Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 25.06.2018 12:11

Traper1988 napisał(a):Chorwacja to generalnie jeden z tańszych kierunków, nie ma co się oszukiwać.

Chyba kilka lat temu...
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 25.06.2018 12:12

Traper1988 napisał(a):No to ceny wcale nie są takie straszne, można to przeżyć :) Chorwacja to generalnie jeden z tańszych kierunków, nie ma co się oszukiwać. Jak wypadają ceny na miejscu, np. w restauracjach?


Tanio to było z 10 lat temu. Co prawda nie są to himalaje wakacyjnych wydatków ale z drugiej strony tanio też nie jest, obawiam się, że tamte czasy się już skończyły bezpowrotnie :wink: Ja na 10 dni na dwie dorosłe osoby biorę 2,5 tysiąca (na samo życie) do wydania i mam nadzieje się zmieścić w tych kosztach.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 25.06.2018 13:12

Tomek30Lublin napisał(a):Wczoraj przyjechałem rano do Baśka Voda. Szukaliśmy z buta apartamentu. Sporo ludzi stoi od godziny 8:00-9:00 i można przebierać w kwaterach. Obejrzeliśmy 7 apartamentów. Większość śpiewała 60 euro za dwupokojowe apartamenty z łazienka widokiem na morze i góry. Gdy dochodziliśmy spuszczali ceny do 50 euro a jedna babka nawet za 40 chciała. Nadstawialiśmy sie na wydatek około 90-100 euro za dobę ale udało sie znaleźć trzypokojowy apartament nowocześnie urządzony z widokiem na morze i góry nowocześnie za 60 euro.
Dzisiaj Ok 24 stopni i lekko wieje ale jest przyjemnie.


To narawdę lux to 40 EUR ! :) My tyle płaciliśmy za 2 spialnie + salon z widokiem na morze na ul. Zagradina ..... w 2006 ! :)
Też z buta szukaliśmy, ale w sierpniu. Tylko wtedy akurat miała pani okienko na kilka dni, więc potem przenieśliśmy się do Cavtat.
jark
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 16.07.2012
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jark » 25.06.2018 14:27

Tomek30Lublin napisał(a):Wczoraj przyjechałem rano do Baśka Voda. Szukaliśmy z buta apartamentu. Sporo ludzi stoi od godziny 8:00-9:00 i można przebierać w kwaterach. Obejrzeliśmy 7 apartamentów. Większość śpiewała 60 euro za dwupokojowe apartamenty z łazienka widokiem na morze i góry. Gdy dochodziliśmy spuszczali ceny do 50 euro a jedna babka nawet za 40 chciała. Nadstawialiśmy sie na wydatek około 90-100 euro za dobę ale udało sie znaleźć trzypokojowy apartament nowocześnie urządzony z widokiem na morze i góry nowocześnie za 60 euro.
Dzisiaj Ok 24 stopni i lekko wieje ale jest przyjemnie.

Hej,
Polecisz jakieś miejsce gdzie się zatrzymać, żeby się natknąć na 'staczy'? :wink:
ewelina243
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 03.07.2016
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewelina243 » 25.06.2018 16:38

chorwacja tania nie jest...
dwa lata temu 5 osób, 8 dni, nocleg w baśce na krk-u, oraz zwiedzanie jezior Plitwickich i tam nocleg ok.11 000zł
rok temu 3 osoby, 7 dni, ze względu na mniejszą ilość kierowców trzeba doliczyć dwa noclegi po drodze i docelowo nocleg w Banjole na Istrii, w trakcie pobytu podróż katamaranem do Wenecji i zwiedzanie jej, ponad 10 000zł
w tym roku 5 osób, 8 dni, nocleg w Blace - sam apartament kosztował nas 2900zł, do tego dojdzie paliwo i opłaty drogowe i ok. 5000tys na życie i zwiedzanie
czyli reasumując, na moje bez 10 000zł w kieszeni nie warto się ruszać
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 25.06.2018 17:30

Lechoo napisał(a):
Traper1988 napisał(a):Chorwacja to generalnie jeden z tańszych kierunków, nie ma co się oszukiwać.

Chyba kilka lat temu...

prawda.
Użytkownik usunięty
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2018 07:32

Witam , jestem w Chorwacji pierwszy raz w zasadzie jechałem w ciemno wiekszośc informacji czerpiąc z internetu. Co do kosztów wypoczynku w Chorwacji mogę smiało stwierdzić ( po własnych doswiadczeniach) że jest taki sam jak wszędzie w europie . Jeżeli chcemy zaoszczędzić, proste - nie wydajemy kasy w restauracjach, nie chodzimy po straganach z pamiatkami, nie kupujemy alkoholu w knajpach przy plaży, zaopatrujemy sie w produkty w Studenacu i Konsum, sami sobie gotujemy to wydamy pieniądze takie jak w polsce . Pytanie tylko czy warto? Cały rok w tyrze czekając z utęsknieiniem na wakacje i odmawiać sobie przyjemności wydawania kasy na byle co ? Chyba nie warto . Podchodząc do sprawy bardziej rozrywkowo, czyli sniadanie robimy sami w apartamencie pózniej obiadokolacja na mieście z piwkiem/ bimbrem, lody, naleśniki itp. dla dziecka to bez problemu wydacie dziennie 500- 800 kun, 1000 też nie wyzwanie . Podsumowując, można przeżyc tu w 3 sosby ( 1 dziecko , 2 dorosłych) za powiedzmy 300 kun, skromnie ale da sie radę ale z drugiej strony mozna bez większych problemów stracić 800 czy 1000 kun. Wychodzi mi z tego średnia , powiedzmy około 600 kun, na "średnie " zycie .
My z żonką w niedziele zamieniliśmy euro i było tego 3000 kun, dzisiaj jest wtorek dzień sie jeszcze nie zaczął a po sprawdzeniu portfela zostało 1800 kun gotówki. Najprawdopodobniej w czwartek naruszę konto :D
rczempik
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 28.06.2018
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) rczempik » 08.07.2018 12:42

Wyjazd w terminie 11-18.08, 4 osoby (2 dorosłych + 2 dzieci)
Noclegi, winiety, ubezpieczenie opłacone.
Paliwo osobna pula.
Czy na samo życie na wszystkich wystarczy 650 euro + 500kun?
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 08.07.2018 12:49

To zależy , czy przewidujesz posiłki na mieście? Jeśli same lody , kawka i inne drobiazgi to 100-150/dzień kun wystarczy
rczempik
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 28.06.2018
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) rczempik » 08.07.2018 13:11

Napewno jakiś posiłek na mieście przewidujemy. Choć nie codziennie.
Jaceł
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 04.07.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaceł » 08.07.2018 13:42

Każdy wypoczywa jak lubi. Według mnie na "spokojny" wypoczynek dla dwóch osób trzeba przeznaczyć 300 kun dziennie. Z czego 200-250 to sama obiadokolacja w konobie / restauracji. Tegoroczne (czerwcowe) ceny na Murterze to ok. 50-70 kun za pizzę, 80-100 za kalmary (w panierce są ok. 10 kun tańsze) oraz jakieś 100 - 120 za doradę z grilla. Co kto lubi ... Lody były po 8 kun za gałkę, a kawa 8-12 kun.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 09.07.2018 09:24

rczempik napisał(a):Wyjazd w terminie 11-18.08, 4 osoby (2 dorosłych + 2 dzieci)
Noclegi, winiety, ubezpieczenie opłacone.
Paliwo osobna pula.
Czy na samo życie na wszystkich wystarczy 650 euro + 500kun?


650E to jest w przybliżeniu 4700 Kun, plus 500 to masz 5200 Kun na 7 dni.
To jest nieco ponad 742 Kuny na dzień czyli prawie 450 zł...
Spokojnie dacie radę i jeszcze zostanie
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 09.07.2018 18:06

Szibenik 2018

Śniadanie na cztery osoby w sklepie na kempingu: 120 kun (ser paczkowany w plastrach x 2 paczki, sok pomarańczowy 100% 1 litr, bagietka, 2 bułki, małe masło).

Obiadokolacja na cztery osoby w pizzerii Hotel Jure Trattoria za klubem nocnym En Vogue: 245 kun (dwie duże pizze, woda Romerquelle 0,75 litra, dwie Fanty 0,25 litra).

Na czas pobytu w Aquaparku poszła 2 x Jamnica 1,5 litra oraz dwie paczki orzechów Felix (mieszanka zakupiona w Polsce po 12 złotych za paczkę 180 g).

Rodzina 4-osobowa może spokojnie przeżyć dzień za 400-500 kun i jeszcze zostanie :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.07.2018 20:49

Dzien dobry Wszystkim !
Mam do Was standardowe pytanie jak na ten temat :)
Jestem świeżakiem który pierwszy raz jedzie do Chorwacji , dokładnie na Makarskę ( lub jej okolicę ) - jeszcze dokładnie nie wiemy bo domu będziemy szukać dopiero na miejscu.
Doradźcie mi czy na wyjazd 5 dniowy , dla dwojga osób - zabranie ze sobą 2000pln ( to chce mieć na karcie revoult ) + jakieś 300euro w kieszeni w gotówce.
Słyszałem że ludzie nie zamieniają wcale PLN na euro i dopiero na miejscu zamieniają na HRK - czy to będzie lepiej opłacalne ? ( W sumie raz kantor na nas zarabia )
Czy ktoś korzystał tam z Revoulta ? Bez problemu jest akceptowalny ?

Czekam na podpowiedzi.
Pozdrawiam
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 25.07.2018 20:59

enes19 napisał(a):Doradźcie mi czy na wyjazd 5 dniowy , dla dwojga osób - zabranie ze sobą 2000pln ( to chce mieć na karcie revoult ) + jakieś 300euro w kieszeni w gotówce.

Trochą za mało szczegółów na temat sposobu podróżowania i tego jak zamierzacie spędzać czas, ale tak ogólnie to 3200 PLN dla 2 osób na 5 dni, wystarczy.
enes19 napisał(a):Czy ktoś korzystał tam z Revoulta ? Bez problemu jest akceptowalny ?

Wielu korzysta. Jest akceptowalny. Ostatnio kolega wspominał w tym wątku.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji? - strona 60
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone