posty i każdy pisze nie o menu, tylko podaje konktetne ceny (od-do) (moim zdaniem-właściwie).
Ponadto, wróć się do początku i zobacz dyskusję. Ja o cenach a Kasia po swojemu ...

Czy aby nie sądzisz, że odpowiedzi podające realny przedział cenowy są bardziej poprawne :?: ( moim skromnym zdaniem -tak).
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 24.05.2010 12:45

skywalker_01 napisał(a):CYTUJĘ

"gdzie kucharek 6 tam nie ma co jeść" :oczko_usmiech:

Ilość postów rośnie a zainteresowani dalej nie wiedzą za ile mogą zjeść.


....co sie tak denerwujesz. :wink: .... Już podaję: 127 kun i 84 lip. ( to na osobę- dobowa stawka) :lol: :lol: :wink: :wink: (to żart-jakby co)
Już parę osób napisało: każdy wyda inną kwotę - i to jest właściwa odpowiedź.
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 24.05.2010 12:57

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):, ale naprawdę są smaczniejsze ryby (na przykład orada/ komarča - pl dorada lub brancin/ lubin - pl labrax czy wreszcie zubatac - pl dentex -

najlepszy sposób przygtowania świeżej ryby to pieczenie (gradele /na žaru).
Pozdrawiam


No właśnie i tu się zaczyna problem , idziesz do restauracji , czytasz kartę , po Chorwacku :cry: :cry: po angielsku i nic Ci nazwy ryb nie mówią ... :wink: :wink: przynajmniej mi nic nie mówią :D
... i najczęściej kończy się na pizzy , pieczeni , czy coś na podobieństwo schabowego

Czy możesz tak jak powyżej , podać nazwy smacznych ryb i innych regionalnych potraw , które warto z karty zamówić ( owoce morza również ).

Byłbym wdzięczny :D :D

A widzę i podaje osobie która rozpoczęła ten temat ze Kasia już fajnie odpowiedziała co zamawiać w temacie ...

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=27539&start=0

Dziękuje Ci Kasiu !!!

A wracając do tematu . My wracając z Plitwickich Jezior w jakiejś przydrożnej restauracji za 2 osoby dorosłe i młodzieńcy 14 i 12 lat z napojami zapłaciliśmy 270 kun
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 24.05.2010 13:28

Nie znam Cię, nie mam żadnego interesu aby Ci dokuczyć ( jestem jak najdalej od tego rodzaju zachowań) ale ..... coś z Tobą nie tak.
Za dużo jadu, za dużo ...


nie chciałeś dokuczyć - ale, zdaje się, coś Ci nie wyszło
jesteś jak najdalej od takich zachowań - zdaje się - we własnym odczuciu
coś z Kasią nie tak - każdy by się poczuł personalnie zaatakowany
za dużo jadu - fakt, tu się zgadza :wink:

to przykre, gdy ktoś chce pomóc, a wychodzi, że się nie zna i zaśmieca forum

przepraszam za OT i pozdrawiam

PS. obiad kosztuje różnie - zależy, gdzie i co się je - dlatego przykłady są najlepszym źródłem - bez różnicy, czy w postaci gotowego menu, czy skanu paragonu - im więcej tym lepiej, K.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Jaki jest przeciętny koszt obiadu w restauracji? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone