Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Góry polskie, i nie tylko, zimą, i nie tylko

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 12.02.2013 11:23

Buongiorno :smo:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 12.02.2013 12:43

No jestem, jestem ... :papa:
Już się biorę do roboty ...

Zauroczeni ubiegłorocznym wyjazdem postanowiliśmy ferie zimowe 2013 spędzić w tym samym miejscu, czyli Meransen/Maranza w południowym Tyrolu we Wloszech.
W październiku (równolegle z Chorwacją :D ) zaczęłam szukać kwaterki. Niby ta z ubiegłego roku była świetna i sprawdzona, ale chciałam znaleźć coś tańszego.
Tutaj mała dygresja: o ile w 2012 r. szukałam apartamentu dla 4 osób, to w tym już tylko dla 3 :( . Córcia moja jedyna ... przez blisko rok piersią karmiona, ... ta, która w pierwszym roku życia swego postarzyła nas o kilka lat ... a która potem była źródłem nieopisanej dumy i radości ... Ta to właśnie stwierdziła, że z nami już jeździć NIE BĘDZIE !!! :cry: :cry: :cry: Ona się z nami nudzi i tylko zawadza strzelając fochy ! Zamiast jechać z nami za darmochę, do pięknych i cudownych Włoch, gdzie rodzice nieba przychylać będą - ONA woli :evil: jechać ze znajomymi na obóz do Suchego k/Poronina :roll: . A tam ani mamuni, ani tatunia, ani dobrego żarełka podtykanego pod nos, ani pogody pięknej, ani stoków cudnie przygotowanych i długich ... Marne 3 niebieskie trasy jeno ...

Cóż było robić ? Zmusić siłą ? Ojciec i matka zapłakawszy, pogodzili się ze swym marnym losem ...

Tym bardziej, że córuchna nasza, jakby powyższego było mało, w dniu 19 stycznia 2013 r postanowiła skończyć 18 lat ... No dramat na całej linii :roll: :cry: :cry:

Tak więc z tych oto powodów szukana kwaterka miała mieć 3 łóżka.

Po wysłaniu dwóch pierdylionów maili z zapytaniem, kwaterka została wybrana i niby przyklepana. Piszę niby, bo właścicielka na moje prawie anglojezyczne maile :wink: uparcie odpowiadała w całkowicie obcym mi języku diabła, w sposób maksymalnie minimalistyczny. Na dodatek nie chciała zaliczki ...

Dzień wyjazdu wypadł na piątek 25 stycznia godz. 4.30. Piątek z tego powodu, że na miejscu chcieliśmy być tydzień, a w następny łykend młody wyjeżdżał na obóz harcerski i coś tam trzeba było poprać.

Zapakowawszy uprzedniego dnia samochodzik, w podróż wyruszyliśmy z małym jak na nas opóźnieniem, bo już o 5.14. Trasa znana Warszawa-Częśtochowa-A1-Chałupki-Brno-Wiedeń-Linz-Insbruck-Brixen.
Początkowo za kółkiem siadł mąż ale już za Jankami stwierdził, że on coś nie bardzo i się zamieniliśmy. Młody oczywiście chrapał rozwalony na caaałym, nareszcie tylko jego, tylnym siedzeniu.

Było jeszcze ciemno, padał lekki deszczośnieg ... Czułam, że i ja chyba nie za bardzo nadaję się na kierowcę. Żeby nie zasnąć, autentycznie drapałam się paznokciami po twarzy, bo tylko to mnie otrzeźwiało. Spogladając co chwila na zegarek zastanawiałam się o której wschodzi słońce. Znacie to uczucie gdy patrzycie na zegarek i jest 6.04, a kiedy po ok. godzinie znowu na niego spoglądacie jest 6.07 ?

Tak ok. 7.30 wzeszło słońce na niebie, obudziło sie też moje słoneczko i stwierdziło, że ono już się wyspało i może dalej prowadzić. Z przyjemnością się zamieniłam.

Dalej droga przebiegała bez większych problemów z wyjątkiem Konopisk gdzie musieliśmy nadrobić parę kilometrów omijając wypadek.

No może jeszcze jeden drobny incydent.Kupując benzynę i winietę na stacji w Czechach mąż poprosił o dużą kawę latte. Zapłacił kartą. Pani dała mu jakiś żeton i wskazała samoobsługowy automat. Po wrzuceniu żetonu okazało się, że możemy kupić tylko małą kawę. Żeby dostać dużą trzeba do automatu wrzucić jeszcze pół korony 8O
Tylko skąd ją mamy wziąć? Specjalnie płaciliśmy kartą bo tutejszej waluty nie mieliśmy. Idiotyczna organizacja :evil: . W końcu paniusia z kasy "wrzuciła" te pół korony barboląc coś pod nosem. Chcieliśmy jej oddać równowartość w euro, ale chyba miała nas już dość bo oczywiście powiedzieliśmy co o takiej sytuacji myślimy :lol: .

Się rozgadałam, a tu Mysza na zdjęcia czeka ... 8)
Powiem tylko, że parę minut po 20, po ok. 15 godzinach i 1240 km dotarliśmy na miejsce ...

Trochę niepewni czy aby apartament na nas czeka ... Czekał ! I to jaki !!! Lubię takie pozytywne niespodzianki !
Apartament położony 25 m od skiubusa, 25 m od piekarni - słowem w samym centrum wioseczki.
80m2 !!! 2 sypialnie, 2 łazienki, 2 balkony. Jeden orczyk tuż obok ... W apartamencie może spać 6 osób ! I cena - 50 euro.
Gdzieś później wstawię zdjęcia ...

Na początek zdjęcie sprzed apartamentu. Widoczne po prawej zoo to micro stoczek dla najmłodszych. Taki z taśmą. Oczywiście codziennie ratrakowany :lol:

Obrazek

Obrazek

Całkiem wyspani następnego dnia rano jedziemy kupić karnety ...

Obrazek

Obrazek

Po minucie podjeżdżamy na znany już nam parking. Samochodów jakby dużo, ale wiemy, że to nic nie znaczy. Tłoku na wyciągach się nie spodziewamy ...

Obrazek

Jako, że pierwsza jestem "ubrana" czekając na moich facetów cykam se fotki na lewo i prawo ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak jak się spodziewaliśmy przy dolej stacji kolejki na Gitschberg tłumów brak ... :D

Obrazek

Nad tym domkiem widać końcówkę jednej z bardzo niebieskich tras zjazdowych ...

Obrazek

Kupujemy karnety na 6 dni i jedziemy na górę ...

Obrazek

Na ten widok czekałam 1240 km :lol: :mrgreen:

Obrazek

Ciągle nam mało ... :D Jedziemy wyżej ...

Obrazek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.02.2013 12:56

Jak narty, to jestem :D

Dobra cena kwatery! My w zeszłym roku we Włoszech mieliśmy pokój ze śniadaniem za 25 euro od osoby, a tu apartman z dwiema sypialniami... :)

Już wygooglałam ten ośrodek i mi wyszło, że oprócz "małych" karnetów na dolinę Isarco, obowiązuje też tutaj skipass DolomitiSuperski :) Zawsze fajnie mieć większy wybór tras i ośrodków ;)

Pozdrawiam i czekam na więcej :)
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 12.02.2013 13:09

maslinka napisał(a):Jak narty, to jestem :D
Już wygooglałam ten ośrodek i mi wyszło, że oprócz "małych" karnetów na dolinę Isarco, obowiązuje też tutaj skipass DolomitiSuperski :) Zawsze fajnie mieć większy wybór tras i ośrodków ;)

Pozdrawiam i czekam na więcej :)

Dobrze wygooglałaś :D . W zeszłym roku kupiliśmy właśnie DolomitiSuperski 4+2 i 2 razy wybraliśmy się na Kronplatz. Ale mnie się tam nie za bardzo spodobało. Trochę za duży kołchoz jak dla mnie. W tym roku kupiliśmy tylko na Valle Isarco i z wyjątkiem 2 czarnych tras objechaliśmy wszystkie na 3 głównych ośrodkach: Gitschberg, Jochtal i Plose :lol: .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 12.02.2013 13:12

Potter napisał(a):No jestem, jestem ... :papa:
Już się biorę do roboty ...

...

Się rozgadałam, a tu Mysza na zdjęcia czeka ... 8)


Potter,
Ciebie nie pogonić, to nie napiszesz :roll: :smo: ,

kolor nieba cudny :P ,

czekam na ciąg dalszy :mrgreen: .
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 12.02.2013 13:25

mysza73 napisał(a):
Potter napisał(a):No jestem, jestem ... :papa:
Już się biorę do roboty ...

...

Się rozgadałam, a tu Mysza na zdjęcia czeka ... 8)


Potter,
Ciebie nie pogonić, to nie napiszesz :roll: :smo: ,

kolor nieba cudny :P ,

czekam na ciąg dalszy :mrgreen: .



Tu nie tylko Mysza czeka! ;)
Ja tez podgladam....
I jestem Potter pelna zachwytu,ze juz ruszylas!

Postaram sie byc na biezaco! :oczko_usmiech:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 12.02.2013 15:09

mysza73 napisał(a):Potter,
Ciebie nie pogonić, to nie napiszesz :roll: :smo: ,

Święte słowa :mrgreen: .

Basiulinek napisał(a):Ja tez podgladam....
I jestem Potter pelna zachwytu,ze juz ruszylas!

Postaram sie byc na biezaco! :oczko_usmiech:


Dzięki dziewczyny. Mam nadzieję, że się nie zawiedziecie :D

Jedziemy coraz wyżej ... Choinki się skończyły ... Wokół nas tylko biało i niebiesko :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Wysiadamy ... Jesteśmy na wysokości 2200 m :D .

Obrazek

wg mapki stoków gdzieś tutaj ...

Obrazek

Co prawda jeszcze jedno krzesełko jedzie wyżej, ale jak na pierwszy od roku raz, nie chcę ryzykować :lol:

Początkowo niebieską 22 (1,5 km) potem moją ukochaną (mój Majskogel :lol: ) czerwoną 25 (5,5 km), która mimo oznaczenia na mapce w swoim końcowym odcinku jest blado niebieska, zjeżdżamy na sam dół. Trasa przygotowana jest wybornie. Tylko naturalny śnieg, w wielu miejscach jeszcze dziewiczo sztruksowy. Z tego zjazdu nie mam zdjęć bo musiałam się jeszcze trochę "rozjeździć" :lol: . Te 7 km czujemy wszyscy. Siedzenie za biurkami (czy to w pracy-starsi, czy to w domu-młodsi :D ) jakoś nie sprzyja kondycji ...
Jeszcze kilka razy pokonujemy tę trasę po czym przenosimy się na drugi szczyt - Jochtal. Jesienią 2011 roku wybudowano kolejką łączącą Gitscherg z Jochtalem dzieki czemu nie trzeba sie tam telepać samochodem czy skibusem.
Na mapce pokazuję skąd dokąd kursuje kolejka ...

Obrazek

Na Jochtalu zazwyczaj jest najwięcej ludzi. Jest tu mnóstwo szkółek dla dzieci, trasy są łatwiejsze (chociaż nie wszystkie :twisted: ) niż np. na Gitschbergu.
Zanim wejdziemy do gondolki wwożącej na szczyt musimy poczekać jakieś 45 sek. :lol: . Wjazd zajmuje jakieś 15 min. Jak sobie przypomnę np. Turnię w Bukowinie to jest podobnie tylko, że odwrotnie: 45 sek. zjeżdżasz, a co najmniej 15 min. stoisz przed bramką :evil: . Ale i tak kocham Bukowinkę :mrgreen:

Lądujemy tutaj ...

Obrazek

Też jest pięknie :mrgreen:

Obrazek

Czerwoną 7 (1,9 km) zjeżdżamy na dół żeby krzesełkiem wjechać na sąsiedni szczyt skąd niebieską 10 (1,9 km) dojechać w to samo miejsce ...

Obrazek

Tam po prawo widać czarną 13, jedną z niewielu tras, które sobie odpuściliśmy ...

Obrazek

Jak widać ludzików nie za dużo :wink: :lol: ...

Obrazek

Po kilku razach postanawiamy "zeksplorować" sąsiednie nachylenie i 3-osobowym krzesełkiem wjeżdżamy o tutaj ...

Obrazek

Widok z krzesełka. Tam na środku widać kawałek czerwonej 9, która niżej przechodzi w niebieskie 10 i 11 ...

Obrazek
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.02.2013 15:21

Fajne górki...
Ile km mieliście z kwatery na stok?
Jakieś baseny, termy, sauny w pobliżu?
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.02.2013 15:30

Turnia w Bukowinie - hehe, dobre porównanie ;) Też wspominam tę górkę z sentymentem :)

Przed chwilą byłam u "Kulek" w Grecji; i tam biało-niebiesko i tutaj, u Ciebie, też, tylko trochę zimniej ;) :D

Piknie jest :!: :D
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 12.02.2013 15:37

FUX napisał(a):Fajne górki...
Ile km mieliście z kwatery na stok?
Jakieś baseny, termy, sauny w pobliżu?

No będzie tak z 1 km :lol: . Skibusik za oknem. Ale my z niego nie korzystaliśmy. Nie chciało nam się sprzętu dźwigać :lol: .
Basen jakieś 80 m od kwaterki. Ale taki normalny wewnętrzny - nie jakaś terma.
O innych spa-saunach nie słyszałam ale też muszę przyznać - nie szukałam.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.02.2013 15:59

Odezwę sie na maila w sprawie ew. namiarów na kwaterkę.
Może zdradzę obecną... :mrgreen:
celinka777
zbanowany
Posty: 6
Dołączył(a): 19.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) celinka777 » 12.02.2013 17:03

Potter napisał(a):
FUX napisał(a):Fajne górki...
Ile km mieliście z kwatery na stok?
Jakieś baseny, termy, sauny w pobliżu?

No będzie tak z 1 km :lol: . Skibusik za oknem. Ale my z niego nie korzystaliśmy. Nie chciało nam się sprzętu dźwigać :lol: .
Basen jakieś 80 m od kwaterki. Ale taki normalny wewnętrzny - nie jakaś terma.
O innych spa-saunach nie słyszałam ale też muszę przyznać - nie szukałam.


Tutaj można znaleźć informacje o spa w górach.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.02.2013 17:51

celinka777 napisał(a):
Tutaj można znaleźć informacje o spa w górach.


Takie nie dla nas... :mrgreen:
Aune
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 22.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aune » 12.02.2013 17:55

Potter, zdjęcia rewelacja !
To powinno być zabronione :evil:
Taki śnieg się marnuje :( a ja w pracy :evil:

A propo's dzieci,to nasz duży synek (9 stycznia tego roku skończył 18 lat) jeszcze z nami jeździ .Z tym,że wybiera jedynie atrakcyjne (dla niego oczywiście) miejsca. Nart by nie odpuścił.

Pozdrowienia.
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 12.02.2013 18:29

Witaj Potter tym razem na forum. Piękne zdjęcia i ten błękit nieba !!! Widzę, że jednak Włochy po raz kolejny, ale patrząc na zdjęcia to się nie dziwię. Już sie nie mogę doczekać wyjazdu. Wstawiaj fotki, czekam z niecierpliwością na c.d. Pozdrawiam :D :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Góry polskie, i nie tylko, zimą, i nie tylko - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone