Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.05.2021 07:47

Z Hajduszoboszlo w kolejnym e-mailu info, że polski certyfikat szczepień u bratanków na razie nie działa. :mrgreen:
Żółta kartka dla bratanków. :wink:
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 28.05.2021 11:23

Łagodny jesteś, komu jak komu, ale bratankom ode mnie - czerwona. Mam tam zarezerwowany nocleg tranzytowy. Mam nadzieję, że zluzują troszkę...
marian666
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 19.08.2020
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) marian666 » 28.05.2021 13:31

macvw napisał(a):
Lechoo napisał(a):a tu ich strona https://nartywaustrii.eu/

Spaliśmy u nich 6 razy (przesympatyczni Polacy - odpada bariera językowa) i oczywiście w tym roku, pod koniec lipca również będziemy u nich gościć wraz z kuzynem (2 rodziny). Bardzo malownicza miejscowość blisko autostrady, bardzo dobre jedzenie, polecam! Pozdrav :papa:


Świetna wiadomosc :) juz wiem gdzie będę spał po drodze :)
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 06.06.2021 23:27

Aktualnie na stronie ....gov.pl.... jest info że w Czechach można przebywać do 24h bez żadnych problemów, testów itp.
Czy w takim przypadku np na powrocie z HR mógłbym założyć nocleg np w Mikulowie? Wjazd od AUT w godzinach popołudniowych + nocleg + wyjazd w godzinach przedpołudniowych z terytorium CZ - mniej niż 24h i nie byłoby problemu w czasie kontroli?
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 07.06.2021 10:49

też tak to rozumiem, że do 24 godzin można być w Czechach.
Nie ma na stronie MSZ żadnych wyszczególnień, że nie można noclegu
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 07.06.2021 15:31

Nie chciałbym się zdziwić podczas kontroli :-)
sheliak
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.07.2019
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) sheliak » 07.06.2021 19:58

Pewnie takich pytań w tym wątku jest mnóstwo i ja dorzucę jeszcze jedno :)
Czy znacie może jakieś miejsce godne polecenia na jeden nocleg między Mariborem (okolice granicy słoweńsko-chorwackiej) a Zagrzebiem?
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 07.06.2021 20:14

Niedaleko, ale dla warunków oraz śniadań naprawdę warto -> klik :!:
sheliak
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.07.2019
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) sheliak » 07.06.2021 20:36

stachan napisał(a):Niedaleko, ale dla warunków oraz śniadań naprawdę warto -> klik :!:


Dzięki ale chyba dla mnie trochę za daleko jak na jeden dzień z dwójką dzieci. Google pokazuje 1300 km przez Niemcy ze Szczecina
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.06.2021 20:46

sheliak napisał(a):Pewnie takich pytań w tym wątku jest mnóstwo i ja dorzucę jeszcze jedno :)
Czy znacie może jakieś miejsce godne polecenia na jeden nocleg między Mariborem (okolice granicy słoweńsko-chorwackiej) a Zagrzebiem?

Godnych polecenia nie znam, ale szukaj w Durmanec, Krapina lub Trakoscan.
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 07.06.2021 20:59

sheliak napisał(a):Czy znacie może jakieś miejsce godne polecenia na jeden nocleg między Mariborem (okolice granicy słoweńsko-chorwackiej) a Zagrzebiem?

Wczoraj nocowałem w obiekcie Kuca za odmor Vinica Breg. Zaglądnij w portalu rezerwacji kwater to sam ocenisz po zdjęciach. Mały domek z ogrodem winnicą w całości wynajmowany turystom. Na 1 nocleg aż za dużo jak dla mnie. Lokalizacja co prawda w środku niczego ( żadnych sklepów w okolicy) ale w razie potrzeby lokalna knajpa dowozi gratis posiłki. Kosz z owocami i kilka butelek lokalnego wina w pakiecie.
eirik
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 14.04.2009
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) eirik » 07.06.2021 21:36

sheliak napisał(a):Pewnie takich pytań w tym wątku jest mnóstwo i ja dorzucę jeszcze jedno :)
Czy znacie może jakieś miejsce godne polecenia na jeden nocleg między Mariborem (okolice granicy słoweńsko-chorwackiej) a Zagrzebiem?

Ptuj jest bardzo ładnym, miłym miastem. A w tymże mieście obiekt (hotel? pensjonat?) Muzikafe jest godny polecenia. Jest to prężny ośrodek kultury, organizujący eventy kulturalne typu koncert i nie tylko, ale do przenocowania też się bardzo dobrze nadaje. Kiedyś (2013 rok) nocowaliśmy w drodze do Czarnogóry. Właścicielka specjalnie zerwała się o jakiejś wściekle wczesnej godzinie, żeby zrobić nam śniadanie "to-go".
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 08.06.2021 08:38

sheliak napisał(a):
stachan napisał(a):Niedaleko, ale dla warunków oraz śniadań naprawdę warto -> klik :!:


Dzięki ale chyba dla mnie trochę za daleko jak na jeden dzień z dwójką dzieci. Google pokazuje 1300 km przez Niemcy ze Szczecina


Zatem troszkę bliżej i również sprawdzone:

stachan napisał(a):Podczas naszych eskapad do chorwackiej ziemi nocowaliśmy w następujących miejscach, które z czystym sercem polecamy:
- Maribor: Hotel Vila Emei,
- Starše: Guesthouse Beno, [...]
Jaskul
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 03.06.2004
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaskul » 10.06.2021 18:17

na dzień dzisiejszy to chyba najważniejsze jest "gdzie można" spać po drodze bez jakiś szczególnych zabiegów. Węgry odpadają, wydaje sie ze w Czechach - bo mamy wolny wjazd na 24 godziny i nie ma słowa o noclegu wiec można się bez problemu wyrobić.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.06.2021 18:25

Pani Teresa Bodo w Koroshegi gości tranzytowych w lipcu przyjmuje.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone