Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Góry polskie, i nie tylko, zimą, i nie tylko

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 15.04.2013 19:39

Co chcesz wiedzieć o Turcyji?
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 16.04.2013 09:30

tony montana napisał(a):
Potter napisał(a):A coś na temat "Turcyji" rzekniesz ? :wink:



A coz mialbym rzec? ;) nigdy tam nie bylem, trzeba pytac tych bardziej doswiadczonych :)))

No dawaj te narty bo Mouse juz mi tu usycha ;)

Mouse nie usycha bo zajęta zakręcaniem weków :wink: .
A co do Turcyji to słyszałam, że ktoś się tam niedługo wybiera i miałam nadzieję, że zdradzi co ma w planach :twisted: :wink: .

A teraz do rzeczy. Obiecałam, to dotrzymam słowa. Chociaż cały wyjazd należał raczej do średnio udanych. Zaczęło się już przed, od mało optymistycznych prognoz pogody. W zasadzie aż do Wiednia nie wiedzieliśmy, gdzie jedziemy: do Zell czy do Meransen. Przez całą drogę bylismy w kontakcie z właścicielkami 2 kwater, które przekonywały nas, że nie będzie u nich tak źle jak w prognozach ... :roll: Ostatecznie zdecydowaliśmy się na Meransen.
Na miejsce dotarliśmy tradycyjnie po 20. I tu pierwsze rozczarowanie - kuchnia maława i wbrew temu co nam pisano w mailu nie ma w niej piekarnika :? .
Kiepskawo bo nasze życie towarzysko/wieczorowe w kuchni kwitnie właśnie. No nic ... Jakoś to będzie ...
Ale maksymalnie nosy na kwintę spadły nam rano 8O . Wszyscy obudziliśmy się zmarznięci. No czego jak czego ale tego się nie spodziewaliśmy ... Czym prędzej do frau, że zimno, niech dorzuci do pieca ...
Kobiecina kilkakrotnie rozkłada szeroko ręce coś tam pod nosem szwargoląc (nasz niemiecki = zero). Zrozumieliśmy, że przed naszym przyjazdem wywietrzyła mieszkanie i stąd ta niska temperatura. Ok. w ciągu dnia powinno się nagrzać - taką mieliśmy nadzieję :evil: . Niestety ... kolejna noc i znowu zimno. My znowu z pretensją, frau znowu rozkłada ręce jak w ćwiczeniach na jędrność piersi ...
W końcu zrozumieliśmy, że chodzi jej o to, żebyśmy zaciągali grube zasłony, bo okna nieco nieszczelne ... 8O .
Masakra. W poprzedniej kwaterze zakręcalismy na maksa kaloryfery bo nie dało się oddychać, a tu ...
No nic. Apartament Aignerhof skreślamy.

Pierwszy dzień czyli środa 27.04 budzi nas całkiem obiecującą pogodą. Są chmurki ale i nieśmiało przebija się słoneczko. Buciorki w garść ... termosik ... piersiówka i na Plose.
Każdy ma swoje zadania. Mąż zapina młodemu i mnie buty ... Młoda gotowa pierwsza i patrzy na nas z politowaniem, ale ona cwaniara ma buty snowboardowe ...

Obrazek

Tutaj powinna nastąpić seria zdjęć z jazdy. Niestety takowych nie ma. Na górze gęsta mgła i wszyscy jeżdżący skupiają się na położonej niżej czerwonej trasie nr 1. Skutek taki, że trasa jest okropnie zmuldżona. Nie podoba nam się. Zjeżdżamy na dół i postanawiamy wrócić na Gitschberg.

Wcześniej oczywiście "przerwa kawowa" ... :wink:

Obrazek

Na szczęście na Gitschbergu warunki są o niebo lepsze i jeźdździmy do końca.
Kolejny dzień do południa spędzamy na Gitschbergu, a potem przenosimy się na Jochtal. Pogoda taka sobie tzn. nie pada ale słoneczka też nie widać. W takich warunkach moja bajerancka różowa małpeczka grzeje się w prawej kieszeni spodni narciarskich = zdjęć nie robię.

Dzień trzeci to z za założenia dzień wolny. Nauczeni doświadczeniem spodziewamy się tzw. kryzysu dnia trzeciego i planujemy odpoczynek. Pogoda również się dostosowuje - pada śnieg.
Nie spędzamy oczywiście całego dnia na kwaterze. Wyciągam rodzinkę na mikrowycieczkę. Najpierw wpadamy do bardzo urokliwego Rio di Pusteria ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Młodzież ożywia się tylko widząc napis "WiFi Zone" i czym prędzej sięga do kieszeni ... :evil:

Obrazek

Na środku bardzo fajnego ryneczku stoi jakaś masakryczna współczesna rzeźba ...

Obrazek

Miasteczko jest naprawdę śliczne. Przy takiej pogodzie niestety wiele traci ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejnym miejscem do którego zaciągam rodzinkę jest położona dość wysoko (dojazd niemalże jak na Sv. Jure) Spinga. W słoneczne dni rozciąga się stamtąd przepiękny widok na Dolomity. Niestety nie są nam dane te doznania ... Pocieszamy się tylko faktem, że przecież jesteśmy w chmurach ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec dnia zaciągam rodzinkę (tzn. młodzież bo mąż zawsze chętnie :D ) do Brixen - głównego miasta regionu ...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 16.04.2013 10:23

O maaaaaaaaaaatko, zapomniałam o wekach :roll: :oops: :smo: .
Ale właśnie karty w NFZ wyrobiłam :P .

No z tą zimną chałupą to faktycznie niefajnie :roll: ,
i nie ma mojego ulubionego koloru nieba :? ,
dla mojej Gardy też prognozy wyglądają fatalnie :( ,
cała nadzieja w tym, że się nie sprawdzą :roll: .


Potter, jaką trasą Wy jeździcie do Italii?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 16.04.2013 10:45

Ja tam nie wiem nic o żadnej Turcji :)


mysza73 napisał(a):O maaaaaaaaaaatko, zapomniałam o wekach :roll: :oops: :smo: .
Ale właśnie karty w NFZ wyrobiłam :P .


właśnie, a ja moje chyba gdzieś POSIAŁEM... wrrr

mysza73 napisał(a):dla mojej Gardy też prognozy wyglądają fatalnie :( ,
cała nadzieja w tym, że się nie sprawdzą :roll: .


Potter, jaką trasą Wy jeździcie do Italii?


Mysza - przestań tak mówić, bo wysyłasz mi codziennie prognozy i są piękne - od 20 do 25...
Górale mówią, że więcej deszzcu to nawet w Turcji będzie ...

:papa:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 16.04.2013 10:55

Odrobineczka niebieskiego pod koniec zdjęć będzie :D .
A gdzie Ty na prognozę patrzysz 8O ?
Na zooverze np. jest ok.
Trza patrzeć na te serwisy gdzie prognoza nam odpowiada :lol: .
My pojedziemy pewnie tradycyjnie tj. Częstochowa, Siewierz, Sosnowiec, Katowice, Gliwice, Gorzyczki, Olomouc, Brno, Wiedeń, Graz, Udine ...
Jechaliśmy ostatnio 2 razy przez Tarnowskie Góry i nam się nie podobało.
A co Wy kombinujecie ?
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 16.04.2013 10:59

tony montana napisał(a): Ja tam nie wiem nic o żadnej Turcji :)

Ale ja wiem :twisted: . Pisz co w planach :hut:

tony montana napisał(a):właśnie, a ja moje chyba gdzieś POSIAŁEM... wrrr

Jak się nikaj nie wybierasz to po co Ci EKUZy, hę ? :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 16.04.2013 11:01

Potter napisał(a):
tony montana napisał(a):właśnie, a ja moje chyba gdzieś POSIAŁEM... wrrr

Potter napisał(a):Jak się nikaj nie wybierasz to po co Ci EKUZy, hę ? :wink:


A tak ... lubię wiedzieć, że JE MAM : :lool: :evil:

na Italię przydałyby się ...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 16.04.2013 11:14

Potter napisał(a):Odrobineczka niebieskiego pod koniec zdjęć będzie :D .
A gdzie Ty na prognozę patrzysz 8O ?
Na zooverze np. jest ok.
Trza patrzeć na te serwisy gdzie prognoza nam odpowiada :lol: .
My pojedziemy pewnie tradycyjnie tj. Częstochowa, Siewierz, Sosnowiec, Katowice, Gliwice, Gorzyczki, Olomouc, Brno, Wiedeń, Graz, Udine ...
Jechaliśmy ostatnio 2 razy przez Tarnowskie Góry i nam się nie podobało.
A co Wy kombinujecie ?


Faktycznie, na zooverze jest super :lol: ,
to od dziś kocham Grzesia Pilarza i zoovera :oczko_usmiech: .

My tym razem mamy plan Kielce-Siewierz-Żywiec-Bratysława-Salzburg-Garda,
ciekawe jak to wyjdzie w praniu :roll: ,
mężowi obrzydła trelinka przed Brnem :roll: .
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 16.04.2013 11:41

My w tym roku 2 razy (w sumie 4) mijaliśmy Salzburg i wystarczy :lol: .
A jak będziecie jechać koło Brixen to pomachajcie przez lewe okienko mojemu Meransen :lol: .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 16.04.2013 11:43

Potter napisał(a):My w tym roku 2 razy (w sumie 4) mijaliśmy Salzburg i wystarczy :lol: .
A jak będziecie jechać koło Brixen to pomachajcie przez lewe okienko mojemu Meransen :lol: .


Załatwione :mrgreen: .
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 16.04.2013 12:06

Ojj no to trafiliście apartament :evil:
Ja jestem strasznym zmarzluchem, gdyby w nocy (a co gorsza rano!) było zimno, to bym się baaardzo zdenerwowała.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.04.2013 12:21

Potter napisał(a):Pocieszamy się tylko faktem, że przecież jesteśmy w chmurach ...

Bujasz w obłokach... ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 16.04.2013 13:56

Roxi napisał(a):Ojj no to trafiliście apartament :evil:
Ja jestem strasznym zmarzluchem, gdyby w nocy (a co gorsza rano!) było zimno, to bym się baaardzo zdenerwowała.

Na szczęście od trzeciej nocy już było ok. Widocznie inni goście też się skarżyli :roll: .

Wpadamy na chwilę do Brixen ...

Obrazek

Obrazek

Kolumna milenijna wzniesiona z okazji 1000-lecia powstania miasta (1909 r.)

Obrazek

Na górze stoi baranek - zwierzę herbowe Brixen.

Obrazek

Rodzinka grzecznie czeka aż "... matka se zdjęć narobi ..."

Obrazek

Rzeźba z brązu autorstwa Martina Rainera przedstawiająca cykl życia człowieka od narodzin aż po śmierć (nie dali mi więcej zdjęć zrobić bo głodni byli ... :evil: )

Obrazek

Jedna z większych atrakcji Brixen - krużganki z 1250 r. z freskami z 1390 r.
Jakość moich zdjęć - bezcenna :roll: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miejsce naprawdę warte większej uwagi ale jak tu się bliżej przyglądać kiedy młodzież widząc tą/tę rzeźbę czule szepcze mi do ucha : "My też byśmy tak chcieli ...". I wcale nie chodziło im od odłupany nos i ukruszone stopy ...

Obrazek

Prawda, że ja to umiem robić zdjęcia :mrgreen: :wink: ? Nie dość, ze coś z balansem kolorów, nieostre to jeszcze bajerancka kolumienka w centrum :!: Eh, ma się ten talent :mrgreen: .

Obrazek

Po lewej kościół św. Michała z XI wieku. Bardzo "bogaty" w środku. Znajdują się w nim ołtarze z okresu baroku, klasycyzmu i romantyzmu. Nawet weszliśmy do środka ale Olka dostała czkawki, a my napadu śmiechu i w pośpiechu opuściliśmy ten przybytek ...

Obrazek

Główna ulica handlowa w Brixen - tak więc oczywiście nastolatki przodem, bo jeszcze jej wykupią ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tutaj by się przydał drobny remoncik ...

Obrazek

Wracając zahaczamy jeszcze raz o Rio w poszukiwaniu apteki - młodego boli gardło. O wizualnych próbach wytłumaczenia pani, że chcemy coś do "ssania" nie wspomnę ... :roll: :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po powrocie obiadzik i znowu krótki spacerek, tym razem po naszym Meransen ...
Najczęstszy widok z naszego balkonu ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mamy już dość chmur ! My chcemy SŁOŃCA :!: :!: :!: :!: :!:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 16.04.2013 14:02

Te ostatnie zdjęcia z Meransen,,to jakbym w Chmielnie na Kaszubach był! :)
I po co się tłuc tyle kilometrów? Na Kaszubach też są górki ;) i podobna pogoda

A poważnie to - ŁADNE zdjęcia robisz ;) 8O 8) :mrgreen:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 16.04.2013 14:09

Potter napisał(a):
Mamy już dość chmur ! My chcemy SŁOŃCA :!: :!: :!: :!: :!:


Ja Was popieram :mrgreen: ,

ale Brixen całkiem przyjemne :P .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Góry polskie, i nie tylko, zimą, i nie tylko - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone