Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3770
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 13.09.2012 08:05

Pięęęęękne widoki i zdjęcia (to generalnie dwie różne sprawy ;) ).. Uwielbiam chorwackie górsko-morskie wędrówki.. Kilka też niecały miesiąc temu wykonałem, ale również ze względu na 'niedowład' nogi nie było to nic bardzo spektakularnego ;) Raczej namiastka..
Jak pojawią się na horyzoncie wolne wieczory to może wezmę się za relację, w której o nich napomknę.
Pozdrawiam!
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.09.2012 08:25

Piękne, słoneczne, ciepłe zdjęcia - akurat na taki dzień jak dziś.

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.09.2012 08:51

razpol napisał(a):Pięęęęękne widoki i zdjęcia (to generalnie dwie różne sprawy ;) ).. Uwielbiam chorwackie górsko-morskie wędrówki.. Kilka też niecały miesiąc temu wykonałem, ale również ze względu na 'niedowład' nogi nie było to nic bardzo spektakularnego ;) Raczej namiastka..
Jak pojawią się na horyzoncie wolne wieczory to może wezmę się za relację, w której o nich napomknę.
Pozdrawiam!


Ja też jeszcze nie zrobiłem nic spektakularnego, ale wiele radości i jednocześnie w dupę dały mi wyjścia na Sveto Brdo w Velebicie i Na Sv. ilija w Biokovie, byłem taż na Sv. Iliji nad Orebićem i trochę połaziłem po tzw. Omiskiej Dinarze, czyli od Omisa po Pisak i kilka krótszych wycieczek... ale wspólny mianownik jest zawsze ten sam: Popatrzeć na Chorwację z góry :wink:

W takim razie po zmianie czasu na zimowy rozpocznę śledzenie Twoich postów. :wink:

Pozdrawiam.

Jacek S napisał(a):Piękne, słoneczne, ciepłe zdjęcia - akurat na taki dzień jak dziś.


Jeżeli tylko pomaga... to super!

Pozdrawiam.
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3770
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 13.09.2012 09:08

Co do chodzenia po górach to u mnie najbardziej spektakularna w ostatnich 11 miesiącach (czyli od momentu jak moja noga obrała w kostce pozycję o jakieś 90 stopni odmienną od zwykle uważanej za naturalną - złamanie, zwichnięcie i pozrywanie wszystkiego co można pozrywać) była wycieczka firmowa dzień po powrocie z Chorwacji.. Cztery dni w górach, schroniska, kilkadziesiąt kilometrów.. Momentami wymiękałem, tzn. noga..

A piszę to dlatego, że to był akurat Beskid Śląski, w tym nocleg w Brennej, czyli tak jak patrzę - Twoje rejony. :)

A chorwackich górach, które wspominasz, póki co mogę tylko pomarzyć.. ;)

Rok temu połaziłem ciut w Omisu, ale to tylko raptem na Fortice.
Zobaczymy jak to dalej będzie.. :)

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.09.2012 09:12

razpol napisał(a):Zobaczymy jak to dalej będzie.. :)


Wierzę, że dobrze i tego życzę.

Mały OT we własnym wątku :mrgreen: Przepraszam wszystkich :oczko_usmiech: :

Razpol, gdzie nocowaliście w Brennej?
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3770
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 13.09.2012 09:23

Pensjonat Krystyna - pewnie kojarzysz? Pozostałe dwie noce w schroniskach.
Ktoś załatwiał te miejsca, gdy ja, dajmy na to, akurat przemierzałem Hvar. ;)
To taka wstawka, żeby nie było całkowicie OT. :D
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 13.09.2012 09:40

Nie mógłbyś częściej jeździć do Cro?, bo w tym tempie braknie Ci chyba zdjęć :) i jak tu przeżyć do przyszłego roku :(
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.09.2012 10:02

razpol napisał(a):Pensjonat Krystyna - pewnie kojarzysz?


Tak. Za centrum wsi, blisko Starej Karczmy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.09.2012 10:06

bluesman napisał(a):Nie mógłbyś częściej jeździć do Cro?, bo w tym tempie braknie Ci chyba zdjęć :) i jak tu przeżyć do przyszłego roku :(


Mógłbym... ale nie mogę :wink: , muszę zarobić na przyszłoroczny wyjazd.

Tempo zawsze staram się mieć szybkie. Napisać w wolnej chwili co mam do napisania i "do domu" :) potem wszystko się rozłazi, jak mój opis wycieczki na Słowację i Węgry :? .

Pozdrawiam.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 13.09.2012 10:22

Interseal napisał(a):Do Humca 11 km... ciekawe jakiej jakości drogą?


My przeszliśmy nieduża kawałek tej drogi właśnie od strony Humaca. Szuter pierwszej kategorii. :D

Piękna wycieczka, wspaniała widoczność, super zdjęcia :!:

pzdr :wink:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 13.09.2012 10:25

Oczywiście na butach droga ok. :) idzie się grzbietem z maleńkimi wzniesieniami. Na rowerze na początku drogi od strony Humaca przeszkadza sypki gruby szuter ale później jest ok. :)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 13.09.2012 10:41

Zerkam tu do Ciebie z ciekawością, choć jak mam to w zwyczaju bez specjalnego dudnienia o tym fakcie :wink: .
Po pierwsze na Hvarze byłem tylko raz na jakiejś wycieczce - więc tak jak bym nie był. Po drugie jako okresowy łazęga górski z zainteresowaniem spoglądam na jego przejawy (u Ciebie tutaj - kapliczka sv.Ante).
Pozdrawiam.

PS:
Za zdjęcia już nie będę chwalił :wink: :) bo, np:
Jacek S napisał(a):Piękne, słoneczne, ciepłe zdjęcia - akurat na taki dzień jak dziś.


Tak swoją drogą Jacek jakoś tak niepostrzeżenie (jak dla mnie przynajmniej) stał się moderatorem :) . Co zobaczyłem dzisiaj tutaj.
Gratulacje i wszystkiego dobrego na nowej drodze :) .
(I przepraszam za mały OT)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.09.2012 10:45

My idąc od strony wioski Humac do zejścia na szlak w kierunku jaskini Grapceva, spotkaliśmy kilka osobówek. Miały jedną wspólną cechę, trudno było określić rzeczywisty kolor lakieru :)

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.09.2012 10:59

romuald22 napisał(a):Zerkam tu do Ciebie z ciekawością, choć jak mam to w zwyczaju bez specjalnego dudnienia o tym fakcie :wink: .


Cześć Romek.

Ja też zaglądam równolegle do kilkunastu innych relacji i specjalnie nie dudnię.
W każdym razie fajnie, że wpadłeś oficjalnie :)
Kiedyś w innej relacji napisałem, że pozdrawiam tych utajnionych i od razu zrobił się młyn :wink:

romuald22 napisał(a):Tak swoją drogą Jacek jakoś tak niepostrzeżenie (jak dla mnie przynajmniej) stał się moderatorem :) . Co zobaczyłem dzisiaj tutaj.


Hmmm.. też nie zauważyłem, ale to dlatego, że do tej pory nie miałem z Panami tak zatytułowanymi do czynienia i nie zwracam na nich uwagi i oby tak pozostało. :)

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.09.2012 11:40

Więc utrzymując tempo.
Dzień czwarty.

Najszybsza, najszersza i najbezpieczniejsza droga na wyspie. Powrót planujemy już jednak tradycyjnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Parkujemy bez kombinacji u podnóża Spanjoli.
Już pierwszy widok na miejscową zabudowę poprawia mi nastrój.

Obrazek

Jedna z wąskich stromych uliczek prowadzących w kierunku twierdzy.
Obrazek

Obrazek

Ten bajzel i mix dawnego z nowym i bylejakości z jakością ma tutaj zawsze swój niepowtarzalny urok.
Obrazek

Ze schodków wchodzi się bezpośrednio na wąską, acz ruchliwą uliczkę. Trzeba uważać by ktoś nie przejechał po palcach u nóg. Zaczyna się tutaj ogród z bogatą szatą roślinną a górę zygzakiem prowadzi szeroka betonowa ścieżka.
Otwierają się pierwsze widoki.

Obrazek

Przy pozowaniu do tego zdjęcia, wywołana została mała kłótnia, kto ma stanąć bliżej kaktusa...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kanon nr 1

Obrazek

i widok kanoniczny nr 2, choć jeszcze nie w całości.

Obrazek

"Kurka wodna! Ale tu ładnie" powiedziała córka znajomych :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dłuugo stoimy w cieniu obserwując z jednej strony niby uspokajający pejzaż, chłonąc przy tym orzeźwiające podmuchy wiatru z dołu. Z drugiej jednak strony niesamowity ruch wszelkiej maści obiektów pływających w porcie , bieganina ludzi na rivie i unoszący się z dołu tumult uświadamia nam, że nie jest to miejsce naszych marzeń i najlepiej wychodzi na statycznych zdjęciach ze sporej odległości.

Obrazek

c.d.n.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Hvar 2012 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone