Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile de Beaute_Wyspa Piękna czyli KORSYKA

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 07.08.2013 13:30

Franz napisał(a):To ja byłem w innej Francji.

Pozdrawiam,
Wojtek


Byłeś też chyba na trochę innej Korsyce ;)

Zerknęłam, bo zaciekawił mnie tytuł, tak sobie czytam i oglądam i wszystko pięknie, ale może zamiast męczyć ludzi tymi czarnymi "pudłami" na głowach, lepiej wstawiać zdjęcia bez ludzi ? :mrgreen: Wiem, czepiam się 8) , ale trochę dziwnie to wygląda i zdecydowanie nie dodaje Beaute relacji.

Czekam mimo to na dalszy ciąg :)
adamitakdalej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 28.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamitakdalej » 07.08.2013 15:29

romuald22 napisał(a):O kurcze!
Liczyłeś czy przeczytałeś? :wink: :)

Uwierzyłem tabliczce przed zejściem :D , liczenie pomyliło mi się około 100 :oops:
Pozdrawiam wszystkich z 18 rzędu.... :D
adamitakdalej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 28.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamitakdalej » 07.08.2013 15:46

helen napisał(a):Byłeś też chyba na trochę innej Korsyce ;)

Każdy ma taką Korsykę na jaką sobie zasłużył, można by powiedzieć :D , ale poważnie to zdaję sobie sprawę że to bardzo subiektywna opowieść i do przewodników nie trafi, staram się w miarę wiernie opisać swoje spostrzeżenia chociaż rozumiem tę "inność" bo czytając czasami relacje z miejsc w których byłem, nie mogłem ich poznać.
Co do "pudeł"- chylę głowę :? Ze słuszną krytyką nie polemizuję :) miejmy nadzieję że dzięki temu ta relacja nabierze jakości.
Pozdrawiam
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 07.08.2013 19:03

:)
Bez "pudeł" będzie dużo przyjemniej. Ja na Korsyce nie byłam więc chętnie zobaczę ciąg dalszy.
Pozdrawiam
adamitakdalej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 28.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamitakdalej » 08.08.2013 01:00

:) cokolwiek nastąpi.....dokończę tę relację :)
Zostało naprawdę niewiele ale sił już brak więc :papa: zgłoszę się po południu
adamitakdalej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 28.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamitakdalej » 08.08.2013 11:14

c.d.
idziemy ciągle w górę wzdłuż strumienia a zapowiedziane 1,5km zamienia się w 3-4, chyba że ktoś zna skrót, szlak jest oznaczony ale bardzo nie wyraźnie i rzadko więc może trochę pobłądziliśmy, za nami podąża jakaś hiszpańska grupka ale poddają się gdy dotarliśmy do zarośli tak gęstych i kolących że i my stajemy. Nie wiem co to za krzakuny ale przypominały krzewy agrestu tylko 10x większe. Ratuje nas scyzoryk i multitool z plecaka, kilka najbardziej pochylonych gałęzi odcinamy i prawie " na czworaka" daje się przejść, dalej jest już łatwiej i ładniej
Załączniki:
wodo12.jpg
adamitakdalej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 28.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamitakdalej » 08.08.2013 11:22

kawałek dalej znowu zarośla, drzewa są tak gęste że wydaje się że to wieczór, docieramy do takiego miejsca że dalej iść się nie da, w każdym razie nie w sandałach i bez sprzętu.
Załączniki:
wodo13.jpg
adamitakdalej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 28.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamitakdalej » 08.08.2013 11:28

Najwyraźniej przed nami dotarli tu inni, pozostawili wbite w bajorko patyki , piramidki z kamieni i takie tam....wbijamy swój i po kąpieli orzeźwiającej w strumyki schodzimy na dół. Zmęczeni ale szczęśliwi wracamy do bazy. Wcześnie kładziemy się spać- jutro wycieczka do Ajaccio
Załączniki:
totem.jpg
adamitakdalej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 28.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamitakdalej » 09.08.2013 16:13

Witam w piątkowe popołudnie :D
tak jak zapowiedziałem nast. dzień to Ajaccio, to po drugiej, zachodniej, stronie wyspy. Zamiast samochodów jako środek lokomocji wybieramy tym razem pociąg. Uznaliśmy że kierowcy odpoczną i też zobaczą kawałek górskich widoków, poza tym pociąg jest teraz atrakcją dla dzieci a samochód nudą. Z Bastii do Ajaccio w okresie turystycznym kursuje super wygodny pociąg z klimą, bilety niestety drogie ok. 40 eur tam i z powrotem w tym samym dniu, wyszukujemy jakąś wersje rodzinną wychodzi średnio ok. 30/duszę i jedziemy.
Załączniki:
1IMG_3913.jpg
adamitakdalej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 28.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamitakdalej » 09.08.2013 16:35

Wsiedliśmy na maleńkiej stacyjce Casa Mozza. Pociąg sunie trasą wzdłuż drogi N193 i rzeki Golo, najdłuższej na wyspie, której źródło znajduje w pobliżu Monte Cinto i taki był nasz kontakt z tym szczytem - widzieliśmy wodę która wcześniej była w pobliżu Monte :lol:
Podróż pociągiem bardzo przyjemna, mnóstwo zakrętów, podjazdów i chyba jeden większy tunel ale w porównaniu z widoczną co chwilę drogą to można powiedzieć że suniemy autostradą. Odległość do Ajaccio to o ile pamiętam coś koło 170 km i trwa 4h. Przez duże panoramiczne okna można podziwiać co się chce :
Załączniki:
6IMG_3851.jpg
4IMG_3803.jpg
5IMG_3816.jpg
3IMG_3863.jpg
2IMG_3850.jpg
adamitakdalej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 28.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamitakdalej » 09.08.2013 16:39

i dalej
Załączniki:
9IMG_3909.jpg
8IMG_3886.jpg
7IMG_3861.jpg
adamitakdalej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 28.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamitakdalej » 09.08.2013 16:44

Między 11 a 12 docieramy do stolicy
Załączniki:
15IMG_3834.jpg
14DSC_0454.jpg
13DSC_0451.jpg
12IMG_3819.jpg
11IMG_3838.jpg
10DSC_0433.jpg
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.08.2013 16:50

adamitakdalej napisał(a):Pociąg sunie trasą wzdłuż drogi N193 i rzeki Golo, najdłuższej na wyspie, której źródło znajduje w pobliżu Monte Cinto i taki był nasz kontakt z tym szczytem

Gdybyś miał ochotę na bliższy kontakt, to znajdziesz tutaj.

Pozdrawiam,
Wojtek
adamitakdalej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 28.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamitakdalej » 10.08.2013 01:14

Zachęcać mnie nie trzeba Panie Wojtku, jest to dla mnie ogromny zaszczyt Pana obecność i uwaga ( pewnie za duże słowo). Z zapartym tchem czytam/oglądam pana relacje i muszę powiedzieć że z coraz większymi kompleksami podchodzę do kolejnego tekstu. Jedyne co mnie trzyma przy " życiu" to mglista świadomość że niezależnie od skali osiągnięć, łączy nas jedna pasja: świat jest piękny i ciągle jest coś do zobaczenia.
Pozdrawiam :?
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.08.2013 12:18

adamitakdalej napisał(a):Zachęcać mnie nie trzeba Panie Wojtku, jest to dla mnie ogromny zaszczyt Pana obecność i uwaga ( pewnie za duże słowo). Z zapartym tchem czytam/oglądam pana relacje i muszę powiedzieć że z coraz większymi kompleksami podchodzę do kolejnego tekstu. Jedyne co mnie trzyma przy " życiu" to mglista świadomość że niezależnie od skali osiągnięć, łączy nas jedna pasja: świat jest piękny i ciągle jest coś do zobaczenia.

Bez obaw, Panie Adamie (chociaż wolę bardziej bezpośrednią formę).
Każdy poznaje świat tak, jak lubi i może. Jeśli się decyduje na przekazanie wrażeń innym, też robi to tak, jak lubi i może. Moje teksty, fotki, a także i mnie osobiście już z błotem zmieszano - więc bez niepotrzebnych kompleksów, proszę. 8)

Temat Korsyki zawsze śledzę z ciekawością.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Francja - France



cron
Ile de Beaute_Wyspa Piękna czyli KORSYKA - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone