Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
PB Jaca
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.06.2019
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) PB Jaca » 24.06.2019 19:33

Witam dawno temu bylem w Chorwacji za dzieciaka i teraz z rodzina postanowilem wybrac sie samochodem do tego pieknego kraju :D moje pytanie przedewszystkim brzmi czy w zasadzie wszedzie da sie placic karta bo mam konto wielowalutowe i w zaleznosci od tego czy bede placil w euro czy kunach to z tego konta zabierze mi kase czy trzeba miec gotowke bo niewiem za lody przy plazy czy bulki w piekarni nie zaplace karta...jak jest bardzo rozwiniety system bezgotowkowy? I czy tak samo mozna placic w HRK i EUR za wszystko czy lepiej miec wiecej np.kun bo mniej wiecej po polowie wymienilem sobie kuny i euro i co powiecie na kwotę 5000pln. 2+1 na 13 nocy nie wliczajac kosztow przejazdu czy zakwaterowania tylko zycie, wycieczki i przyjemnosci, miejscowosc kastel stafilic. Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi :papa:
Użytkownik usunięty
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2019 20:14

PB Jaca napisał(a):Witam dawno temu bylem w Chorwacji za dzieciaka i teraz z rodzina postanowilem wybrac sie samochodem do tego pieknego kraju :D moje pytanie przedewszystkim brzmi czy w zasadzie wszedzie da sie placic karta bo mam konto wielowalutowe i w zaleznosci od tego czy bede placil w euro czy kunach to z tego konta zabierze mi kase czy trzeba miec gotowke bo niewiem za lody przy plazy czy bulki w piekarni nie zaplace karta...jak jest bardzo rozwiniety system bezgotowkowy? I czy tak samo mozna placic w HRK i EUR za wszystko czy lepiej miec wiecej np.kun bo mniej wiecej po polowie wymienilem sobie kuny i euro i co powiecie na kwotę 5000pln. 2+1 na 13 nocy nie wliczajac kosztow przejazdu czy zakwaterowania tylko zycie, wycieczki i przyjemnosci, miejscowosc kastel stafilic. Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi :papa:

Łatwo nie będzie, ale dasz radę :)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 24.06.2019 20:22

PB Jaca napisał(a):Witam dawno temu bylem w Chorwacji za dzieciaka i teraz z rodzina postanowilem wybrac sie samochodem do tego pieknego kraju :D moje pytanie przedewszystkim brzmi czy w zasadzie wszedzie da sie placic karta bo mam konto wielowalutowe i w zaleznosci od tego czy bede placil w euro czy kunach to z tego konta zabierze mi kase czy trzeba miec gotowke bo niewiem za lody przy plazy czy bulki w piekarni nie zaplace karta...jak jest bardzo rozwiniety system bezgotowkowy? I czy tak samo mozna placic w HRK i EUR za wszystko czy lepiej miec wiecej np.kun bo mniej wiecej po polowie wymienilem sobie kuny i euro i co powiecie na kwotę 5000pln. 2+1 na 13 nocy nie wliczajac kosztow przejazdu czy zakwaterowania tylko zycie, wycieczki i przyjemnosci, miejscowosc kastel stafilic. Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi :papa:


Na Pagu, w knajpach, lodziarniach i barach z szybkim jedzeniem, w 90 % trzeba było płacić gotówką.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 25.06.2019 10:37

Habanero napisał(a):Na Pagu, w knajpach, lodziarniach i barach z szybkim jedzeniem, w 90 % trzeba było płacić gotówką.


W Bibinje jest podobnie, także z doświadczenia mogę powiedzieć, że w knajpach trzeba się nastawić na gotóweczkę :mrgreen:
Jacek_P
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 25.07.2017
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 25.06.2019 10:45

"co powiecie na kwotę 5000pln. 2+1 na 13 nocy nie wliczajac kosztow przejazdu czy zakwaterowania tylko zycie, wycieczki i przyjemnosci"

Wiesz, to wszystko jest naprawdę indywidualna sprawa. Dla każdego "przyjemności" oznacza co innego i inną mają miarę. Ja bym się spokojnie zmieścił w tej kwocie gdybym miał tylko jedno dziecko. Ale zasadniczo nie jadamy w konobach, zdarza się może z 3,4 razy na cały pobyt więc tu oszczędność jest spora. Ale nie odmówię sobie wypożyczenia roweru więc tu z kolei inwestuję. Inaczej też wydaje się kasę w Dubrovniku a inaczej w Orebiciu. We wszystkich sklepach sieciowych i całorocznych knajpach nie bylo problemu z placeniem visą. W mniejszych tak jak piszą przedmówcy, pewniejsza gotówka, Euro tez przytulają, ale zaokrąglając na swoją korzyść. No jak wszędzie ;)
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 25.06.2019 13:43

5000zł bez kosztów przejazdu i noclegów? Raczej spokojnie wystarczy, choć to już indywidualna sprawa. Zależy ile tych wycieczek planujecie.
A co do miejscowości to Kastel chyba szału nie robi. Nie byłem, więc nie chcę krytykować na wyrost, ale ktoś mnie kiedyś przestrzegał, żeby wszystkie Kastele koło Splitu raczej omijać. To trochę takie bardziej przemysłowe dzielnice chyba.
Oczywiście mogę się mylić.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 25.06.2019 23:02

Policz jakie były ceny w sklepach w Polsce tych samych produktów rok temu. Policz jakie są teraz. Przelicz to x1.5 i mniej więcej wiesz ile wydasz. Niestety u nas ceny +10-20procent rok do roku, bo naprawdę nie wiem czy jest coś nie zdrożało, to w Cro też tak będzie? Kto ma aktualne info o różnicach w cenie od zeszłego roku z Cro?
Justynka133
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 10.06.2018
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justynka133 » 25.06.2019 23:33

My jedziemy 2+2 (16 lat i 1.5) czyli maluszek praktycznie sie nie liczy. Jedziemy na 15 pelnych dni przewidujemy 400 zl na dzien czyli okolo 100 euro. Zabieramy 6000 tys zl bez przejazdow i noclegu. Uwazamy ze nam starczy. Planujemy sniadabia robic sobie sami a obiadokolacje i reszta na miescie. Jedziemy do Omis. Tez uwazam ze jest to indywidualna sprawa ile sie wyda. Wssystko uzaleznione jest co sie bedzie jadli co sie bedzie pilo i co zwiedzalo. Jesli nam nie starczy to zabraknie jest jeszcze opcja ze starczy i ze zostanie :papa:
surfer30
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 31.07.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfer30 » 11.07.2019 00:49

Witajcie
po latach wracam do Chorwacji. Rodzina 2+1 (10 lat) na 10 dni.
Apartament, koszty podróży to osobna pula pieniędzy. Biorę Revoluta, z którego będę chciał korzystać gdzie się da. Ale jadę do małej miejscowości, gdzie zapewne płatności kartą mogą nie aż tak popularne (Jesenice koło Splitu).
Śniadania zapewne z zakupów albo sklepowych (Revolut), albo sklepiki, czyli tutaj pewnie gotówka. Obiady, jako że jedziemy w kilka rodzin mamy na 6 dni ogarnięte. Ponieważ Revolut ma ograniczenie wypłat bezprowizyjnych z bankomatu do około 800 zł (traktuję je jako rezerwa), a jednocześnie nie mam innej karty wielowalutowej muszę pomyśleć o gotówce, więc pytanie brzmi:
1. czy mniej więcej 450 kun na dzień w takiej konfiguracji starczy? (raczej spokojny pobyt)
2. czy opłaca się wymieniać PLN w banku w Chorwacji (a nie kupować w Polsce)

Jeśli powinienem doprecyzować informacje, strzelajcie.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 11.07.2019 05:54

Odchodziliśmy "syci i napici" (2 osoby) od stołu w konobie za 800 kun, ale też za 200 kun.
Zależy co się wybierze, czy zmieścisz jeszcze deser etc.
pitor
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 28.12.2012
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pitor » 11.07.2019 07:11

surfer30 napisał(a):Ponieważ Revolut ma ograniczenie wypłat bezprowizyjnych z bankomatu do około 800 zł (traktuję je jako rezerwa), a jednocześnie nie mam innej karty wielowalutowej muszę pomyśleć o gotówce


Serio? Powyżej darmowych 800 zł Revolut nalicza prowizję 2%, czyli od każdych 1000 zł wyplaconych ponad darmowy limit zaplacisz 20 zl prowizji. Wyplacisz 5k z bankomatu to zapłacisz 100 zł. Co prawda stówka piechotą nie chodzi ale ja bym się zastanowił czy warto kombinować z gotówką.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 11.07.2019 07:29

Ja biorę EUR na apartament, do tego 600EUR gotówka i reszta na głównym koncie z kartą wielowalutową. Prosto i bez kombinowania. Mam główne konto z obsługą wielowalutową więc dodatkowe konto nie jest mi potrzebne na 10 dni.
Knajpy, sklepy płatność kartą. Duperele typu lody itd gotówka.
Zawsze warto mieć trochę gotówki w gotowości.
surfer30
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 31.07.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfer30 » 11.07.2019 12:58

pitor napisał(a):Serio? Powyżej darmowych 800 zł Revolut nalicza prowizję 2%, czyli od każdych 1000 zł wyplaconych ponad darmowy limit zaplacisz 20 zl prowizji. Wyplacisz 5k z bankomatu to zapłacisz 100 zł. Co prawda stówka piechotą nie chodzi ale ja bym się zastanowił czy warto kombinować z gotówką.

Serio serio :)
Dlatego na szybko, mając konto w PKO uruchomiłem sobie usługę 3w1, czyli karta wielowalutowa, konto walutowe, kantor. Ponieważ konto PLN w PKO mam w zakresie interesujących mnie opcji za free (czyli np bankomaty na całym świecie bez prowizji, gdy wypłacam walutę zgodną z istniejącym subkontem walutowym) to zrobiłem subkonto w kunach, wykorzystam kantor do zasilenia i będzie back up lub możliwość bezprowizyjnego wypłacania. Choć jak sprawdziłem, to różnica na kursie kuny między Revolutem a PKO powoduje, że dopiero wypłaty powyżej równowartości 1000 zł wyrównując prowizję za nadpłatę dla Revoluta. Ale zabezpieczenie jest :)
surfer30
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 31.07.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfer30 » 11.07.2019 12:59

wikol napisał(a):Ja biorę EUR na apartament, do tego 600EUR gotówka i reszta na głównym koncie z kartą wielowalutową. Prosto i bez kombinowania. Mam główne konto z obsługą wielowalutową więc dodatkowe konto nie jest mi potrzebne na 10 dni.
Knajpy, sklepy płatność kartą. Duperele typu lody itd gotówka.
Zawsze warto mieć trochę gotówki w gotowości.

Szacowałem równowarość 2,5-3 tyś na rodzinę, więc widzę, że raczej prawidłowo. Dzięki
joaska289
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.07.2019
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) joaska289 » 20.07.2019 18:37

Witam . Mam pytanie odnośnie cen w Chorwacji. Planuje wyjechać z chłopakiem autokarem na 10 dni ,mamy opłacony nocleg i wyżywienie tzn śniadanie i obiadokolacje stąd moje pytanie ile euro i kuny radzicie zabrać ze sobą do Chorwacji na jakieś pamiątki , wodę i drobne artykuły spożywcze bez imprezowania i wycieczek fakultatywnych? Pozdrawiam ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji? - strona 66
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone