Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaką cyfrówke wybrac?

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Major
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 03.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Major » 08.08.2011 12:20

Pentax K-r 1900zł
Nikon D31001600zł
Canon 550d 2300zł
Nikon D90 2300zł

Sam sobie odpowiedz na pytanie co warto wybrać. Jeżeli szukasz dużego systemu wybierz C lub N (raczej D90). Każda puszka bedzie dobra i bedziesz nia zachwycony... tylko pamietaj wazniejsze od puszki sa szkła a od całego sprzętu fotograf :P. Ponieważ ja mam Nikona to jego Ci polecam ;)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 01.09.2011 16:10

Użytkownicy cyfrowych lustrzanek

Mam lustrzankę Canon
Doceniasz to, że twoja marka to lider na rynku, masz łatwy dostęp do dziesiątek szkieł, lamp i akcesoriów zarówno dla amatorów i dla profesjonalistów. Wkrótce przesiądziesz się na Nikona!

Mam lustrzankę Nikon
Doceniasz to, że twoja marka to lider na rynku, masz łatwy dostęp do dziesiątek szkieł, lamp i akcesoriów zarówno dla amatorów i dla profesjonalistów. Wkrótce przesiądziesz się na Canona!

Mam lustrzankę Sony
Jesteś przekonany, że Sony to lider w innowacyjnych rozwiązaniach w branży, produkuje najlepszą elektronikę. Uważasz, że połączenie najlepszej stabilizacji optycznej w połączeniu ze znakomitą optyką Carl Zeiss oraz unikalnego designu sprawia, że lustrzanki Sony jak żadne inne są warte swej ceny. Wierzysz również w astrologię, UFO i zajączka wielkanocnego.

Mam lustrzankę Pentax
Jesteś typem, który kupuje body za 4000 zł po to, aby twoja kolekcja antycznych szkieł z gwintami Pentax K, Pentax M i M42 odziedziczonych po tacie lub dziadku a wartych łącznie 500 zł mogła dalej działać. Cały czas wydaje ci się, że ludzie śmieją się razem z Tobą, a nie z Ciebie.

Mam lustrzankę Olympus
Pijasz północno koreańskie piwo, nosisz peruwiańską bieliznę i jeździsz indyjskimi samochodami, nie dlatego, że je tak bardzo lubisz, ale dlatego, że nikt inny tego nie robi. Jeśli ktoś pyta, dlaczego wybrałeś Olympusa, mówisz że tylko zdjęcia z Olympusa mają swoją duszę, a to zdjęcia się liczą, a nie kamera. Nie masz żadnych przyjaciół.

Mam lustrzankę Leica
Zdajesz sobie sprawę, że żadna inna lustrzanka poza Hasselbladem nie daje takiego poszanowania u znajomych fotografów. Musisz przez to co chwila demonstrować swój fotograficzny talent, znać doskonale wszystkie drobne różnice między Elmar, Elmarit, Summitar, Summicron, a Summilux. Jesteś albo obrzydliwie bogaty, mieszkasz w piwnicy u mamy albo jesteś o jeden obiektyw od rozwodu.


Znalezione na forum ... Fuji ;)
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 01.09.2011 17:19

I to zgrabnie zakończy bezpłciowe rozważanie o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy.

To co, temat chyba do zamknięcia? :lool:
myszkin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1081
Dołączył(a): 15.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) myszkin » 01.09.2011 19:13

jan_s1 napisał(a):I to zgrabnie zakończy bezpłciowe rozważanie o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy.

To co, temat chyba do zamknięcia? :lool:





Amen :wink:
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 24.05.2013 14:58

odświeżam temat.....może nie do końca w temacie ,ale wybaczcie
to tak ....moja córcia lat 14 planuje swe dalsze życie połączyć z fotografią (szkoła itd co jeszcze się może zmienić ale...)....tato obiecał jej za odpowiednią średnią na świadectwie wymarzoną lustrzankę.......i tu moje pytanie....jaką.....żeby ją potrafiła ogarnąć......a cena ...hm tego nie wiem...ale sądzę ,że nie żaden kosmos....pomożecie :?:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 24.05.2013 18:15

hajduczek napisał(a):....pomożecie :?:


Myślę, że nikt Ci nie pomoże, bo to nie takie proste, a jednocześnie bardzo proste. :wink:

Każdy będzie raczej zachęcał do marki jaką sam posiada. Poczytaj trochę, żeby w zakupionym aparacie było to, co chcesz tam mieć. Kwota, którą chcesz na to przeznaczyć automatycznie określa wysokość półki danego sprzętu.

Najbardziej optymalny wydaje mi się wybór jednej z trzech marek: Canon, Nikon, Sony. Wszystkie są dobre.

Ale oczywiście Canon najlepszy. :wink: :lol:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 24.05.2013 18:36

Jeśli dobrze pamiętam to miałaś (masz jeszcze?) takiego kompakcika Canona z okręcanym ekranem.
Wiesz zatem jaka to przydatna rzecz, dlatego może coś takiego Ci (córce) się spodoba :?:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 24.05.2013 19:11

Jak już musi być wymienny, to bym zaczął od evila, na przykład Samsunga z serii NX.
Na początek spoko wystarczy NX 100 z kitem 20-50 ewentualnie NX 200 20-50 lub 18-55.

Przynajmniej dzieciak się nie przerwie od noszenia takiego klocka i nie zniechęci od początku ;)

Lampę jej dokupić, zapasowy akumulator, karty, torbę i adapter na coś systemowego albo M42.
Jak jej się spodoba, to przejdzie na manual, a jak nie, to przynajmniej będzie miała pożytek jak z kompakta.

Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 24.05.2013 19:28

jan_s1 napisał(a):
Każdy będzie raczej zachęcał do marki jaką sam posiada.

No ja mam całkiem inaczej.
Polecam coś, czego sam jeszcze nie mam. Canona. (Albo zastępczo Nikona. Albo jeszcze zastępczo Sony) :lol: :lol: :wink:
Ale oczywiście Canon najlepszy. :wink: :lol:


Tak mówią ci co nie poznali Nikona i nigdy nie poznają SONY. :) :lol: :mrgreen:

Hajduczku, jest jedna podstawowa rzecz od jakiej się zaczyna takie decyzje.
PO CO I DO CZEGO TEN APARAT MA BYĆ?
Wbrew pozorom każdy producent w tych największych ma kilka segmentów sprzętu przeznaczonych do różnych rodzajów fotografii.
O ile można na upartego dzisiaj "wszystko robić wszystkim" gdyż technika na to pozwala, to jednak przy wyborze fotografii jako sposobu na życie i do zarabiania na nie trzeba się już na poważniej do tego zabrać i zadać sobie pytanie: jaki rodzaj fotografii chcę, potrafię i będę robić?
Bo do ślubnej i okolicznościowej lepszy jest inny sprzęt, do sportowej i typowo prasowej też inny a do krajobrazowej też inny.
Aparat który łączy wszystkie te dziedziny to nawet i jest - a w zasadzie jest ich kilka, ale kosztują od 10 tyś zł...
Bez obiektywu!

Druga sprawa- z matrycą pełnoklatkową czy nie?
Trzecia sprawa - czy w tym wieku córka rzeczywiście wie czego chce?
Czy wie jaki to chleb?
Skoro niejeden dorosły sprzedaje cały sprzęt i rezygnuje z uprawiania fotografii na rzecz innych zajęć (czasami to efekt braku wystarczających zleceń a czasami wypalenie.. po prostu znudzenie tym samym w kółko) to cóż powiedzieć o kimś, kto nawet jeszcze nie poznał smaku fotografii na poważnie?

Plany młodych ludzi szybko zweryfikuje rynek i proza życia.
A pamiętaj, że nikt poważny nie zleci zrobienia repo za pieniądze komuś przed 20 rokiem życia...
Także lepiej potraktować to jako pasję póki co a jak minie odpowiedni czas i ta pasja zacznie przybierać konkretne kształty, to wtedy i tak będą już nowsze aparaty i inne trendy.
Na dzisiaj to nowy aparat do nauki można nabyć za 2000zł i wystarczy. (jak ktoś nie bawi się w zdjęcia gwiazd, księżyców i nocy, oraz nie "musi" mieć super high ISO 6400 to w zasadzie każdy mu wystarczy).
Ważniejsze będzie odkrycie w sobie co nas w tej fotografii najbardziej pociąga i w czym się zaczynamy odnajdywać (tak to jakoś wychodzi, że jedni wolą portretować ludzi a inni biegać po lesie za dziką zwierzyną a inni wybierają kościoły i młode pary...itd).
Dzisiaj taki aparat kupuje się do celów amatorskich na 3-5 lat. Jak ktoś tłucze dużo zdjęć to nawet na krócej migawka wystarczy... A im starszy, tym mniejsze możliwości jego serwisowania (aparat foto to niestety nie samochód, ze części produkuje się ponad 10 lat po premierze...). :wink:
Ostatnio edytowano 24.05.2013 20:03 przez Fatamorgana, łącznie edytowano 2 razy
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 24.05.2013 19:49

longtom napisał(a):Jeśli dobrze pamiętam to miałaś (masz jeszcze?) takiego kompakcika Canona z okręcanym ekranem.
Wiesz zatem jaka to przydatna rzecz, dlatego może coś takiego Ci (córce) się spodoba :?:



dobrze pamiętasz :D :D ale Marcie nie odpowiada......choć tłumaczę,że na nim powinna się uczyć......w każdym razie ja bym nie kupiła jej nowego aż nie opanowała by tego,ale to kupuje ojciec,więc nie mam za dużo do gadania....tylko mogę Marcie podpowiedzieć co lepsze

Piotruś Ty się chyba za bardzo tak zaraz rozkręciłeś z tym osprzętem 8O
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 24.05.2013 19:58

Dopisałem ciąg dalszy posta.
Pozdr.
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 24.05.2013 20:08

Fatamorgana napisał(a):...........
.....całkowicie się z Tobą zgadzam...może źle sformułowałam pytanie......ale właśnie chodzi o to aby zaspokoić jej zapał (być może słomiany),ale nie zniechęcić mega trudnym ,profesjonalnym sprzętem.......być może pozostanie to tylko pasją ,ale i to warto rozwijać....ale delikatnie i powoli
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 24.05.2013 20:15

hajduczek napisał(a):Piotruś Ty się chyba za bardzo tak zaraz rozkręciłeś z tym osprzętem 8O

Ten osprzęt to musisz kupić tak czy siak czy masz lustro czy kompakta.
Akumulatorek zapas to podstawa, zwłaszcza na wyjazdach, jak masz kłopoty z ładowaniem.
Karty lepiej mieć dwie mniejsze, niż jedną dużą, bo jak zgubisz lub ci się popsuje to masz przynajmniej połowę zdjęć z wyjazdu.
Lampa, dyfuzor - w pomieszczeniach, albo jakby chciała doświetlić sobie jakiegoś robaczka czy kwiatek jest bardziej przydatna, niż statyw, torba, bo lepiej wszystkie klamoty w jednej torbie nosić, zwłaszcza, jak dorzucisz jakiś filtr albo drugi obiektyw.

Lustro wybieraj przez pryzmat znajomych - najlepiej wybrać taki system, jaki mają znajomi, żebyście mogli się uzupełniać w obiektywach - to dość droga zabawa i amator zazwyczaj ogranicza się do kita, a w takim przypadku to bez sensu kupować lustro.
Poza tym Marta musi wziąć to w rękę i zobaczyć, czy jej pasuje waga i wielkość.
Niektórzy wolą lżejszy zestaw bo dużo chodzą inni cięższy, bo stabilniejszy.
Jedni mają małe dłonie i im przypasuje jedno body inni duże i małe body będzie im się kiepsko obsługiwało - tego to już nikt nie wybierze za was.

Ważne, żeby dzieciaka nie zniechęcić stopniem skomplikowania i wagi tego wszystkiego.
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 24.05.2013 20:27

Jeśli mogę coś doradzić odnośnie osprzętu :wink:
Mam wrażenie, że zamiast torby, lepszy byłby plecaczek :wink:
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 24.05.2013 20:30

Miecia napisał(a):Jeśli mogę coś doradzić odnośnie osprzętu :wink:
Mam wrażenie, że zamiast torby, lepszy byłby plecaczek :wink:


różowy Hello Kitty :lol: :lol: i wylatuję z domu razem z nim :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Jaką cyfrówke wybrac? - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone