Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 25.07.2018 20:09

Przyjazd w poniedziałek, powrót w poniedziałek.
Dwoje dorosłych plus trzylatka.
Mam zakupione 800E na życie. W planach śniadania w apartamencie. Reszta na mieście.
Apartament, paliwo i opłaty drogowe z innej puli.
Mam nadzieję, że nie będę musiał dużo dokładać...
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 25.07.2018 20:12

Wyjazd na 5 dni to powiedzmy winiety 7-10 dniowe a nie 14-30dniowe. Zawsze 100-150PLN taniej. Ale koszt paliwa i autostrad -promów bez zmian czy jedziesz na 30 dni czy 3. 3200to prawie 800Euro, powiedzmy 5noclegów x 40-50E 1000- 1150 pln plus paliwo 800? plus autostrady winiety 400? Zostaje 150-200PLN na dzień. Lepiej zaplanować te 500-1000limitu na karcie w rezerwie w razie W
Użytkownik usunięty
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.07.2018 21:21

walp napisał(a):
enes19 napisał(a):Doradźcie mi czy na wyjazd 5 dniowy , dla dwojga osób - zabranie ze sobą 2000pln ( to chce mieć na karcie revoult ) + jakieś 300euro w kieszeni w gotówce.

Trochą za mało szczegółów na temat sposobu podróżowania i tego jak zamierzacie spędzać czas, ale tak ogólnie to 3200 PLN dla 2 osób na 5 dni, wystarczy.
enes19 napisał(a):Czy ktoś korzystał tam z Revoulta ? Bez problemu jest akceptowalny ?

Wielu korzysta. Jest akceptowalny. Ostatnio kolega wspominał w tym wątku.


Codziennie będziemy chcieli zjeść jakiś obiad czy pizzę, imprezy szczególnie mnie nie interesują .
Bardziej atrakcje , muzea czy zwiedzanie.
Czy polecasz zamieniać pln od razu w Chorwacji na HRK czy lepiej u nas na euro i dopiero na HRK ?
Podróżujemy samochodem, jednak moje pytanie dotyczy tylko i wyłącznie wydatków w samej Chorwacji .
Koszty transportu itp . nie wliczamy narazie.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 25.07.2018 21:59

enes19 napisał(a):Codziennie będziemy chcieli zjeść jakiś obiad czy pizzę, imprezy szczególnie mnie nie interesują .
Bardziej atrakcje , muzea czy zwiedzanie.
Czy polecasz zamieniać pln od razu w Chorwacji na HRK czy lepiej u nas na euro i dopiero na HRK ?

Złotówek (gotówki) za granicę nie wożę. Zabieram trochę kun, żeby móc płacić w miejscach, gdzie nie akceptują karty, np. na straganach. Trochę euro, aby zapłacić m. in. za apartman. Poza tym, tam gdzie mogę, płacę kartą. Jeśli wymieniam, to euro na kuny. Na dzień dzisiejszy za 100 euro płacą 720-730 kun.
enes19 napisał(a):Podróżujemy samochodem, jednak moje pytanie dotyczy tylko i wyłącznie wydatków w samej Chorwacji .
Koszty transportu itp . nie wliczamy narazie.

Jeśli te 3200 PLN to tylko na pobyt, czyli 1000 kun/dzień, to spoko, Hrvatska je Vaša. :oczko_usmiech:
CTRX
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.07.2018
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) CTRX » 25.07.2018 22:10

W tym roku byłem pierwszy raz w Chorwacji. Zakupiłem w Polsce w kantorze Kuny i EURO - w cenach wydawało mi się bardzo okazyjnych. Na miejscu płaciłem także kartą- zwykłą płatniczą i kredytową Mastercard. Płaciłem w Czechach, Słowenii, Chorwacji i Włoszech. Po powrocie sprawdziłem stan konta. Okazało się, że przelicznik bankowy w każdym przypadku był korzystniejszy niż kurs kantorowy. W przyszłości będę brał minimum gotówki- tylko karta nawet nie wielowalutowa ale zwykłą płatnicza.
rysiotm
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 27.04.2019
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiotm » 27.04.2019 12:03

Hej, trochę odgrzeje temat. Jedziemy pierwszy raz do Chorwacji, dokładnie na Hvar. Rodzinka 2+2 na 11 nocy. Ile mniej więcej pieniązkow szykować na pobyt (atrakcje, obiady, kolacje itp.) Pomijam dojazd i noclegi :) chodzi mi o sam pobyt
Ostatnio edytowano 27.04.2019 12:19 przez rysiotm, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.04.2019 12:10

Do Chorwacji na Hvar.
rysiotm
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 27.04.2019
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiotm » 27.04.2019 12:12

Janusz Bajcer napisał(a):Do Chorwacji na Hvar.


To źle czy dobrze? Bo niezbyt rozumiem wypowiedzi...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.04.2019 12:20

Jeździmy do Chorwacji, nie na Chorwację.


koszt-urlopu-w-chorwacji-t42005-195.html#p2023535
rysiotm
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 27.04.2019
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiotm » 27.04.2019 12:23

Janusz Bajcer napisał(a):Jeździmy do Chorwacji, nie na Chorwację.


Poprawione :) taki mały błąd się wkradł :)
Użytkownik usunięty
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.04.2019 14:54

rysiotm napisał(a):Hej, trochę odgrzeje temat. Jedziemy pierwszy raz do Chorwacji, dokładnie na Hvar. Rodzinka 2+2 na 11 nocy. Ile mniej więcej pieniązkow szykować na pobyt (atrakcje, obiady, kolacje itp.) Pomijam dojazd i noclegi :) chodzi mi o sam pobyt



Ja przepuszczam na takim wyjeździe okrągły milion. :hut: Kolega mówi że aż pięć tysięcy. :mrgreen: Masakra skołował mnie dokładnie. 8O
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 27.04.2019 16:20

rysiotm napisał(a):Rodzinka 2+2 na 11 nocy. Ile mniej więcej pieniązkow szykować na pobyt (atrakcje, obiady, kolacje itp.) Pomijam dojazd i noclegi :) chodzi mi o sam pobyt

3-4 tysiące. Złotych polskich.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 27.04.2019 17:08

Trajgul napisał(a):
rysiotm napisał(a):Rodzinka 2+2 na 11 nocy. Ile mniej więcej pieniązkow szykować na pobyt (atrakcje, obiady, kolacje itp.) Pomijam dojazd i noclegi :) chodzi mi o sam pobyt

3-4 tysiące. Złotych polskich.


Nam właśnie nam w sierpniu 2019 na 2+2 bliżej czwórki stuknęło, również na 11 nocy w Jelsie i w ciągu kolejnych 2 dni w Bośni. Oczywiście mowimy o wydatkach poza kosztami podróży i noclegów, ale zawierajacymi jedzenie,
(gotowalismy sami), alko (głównie wino) ze 3-4 wyjscia do konob, pamiątki, lody i inne duperele. I nieplanowany mandacik na 150 kun w promocji :smo:
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 27.04.2019 19:03

corrina napisał(a):
Trajgul napisał(a):
rysiotm napisał(a):Rodzinka 2+2 na 11 nocy. Ile mniej więcej pieniązkow szykować na pobyt (atrakcje, obiady, kolacje itp.) Pomijam dojazd i noclegi :) chodzi mi o sam pobyt

3-4 tysiące. Złotych polskich.


Nam właśnie nam w sierpniu 2019 na 2+2 bliżej czwórki stuknęło, również na 11 nocy w Jelsie i w ciągu kolejnych 2 dni w Bośni. Oczywiście mowimy o wydatkach poza kosztami podróży i noclegów, ale zawierajacymi jedzenie,
(gotowalismy sami), alko (głównie wino) ze 3-4 wyjscia do konob, pamiątki, lody i inne duperele. I nieplanowany mandacik na 150 kun w promocji :smo:


już był sierpień w tym roku :?: :D :papa:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 27.04.2019 19:13

Za mało info !
Jakie atrakcje ? Wejście na Twierdzę Spanjola czy np. wynajęcie motorówek czy łodzi ?
Będziecie mieszkać w miasteczku i jeść tylko w konobach ? Pytasz o obiady i kolacje... Czy na zadupiu w robinsonadzie i gotować będziecie sami ?
My w zeszłym roku przy 16 nockach z czego 7 na Hvarze, w całości na wyżywienie i przyjemności w Cro wydaliśmy 3600. Czyli chyba mało :wink:
Stołowaliśmy się praktycznie pół na pół, oczywiście tylko kolacja czy obiad w konobach :wink: No i nasze dzieci niejadki, więc tylko frytki czy pizza, a to zmniejsza koszt wyżywienia "na mieście" :mrgreen:

Musisz liczyć się z tym, że posiłek w konobie na Hvarze będzie kosztować min. 300 kun - opcja gdzie dzieci mało jedzą albo pizze, no chyba, że same pizze to w 200 się da :wink:
Ostatnio edytowano 27.04.2019 19:52 przez wiolek_lp, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji? - strona 61
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone