Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.09.2012 16:13

Więc Vrboska.

Przejechaliśmy z Jelsy do Vrboski wąską dróżką wzdłuż wybrzeża.

Obrazek

W samym praktycznie "centrum" wjazd zatamował nam zakaz wjazdu. Wyjechaliśmy więc poza miasto, by szerokim łukiem je okrążyć i wjechać ciut dalej przy wysepce z palmą. Zaparkowałem w pełnym słońcu. Odlot.

Obrazek

Powtórka dla Fatamorgany.

Obrazek

Miasteczko jest urocze. Oczywiście dzieje się tak za sprawą kanału i kamiennych mostków.
Pozwiedzamy i połazimy. Najpierw jednak obiecane lody. Dziadkowie dali na ten cel spore kieszonkowe, trzeba więc zamieścić zdjęcie, by rodzice nie zostali o defraudację posądzeni :wink: .

Obrazek

"- Tato! Tego jeszcze nie jedliśmy....
- Tak, ale musimy jeszcze za coś do domu wrócić"

Obrazek

Czy wie już ktoś, co znajdowało się w tym budynku. Komin sugeruje piekarnię.

Obrazek

Przechadzamy się do końca rivy...

Obrazek

... i w następnym odcinku skręcimy do jednej z wąskich uliczek.
Użytkownik usunięty

Postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.09.2012 17:50

Więc skręciliśmy.

Obrazek

Pojazd w sam raz na zawody "łunochodów"

Obrazek

Pjaca

Obrazek

Sv. Marije. Myślę, że albo świeżo po konserwacji, albo jak to mawia Maslinka - nowo wybudowany zabytek :lol: . W każdym razie aż w oczy raził.

Obrazek

Obrazek

Kolejny migdałowiec... smaczna sprawa, choć twarda do rozgryzienia.

Obrazek

Obrazek

Sv. Lovro - dzwonnica

Obrazek

i urocze uliczki Vrboski.

Obrazek

Podchodzimy bliżej. Cały obiekt nie robi specjalnie wielkiego wrażenia... oprócz dzwonnicy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Super klimacik. Do tego podmuchy gorącego wiatru... "Śródziemnomorze" pełną gębą :wink:

Obrazek

Tą Panią już znacie :wink: , a trochę zasłania ... ale będą jeszcze fotki z innego ustawienia :wink:

Obrazek

Obrazek

Nasze żony w pralni.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciężko jest się napatrzeć.

Obrazek

Zostawiamy Vrboskę. Niech za komentarz robią zdjęcia.

Czas troszkę ochłodzić rozgrzane organizmy w morzu.

Kierunek Stari Grad -> Velike Rudine -> Kabal.

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 15.09.2012 00:31 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14830
Dołączył(a): 02.08.2008

Postnapisał(a) maslinka » 14.09.2012 18:14

Interseal napisał(a):Sv. Marije. Myślę, że albo świeżo po konserwacji, albo jak to mawia Maslinka - nowo wybudowany zabytek :lol: . W każdym razie aż w oczy raził.

Hehe, ja tak mówię? ;) Chyba on jednak stary jest. Tabliczka "głosi", że z XVI wieku.

Zgraliśmy się w czasie - następny mój odcinek będzie właśnie z Vrboski :D A przy okazji, jak to jest: mówi się z Vrboski czy z Vrboskiej :?: :roll:

Pozdrav.
Użytkownik usunięty

Postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.09.2012 18:43

maslinka napisał(a):Hehe, ja tak mówię? ;)


Zapamiętałem przy okazji dobudówki muru w Stonie... no chyba, że coś pomyliłem. :oops:

maslinka napisał(a):Zgraliśmy się w czasie - następny mój odcinek będzie właśnie z Vrboski :D A przy okazji, jak to jest: mówi się z Vrboski czy z Vrboskiej :?: :roll:


Nie mam pojęcia, jak się odmienia tą (czy tę? :roll: im dalej w las tym ciemniej) nazwę... może zależeć to od tego czy sama nazwa coś oznacza...

Fajnie będzie zobaczyć Vrboskę z Twojej perspektywy.

Pozdrawiam.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6631
Dołączył(a): 25.06.2007

Postnapisał(a) bluesman » 14.09.2012 19:02

Miło się ogląda i wspomina :) zaskakujące, że w większości cudze zdjęcia pokazują te same miejsca jakby od innej strony :)
To nie pojazd Darka1 ?? zaglądałem pod ogon ale tablica rejestracyjna obs......................... znaczy się nie czytelna :oczko_usmiech:
Załączniki:
IMG_1915.jpg
Użytkownik usunięty

Postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.09.2012 19:20

Uspokajająca informacja: Jesteśmy już sporo za połową.


Jedziemy w stronę Rudine.

Obrazek

Tuż przed wioską skręcamy w lewo. Nawierzchnia drogi wygląda jak po przejściu ekipy budującej kanalizację. Poprzeczne wyrwane pasy, głębokie ubytki, przewężenia. W oddali widać ciemno pomarańczową linię szutrówki łączącej Kabal z resztą wyspy.
Zachęceni opisami kabalskich zatoczek wybieramy jedną z nich - chyba miała to być Vela Travna Uvala. Wszystko jest dobrze, dopóki nachylenie drogi trzyma się racjonalnych procentów. Potem jest już bardziej widowiskowo i grząsko. Na Za ostatnią serpentyną pojawiają się spore dziury wyrwane kołami samochodów chcących wydostać się na górę...
Wysiadam i oceniam sytuację. Zjechać zjedziemy, ale co z wyjazdem? Trochę szkoda samochodu na targanie kołami dolomitowego tłucznia. Znajomi też nie kwapią się do zjazdu.
Musimy zawrócić. Na serpentynie stoi już jeden wóz i skutecznie ogranicza możliwość wykonania manewru. Właściciele pewnie pławią się w morzu.
Do tego zjeżdża kolejne auto na dubrovnickich blachach, ale widząc naszą rezygnację i spadek wycofuje. Znajomym udaję się zawrócić, ja muszę lekko wycofać, gdyż nasz samochód jest już na stromej prostej zjazdowej.
Udaje się, choć kamienie biją o nadkola, koła grzęzną, a żółty pył unosi się w górę. Wracamy.

Obrazek

Idziemy teraz na łatwiznę. Zatrzymujemy się na małym parkingu przy końcu asfaltu i zabierając plażowy majdan schodzimy pieszo do uvali Żukova.
Znawcy kabalskich zatoczek będą będą zawiedzeni... ja chyba też troszkę byłem...

Znak "zakaz wjazdu"
Obrazek

Obrazek

... aaa tam niech będzie... :)

Obrazek

c.d.n.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6631
Dołączył(a): 25.06.2007

Postnapisał(a) bluesman » 14.09.2012 19:23

Trzeba być qwardym nie mięntkim :)

Zatoczka ładna :) ale i sporo ludzi :)
Widok z punktu widokowego na kemping we Vrbosce :)
Załączniki:
chorwacja2 197.jpg
chorwacja2 200.jpg
Użytkownik usunięty

Postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.09.2012 20:06

bluesman napisał(a):Trzeba być qwardym nie mięntkim :)


Jest i pierwszy zawiedziony znawca. :)

Co do pojazdu i tablicy - nie mam pojęcia czym lata darek1

Kilka zdjęć z uvali i kończymy odcinek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę zdjęć z pływania i plażowania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Może by tak za rok spróbować na drugą stronę...???? :wink: :)

Obrazek

Kończymy plażowanie.
Czas na doradę.

Obrazek

Obrazek

Smacznego...

Obrazek

To by było na tyle... a teraz robię sobie przerwę przy LP3 i ciemnym Tomislavie, którego jeszcze jedna butelka czeka w lodówce.
:papa:
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Postnapisał(a) mariusz_77 » 14.09.2012 22:17

Coś wiem o stromiznach szutrowych na półwyspie Kabal więc czekam na ciąg dalszy...
Pozdrawiam :papa:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Postnapisał(a) Fatamorgana » 14.09.2012 22:25

Interseal napisał(a):
Gdybyś zapytał się Marioli ile czasu poświęcam na "robotę" lustrzanką - uśmiałbyś się, praktycznie wcale. Doszło do tego, że w przedostatnim dniu pobytu coś niechcący zmieniłem i nie wiedziałem jak wrócić, zresztą zobaczysz zdjęcia z promu będą lekko przepalone. Zapomniałem instrukcję w domu.
Bardzo podoba mi się wynalazek w postaci filtra polaryzacyjnego, tylko jego używam ponad standardowe wyposażenie. Od samego początku walczę też z kontrastem i tylko ten element zdarza się korygować.


No to masz tak jak ja...
Ja czytam instrukcję w zasadzie tylko raz- po zakupie aparatu. Potem nic nie grzebię, co najwyżej ustawiam pod siebie kilka "zestawów ustawień" w pamięci, ale tym co najczęściej manipuluję jest...filtr polarek właśnie.
:lol: :) :wink:
Cieszę się, że masz coraz więcej frajdy z tej skrzynki tworzącej obrazy. :wink:
Użytkownik usunięty

Postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.09.2012 22:56

mariusz_77 napisał(a):Coś wiem o stromiznach szutrowych na półwyspie Kabal więc czekam na ciąg dalszy...


Witam imiennika! :wink:

Było tak gorąco, że nie chciało mi już eksperymentować z kolejnym zjazdem, tylko marzyłem o skoku do wody.

Ciąg dalszy będzie, może jeszcze dziś, jeżeli uda się co przed północą zmajstrować... choć wspomniany Tomislav mocno "kopie"... :)

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.09.2012 23:02

Fatamorgana napisał(a):Cieszę się, że masz coraz więcej frajdy z tej skrzynki tworzącej obrazy. :wink:


Frajda jest, choć to co robię sobie, to głównie pocztówki - jak widać.

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.09.2012 23:28

Dzień następny.

Jedyną względną atrakcją kolejnego dnia był obiad....

Obrazek

Obrazek

Najlepsze są mocno przysmażone macki.

Obrazek

Późnym popołudniem słońce przesłoniła cieniutka warstwa chmur, efekt był bardzo ciekawy. Bałem się, że może wiązać się to ze zmianą pogody. Na szczęście nie. Podniosła się tylko ilość wilgoci nad Adriatykiem i o klarownych widokach w stronę Peljesca czy Visu można było zapomnieć.

Wziąłem więc aparat i starałem uchwycić złote barwy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Vis.

Obrazek

Rzeczywiście sprawia mi to frajdę! :wink:

Wieczór kończymy jak większość wieczorów. Przy stoliku, sącząc "Karlowacko", zajadając orzeszkami wasabi i snując plany na kolejne wspólne wyjazdy.
Jest cicho. Słoweńcy dali dziś odpocząć rusztom na grillu i strunom głosowym. Czasem gdzieś zaszczeka pies, czasem odezwie się jakaś zbudzona nie wiedzieć czemu cykada....Wiatr delikatnie świszczy na sosnowych igłach.... Szum morza pod nami...."Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne...."... dobrze że podobno Karlovacko nie wywołuje kaca...

Obrazek

Pssst... gasimy światło... Dobrej nocy.
:papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14830
Dołączył(a): 02.08.2008

Postnapisał(a) maslinka » 14.09.2012 23:49

Interseal napisał(a): dobrze że podobno Karlovacko nie wywołuje kaca...

Taaak :?: 8O :lol:
Wszystko zależy od ilości wypitych ;)


Piękne późnopopołudniowe fotki :D
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Postnapisał(a) Fatamorgana » 15.09.2012 00:57

Interseal napisał(a):
Powtórka dla Fatamorgany.

8O :o :) :D
ŁAUUUUŁ!
Jaka fajna!
Ale ta reszta w złotych słońca promieniach!!!
Aleś to fajnie złapał!
Bardzo ładnie.
Widzę, że tam jakieś 200 lub nawet 300mm się przydawało?
Fajne perspektywy.
Ja tym razem pojechałem "na krótko" - max. 70mm.
Dziwne ale prawdziwe... :x :?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Hvar 2012 - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone