Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hola! Trochę lata zimą czyli 2000 km po Teneryfie

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.02.2014 20:30

Paulka napisał(a):Przepięknie wybarwiony kroton uchwyciłeś.


Kroton pstry z tego, co się orientuję, ale jako słaby znawca flory głowy nie położę

:smo: :roll: :papa:
Paulka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 497
Dołączył(a): 16.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulka » 08.02.2014 20:52

Możesz spokojnie położyć głowę :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.02.2014 21:18

Hola!(6)

Znowu na południe (północ wita zachmurzeniem)

Po obfitym śniadaniu składającym się z produktów z pobliskiej Mercadoni - a propos dla zainteresowanych, ceny
- długa bułka 60-80 eurocentów, Mantequilla czyli burro - za kostkę 250g - 1,25 Euro, szynka w folii (spora) - 2 Euro, salami w folii podobnie - ceny rzekłbym mocno polskie; wsiadamy w Corsę i udajemy się na południe. Na południe z Los Realejos (ale też z Puerto de la Cruz i okolic) jak chcecie jechać wygodnie to najpierw jedzie się ....... na północ, czyli przez okolice dawnej stolicy wyspy - miejscowości San Cristobal de La Laguna i rubieże stolicy wyspy, miasta Santa Cruz..... z więc z Los Realejos autobaną TF5, potem łącznik TF2, a na wysokości południowych granic Santa Cruz na autopistę (jak mawiają Hiszpanie na Autostradę) Sur (czyli południową) TF1

Przedtem jednak (skoro chcę zachować pewną chronologię) to nie pochwaliłem się, iż po drodze do Los Cristianos WCZORAJ zahaczyliśmy o okolice lotniska czyli Montana Roja, a konkretnie o plażę La Tejita.

Gdy wysiadłem z samochodu, który stoi o tam, miałem ochotę wsiąść do niego od razu z powrotem.... wiatr wiał tu chyba ze 100 km/h
Obrazek

Kilka zaparkowanych obok samochodów wskazywało jednak, że skoro są tu śmiałkowie, którzy stawili czoło wiatrzysku to co - My nie możemy? Dzieciaki niejedno przeżyły, a taka przygoda tylko ich zahartuje ;)
Obrazek

Gdyby kto pytał, to nie sposób było otworzyć ust, a piasek targany przez wiatr sprawiał, że nogi w krótkich spodenkach dostawały niezłe cięgi - twarze naturalnie trzeba było zasłonić od razu
Obrazek

Obrazek

Z 200 metrów na lewo od nas radośnie podskakiwał kompletnie nagi człowiek, biegł coś wykrzykując, ledwo to słyszałem przy wyciu ciepłego wiatru, ale ewidentnie było to coś w stylu radości Johna Bobera z "Wyspy Robinsona" Arkadego Fiedlera w momencie, gdy udało mu się będąc na bezludnej wyspie, wskrzesić po raz pierwszy ogień - życiodajnego sprzymierzeńca, jakże potrzebnego w okolicznościach, w których znalazł się nasz rozbitek z polskimi korzeniami

Obrazek

Niestety nie widać go już tu, ale nagus ewidentnie czuł się jak człowiek wyzwolony, który zrzucił z siebie ciężar dnia codziennego, zmęczony wiecznym korporacyjnym robieniem małpki, tutaj na Tejicie czuł się prawdziwie wolny i dawał tego niezły upust - SZACUNEK
Poluzowany kołnierzyk białego uniformu zostawił gdzieś w tyle, czuł, że ten moment może być przełomowy w jego życiu, po tym "wyzwoleniu się" nic już nie miało być takie samo.... 8O :oczko_usmiech: :boss:

My schroniliśmy się przed wiatrem wśród skałek, ale na niewiele się to zdało, bo piasek cały czas dawał nam po całym ciele - czas był się ewakuować
Obrazek

Obrazek

Po drugiej stronie Montana Roja jest El Medano i jego zatoczka - raj dla surferów, kitesurferów i innych miłych ludzi - przyjedziemy tam kiedyś wieczorem

Takie okoliczności obiektowe
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nagi człowiek pobiegł gdzieś tam w stronę wygasłego wulkanu - jesteśmy bezpieczni ;)
Obrazek

Jesteśmy znowu w dniu 25.01 (rano byłem w Puerto de la Cruz no nie?), po drodze na południe zatrzymujemy się na chwilę w stolicy wyspy Santa Cruz de Tenerife (właściwie to była ruletka - jeśli na północy byłaby ładna pogoda chcieliśmy jechać w góry Anaga - brzydka - jedziemy znów w południowy "kołchoz" ;) )

Santa Cruz wita nas krajobrazem z .......................... mojej rodzimej Gdyni
Czyż to nie Sea Towers na Skwerze Kościuszki???
Obrazek

A czy to nie jest Opera w Sydney? ;)
Obrazek

Nie, to tylko Auditorio de Tenerife oddane do użytku przed 10 laty
Obrazek

CDN...

Adios
tony
Ostatnio edytowano 06.01.2021 21:48 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 09.02.2014 11:40

tony montana napisał(a):za 800 Euro to sobie złożysz lot z Wrocławia na dowolną z Kanarków

Tony, ja wiem że można :) , teraz można wszystko, byle mieć trochę czasu i trochę kasy...
Sprawdziłem tylko, jaką szansę dotarcia tam ma człowiek który np boi się latać :roll:
Albo ten, który lubi swój samochód :wink:

Cały czas tak tam wiało? :?
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.02.2014 15:17

tony montana napisał(a):Gdy wysiadłem z samochodu, który stoi o tam, miałem ochotę wsiąść do niego od razu z powrotem.... wiatr wiał tu chyba ze 100 km/h

Nawet w portugalskiej telewizji podali wiadomość o silnych wichurach na Kanarkach. Ale to chyba dopiero w następnym tygodniu.

Pozdrawiam,
Wojtek
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13063
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 10.02.2014 09:32

tony montana napisał(a):
My schroniliśmy się przed wiatrem wśród skałek, ale na niewiele się to zdało, bo piasek cały czas dawał nam po całym ciele - czas był się ewakuować
Obrazek

Dramatyzujesz, jakoś nie czuję tego wiatru 8O ,
jak dla mnie jest całkiem przyjemnie :mrgreen: :smo: .

tony montana napisał(a):Opera w Sydney ;)
Obrazek


Adios
tony

Zdjęcie z wyjazdu do Australii Ci się tu zaplątało 8O ,
gdzie jest relacja z Australii :evil: :?:




:smo: :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.02.2014 11:10

kulka53 napisał(a):
Cały czas tak tam wiało? :?


Pierwsze dwa dni - mocno, zresztą nawet w telewizji o tym mówili :papa:


tony montana napisał(a):Gdy wysiadłem z samochodu, który stoi o tam, miałem ochotę wsiąść do niego od razu z powrotem.... wiatr wiał tu chyba ze 100 km/h

Franz napisał(a):Nawet w portugalskiej telewizji podali wiadomość o silnych wichurach na Kanarkach. Ale to chyba dopiero w następnym tygodniu.

Pozdrawiam,
Wojtek


Nie, to właśnie było w tym tygodniu, potem od 26.01 wiatr znacznie przycichł :papa:


tony montana napisał(a): My schroniliśmy się przed wiatrem wśród skałek, ale na niewiele się to zdało, bo piasek cały czas dawał nam po całym ciele - czas był się ewakuować


mysza73 napisał(a):Dramatyzujesz, jakoś nie czuję tego wiatru 8O ,
jak dla mnie jest całkiem przyjemnie :mrgreen: :smo: .


Na dłuższą metę wiatr mógłby pokaleczyć nogi ;) szczególnie tak delikatne jak moje ;) hueheuhe


mysza73 napisał(a):Zdjęcie z wyjazdu do Australii Ci się tu zaplątało 8O ,
gdzie jest relacja z Australii :evil: :?:
:smo: :papa:


JESZCZE nie byłem.... ale mam tam rodzinę .... :roll: :wink: 8O 8)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.02.2014 10:33

Hola! (7)
Święty Krzyż

Pierwszej krótkiej wizyty w Santa Cruz de Tenerife c.d.

Coś dziwnego na tle Sea Towers ;)
Obrazek

Zastanawiające jest to, że na Teneryfie NIE WSZĘDZIE można przeczytać o zabytku także w języku angielskim (jak jest to praktycznie w całej Europie), chyba Hiszpanie wychodzą z założenia, że każdy zna ten powszechnie używany język ;)
Obrazek

Anyway - to słowo znaczy chyba na całym świecie TO SAMO ;) (pomijam Węgrów i ich Rendorszag 8O 8O 8O :smo: )
Obrazek

Przez perspektywę XVII wiecznego zamku przy Auditorio obserwujemy niezbyt piękny przemysł skoncentrowany w południowej części miasta, przy wylotach na Autopisty - to rafineria CEPSY - Compañía Española de Petróleos
Obrazek

Na kamulkach przy Auditorio - wizerunki tych, którzy tu koncertowali ;) ;) ;)
Obrazek

hiehiehie - no, może niekoniecznie koncertowali, ale MOGLIBY ;)
Obrazek

Obrazek

Obok Audytorium znajduje się kompleks basenów, za wejście trzeba zapłacić chyba 5 Euro - nie było chętnych w styczniu, tym bardziej, że największy basen nie miał wody ;)
Obrazek

Obrazek

Jeszcze tylko spojrzenie w kierunku ogromnego portu Santa Cruz
Obrazek

Góry Anaga, wzdłuż nich plaża Las Teresitas i miasteczko San Andres
Obrazek

Do Gór Anaga szczęścia nie mieliśmy - ani razu nie było nad nimi słońca :(
Obrazek

Żegnamy się z Sea Towers
Obrazek

i Audytorium...jeszcze tu wrócimy
Obrazek

I jedziemy do Candelarii - miasteczko, które podobało mi się BARDZO

Ale to już ZUPEŁNIE kiedy indziej...

Adios
tony
Ostatnio edytowano 06.01.2021 21:59 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13063
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 11.02.2014 10:42

tony montana napisał(a):W tamtym kierunku są Góry Anaga, plaża Las Teresitas i miasteczko San Andres

Obrazek


Adios
tony


Mogłabym mieć taki widok z okna :P .
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 11.02.2014 11:34

mysza73 napisał(a):Mogłabym mieć taki widok z okna :P .

O tej 4pasmowej autostradzie myslisz :?: 8O

:D

pzdr :wink:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13063
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 11.02.2014 11:49

longtom napisał(a):
mysza73 napisał(a):Mogłabym mieć taki widok z okna :P .

O tej 4pasmowej autostradzie myslisz :?: 8O

:D

pzdr :wink:


O tych pagórkach :roll: :evil:



:mrgreen: :wink: :papa:
Paulka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 497
Dołączył(a): 16.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulka » 11.02.2014 12:20

tony montana napisał(a):
Obrazek

Adios
tony


Perspektywa zdjęcia je wydłuża czy one rzeczywiście takie półmetrowce ?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 12.02.2014 10:14

mysza73 napisał(a):Mogłabym mieć taki widok z okna :P .

longtom napisał(a):O tej 4pasmowej autostradzie myslisz :?: 8O

:D

pzdr :wink:


Z szerszej perpektywy tam w praow jest port - niezbyt piękny
Ale skoro Mycha chcesz port to wystarczy się nad morze przeprowadzić :)



Paulka napisał(a):Perspektywa zdjęcia je wydłuża czy one rzeczywiście takie półmetrowce ?


Takie były w rzeczywistości..

:oczko_usmiech:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13063
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 12.02.2014 10:36

tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):Mogłabym mieć taki widok z okna :P .

longtom napisał(a):O tej 4pasmowej autostradzie myslisz :?: 8O

:D

pzdr :wink:


Z szerszej perpektywy tam w praow jest port - niezbyt piękny
Ale skoro Mycha chcesz port to wystarczy się nad morze przeprowadzić :)


:oczko_usmiech:


Nie chcę portu :evil: ani autostrady :evil: ,
chcę górki :evil: :evil: :evil:





no :mrgreen:
a Ty Tony zamiast mnie przeprowadzać nad morze (nad tym Twoim wieje i jest piach, więc odpada :roll: )
zrób następny odcinek :wink: :papa: .
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 12.02.2014 11:16

mysza73 napisał(a): a Ty Tony zamiast mnie przeprowadzać nad morze (nad tym Twoim wieje i jest piach, więc odpada :roll: )
zrób następny odcinek :wink: :papa: .

No właśnie ! Niektórzy to potrafią narobić smaka/u, a potem z relacją to się ociągają :mrgreen: :smo: .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Hola! Trochę lata zimą czyli 2000 km po Teneryfie - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone