Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 20.05.2019 13:52

VW T4 to chyba grupa II w cenniku autostrady chorwackiej ? 193kn x2, 44x2 = 223pln + 51zł = 273zł za samą autostradę chorwacką w dwie strony.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.05.2019 14:31

wikol napisał(a):VW T4 to chyba grupa II w cenniku autostrady chorwackiej ? 193kn x2, 44x2 = 223pln + 51zł = 273zł za samą autostradę chorwacką w dwie strony.

Może spokojnie zrezygnować z A1 na rzecz D1 i wtedy zamiast 193kn zapłaci 34kn w jedną stronę :wink: :papa:
Ps. T4 ma 192-194cm wysokości wiec niby podchodzi pod kat II, chociaż znajomi jechali kiedyś Oplem Vivaro który ma 197cm i kasowało ich według kat I.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 20.05.2019 16:55

Planować wydatki na urlop można sobie różnie ale i tak wydasz tyle ile masz albo możesz albo jaki masz limit na koncie-karcie-saldzie kredytowym ? itp. Każdy zakłada że wyda tyle Euro PLN na dzień tydzień urlop etc. a i tak wydaje się zawsze więcej niż się planowało albo ma. Naprawdę nie da się jadąc autem w 2+2 np. na 10 dni wydać mniej niż te 6000PLN z dojazdem noclegami itp. Chyba że jedziecie za free i noclegi u znajomych. A gdzie jedzenie zwiedzanie bilety promy? Im krótszy pobyt tym większy koszt dzienny bo jak przeliczyć urlop 20 dniowy i 10 dniowy gdy koszty dojazdu z PL są identyczne na auto -osobę-rodzinę?? Nie jesteś w stanie zjeść czy wypić więcej codziennie ale przejechać owszem. Wczoraj doszło mnie 1400PLN do kosztów wyjazdu bo dojazd samolotem ale jednak zarezerwowałem auto na 14dni. Bo uznałem że dojazd z lotniska i na lotniska to równowartość po 40Euro,promu nie licząc, do najbliższego marketu typu Lidl z 30km w jedną stronę , komunikacja autobusowa w niektórych miejscach w zasadzie nie istnieje, i ten koszt wynajmu może się zwróci czasowo-kosztowo -w cenach zakupów? Choćby w połowie, a jak nie to plażing na miejscu przez 2 tygodnie i 2 sklepy w miasteczku zostają.
stasiu1971
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 19.05.2019
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) stasiu1971 » 20.05.2019 22:49

ale o jakich promach piszesz , bo Zadar lezy na lądzie , a startuje z Katowic , spalanie to jakieś 15l LPG multivan jak i większość T4 ma 194 cm wysokości , wiadomo jedzenie na śniadania i kolacje można zabrać z PL , obiady na wakacjach (bynajmniej w PL) to jadamy coś szybkiego czy to bigos , pulpety , czy jakiś burgier , w końcu to są wczasy nie jedziemy się tam obżerać , bo mamy to na co dzień przez 355 dni , więc na wczasach można sobie darować , tym bardziej że mój syn to niejadek do kwadratu , spanie na kempingu ile może kosztować za 2+1 (pewnie będzie liczone za 3 osoby dorosłe) + auto + przedsionek + prąd
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.05.2019 23:12

stasiu1971 napisał(a): spanie na kempingu ile może kosztować za 2+1 (pewnie będzie liczone za 3 osoby dorosłe) + auto + przedsionek + prąd

kempingi-w-chorwacji-t17886.html

kempingi-f16.html
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 21.05.2019 15:39

Na Brać-(Hwar i inne wyspy itp )tylko prom ze Splitu lub Makarskiej. Z Supetaru na drugi koniec wyspy ponad 40km. Jednak z lotniska W Splicie do portu tez kawałek? Bodajże było za prom 160 kun auto plus 33kuny za każdego pasażera dorosłego.
stasiu1971
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 19.05.2019
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) stasiu1971 » 25.05.2019 20:56

Jak to jest z "kasą" w Chorwacji , bo ceny podane w ojro a tam walutą jest Kuna , więc czym "tam" płacimy za kemping , czy w sklepach i innych lokalach , jaką w ogóle walutę zabrać (niestety ja wypłatę dostaje "do ręki") więc co polecacie kupić.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 25.05.2019 21:11

Trzeba zabrać i euro i kuny.
W euro płacisz za apartmany ( kempingi chyba też, choć osobiscie nie byłem).
Kuny natomiast na codzienne wydatki w sklepach, na stacjach czy konobach.
Za autostrady ( w Chorwacji) możesz płacić w obu walutach, choć korzystniej w kunach.
Winiety kupujesz za euro ( Słowacja, Węgry, Austria, Słowenia, Czechy).
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 25.05.2019 21:12

Kuna obowiązuje. Ale nie wiedzieć dlaczego za Apartmany przelicza się w Euro i płaci nimi. I do tego kurs wymiany w bankach Euro na kuny jest zwykle najkorzystniejszy- bo bez prowizji do złotówek dolarów czy płatności polskimi kartami w sklepach i na autostradach. Jeśli ktoś nie ma karty denominowanej w Euro lub Revoluta. Z relacji na forum-jedni oszczędzą 20PLN inni 500PLN na wymianie -różnicy kursów na cały urlop. Dla mnie zawsze warto, choć ostatnio postawiłem na kartę Revolut.
stasiu1971
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 19.05.2019
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) stasiu1971 » 25.05.2019 21:23

dzięki za wyjaśnienia , karta Revolut to aplikacja na telefon ?? jeżeli tak to pewnie musi być modem nfc ??
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 25.05.2019 21:33

amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 25.05.2019 21:34

Apartamenty zazwyczaj płaci się w euro. Tak jak pisze anakin płacisz na bramkach kuna albo euro. My kun nie zabieramy z Pl z 2 powodów: w mojej okolicy-Słupsk kurs kuny waha się w granicach 65-75 chodź częściej bliżej 75 groszy, po drugie mam bardzo dobry przelicznik przy płatności karta i wybieraniu kasy z bankomatów zagrabecka bank-ok. 0,57 gr. Gdybym jednak nie miał karty to raczej postawił bym na euro i tam zamienił na kuny...
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 25.05.2019 22:47

Revolut wystarczy karta fizyczna, zwykle darmowa lub max 30PLN za wydanie. NFC przy wirtualnej tylko.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 26.05.2019 14:27

piotrekbeti napisał(a):Kuna obowiązuje. Ale nie wiedzieć dlaczego za Apartmany przelicza się w Euro i płaci nimi. ...

Zawsze płaciłem za gościnę w walucie EUR. Ceny w tej walucie widnieją na wszystkich chyba stronach.
Oczywiście Chorwat przyjąłby zapłatę w ich walucie i nie obraził się.

Taka chyba forma zabezpieczenia. Bo nie wiedzą czy przyjedzie ktoś ze złotówkami, czy może forintami w kieszeni.
A oni mają swoją kunę jak my złotówkę.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 10.06.2019 22:17

Ja, ponieważ zarabiam w €, to tę walutę zabieram ze sobą i jak już wyżej wspomniano, wymieniam w banku. W zeszłym roku próbowałem wymienić w tym centrum handlowym w Zadarze, gdzie jest Decathlon,ale tam jakieś dziwne, dodatkowe opłaty chcieli naliczyć i 1€ wychodziło poniżej 7 Kun. Ile zabieramy?, ja stosuję dość prostą zasadę, zabezpieczam 100€/dzień na wydatki( 2 osoby). Nie wliczam w to kosztów apartamentu i dojazdu. Przeważnie tych 100€ dziennie nie wydaję i trochę zostaje w portfelu, ale taki limit bezpieczeństwa od kilku lat stosuję.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji? - strona 65
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone