Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 31.01.2010
Re: Ile kasy na 10 dni chorwacja-czarnogóra.

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 01.05.2019 17:52

KonserwaTurystyczna napisał(a):Witam ile pieniędzy muszę zabrać na 11 dniowy wypad 3 dni Pula, 4 Omis, 4 kotor?

Chodzi mi o koszty nie wliczając paliwa, apartamentu. Samo wyżywienie.
Czy kwota 1200zł na osobe wystarczy + atrakcje+Rakija. Wiadomo, żadnych pamiątek nie kupuje potem tylko się kurzą w kartonach, jedynie jakiś magnez na lodówke.
Czy taka kwota będzie wystarczająca?

Jak w cro z cenami? Słyszałem, że nie jest wcale tam tak tanio jak niektózy twierdzą(ceny zachodnie)

Pytam bo rok temu na wyzej wymienione wydatki wydałem 1500zł.


Po pierwsze: czy wspomniana kwota 1500 PLN została wydana w podobnych okolicznościach? Czyli Chorwacja lub Czarnogóra, a nie Pipidówka z barami mlecznymi lub bułkami z plackami ziemniaczanymi (zamiast kotleta - bo taniej, a wygląda podobnie :D ).
Po drugie: jeśli w punkcie pierwszym odpowiedź brzmi "TAK" to nie licz, że będzie taniej. Będzie drożej. Jak wszędzie!
Po trzecie: jeśli zrezygnujesz z "atrakcji", "rakiji" i "MAGNEZU" - to może przeżyjesz za tę kwotę. Zwłaszcza nic nie jedząc przez te 10 dni. Kwota 150 PLN na dzień w Chorwacji pozwala na "przeżycie". Zapomnij o restauracjach.
Po czwarte: Magnez to pierwiastek (zdecydowanie korzystny dla organizmu), ale nie ma potrzeby trzymać go na/w lodówce. Na lodówce można przytwierdzić "MAGNES".
Po piąte: W Chorwacji panują zdecydowanie wyższe ceny niż w Polsce. Nie są to może jeszcze ceny "zachodnie", ale też nie bułgarskie :( .
Po szóste: zakładam, że jedziesz w pojedynkę. Wtedy minimum to około 3 tysięcy na 10 dni.

Oczywiście znajdą się tacy, co w podobnych warunkach wydają 900 złotych. Nie wierz im! To kłamcy! :evil:

:papa:
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 01.05.2019 19:16

Litr Rakiji czy Travaricy to bardziej 60 kun -30PLN litr u gospodarza. W markecie prawie 100kun butelka. Paliwo masz wliczone, ale z Puli do Czarnogóry sama Autocjesta to wyjdzie z 400PLN w dwie strony. W 2018 byliśmy 2+1 i za dzień wyszło z 250PLN+, na 1 osobę 1200PLN powinno wystarczyć. Warto mieć rezerwę na karcie czy trochę Euro w razie W w portfelu. 1 osoba to za 200kun spokojnie zje w Konobie w piwem czy napojem.x11dni x120=
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 05.05.2019 11:39

Nie obraźcie się ale śmieszą mnie takie pytania. Jest taki co mu 100 euro wystarczy a jest taki co i 10 000 euro wyda i powie, że oszczędnie żył.
Wszystko zależy od świadomości człowieka. Ile obiad mniej więcej kosztuje wiadomo, ile lody też, jedzenie, picie itd też. Łatwo zsumować dodać margines i bufor bezpieczeństwa i wyjdzie kwota.
Ja liczę na chłopski rozum: paliwo 1200 zł, winiety 200 zł, autostrady w Chorwacji 300 zł, jedzenie i picie w Polsce 250-300 zł
a na sam pobyt biorę 1000 euro. Stracę cuż, wakacje są raz w roku, zostanie? będzie na kolejny wyjazd. Zabraknie? zawsze mam na koncie przygotowany zapas. A przecież nie będę liczył, ze dzieciom kupię 2x lody, 1 x wyjdziemy na kolację, pamiątki kupię za tyle i tyle.
pawel4545
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 09.06.2010
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel4545 » 08.05.2019 08:22

Czy kwota 850 kun na dzień jest wystarczająca dla 2+1 na dzień , tzn leżaki, obiado kolację , lody , i jakieś zwiedzanie bo nie było mnie 2 lata w Chorwacji i niewiem jak aktualnie ceny się kształtują . Paliwo kwatery osobno zapłacone
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 08.05.2019 09:33

pawel4545 napisał(a):Czy kwota 850 kun na dzień jest wystarczająca dla 2+1 na dzień , tzn leżaki, obiado kolację , lody , i jakieś zwiedzanie bo nie było mnie 2 lata w Chorwacji i niewiem jak aktualnie ceny się kształtują . Paliwo kwatery osobno zapłacone


Nam wystarczyła na Hvarze rok temu połowa tej kwoty na 2+2. Za leżaki nigdzie nie płaciliśmy bo nie bywaliśmy na plażach hotelowych. Obiadokolacje gotowaliśmy w większości sami, ale kilka razy byliśmy w konobach, w dalszym ciągu w połowie tej kwoty na dzień się mieściliśmy.
Użytkownik usunięty
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2019 09:57

pawel4545 napisał(a):Czy kwota 850 kun na dzień jest wystarczająca dla 2+1 na dzień , tzn leżaki, obiado kolację , lody , i jakieś zwiedzanie bo nie było mnie 2 lata w Chorwacji i niewiem jak aktualnie ceny się kształtują . Paliwo kwatery osobno zapłacone

Hello
Z moich doświadczeń ( kilkukrotny pobyt w Baśce vodzie zazwyczaj na 12 dni 2+1 ) wynika że 250 kn / osobę/ dzień w zupełności wystarcza bez oszczędzania i liczenia zjedzonych lodów i wypitych piw :) w tym ze dwie wycieczki ( zazwyczaj Dubrownik, stron i Bośnia ) sniadania jadamy w apartamencie i 3 może 4 razy coś sam gotuje ( bo lubię ) chyba że chcesz codziennie jadac najdroższe pozycje z menu w restauracji to musisz liczyć wiecej :) więc 850 / dzień w zupełności wystarczy na fajne wakacje
pawel4545
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 09.06.2010
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel4545 » 08.05.2019 13:07

Zapomniałem dodać wyjazd 21.06 także mam nadzieję że 850 kun dziennie wystarczy
TurboDymoMan
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 22.07.2010
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) TurboDymoMan » 19.05.2019 05:56

Wy tak serio z tak durnymi pytaniami?
Każdy spędza wakacje w ten sam sposób, w takich samych hotelach czy apartamentach, ma ten sam model spędzania wolnego czasu, jadą to samo i pija takie samo wino? Każdy dojeżdża takim samym autem i chodzi do takiej samej knajpy?

A może jeden wyda na 14 dni 5.000zl i będzie szczęśliwy, inny 50.000zl i będzie to dla niego normą?


Czy może autor tematu i połowa odpowiadających na tak durne pytania to dzbany jednak....?
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 224
Dołączył(a): 31.08.2013
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 19.05.2019 06:41

TurboDymoMan napisał(a):Wy tak serio z tak durnymi pytaniami?
Każdy spędza wakacje w ten sam sposób, w takich samych hotelach czy apartamentach, ma ten sam model spędzania wolnego czasu, jadą to samo i pija takie samo wino? Każdy dojeżdża takim samym autem i chodzi do takiej samej knajpy?

A może jeden wyda na 14 dni 5.000zl i będzie szczęśliwy, inny 50.000zl i będzie to dla niego normą?


Czy może autor tematu i połowa odpowiadających na tak durne pytania to dzbany jednak....?


W każdym temacie, w którym zabierasz głos oznajmiasz swoją jedyną i najwłaściwszą właściwą prawdę. Obrażając wszystkich piszących w wątku. Jeśli masz tak robić to zamilknij, bo nic nie wnosisz do tematu!
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 19.05.2019 07:04

Ma rację bo pytanie jest durne. Jeden wyda 1000kun dziennie a inny będzie pichcił w domu obiad bo nie lubi chodzić do knajp.
Pytanie powinno być takie- ile minimum wziąć na 10 dniowy wypad by nie dziadować i jakoś przeżyć.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 19.05.2019 07:18

pawel4545 napisał(a):Zapomniałem dodać wyjazd 21.06 także mam nadzieję że 850 kun dziennie wystarczy

Wystarczy, ja wydaje mniej.
TurboDymoMan
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 22.07.2010
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) TurboDymoMan » 19.05.2019 07:33

wikol napisał(a):Ma rację bo pytanie jest durne. Jeden wyda 1000kun dziennie a inny będzie pichcił w domu obiad bo nie lubi chodzić do knajp.
Pytanie powinno być takie- ile minimum wziąć na 10 dniowy wypad by nie dziadować i jakoś przeżyć.


Dokładnie.

Bo tak to jest pytanie w stylu "ile kosztuje samochód"
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 224
Dołączył(a): 31.08.2013
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 19.05.2019 08:48

wikol napisał(a):Ma rację bo pytanie jest durne. Jeden wyda 1000kun dziennie a inny będzie pichcił w domu obiad bo nie lubi chodzić do knajp.
Pytanie powinno być takie- ile minimum wziąć na 10 dniowy wypad by nie dziadować i jakoś przeżyć.


Tak postawione pytanie jest analogiczne do tytułowego... co to znaczy nie dziadować, jakoś przeżyć?
dla mnie nie dziadowanie to codziennie - obiad i kolacja w konobie, kawa i lody w bistro dla całej rodziny, a dla ciebie to może być jedno wyjście co 2 dni... (ty powiesz, że nie dziadowałeś i ja powiem, że nie dziadowałem, a różnica w kosztach będzie znacząca) tak więc znów wracamy do punktu wyjścia (pytania ile zabrać pieniędzy), które tak szyderczo wyśmiewacie. A to tylko przykład na posiłkach. Gdzie są atrakcje, zwiedzanie itp.

Na tytułowe pytanie, wystarczy odpowiedzieć kwotą i co w, którym regionie/mieście się kupowało / na co wydawało. Określić standard wyjazdu. Kilka, kilkanaście osób z danego miejsca i masz wyrobiona opinię, ile zabrać pieniędzy na 10 dni. Proste i logiczne.
Ale nieee, trzeba się do wszystkiego przyczepić, skrytykować i szydzić. Jakie to nasze polskie.
TurboDymoMan
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 22.07.2010
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) TurboDymoMan » 19.05.2019 08:51

zablo napisał(a):
wikol napisał(a):Ma rację bo pytanie jest durne. Jeden wyda 1000kun dziennie a inny będzie pichcił w domu obiad bo nie lubi chodzić do knajp.
Pytanie powinno być takie- ile minimum wziąć na 10 dniowy wypad by nie dziadować i jakoś przeżyć.


Tak postawione pytanie jest analogiczne do tytułowego... co to znaczy nie dziadować, jakoś przeżyć?
dla mnie nie dziadowanie to codziennie - obiad i kolacja w konobie, kawa i lody w bistro dla całej rodziny, a dla ciebie to może być jedno wyjście co 2 dni... (ty powiesz, że nie dziadowałeś i ja powiem, że nie dziadowałem, a różnica w kosztach będzie znacząca) tak więc znów wracamy do punktu wyjścia (pytania ile zabrać pieniędzy), które tak szyderczo wyśmiewacie. A to tylko przykład na posiłkach. Gdzie są atrakcje, zwiedzanie itp.

Na tytułowe pytanie, wystarczy odpowiedzieć kwotą i co w, którym regionie/mieście się kupowało / na co wydawało. Określić standard wyjazdu. Kilka, kilkanaście osób z danego miejsca i masz wyrobiona opinię, ile zabrać pieniędzy na 10 dni. Proste i logiczne.
Ale nieee, trzeba się do wszystkiego przyczepić, skrytykować i szydzić. Jakie to nasze polskie.


pytanie brzmi "ile zabrać pieniędzy" i za chilere nikt nie odpowie na tak postawione pytanie bo nie wiemy do jakiego standardu pytający jest przyzwyczajony ani jako model spędzania czasu lubi...
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 19.05.2019 08:57

W moim przypadku 10 dni oznacza :

Dojazd 1100
Apartman 2150

Plus dziennie 300 kun czyli jakieś 1800

Wychodzi 5k jak w pysk strzelił :oczko_usmiech:

Bez zwiedzania bo to juz mamy dawno za sobą jadąc 10 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji? - strona 63
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone