Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaką cyfrówke wybrac?

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 24.05.2013 20:32

hajduczek napisał(a):
Miecia napisał(a):Jeśli mogę coś doradzić odnośnie osprzętu :wink:
Mam wrażenie, że zamiast torby, lepszy byłby plecaczek :wink:


różowy Hello Kitty :lol: :lol: i wylatuję z domu razem z nim :wink:


hmmm.......wiesz.....ciekawa koncepcja :roll: :lol: :lol: :lol:


raczej to miałam na myśli :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 24.05.2013 20:53

hajduczek napisał(a):
Miecia napisał(a):Jeśli mogę coś doradzić odnośnie osprzętu :wink:
Mam wrażenie, że zamiast torby, lepszy byłby plecaczek :wink:


różowy Hello Kitty :lol: :lol: i wylatuję z domu razem z nim :wink:

Coś w tym jest :?

Kupiłem dziś dzieciakowi różowe kapcie i ... no, nieważne co ;)

:D
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 24.05.2013 20:56

weldon napisał(a):
Kupiłem dziś dzieciakowi różowe kapcie i ... no, nieważne co ;

:D


Ale z domu nie wyleciałeś :wink: :lol:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 24.05.2013 21:09

Nie.

Za to mam za małe, różowe, kapcie 8)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 24.05.2013 21:12

jan_s1 napisał(a):
hajduczek napisał(a):....pomożecie :?:

Myślę, że nikt Ci nie pomoże, bo to nie takie proste, a jednocześnie bardzo proste. :wink:

Jak to nikt nie pomoże. Ja pomogę.
Podpowiedź(odpowiedź): żadną lustrzankę.
Motywuje to tym, iż :wink: takowe ustrojstwo, prawie nowe tzn. pstryknięte jeden sezon i to niewiele,..... leży u mnie w szafie ( nie wiem w której)od czasu.... hohoho.
Najlepszy jest dobry kompakt. Lustrzanki tylko dla ****** oraz zawodowych fotografów.
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 24.05.2013 21:13

weldon napisał(a):Nie.

Za to mam za małe, różowe, kapcie 8)


Piotrusiu....jeżeli tylko pasują kolorystycznie do całości stroju, to wiesz.... :wink:
Ale odeszliśmy chyba od tematu :wink: :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 24.05.2013 21:14

woka napisał(a):Podpowiedź(odpowiedź): żadną lustrzankę.
Motywuje to tym, iż :wink: takowe ustrojstwo, prawie nowe tzn. pstryknięte jeden sezon i to niewiele,..... leży u mnie w szafie ( nie wiem w której)od czasu.... hohoho.
Najlepszy jest dobry kompakt. Lustrzanki tylko dla ****** oraz zawodowych fotografów.

:lool: :lool:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 24.05.2013 21:17

Miecia napisał(a):Ale odeszliśmy chyba od tematu :wink: :D

Nie, dlaczego? :?

Pytanie było "jaki aparat", więc już wiemy, że taki Pentax, na przykład, odpada:

Obrazek ;)
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 24.05.2013 21:21

Stanowczo :wink:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 24.05.2013 21:46

Hajduczek, ja Cię zdziwię, ale co do "skomplikowania" dzisiejszych aparatów, to okazuje się, że wcale niekoniecznie te profesjonalne mają najbardziej rozbudowane menu, ale te średnie a nawet typowo amatorskie...
A to dlatego, że zawodowy sprzęt ma być prosty w obsłudze i niezawodny i nie potrzebuje np. całej kupy programów tematycznych i innych pierdół, bo istotniejsze są osiągi, trwałość i powtarzalność najważniejszych elementów, natomiast w lustrzankach niższego segmentu ...cóż, producenci pakują masę średnio lub wcale przydatnych wodotrysków, które mają przekonać klienta do zakupu swymi "szerokimi możliwościami". :o :lol: :roll: :evil:

W praktyce i tym za 2000 i tym za 10000 zł zrobi się jednakowe zdjęcia. Dopiero jak ktoś stoi przed trudniejszymi wyzwaniami typu sport w hali albo ma z pliku na zlecenie druknąć plakaty o rozmiarze min. 100x70 cm bez rozmycia, to wtedy się przydaje coś z wyższej półki... :|

Także najpierw niech się jej aparat w dłoni dobrze mieści, niech się jej całą guzikologię da obsługiwać bez problemów (małe dłonie lub krótkie palce czasami są wadą a czasami zaletą w zależności od tego jakie jest rozmieszczenie najważniejszych przycisków) i zwyczajnie niech się nauczy instrukcji obsługi, ale nie całej na pamięć, lecz tylko najważniejsze i najczęściej przydatne tryby fotografowania.
Tak naprawdę, to potrzebne jest używać zaledwie 4-5 funkcji typowo fotograficznych (tryb ekspozycji, automatyka przysłony, czasu, ISO, tryb AF) a reszta to już funkcje cyfrowe i dopalacze do zdjęcia.

:) :wink:
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 25.05.2013 07:18

czyli powoli zbieram dane :wink:
1.Canon,Nikon lub Sony
2.Dopasowanie wielkości już indywidualnie
3.
Fatamorgana napisał(a):Tak naprawdę, to potrzebne jest używać zaledwie 4-5 funkcji typowo fotograficznych (tryb ekspozycji, automatyka przysłony, czasu, ISO, tryb AF) a reszta to już funkcje cyfrowe i dopalacze do zdjęcia.

:) :wink:

4.Dodatkowe akcesoria (to już pewnie spadnie na mnie)
5????????????????.
ale ok ,chyba będę musiała jechać z nimi :wink:
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 14.07.2013 15:42

zakupiono Nikon D5100 z obiektywem AF-S DX 18-105....dziecię rozgryza :D
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 14.07.2013 16:41

hajduczek napisał(a):zakupiono Nikon D5100 z obiektywem AF-S DX 18-105....dziecię rozgryza :D

Współczuję. :wink: :wink:
Jestem na etapie poszukiwania coś przydatnego. Od lustra jest powszechny odwrót ( w każdym punkcie mi to powiedzieli). Ludzie teraz kupują "bezlusterkowce" lub kompakt dobrej klasy (potrafi kosztować sporo).
Jednak jak jest komu nosić i podobają się duże rozmiary ...... można kupić i to. :wink:
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 14.07.2013 20:06

:D mnie nie kosztowało to nic,więc ma prawo sprawdzić na własnej skórze czy to właśnie to :) ja cieszę się ,że ma taką możliwość
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 22.07.2013 08:28

hajduczek napisał(a):zakupiono Nikon D5100 z obiektywem AF-S DX 18-105....dziecię rozgryza :D

Zamiast rozgryzać, niech sobie poczyta jakiś informator o fotografii, żeby się nie pogubiła z GO, diafragmą, histogramem, aperturą i innymi duperelami :D

No i rozejrzyj się za porządnym zestawem do czyszczenia sprzętu, bo to, że ktoś ma lustro, to najlepiej widać po paprochach na matrycy ;)
Poprzednia strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Jaką cyfrówke wybrac? - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone