Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile de Beaute_Wyspa Piękna czyli KORSYKA

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
adamitakdalej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 28.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamitakdalej » 10.08.2013 12:32

Ja też wolę tę bezpośrednią a mniej bezpośrednia miała jedynie wyrazić szacunek. Co do mieszania z błotem.....kurczowo trzymam się wiary że " świat jest pełen dobrych ludzi, tylko niektórzy jeszcze tego w sobie nie odkryli" , to i czasem " mieszają"

Moje zainteresowanie Korsyką również nie słabnie i wierzę że poznam ja bliżej "następną razą" :)
Pozdrawiam
Adam
adamitakdalej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 28.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamitakdalej » 10.08.2013 13:10

C.D.
Z Ajaccio więcej materiału zdjęciowego nie posiadam, zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach.
Pozostaje więc mi krótki opis żeby nie zanudzać.
Udajemy się do domu w którym urodził się Cesarz Wszystkich Francuzów. Mieści się on przy małej, wąskiej uliczce i wyróżnia go tłum turystów czekających na możliwość wejścia. Wpuszczają grupkami, dom ma dwie kondygnacje i cały obejmuje muzeum poświęcone Bonapartemu. Czekamy około 1,5 h , upał daje się we znaki. Wchodzimy, wewnątrz trochę pamiątek po wielkim generale, obrazy z jego młodości, trochę sprzętów domowych i mebli z czasów gdy przebywał w nim młody Napoleon ( tylko do 8 roku życia, o ile pamiętam). Widać że nie była to zamożna rodzina, choć czworaków ich dom nie przypomina :)
Na mnie osobiście muzeum wielkiego wrażenia nie robi a ogromny zaduch i wysoka temp. wewnątrz powoduje że z ulgą wychodzę na ulicę, po nas kolejne rzesze turystów ustawiają się w kolejkę.
Gdyby ktoś mnie pytał czy warto ? odpowiedziałbym- niekoniecznie. :|
W tym momencie nasza decyzja o podróży pociągiem okazała się niekoniecznie słuszna, konieczność dostosowania się do rozkładu jazdy spowodowała że zwiedzanie Ajaccio i zachodniego wybrzeża musimy przełożyć na przyszłe lata. Podróż do bazy to kolejne przepiękne panoramy gór, dolin, przepaści. Fajna podróż ale żałuję że nie jedziemy autem. W wielu miejscach chcielibyśmy się zatrzymać i utrwalić głębiej....niestety.
adamitakdalej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 28.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamitakdalej » 12.08.2013 14:32

C.D.
Ostatnie dwa dni pobytu spędzamy na błogim lenistwie przeplatanym z kąpielami wodno słonecznymi. Dziecko nauczyło się pływać ale tylko pod wodą.
Załączniki:
o2.jpg
ostatni1.jpg
adamitakdalej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 28.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamitakdalej » 12.08.2013 14:40

Kupujemy pamiątkowe breloczki , upychamy w każdy zakamarek samochodu zakupione wino, cydr,sery ( zapach których odziedziczył następny właściciel auta w gratisie :D ) i ruszamy do Bastii, wjazd do portu bez problemów, nie to co tydzień wcześniej. Wyczekujemy w kolejce na "nasz" prom podziwiając przepływające olbrzymy. My focimy ich, oni nas.
Załączniki:
o3.jpg
adamitakdalej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 28.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamitakdalej » 12.08.2013 14:44

Odpływamy ze smutkiem żegnając krainę, która przez ostatnie dni była nam domem. Ostatnie spojrzenie.....
Załączniki:
o7.jpg
o6.jpg
o5.jpg
o4.jpg
adamitakdalej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 28.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamitakdalej » 12.08.2013 14:46

Tym razem nasz prom jest można powiedzieć malutki, wjazd i wyjazd bez problemu.
Załączniki:
wodo8.jpg
adamitakdalej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 28.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamitakdalej » 12.08.2013 14:49

:? z tego smutku to sie fotki pomieszały.... :lol:
Załączniki:
o8.jpg
adamitakdalej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 28.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamitakdalej » 12.08.2013 15:02

..... i się pudło przemyciło w dodatku.
W każdym razie gdy docieramy do Livorno ruszamy z kopyta ale zmęczenie wypoczynkiem daje znać o sobie już w Austrii, postój, śpimy gdzieś pod Alpami
Załączniki:
o10.jpg
o9.jpg
adamitakdalej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 28.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamitakdalej » 12.08.2013 15:16

I to już koniec.
Krótkie podsumowanie,można powiedzieć byłem na Korsyce ale żeby poznać tę wyspę nie wystarczy jeden krótki pobyt wakacyjny, można powiedzieć "liznąłem" trochę tej pięknej wyspy i to co posmakowałem obudziło apetyt na więcej. Zapewne tam wrócę ale już nie w tym roku, za 10 dni- Czarnogóra :D
Tych co nie byli na "napoleonie" zachęcać pewnie nie trzeba, znacie ją np. z przepięknych relacji Wojtka a ci co byli mam nadzieję że mogli sobie odświeżyć własne wspomnienia choć pewnie czasem różne od moich.
Pozdrawiam wszystkich czytaczy, relacja z Czarnogóry już mi się układa w głowie.

:papa:
kowale6b
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kowale6b » 27.12.2013 22:29

Witam.
Wspaniała relacja z podróży na Korsykę. Ja mam zamiar spędzić tam przyszłoroczne wakacje więc staram
się zdobyć jak najwięcej informacji o tym fantastycznym jak mi się wydaje miejscu. Jednakże mam pewne wątpliwości, czy będzie to dobry kierunek dla mojej pięcioosobowej rodziny (trójka małych dzieci 9,5 i 2 lata). Chciałbym zaznaczyć że my preferujemy aktywny wypoczynek, a nie wylegiwanie się na plaży. Tegoroczne wakacje spędziliśmy w Słowenii i było super. Proszę o sugestie, wskazówki i ewentualne porady dotyczące podróży na Korsykę. Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 27.12.2013 22:39

kowale6b napisał(a):Chciałbym zaznaczyć że my preferujemy aktywny wypoczynek, a nie wylegiwanie się na plaży. Proszę o sugestie, wskazówki i ewentualne porady dotyczące podróży na Korsykę.

W takim razie rzuć okiem jeszcze tutaj.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia strona

Powrót do Francja - France



cron
Ile de Beaute_Wyspa Piękna czyli KORSYKA - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone