Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hola! Trochę lata zimą czyli 2000 km po Teneryfie

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Hola! Trochę lata zimą czyli 2000 km po Teneryfie

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 05.02.2014 15:10

Popełniłem kilka mniej lub bardziej udanych relacji
Andaluzja, Algarve, Lizbona i okolice
Wiosenna Malta
Pag/Brać 2012
Kotlina Kłodzka 2012 (Adrspach, Kutna Hora, Praga, Hradec)
Cres 2008 - 1st time in Cro
2000 km po Rodos - 2011
Makarska Riwiera 2009
Trochę wiosny zimą - Cypr Luty 2013
Trochę lata wiosną - Turkiye 2013
BAWARIA, ITALIA, ISTRIA - SIERPIEŃ 2010, RZYM - Maj 2010, APULIA + KAMPANIA 2013
Listopadowa słoneczna Szkocja
Italia 2014 - Garda, Liguria, Dolomity
Kreta - Lipiec/Sierpień 2014
Kreta - Lipiec 2016
Teneryfa Zimą - Styczeń/Luty 2014
Gran Canaria zimą - Luty 2015

oraz

Montana on Tour - zbiór różnych krótkich wyjazdów

TENERYFA

Kanarki chodziły za nami od dwóch zim.

TZN TA BYŁA TRZECIA :)


Najpierw w 2012 czekałem od jesieni aż touroperatorom zmięknie rura i obniżą okrutne ceny wycieczek, z których i tak z Gdańska były jeno ochłapy.... rura im jednak nie miękła, a przed samymi feriami ceny resztek poszyły jeszcze w górę... no sorry, jedziemy do Szklarskiej...

Tam było tak MEGA ZIMNO, że pomarzliśmy na nartach - minus 20, na Szrenickiej Arenie, aż żona po tym wyjeździe powiedziała "Jeśli będzie to możliwe chce jechać w przyszłą zimę, tam gdzie jest cieplej!!"

W 2013 znów czekałem przez pewien czas na miękką rurę Itak i innych Toursów, ale plan B i C obejmował Rzym z Amalfi oraz Cypr. Finalnie wyszedł Zyppern, wyjazd ten wspominamy PIĘKNIE, a relacje z niego znajdziecie TUTAJ

W tym roku zatem nie czekałem już w ogóle na ceny wycieczek - choć przyznam - śledziłem je ukradkiem, zdecydowałem, że taniej, choć nie wiem, czy łatwiej i pewniej będzie złożyć sobie pobyt samemu.

Zatem co następuje:

1) Z początkiem grudnia kupiłem loty:

Gdańsk - Sztokholm (Wizzair) - 160 PLN za cztery osoby

Skavsta Airport (kawał drogi do stolicy)

Obrazek

Obrazek

Sztokholm - Teneryfa (Ryanair) - ok. 900 PLN za cztery osoby

Teneryfa - Oslo (Ryanair) - ok. 800 PLN za cztery osoby
Oslo - Gdańsk (Ryanair) - ok. 160 PLN za cztery osoby

W każdym z tych przypadków (lot TAM i z powrotem) mieliśmy 4 godziny między lotami, oczywiście ryzyko odwołania samolotu zawsze jest, ryzyko opóźnienia tym bardziej - ale co tam - się nie ryzykuje - się nie ma ;)

Oczywiście latanie bez bagażu rejestrowanego ma też swoje wady ;)
Jako, że jeden lot był Wizzairem musieliśmy dostosować nasze torby (a raczej torebki) do ich rozmiarów, potem w kolejnych samolotach można było mieć dodatkową małą, od czego jednak wziąłem apartmana z PRALKĄ ;) :P :oczko_usmiech: :boss:

2) Na bookingu (jak zwykle), zamówiłem dwupokojowego apartmana na północy wyspy w miejscowości Los Realejos, 5 km od centrum Puerto de la Cruz za kulturalną kwotę 350 euro za 10 dni

3) W polecanej wypożyczalni CiCar wynająłem na okres pobytu auto marki Opel Corsa za cenę 22 euro dziennie

4) Na stronie http://www.loroparque.com dokonałem zakupu biletu tzw. łączonego do jednych z największych atrakcji wyspy (tych zbudowanych ręką człowieka) czyli parków Loro i Siam - cena skandaliczna - 200 euro za 4 osoby ale BYŁO WARTO

Niestety ostatnio szwankuje moje zdrowie, bez w sumie wyraźnego zakazu, ale też bez wyraźnego entuzjazmu lekarza, zaopatrzony w leki podjąłem decyzję "GO!"

To co? Możemy lecieć nie? Ktoś będzie zaglądał? :P :mrgreen:
Ostatnio edytowano 05.01.2021 22:01 przez tony montana, łącznie edytowano 7 razy
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.02.2014 15:13

tony montana napisał(a):To co? Możemy lecieć nie? Ktoś będzie zaglądał? :P :mrgreen:

Czuję się tu, jak u siebie. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13063
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 05.02.2014 15:16

Obrazek

No pięknie :D


mam nadzieję, że nie trzeba Cię będzie za bardzo poganiać z cd :smo: :papa: .
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.02.2014 15:17

tony montana napisał(a):... podjąłem decyzję "GO!"


No to GO!

:mrgreen:
zmrol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 485
Dołączył(a): 08.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmrol » 05.02.2014 15:34

Zasiadam w czytelni, ach będzie pięknie.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.02.2014 15:48

Hola! Z przyjemnością pooglądam Twoją Teneryfę :)

I o Sztokholm nawet zahaczyliście ;)

Fajna mina tego pingwina :mrgreen:

Pozdrav :oczko_usmiech:
gosiak.k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 08.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiak.k » 05.02.2014 15:54

Ja również chętnie poczytam i pooglądam...
pozdrawiam
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 05.02.2014 16:01

Franz napisał(a):Czuję się tu, jak u siebie. :)

Pozdrawiam,
Wojtek


I tak też jesteś witany :)

mysza73 napisał(a):
No pięknie :D

mam nadzieję, że nie trzeba Cię będzie za bardzo poganiać z cd :smo: :papa: .


Mycha - lentamente, wszystko w swoim czasie, mam PARĘ fotek do zgrania....


Vjetar napisał(a):
No to GO!
:mrgreen:


No .... ruszyłem :)

zmrol napisał(a):Zasiadam w czytelni, ach będzie pięknie.


Zapraszam serdecznie, czasem rzeczywiście widoki zapierały dech w piersiach :)


maslinka napisał(a):Hola! Z przyjemnością pooglądam Twoją Teneryfę :)

I o Sztokholm nawet zahaczyliście ;)

Fajna mina tego pingwina :mrgreen:

Pozdrav :oczko_usmiech:


O lotnisko leżące 120 km od Sztokholmu - owszem :)
Lotnisko składające się z reastauracji, kawiarni, lazienki, bankomatu, wypożyczalni aut i stanowiska do odpraw :) Podobnie jak to w Oslo Rygge, z którego mam same złe wspomnienia, ale o tym później...

Pingwiny były przesłodkie będzie ich trochę

gosiak.k napisał(a):Ja również chętnie poczytam i pooglądam...
pozdrawiam


Bardzo się cieszę z coraz większego audytorium :)
:papa:
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 05.02.2014 16:13

To i ja pirackim okiem czasem łypnę ;)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 05.02.2014 16:15

SgwdYrEira napisał(a):To i ja pirackim okiem czasem łypnę ;)


Łelkam, łelkam mesje Pirat :)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 05.02.2014 16:36

tony montana napisał(a):... Ktoś będzie zaglądał? :P :mrgreen:

Jak mus to mus :!: :D

będę 8O
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12741
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 05.02.2014 16:39

O Kanarkach myślę :roll: już od dawna, tyle że nie w naszych miesiącach zimowych, bo Grzesiek w tej kwestii :mrgreen: nie ma wątpliwości: jeśli zima, to koniecznie narty, a jak trochę lata, to tylko we wrześniu.

Co do korzystnych cen przelotów z przesiadkami i z mini-bagażem, też od jakiegoś czasu :idea: chodzi nam to po głowie, tyle tylko że wciąż nie wiemy, jaki kierunek uda się korzystnie wyszperać na wrzesień… Jedno jest pewne - jakiś ciepły :) ! W ubiegłym roku trafiliśmy na fajne cenowo przeloty na Cypr i Kos, ale ówczesne realia nie pozwoliły na taką decyzję, no i wyszedł Iż. W tym roku, nawet kosztem rezygnacji z Grecji (a łatwe to nie jest :wink: ), może wprowadzimy zamysły w czyn. Jeśli trafi się Teneryfa, to absolutnie nie będę narzekać :)

Z przyjemnością będę podpatrywać Wasze rozpoczęcie sezonu 2014. Cały czas z życzeniami, aby trochę lata zimy przyczyniło się Wam do przynajmniej tylu podróży, ile nastąpiło po odrobince wiosny :idea: zimy ubiegłej 8) .

:papa:
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 05.02.2014 16:47

Planować nie planuję, ale popaczę z przyjemnością... :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.02.2014 17:13

tony montana napisał(a): zdecydowałem, że taniej, choć nie wiem, czy łatwiej i pewniej będzie złożyć sobie pobyt samemu.

zawsze trochu to jednak obawy, ale bardziej luźniej i swobodniej niż być uwiązanym przez BP
tony montana napisał(a):
Gdańsk - Sztokholm (Wizzair) - 160 PLN za cztery osoby
Sztokholm - Teneryfa (Ryanair) - ok. 900 PLN za cztery osoby

Teneryfa - Oslo (Ryanair) - ok. 800 PLN za cztery osoby
Oslo - Gdańsk (Ryanair) - ok. 160 PLN za cztery osoby

he, he gdzie jedziecie: na północ, a konkretnie: na Kanary :mrgreen:
tony montana napisał(a):
3) W polecanej wypożyczalni CiCar wynająłem na okres pobytu auto marki Opel Corsa za cenę 22 euro dziennie

taniocha :boss:

pierwsze zdjęcia (oprócz tych zimowych :wink: ) okazały się świetną zachętą, więc jezdem
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 05.02.2014 17:33

longtom napisał(a):Jak mus to mus :!: :D

będę 8O


hehe, no nikt nikogo pod pistoletem nie będzie trzymał ;)

Hej :)

dangol napisał(a):O Kanarkach myślę :roll: już od dawna, tyle że nie w naszych miesiącach zimowych, bo Grzesiek w tej kwestii :mrgreen: nie ma wątpliwości: jeśli zima, to koniecznie narty, a jak trochę lata, to tylko we wrześniu.


No my właśnie ostatnio odwrotnie - odkąd córka nauczyła się jeździć jako 5 latka na nartach jeździliśmy w góry, teraz nam się jakoś zimno zrobiło, niewykluczone jednak, że wrócimy do zimowej tradycji :)

dangol napisał(a):Co do korzystnych cen przelotów z przesiadkami i z mini-bagażem, też od jakiegoś czasu :idea: chodzi nam to po głowie, tyle tylko że wciąż nie wiemy, jaki kierunek uda się korzystnie wyszperać na wrzesień… Jedno jest pewne - jakiś ciepły :) ! W ubiegłym roku trafiliśmy na fajne cenowo przeloty na Cypr i Kos, ale ówczesne realia nie pozwoliły na taką decyzję, no i wyszedł Iż. W tym roku, nawet kosztem rezygnacji z Grecji (a łatwe to nie jest :wink: ), może wprowadzimy zamysły w czyn. Jeśli trafi się Teneryfa, to absolutnie nie będę narzekać :)


Warto samemu coś pokombinować, bo finalnie np taki nasz wyjazd (9 pełnych dni na miejscu, 2 dni w podróży) okazał się tańszy niż sam koszt wycieczki na "biurowy tydzień")

dangol napisał(a):Z przyjemnością będę podpatrywać Wasze rozpoczęcie sezonu 2014. Cały czas z życzeniami, aby trochę lata zimy przyczyniło się Wam do przynajmniej tylu podróży, ile nastąpiło po odrobince wiosny :idea: zimy ubiegłej 8) .

:papa:


Dziękuję bardzo - chyba nie będzie ten rok tak obfity jak poprzedni, czas pokaże :)

Anai napisał(a):Planować nie planuję, ale popaczę z przyjemnością... :)


I bardzo dobrze, popaczyć nie zaszkodzi nigdy :smo:


tony montana napisał(a): zdecydowałem, że taniej, choć nie wiem, czy łatwiej i pewniej będzie złożyć sobie pobyt samemu.

te kiero napisał(a):zawsze trochu to jednak obawy, ale bardziej luźniej i swobodniej niż być uwiązanym przez BP


Taniej, na dłużej, robisz co chcesz, mieszkasz, gdzie chcesz, a nie gdzie Ci narzucają ;)


tony montana napisał(a):
Gdańsk - Sztokholm (Wizzair) - 160 PLN za cztery osoby


te kiero napisał(a):he, he gdzie jedziecie: na północ, a konkretnie: na Kanary :mrgreen:

No właśnie - też z tego laliśmy, "PO DRODZE" do wybrzeży Afryki ;)
Korzystnie wypadały też loty przez Londyn, a potem z Londynu Monarchem na Wyspę, powrót przez Paryż, ale były tysiaka droższe - za to miałem auto na 10 dni

tony montana napisał(a):
3) W polecanej wypożyczalni CiCar wynająłem na okres pobytu auto marki Opel Corsa za cenę 22 euro dziennie


te kiero napisał(a):taniocha :boss:

pierwsze zdjęcia (oprócz tych zimowych :wink: ) okazały się świetną zachętą, więc jezdem


W dodatku w tym był full insiurens (nie tak, że "sugerowano" coś dopłacać jak w różnych carrentalach + podstawka dla syna gratis

:papa:
Następna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Hola! Trochę lata zimą czyli 2000 km po Teneryfie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone