Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 15.08.2019 22:37

Ile wziąć na 10 dni?
Ja wziąłem 520€ na apartman i wymieniłem 120 € w kantorze na lody, i ... stykło...
Reszta była z karty :)
malwina1936
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.06.2020
Koszt 10 dniowy wyjazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) malwina1936 » 22.06.2020 00:01

Witam mam pytanie jak myślicie ile mam wziąść ze sobą pieniędzy na 10dniowy wyjazd. Jada 3 osoby w tym 2 dzieci. Noclegi mamy opłacone. Chodzi mi o same pieniądze na wyżywienie czy wycieczki. Jadę pierwszy raz i chodzi mi o kwotę orientacyjna. Z góry bardzo dziękuję
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012
Re: Koszt 10 dniowy wyjazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 22.06.2020 00:12

1000 euro
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.06.2020 08:51

Wszystko zależy czy będziecie codziennie jeść w tawernach czy część w domu. Na ile dzieci są rozpuszczone w zakupach na wszelkich straganach (każdorazowo kupuje im się każdą zachciankę), na ile korzystają dzieci z płatnych zabaw typu skakańce czy wesołe miasteczka, czy będziecie coś zwiedzać i jeździć samochodem. Ile alkoholu będzie codziennie spożywane, drinki czy piwo na plażuy itp. Zmiennych jest bardzo dużo. Osobiście jeżdżąc 2+1 na 10-12 dni nigdy nie wydałam na miejscu 1000 eur.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 29.06.2020 20:36

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji nazwijmy to żywieniowo-rozrywkowych. Ja zazwyczaj jadam w konobach czy restauracjach, piwo, wino, summer drink przy plaży, śniadanie także poza apartamentem i we dwójkę potrafimy 100 € dziennie wydać. Jeżeli ktoś nie nadużywa używek, będzie żywił się w fast-food, posiłki przygotowywał osobiście, to spokojnie może zejść do 30 € dziennie na parę, a znam takich, co za 10 € dziennie dają radę ( to już jest ekstrema dla mnie, konserwy, chińskie zupki,to nie dla mnie). Oczywiście nie wliczam w to ceny samego noclegu i dojazdu.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 29.06.2020 21:36

SebastianM napisał(a):Wszystko zależy od indywidualnych preferencji nazwijmy to żywieniowo-rozrywkowych. Ja zazwyczaj jadam w konobach czy restauracjach, piwo, wino, summer drink przy plaży, śniadanie także poza apartamentem i we dwójkę potrafimy 100 € dziennie wydać. Jeżeli ktoś nie nadużywa używek, będzie żywił się w fast-food, posiłki przygotowywał osobiście, to spokojnie może zejść do 30 € dziennie na parę, a znam takich, co za 10 € dziennie dają radę ( to już jest ekstrema dla mnie, konserwy, chińskie zupki,to nie dla mnie). Oczywiście nie wliczam w to ceny samego noclegu i dojazdu.


Jak ktoś lubi Survival to nie można tego negować i krytykować. Osobiście nie widzę w tym nic zdrożnego. Obiadokolację można zjeść w Konobie no ale śniadania to ja sam przyrządzam na tarasie. Biegać rano na śniadanie do Konoby komu by się chciało. Trochę wędliny, salami, sera żółtego, twarożku, pomidorki, czerwona cebula, ichni chleb, który nie da się nożem przekroić bo się łamie, kawa z mlekiem i czego więcej potrzeba do szczęścia. Ponadto w upały to się jada przeważnie śniadanie i obiadokolację. Bo w porze obiadowej to tylko jakąś słodką bułkę, pączka, ciasteczka, burka,zimną wodę mineralną, drinka na humor i to delikatnego bo na słońcu głowę zetnie. Obiadokolacja wieczorem w knajpie, pizzerii ale też i w domu zwłaszcza gdy przy apartamencie jest grill. Ryba z grilla pieczona na ruszcie to delikates. Tyle kalorii dostarcza się do organizmu, że trzeba się pilnować aby spasionym nie wrócić do kraju. Z kolei wersja All Inclusive to nie dla mnie. Unikam takich spędów ludzi. Na urlopie można wydać 10 euro przy własnym wyżywieniu w dużej mierze przywiezionym z kraju jak i 100 euro przy żywieniu się w konobach i to jeszcze może być mało. Przyjemnego wypoczynku. Trzeba odpoczywać według zasady " Nie ważne gdzie się śpi, ważne aby się wyspać".
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 30.06.2020 21:00

Ural napisał(a):
Jak ktoś lubi Survival to nie można tego negować i krytykować. Osobiście nie widzę w tym nic zdrożnego.

Przepraszam, ale niczego nie neguję, tylko stwierdziłem, że to nie dla mnie :papa:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 01.07.2020 21:23

SebastianM napisał(a):
Ural napisał(a):
Jak ktoś lubi Survival to nie można tego negować i krytykować. Osobiście nie widzę w tym nic zdrożnego.

Przepraszam, ale niczego nie neguję, tylko stwierdziłem, że to nie dla mnie :papa:


No. Wreszcie się zreflektowałeś.
Żyjmy przyzwoicie jak w jasny dzień: nie w hulankach i pijatykach, nie w rozpuście i wyuzdaniu, nie w kłótni i zazdrości
Robert_Leszno
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 18.07.2016
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert_Leszno » 02.07.2020 00:20

Przez ostatnich 6 lat jeżdżę do Chorwacji na wakacje. Przeważnie to było 2+2, ostatni rok 2+1 i moje wydatki średnio wynosiły 7,5-9 tys. całość. Nie wiem jak co niektórzy liczą przejazd, ale 1100zł tam i z powrotem wydaje mi się nierealne (mam 1400km), nawet w tym roku. Paliwo za granicą jest droższe + winiety + bramki, no chyba że ktoś przebija się krajówkami, ale ile to trwa? Noclegi - to zależy jak daleko od plaży. Może być 50, a może być 90 Euro za noc. O droższych nie wspominam.
Wydatki generalnie zależą od tego kto jakie ma potrzeby i na ile obiady zamierza spożywać w konobach. My akurat większość spożywamy w apartamencie, ale wynika to z plażowego charakteru naszego wypoczynku. Na jedzenie chodzimy dla przyjemności, a nie z potrzeby zapełnienia żołądka. Nie szczędzimy sobie przyjemności typu lody 8kn/kugla, kawa 12-15kn, rakija 10kn, wino 15kn, piwo 15kn. Obiad 2+1 to jest ok. 200-350kn bez wynalazków i szaleństw.
I nie zakładajcie, że przyoszczędzicie. Słoneczko, ciepła woda, bajeczny wieczór i portfel Wam się sam otworzy. I bardzo dobrze, bo nie ma nic gorszego wakacje, z których po powrocie pozostałby niedosyt z powodu niewydanej kasy.
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3768
Dołączył(a): 24.06.2008
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 02.07.2020 22:30

Ural napisał(a):Żyjmy przyzwoicie jak w jasny dzień: nie w hulankach i pijatykach, nie w rozpuście i wyuzdaniu, nie w kłótni i zazdrości


:lol:

Ural, wiele bym dał, by zagościć na Twoim śniadaniu z czerwoną cebulą i obiadowym drinku na humor.. ;)
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 02.07.2020 23:16

razpol napisał(a):
Ural napisał(a):Żyjmy przyzwoicie jak w jasny dzień: nie w hulankach i pijatykach, nie w rozpuście i wyuzdaniu, nie w kłótni i zazdrości


:lol:

Ural, wiele bym dał, by zagościć na Twoim śniadaniu z czerwoną cebulą i obiadowym drinku na humor.. ;)


Daj Ci Boże kanapkę z twarożkiem, pomidorkiem, czerwoną cebulą i drinka z lodem w szklanicy takiego pół na pół ma się rozumieć coby się nie rozdrabniać. A dalej to wiesz parasol, krzesełko pod pachę i kierunek morze. :D
stasiu1971
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 19.05.2019
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) stasiu1971 » 17.12.2020 03:28

Witam , z wiadomych powodów wybrałem urlop w PL , ale w 2021 roku chcę wreszcie się wybrać do Chorwacji , czy kwota 10k pln wystarczy na 14 dni na wszystko (apartament , jedzenie, podróż) - czy warto wybrać opcję podróży z pominięciem winiet i płatnych dróg , plan wyjazdu 1 - 15 sierpień , (miejscówka nie wybrana) 3 osoby dorosłe dodam że wysokość mojego auta to 194 cm co ma wpływ na winiety w Słowenii i na "bramki" w Chorwacji , tak dla porównania wczasy w Krynicy Morskiej zamknąłem kwotą za wszystko 5 tyś pln (nocleg 2 tyś pln) , więc wydałem 3 tyś plnów na 10 dni wczasów minus LPG do auta , Wyjazd z Katowic , nawet nie wiem w jakim rejonie szukać noclegów czym się kierować (na pewno blisko plaży max 15 min spacerkiem), mój zamysł był kemping i spanie w aucie bo to multivan , ale jednak wolę apartament , jak się męczyć w upale w aucie ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.12.2020 12:01

W Multivanie klimy nie masz? Nawet w czadie spania powinna być opcja chl8dzenia/grzania?

Co do kosztów. To jeden zamknie się w 6 tys w tym czasie drugiemu i 10 tys zabraknie. Zależy jak chcesz mieszkać (standard) i jak jeść (codziennie knajpy).
stasiu1971
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 19.05.2019
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) stasiu1971 » 18.12.2020 00:10

jest klima , ale jak spać w aucie na chodzie ??? co do spania to jak mówiłem max 15 min od -plaży jedno łóżko podwójne i drugie pojedyńcze łazienka , i było by super jak by była klima , większych wymagań nie mam , co do posiłków to przeważnie 3 x pierś z frytkami lub ryba , albo jakaś pizza , śniadania kolacje w pokoju , wódy nie pijemy , ba ja nawet żadnego alkoholu ;)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 18.12.2020 09:57

Prześledź wpisy, mniej więcej z ostatnich 3 lat:
koszt-urlopu-w-chorwacji-t42005-165.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji? - strona 68
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone