Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hola! Trochę lata zimą czyli 2000 km po Teneryfie

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 12.02.2014 11:27

Potter napisał(a):
mysza73 napisał(a): a Ty Tony zamiast mnie przeprowadzać nad morze (nad tym Twoim wieje i jest piach, więc odpada :roll: )
zrób następny odcinek :wink: :papa: .

No właśnie ! Niektórzy to potrafią narobić smaka/u, a potem z relacją to się ociągają :mrgreen: :smo: .


Potter, Ty też masz sporo na sumieniu :roll:

:wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 12.02.2014 11:36

Hola! (8)

Candelaria


Dziś odwiedzimy Matkę Boską z Candelarii - patronkę całych Wysp Kanaryjskich, nie tylko Teneryfy. Jedynym problemem z tym przeuroczym miasteczku jest brak miejsc parkingowych w ścisłym centrum, zdaliśmy się na, jak sądzę, samozwańczego parkingowego ("tu juro ol dej") stawiając auto na miejscu ze śmietnikiem zaadoptowanym na parking ;) Przynajmniej mieliśmy bardzo blisko do Świątyni - jakieś 50 metrów
Obrazek

Sama Candelaria jest blisko Pisty TF1, nad samym oceanem
Z "parkingu" schodzimy pod kościół...
Obrazek

Za Wiki: Według legendy, figurka Matki Boskiej (Czarna Madonna) została znaleziona w morzu przez Guanczów jeszcze przed przybyciem Hiszpanów w 1390 roku.

Figurka była przez nich przechowywana w grocie, a potem trafiła do pierwszej zbudowanej przez zakonników hiszpańskich kaplicy. W roku 1826, podczas niezwykle silnego huraganu, fale morza dosięgnęły jej i porwały z kaplicy. Po odnalezieniu umieszczono ją w jednym z ołtarzy okazałego sanktuarium.
Obrazek

W 1959 roku zbudowano obecną bazylikę. 12 grudnia 1818 papież Pius VII ogłosił Matkę Bożą z Candelarii Patronką Wysp Kanaryjskich. Matka Boża z Candelarii jest najważniejszym symbolem religijnym Wysp Kanaryjskich, podobnie jak Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej w Polsce.


Jako, że nie mam śmiałości do robienia fot, tam gdzie nie można, to tylko takie coś "z łokcia" :oops: :oops:
Obrazek

Pomodliliśmy się i wyszliśmy na zewnątrz...
Obrazek

Nieco słońca, parę chmurek silny ciepły wiaterek - było fajnie
Obrazek

Nad oceanem stoją posągi królów Guanczów
Obrazek

Obrazek

Stoimy sobie nad brzegiem wsłuchując się w hałas, który robi morze i toczone przez jego siłę kamienie
Obrazek

Widok na "zabudowaną" część miasteczka Candelaria.
Obrazek

I jeszcze raz na Bazylikę
Obrazek

Idziemy w stronę centrum miasta, mijając Królów Guanczów.
Obrazek

Fajne było w tym miasteczku to, że byli tam tego dnia praktycznie sami autochtoni, co prawda widzieliśmy autokary z Niemcami, ale oni raczej skupiali się na samym kościele
Obrazek

Usiedliśmy sobie między głośnymi, non stop palącymi autochtonami - z takim widokiem na tarasy miasta ;)
Obrazek
8O 8O 8O

Fajoskie no nie? :)
Obrazek

Adios!
tony
Ostatnio edytowano 06.01.2021 22:10 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 12.02.2014 11:42

tony montana napisał(a):
Nad oceanem stoją posągi królów Guanczów

Obrazek


Jakiś taki gołodupiec ten król. 8O :?: :D

pzdr :wink:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 12.02.2014 11:50

tony montana napisał(a):
Jako, że nie mam śmiałości do robienia fot, tam gdzie nie można, to tylko takie coś "z łokcia" :oops: :oops:

Obrazek


Adios!
tony


Widzę tam z przodu bardziej śmiałego pana :wink: .
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 12.02.2014 12:21

tony montana napisał(a):Obrazek


Pamukkale.

:mrgreen:

Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.02.2014 13:34

tony montana napisał(a):Fajoskie no nie? :)

Fotel teściowej.

Pozdrawiam,
Wojtek
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 12.02.2014 18:30

A ja już miałam napisać, że pufy dla odważnych :D .
Mamy podobne skojarzenia :mrgreen: .
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 12.02.2014 20:55

Spóźniona ale...JEZDEM!!!!
fajnie tu u Ciebie!
co tam Tenerfju :? najfajnieszy fotel dla teściowej :mrgreen: na jakis handelek nie przywiozłeś czasem ? :oczko_usmiech:
blackmore2k3
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 04.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) blackmore2k3 » 12.02.2014 21:12

Posągi Guanczów robią wrażenie... Kaktusy także. Jeszcze takich nie widziałem ;)
Patrząc na to spienione morze nasuwa się wniosek, że chyba dalej Wam mocno wiało...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.02.2014 15:30

tony montana napisał(a): oceanem stoją posągi królów Guanczów

longtom napisał(a):[Jakiś taki gołodupiec ten król. 8O :?: :D

pzdr :wink:


Oj, ludzie w dawnych czasach nie przywiązywali aż takiej wagi do odzienia ;)

tony montana napisał(a): Jako, że nie mam śmiałości do robienia fot, tam gdzie nie można, to tylko takie coś "z łokcia" :oops: :oops:


mysza73 napisał(a):Widzę tam z przodu bardziej śmiałego pana :wink: .


Niech on se robi co chce, ja nie chciałem skończyć w kanaryjskim więzieniu z niegrzecznymi potomkami Guanczów ;)

Vjetar napisał(a):Pamukkale. :mrgreen:

Pozdrawiam


Nie byłem, zatem nie potwierdzę, ale nieźle to wyglądało - schodzisz schodami do świątyni - a tam po drodze baseny ;)


Franz napisał(a):Fotel teściowej.


Nie widziałem tam chętnych pań, które chciałyby tam usiąść 8O 8O 8) 8)

Potter napisał(a):A ja już miałam napisać, że pufy dla odważnych :D .
Mamy podobne skojarzenia :mrgreen: .


Potter a Ty nie na nartach jeszcze? Kóry to już wyjazd w tym roku - trzeci? ;)O :smo: :smo: :smo:

CroAna napisał(a):Spóźniona ale...JEZDEM!!!!
fajnie tu u Ciebie!
co tam Tenerfju :? najfajnieszy fotel dla teściowej :mrgreen: na jakis handelek nie przywiozłeś czasem ? :oczko_usmiech:


Niestety torby 42x32x20 na za wiele nie pozwalają ;) Witam i zapraszam :) :oczko_usmiech:

blackmore2k3 napisał(a):Posągi Guanczów robią wrażenie... Kaktusy także. Jeszcze takich nie widziałem ;)
Patrząc na to spienione morze nasuwa się wniosek, że chyba dalej Wam mocno wiało...



Tak, to był drugi dzień naszego pobytu na wyspie - wiatr uspokoił się dopiero wieczorem, potem było już tylko lepiej :) 8)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.02.2014 15:48

Hola! 9

AMERYKANIE

Z Candelarii, która bardzo, ale to bardzo nam się podobała - bijemy TF-1 na południe - naszym celem jest drugie "miasto kołchozu" - Playa de las Americas.

Amerykanie witają nas czymś takim - no aż tak to chyba nie było, ale było BARDZO CIEPŁO.... :lol:
Obrazek

Pierwsze wrażenie - miejsce podobne do Los Cristianos - sporo palm, Brytoli i Niemców, mnóstwo hoteli i niedaleko fajne wzniesienia
Obrazek

Idziemy w kierunku oceanu
Obrazek

Kolejna wrażenie - gdzie tu jest jakaś ładna plaża???
Obrazek

Widać El Teide 8O
Obrazek

Poszliśmy w lewo - w stronę Los Cristianos - jak się okazało, był to błąd - po drodze same skałki, ostre krawędzie - no i ten wiatr - raj dla surferów, których de facto trochę tam było.
Obrazek

A my sobie idziemy promenadką...
Obrazek

Obrazek

Tutaj trochę zwątpiliśmy czy do fajnej plaży to w tym kierunku - ludzie których mijaliśmy nie wyglądali na "plażowych" jeno spacerujących
Obrazek

Tutaj podjąłem męską decyzję o zawróceniu
Obrazek

Obrazek

W końcu doszliśmy na szeroką i sporą plażę to to była właśnie główna plaża Amerykanów
Obrazek

Widać nawet El Teide....
Obrazek

Pograliśmy trochę zakupionymi dzień wcześniej rakietkami "I LOVE TENERIFE" :) Niemcy, którzy leżeli obok też pozazdrościli gry i zagrali swoimi nudnymi rakietkami obok nas ;)
Obrazek

Dla spragnionych widoku człowieka w wodzie... w styczniu;)O
Obrazek

O 16.40 tamtego czasu (moj exif z 18.42) nie wiem jak przestawić o jedną godzinę + jedna była do tyłu na Teneryfie
Obrazek

Nadal było ciepło...
Obrazek

LUDZIE
Obrazek

DELFINKI.. ;)
Obrazek

Żegnamy się z Amerykanami

Adios
Tony
Ostatnio edytowano 06.01.2021 22:23 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 15.02.2014 16:02

tony montana napisał(a):Dla spragnionych widoku człowieka w wodzie... ;)O

Obrazek

Tony, to Ty? 8O Kąpałeś się w tej zimnej wodzie? :? :mrgreen:

Mnie się bardzo podobają posągi królów Guanczów :P Jacyś tacy męscy są królowie :oczko_usmiech:

Pozdrav :papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 15.02.2014 16:03

Odnoszę wrażenie, że Twoja Teneryfa jest bardziej cywilizowana, a moja bardziej dzika. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Paulka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 497
Dołączył(a): 16.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulka » 15.02.2014 19:47

CroAna napisał(a): najfajnieszy fotel dla teściowej :mrgreen: na jakis handelek nie przywiozłeś czasem ? :oczko_usmiech:


W kwestii foteli chyba polskie nie gorsze ;)

DSC01254.JPG


DSC01255.JPG
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.02.2014 22:26

tony montana napisał(a):Dla spragnionych widoku człowieka w wodzie... ;)O

maslinka napisał(a):Tony, to Ty? 8O Kąpałeś się w tej zimnej wodzie? :? :mrgreen:

Mnie się bardzo podobają posągi królów Guanczów :P Jacyś tacy męscy są królowie :oczko_usmiech:

Pozdrav :papa:


Oczywiście, że to ja - kąpałem się z cztery razy - tzn za każdym razem w innym dniu :)

Moim zdaniem posągi Guanczów są super - na żywo robiły naprawdę MOCNE wrażenie - były spore do tego

:smo: :smo: :smo:


Franz napisał(a):Odnoszę wrażenie, że Twoja Teneryfa jest bardziej cywilizowana, a moja bardziej dzika. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek


Póki co tak, choć pojedziemy i w Teno i w Anaga oraz pod Teide dwukrotnie - ale np w wąwozie Masca nie szedłem tak jak Wy....


Paulka napisał(a):W kwestii foteli chyba polskie nie gorsze ;)



Skąd te Twoje konkretnie ? :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Hola! Trochę lata zimą czyli 2000 km po Teneryfie - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone