Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jacusek
Croentuzjasta
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusek » 10.06.2021 20:12

Witam.
A czy ma ktoś sprawdzone z tego roku w AUS między Wiedniem a Grazem? Z góry dzięki.
Adam66
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 13.06.2021 09:10

Jaskul napisał(a):na dzień dzisiejszy to chyba najważniejsze jest "gdzie można" spać po drodze bez jakiś szczególnych zabiegów. Węgry odpadają, wydaje sie ze w Czechach - bo mamy wolny wjazd na 24 godziny i nie ma słowa o noclegu wiec można się bez problemu wyrobić.

Czy ktoś taki wariant przerabiał?
Będę wracał za parę dni i bardzo mnie interesuje nocleg w Czechach lub na Słowacji.
Pozdrawiam
milosz78
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 13.06.2021 09:21

Zależy jaki standard Cię interesuje. W 2019 roku awaryjnie z uwagi na złe samopoczucie niektórych podróżnych zatrzymaliśmy się w: http://www.rohlenka.cz/pl/ . To Motel przy stacji i przy trasie. Z opinii raczej nie prezentuje się być fajny jednak jak na szybki nocleg dla nas był OK.
coglin
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 13.06.2021 15:29

Mam nocleg tranzytowy już w Chorwacji i potem na powrocie przy Plitvickich - wie ktoś czy muszą być one wpisane do Enter Croatia czy można sobie darować?
empire13
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 13.06.2021 15:44

coglin napisał(a):Mam nocleg tranzytowy już w Chorwacji i potem na powrocie przy Plitvickich - wie ktoś czy muszą być one wpisane do Enter Croatia czy można sobie darować?

Nie muszą.

Na stronie https://entercroatia.mup.hr/Edit jest info:
Oprócz okazania paszportu/dowodu osobistego (obywatele kraje spoza UE / spoza Schengen), przy przekraczaniu chorwackiej granicy musicie Państwo ze sobą posiadać dokumentację potwierdzającą rezerwację zakwaterowania turystycznego lub voucher biura podróży lub potwierdzenie rezerwacji w marinie lub własności jednostki pływającej lub akt własności nieruchomości lub zaproszenie otrzymane od podmiotu gospodarczego lub zaproszenie na spotkanie służbowe. UWAGA! Zgodnie z decyzją Rządu Republiki Chorwacji z dnia 28 maja 2020 nie dotyczy m.in. obywateli Rzeczypospolitej Polskiej

Ja rok temu miałem podobnie. Na granicy nikt się nie doczepił.
macvw
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 14.06.2021 04:38

marian666 napisał(a):
macvw napisał(a):
Lechoo napisał(a):a tu ich strona https://nartywaustrii.eu/

Spaliśmy u nich 6 razy (przesympatyczni Polacy - odpada bariera językowa) i oczywiście w tym roku, pod koniec lipca również będziemy u nich gościć wraz z kuzynem (2 rodziny). Bardzo malownicza miejscowość blisko autostrady, bardzo dobre jedzenie, polecam! Pozdrav :papa:

Świetna wiadomosc :) juz wiem gdzie będę spał po drodze :)

Cieszę się, że mogłem pomóc :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021