Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 03.08.2020 11:07

Też tam spaliśmy, piękna okolica, mili właściciele. Polecamy
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 07.08.2020 20:28

Czy ktos ze slowacko-wegierskich amatorow trasy do HR byl moze w Lenti Thermal Spa?
Warto sie tam zatrzymac i pomoczyc przed Jadranem?
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 397
Dołączył(a): 05.07.2012
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 07.08.2020 22:36

Witam kol.Robertms.
W zeszłym roku byłem przejazdem wLenti 3 x.
W termach nie byłem,ale stołowałem się w Salomon Sorozo, restauracji w bezpośrednim sąsiedztwie z termami. Towarzystwo mocno 70+ a nawet 80+, przede wszystkim Niemcy i Austriacy. Zdażyli się również tacy z aparatami do oddychania i z papieroskiem w ustach:P
Ale jedzenie było dobre:) polecam kaczkę i kotleta, ewentualnie gulasz. Winko wyborne, dla kierowców piwko zero:P
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 07.08.2020 22:57

Dzieki #Cropidło za info!
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 07.08.2020 23:06

W tym roku wracając spaliśmy w Lenti.
Kiepska była pogoda i obiekt zewnętrzny był zamknięty, ale pooglądaliśmy go i zrobił na nas bardzo pozytywne wrażenie.
Bez wątpienia wizytówka miasteczka. Kolację jedliśmy w Fonix Fogado i również było smacznie.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 07.08.2020 23:08

Dzieki #Habanero, jak decydenci nic nie popsuja, chyba sprawdze w drodze do HR...
Gdzie spaliscie? Do polecenia?
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 07.08.2020 23:19

robertms napisał(a):Dzieki #Habanero, jak decydenci nic nie popsuja, chyba sprawdze w drodze do HR...
Gdzie spaliscie? Do polecenia?

Na booking znalazłem będąc na Hvarze. Późny Gierek, ale czysto, bardzo miła gospodyni, 70 m2 (2 sypialnie, salon, kuchnia , taras i ogród) Cicha i spokojna okolica, można odpocząć po podróży. Płacisz wszystko na miejscu (58 euro).
Szekreny apartament.
https://www.booking.com/hotel/hu/szekre ... map_closed
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 08.08.2020 19:16

coobah napisał(a):
Lechoo napisał(a):http://www.nartywaustrii.eu polecam


Ja również. Spaliśmy tam podczas pierwszej podróży do Cro.
Miło i przyjemnie.

Cześć! Potwierdzam! Spaliśmy u nich już 6 razy, 15km od autostrady, w malowniczej alpejskiej miejscowości, gdzie można dobrze i tanio zjeść i przy okazji zrobić sobie spacer z pięknymi widokami. Pensjonat prowadzą przesympatyczni Polacy (odpada bariera językowa). Zapewniam Was, że będziecie zadowoleni. Pozdrav :papa:
Ostatnio edytowano 08.08.2020 21:39 przez macvw, łącznie edytowano 1 raz
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 08.08.2020 19:32

Nocowaliśmy w tym roku w Hatarmenti z bookingu:
http://www.booking.com/Share-QGZZGQv
Za tą cenę naprawdę super. Było to chyba 11000 forintów czyli jakieś 140 zł. Cena w stosunku do jakości jak najbardziej. Inny pokój w tym apart. to też ok. 200 zł. Nie trzeba daleko odjeżdżać od trasy. Jak to na Węgrzech przemili ludzie. Na krótką drzemkę w sam raz. Zaznaczyłem jednak w opinii na booking i tu również uprzedzam, że woda lub odpływ wydają nienajlepsze zapachy.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 09.08.2020 18:37

U mnie mała zmiana planów. Brałem pod uwagę Budapeszt jako miejsce do zwiedzenia i noclegu w drodze do Chorwacji. Budapeszt chyba poczeka na powrót z wczasów.
Z uwagi na czas dojazdu wydaje mi się że lepszym miejscem na zwiedzanie i nocleg w drodze do Chorwacji będzie Zagrzeb.
Ktoś coś poleci fajnego i niedrogiego? Najlepiej w starej części miasta.
Użytkownik usunięty
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.08.2020 21:01

empire13 napisał(a):U mnie mała zmiana planów. Brałem pod uwagę Budapeszt jako miejsce do zwiedzenia i noclegu w drodze do Chorwacji. Budapeszt chyba poczeka na powrót z wczasów.
Z uwagi na czas dojazdu wydaje mi się że lepszym miejscem na zwiedzanie i nocleg w drodze do Chorwacji będzie Zagrzeb.
Ktoś coś poleci fajnego i niedrogiego? Najlepiej w starej części miasta.


B&B Kaptolski Dvori - 5 minut od starego miasta (trg bana Josipa Jelačića), tuż przy katedrze. Jak Ci się uda zarezerwować miejsce, to mają własny parking a śniadania proste ale sycące.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 09.08.2020 21:43

pääkäyttäjä napisał(a):
empire13 napisał(a):U mnie mała zmiana planów. Brałem pod uwagę Budapeszt jako miejsce do zwiedzenia i noclegu w drodze do Chorwacji. Budapeszt chyba poczeka na powrót z wczasów.
Z uwagi na czas dojazdu wydaje mi się że lepszym miejscem na zwiedzanie i nocleg w drodze do Chorwacji będzie Zagrzeb.
Ktoś coś poleci fajnego i niedrogiego? Najlepiej w starej części miasta.


B&B Kaptolski Dvori - 5 minut od starego miasta (trg bana Josipa Jelačića), tuż przy katedrze. Jak Ci się uda zarezerwować miejsce, to mają własny parking a śniadania proste ale sycące.

"Niestety, w wybranym terminie wszystkie pokoje w tym obiekcie już są wyprzedane.
Spróbuj zmienić daty podróży lub sprawdź inne możliwości zakwaterownia w okolicy."
Prawdziwy Polak
zbanowany
Posty: 113
Dołączył(a): 01.08.2020
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prawdziwy Polak » 09.08.2020 22:19

Hotel Airport Budapest Superior 4*.
Na M0, czyli autostradowej obowodnicy Budapesztu.
Śniadanie, bezpłatny parking.
Dodatkowo teraz prawie pusto, bo wiadomo jak z lotami.
thommy83
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 07.07.2020
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) thommy83 » 09.08.2020 23:02

Jadę z północy Polski. Zastanawiam się gdzie zrobić nocleg w drodze do Brela?

Opcja 1: przejechać całą PL i zrobić nocleg na samym końcu PL wtedy zostanie 1100km

Opcja 2: przejechać PL-CZ-A-SLO i na początku HR znaleźć nocleg wówczas zostanie ponad 500km
A200universeblue
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 12.05.2018
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 10.08.2020 05:03

Panująca fala upałów z ulewa bądź burza na takiej trasie sama ustali miejsce noclegu.
Ja bym starał się jechać gdzieś bliżej granicy austriackiej jeśli dojedziesz tak daleko.
W obecnych warunkach pogodowych dobrze podzielić trasę na podobne odcinki.
Pamietaj ze przejechać po PL 600km to jak 1200 po Europie.
Ślązacy okupujący to forum i jeżdżący na raz nigdy nie byli autem na rybach w Finlandii :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone