Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4240
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 17.09.2012 10:05

Interseal napisał(a):Teraz w końcu udaje mi się rozpoznać dom z teledysku, który zapodał kiedyś kolega mkm

Obrazek

Jak odnaleźć owy dom, po jakiej miejscowości?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.09.2012 10:30

Aldonka napisał(a):Jak odnaleźć owy dom, po jakiej miejscowości?


Z wody oczywiście bez problemu :wink: .

Należy on jeszcze do Zavali, kierunek na Gromin Dolac, gdzie skręcić z "głównej" szutrowej drogi - nie mam pojęcia. Metodą prób i błędów.... mam wrażenie, że kiedyś obiła mi się o oczy strona internetowa z namiarami na kogoś, kto się tym domkiem zajmuje.

Pozdrawiam.
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 17.09.2012 10:53

Po tym co widzę to chyba dali byśmy radę z naszym trzylatkiem... ale nie ma tego złego... jest po co wracać :D
dzięki za fotki...
Pozdrawiam. :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.09.2012 11:13

mariusz_77 napisał(a):Po tym co widzę to chyba dali byśmy radę z naszym trzylatkiem... ale nie ma tego złego... jest po co wracać :D
dzięki za fotki...


Technicznie bez problemu.

Rzeczywiście masz pretekst do powrotu. Ja jak wcześniej pisałem, Hvar muszę uznać za zaliczony :wink: . Czas by coś nowego Brać na warsztat :wink:

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 17.09.2012 11:43 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 17.09.2012 11:24

Interseal napisał(a):Rzeczywiście masz pretekst do powrotu. Ja jak wcześniej pisałem, Hvar muszę uznać za zaliczony :wink: . czas by coś nowego Brać na warsztat :wink:

Pozdrawiam.


To tylko jeden z pretekstów do powrotu... każda relacja dostarcza mi co najmniej kilku :D :D

A o tym żeby coś innego jednak Brać na warsztat też intensywnie myślę... :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.09.2012 11:33

Kontynuujmy.

Wdrapujemy się schodkami do wejścia. Na pierwszy rzut oka wygląda to jak jakieś zapomniane, zarośnięte, prehistoryczne miasteczko gdzieś w Ameryce Łacińskiej.

Obrazek

Obrazek

... a ja podobno jak Tarzan... :lol:

Myślę, że trochę daleko posunięte porównanie... :lol: Ch. Lambert mógłby czuć się urażony.

Obrazek

Dochodzi reszta wycieczki. My zdążyliśmy już odświeżyć się wodą, którą w stalowym wiadrze wyciągnął ktoś ze znajdującej się tutaj studni. Woda do picia podejrzana, ale ochlapać się po plecach można.

Obrazek

Jak widać, podejście kosztowało trochę sił.

Obrazek

Obrazek

W końcu ochłonęliśmy i można spokojnie porozglądać się wokoło.

Obrazek

Zajrzeć do wnętrza kaplicy...

Obrazek

i zerknąć nad głowy, gdzie gniazdują ptaki, raz po raz wydając powielany pogłosem jaskini szczebiot.

Obrazek



Obrazek

Stromymi schodkami podchodzimy w głąb groty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

c.d.n.
cyjzar
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) cyjzar » 17.09.2012 11:48

super relacja ! :D we wczorajszy wieczór zasiadłem z piwkiem i miałem tylko przewertować kilka stron i resztę dziś, jednak wciągnęła mnie ta relacja ma maksa i doczytałem do ostatniej strony,zaraz jak się dziś obudziłem i zrobiłem kawkę zobaczyłem że dodałeś też dziś kilka fotek na miły początek dnia :) teraz czekam na więcej ! :D
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 17.09.2012 11:49

Bardzo ciekawe i szczególne miejsce!
Na pewno tam pójdę.
Dzięki Tobie oczywiście...

P.S. Jak na Tarzana to masz przede wszystkim za krótkie włosy... :lol: :mrgreen: :wink:

Pozdr.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12174
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 17.09.2012 12:00

Fatamorgana napisał(a):P.S. Jak na Tarzana to masz przede wszystkim za krótkie włosy... :lol: :mrgreen: :wink:


Na klacie :D

W tym tempie to chyba rzeczywiście wszystkie atrakcje Hvaru w 1 sezon zaliczycie. :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.09.2012 12:06

cyjzar napisał(a):super relacja ! :D we wczorajszy wieczór zasiadłem z piwkiem i miałem tylko przewertować kilka stron i resztę dziś, jednak wciągnęła mnie ta relacja ma maksa i doczytałem do ostatniej strony,zaraz jak się dziś obudziłem i zrobiłem kawkę zobaczyłem że dodałeś też dziś kilka fotek na miły początek dnia :) teraz czekam na więcej ! :D


Więcej i szybciej nie dam rady. Obowiązki służbowe... i tak jest teraz o wiele wygodniej, gdyż można sobie przygotować coś wcześniej i tylko wklejać.

Fajnie, że relacja Ci przypadła do gustu. Kolejna porcja zdjęć dopiero wieczorem.

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.09.2012 12:09

Fatamorgana napisał(a):Bardzo ciekawe i szczególne miejsce!
Na pewno tam pójdę.


Polecam też krótką historię tego miejsca. Ja nie mam do tego głowy, lubię ciekawostki, ale do dat i innych cyfr nie mam pamięci.

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.09.2012 12:13

longtom napisał(a):W tym tempie to chyba rzeczywiście wszystkie atrakcje Hvaru w 1 sezon zaliczycie. :wink:


Nie zarzekam się, że już tam nigdy nie wrócę... najbardziej przebieram nogami przy okazji Sv. Nikola, na którego w efekcie nie wylazłem... a byłem taaaak blisko, gdyż od groty musi być tam nie więcej niż 1.5 godziny marszu...

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.09.2012 15:48

Kilka fotek z wnętrza groty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 17.09.2012 15:51

no no... robi wrażenie 8O
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.09.2012 16:34

mariusz_77 napisał(a):no no... robi wrażenie 8O


Nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać. Czy dziury w ziemi, czy "klasycznej" jaskini ze stalagmitami, czy jeszcze czegoś innego... okazała się być wyrwą w skałach, gdzie otwór wejściowy jest większy niż pozostała część.
Robi jednak wrażenie - to fakt.

Powoli szykujemy się do powrotu.

Obrazek

Nad Adriatykiem spora mgiełka. Nie można jednoznacznie stwierdzić, gdzie kończy się morze, a zaczyna niebo.

Obrazek

Największe niespełnienie tych wakacji. :)

Obrazek

Na rozstajach szlaku szykujemy się do zejścia.

Obrazek


Obrazek

Poranne wiosłowanie. Teraz dość forsowny spacer... dużo w nogach, duże zmęczenie, udany dzień. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest na co patrzeć.

Obrazek

Pojedziemy jeszcze zobaczyć porcik w miejscowości.

Obrazek

Po drodze mijamy jeszcze ściankę wspinaczkową.

Obrazek

Gdzieś tam w górze ciągle słychać robotników pracujących w winnicy... zrywam kilka winogron, niesamowicie słodkie... "dobro vrijeme - dobra kvaliteta"

Obrazek

Na tym kończymy wycieczkę w podgórskim plenerze.
Piękne widoki na zamglony Vis.

Obrazek

Całkiem ładnie prezentuje się tutejszy kościółek. Tuż za tym samochodem są pierwsze schody i droga skręca na placyk przed szkołą.

Obrazek

Mój samochód zablokował z przodu czarny wóz na chorwackich tablicach. Na pierwszy rzut oka mogło się mu się wydawać, że wycofam i wyjadę, ale za mną był betonowy murek i spory kamień.
Udało się na trzy razy z pomocą kolegi.
Ten urlop ma także jedną zaletę. Zaczynam wyczuwać własny samochód. :wink:

Robi się już szaro, gdy zjeżdżamy na poziom Adriatyku.
Chcemy zobaczyć podobno bardzo klimatyczna knajpkę w porcie - tak zachwalali ją poznani na kempingu rodacy. Mnie nie przypadła do gustu - jakoś nie pasuje do niczego... ale to moja subiektywna ocena.

Obrazek

... i droga w kierunku Hvaru - że też mnie nie napadło, żeby spróbować nią pojechać pomimo negatywnych opinii sprzedawcy lodów... :evil:

Obrazek

Dzieciaki resztkami sił próbują baraszkować jeszcze na placu zabaw w tym zjeżdżalni, której budowa nie spełnia warunków bezpieczeństwa (a jestem na tym punkcie niestety przewrażliwiony) podobnie jak większość tych urządzeń tutaj.
Po ciemku dojeżdżamy do naszych namiotów.
Piwko, orzeszki, przegląd zdjęć i plany na przyszłe wakacje... wszystko jak zawsze, tylko dzieciaki już dawno śpią.
:wink:

... a w następnym odcinku... chyba wioska Humac - wizyta pierwsza.
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Hvar 2012 - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone