Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
manewr
Croentuzjasta
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) manewr » 10.08.2020 07:02

thommy83 napisał(a):Jadę z północy Polski. Zastanawiam się gdzie zrobić nocleg w drodze do Brela?

Opcja 1: przejechać całą PL i zrobić nocleg na samym końcu PL wtedy zostanie 1100km

Opcja 2: przejechać PL-CZ-A-SLO i na początku HR znaleźć nocleg wówczas zostanie ponad 500km

Jaka trase masz po Polsce?
caroloca
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) caroloca » 11.08.2020 09:08

Hej, szukam noclegu w pobliżu Letenye. Pamiętam że pięć lat temu była tam polecana kwatera, z której korzystałam, niestety zupełnie nie pamietam dokładnie gdzie i jak się nazywała. Ktoś może polecić coś w tych okolicach?
Jukar
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jukar » 12.08.2020 14:24

thommy83 napisał(a):Jadę z północy Polski. Zastanawiam się gdzie zrobić nocleg w drodze do Brela?

Opcja 1: przejechać całą PL i zrobić nocleg na samym końcu PL wtedy zostanie 1100km

Opcja 2: przejechać PL-CZ-A-SLO i na początku HR znaleźć nocleg wówczas zostanie ponad 500km

Jechaliśmy podobnie, ponieważ omijaliśmy autostradę w Slo, nocleg zarezerwowaliśmy w Apartments Kamenecki w Karpinie, który śmiało mogę polecić. Następnego dnia na jeziora Plitvickie i dalej do Cro.
r19
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) r19 » 12.08.2020 14:30

caroloca napisał(a):Hej, szukam noclegu w pobliżu Letenye. Pamiętam że pięć lat temu była tam polecana kwatera, z której korzystałam, niestety zupełnie nie pamietam dokładnie gdzie i jak się nazywała. Ktoś może polecić coś w tych okolicach?

Jeżeli jedziesz od strony Balatonu to mogę polecić:
https://goo.gl/maps/wivfqpD75qWWNqiYA
thommy83
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) thommy83 » 12.08.2020 20:39

Ja wystartuje o 4 rano to po 10-tej powinienem być na granicy Polski, w Czechach jest jakiś objazd bo most na jeziorze remontują - dlatego to będzie dla mnie nowy odcinek drogi ten objazd - potem Austria, Słowenia bokiem przez Cvetlin i tam byśmy chcieli za kilkanaście do kilkadziesiąt kilometrów znaleźć nocleg, aby rano wcześnie startować na Brela lub Tučepi- jakieś 500km z haczykiem :P
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.08.2020 20:44

thommy83 napisał(a):Ja wystartuje o 4 rano to po 10-tej powinienem być na granicy Polski, w Czechach jest jakiś objazd bo most na jeziorze remontują - dlatego to będzie dla mnie nowy odcinek drogi ten objazd - potem Austria, Słowenia bokiem przez Cvetlin i tam byśmy chcieli za kilkanaście do kilkadziesiąt kilometrów znaleźć nocleg, aby rano wcześnie startować na Brela lub Tučepi- jakieś 500km z haczykiem :P

Może okolice Krapiny? Spróbuj tutaj http://www.jurinjak.net/
Sam nie spałem ale parę osób z forum spało i chwaliło :papa:
thommy83
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) thommy83 » 15.08.2020 20:36

Dzięki, miejscówka ugadana
empire13
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 15.08.2020 22:09

Jakby ktoś szukał noclegu w drodze na wybrzeże w Zagrzebiu to polecę tzw. apartament w Palmers Lodge Hostel (nazwa trochę myląca)
Kneza Branimira 25, Lower Town, Zagrzeb, 10000, Chorwacja.
Blisko centrum, cena też przyzwoita bo 182zł.
MarcinUSS
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcinUSS » 20.08.2020 16:16

Cześć,
W drodze na HR zazwyczaj śpimy tam gdzie nas złapie potrzeba ;) więc nie planujemy wcześniej, natomiast od kilku lat w drodze powrotnej zatrzymujemy się w restauracji/hoteliku István Parkhotel and Restaurant

__ tutaj był link do mapy google, ale nie moge ich zamieszczać __
w razie czego pisać na priv to podeślę...

Super jedzenie w dosyć normalnych cenach, akceptowalne ceny za ewentualny nocleg, staw z rybkami do karmienia dla dzieci i mały plac zabaw ...
Dla dorosłych niedaleko sklep w którym rok do roku zaopatrujemy się w Tokaj i kilka lokalnych win które nam wyjątkowo podpasowały...

Dodatkowo przy hotelu są ładowarki Tesli gdyby ktoś wybrał sie w trasę na bateriach ;)
Piotrek_k
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_k » 24.08.2020 20:19

Cześć,

Czy ktoś byłby w stanie polecić jakiś pensjonat/hotel/mały apartament blisko Szombathely (Węgry) ?

Chodzi mi o mniej więcej połowę trasy Vir-Wrocław, zależy mi na możliwie jak największym pokoju, bo mamy łóżeczko turystyczne dla najmłodszej :D

Będę dozgonnie wdzięczny za polecenia :)
niuniek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 24.08.2020 20:30

Może być w LentI? Jeżeli tak to Fonix Fogado, w nowej części, super warunki.
Piotrek_k
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_k » 24.08.2020 20:36

niuniek napisał(a):Może być w LentI? Jeżeli tak to Fonix Fogado, w nowej części, super warunki.

Jak najbardziej. Coś więcej o warunkach ? Idzie się dogadać po angielsku ?
niuniek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 24.08.2020 22:05

Za 3 osoby płaciłem 50 euro z super śniadaniem. Restauracja na miejscu z bardzo dobrym i tanim jedzeniem W tej nowej części w pokoju masz wszystko - klime, tv, kuchnię, lodówkę, kuchenkę. To wszystko pachnie jeszcze nowością. Nie wiem ile masz czasu, bo możesz tam skorzystać z term, około 500 m od noclegu -http://lentifurdo.hu/ Na ich stronie jest podany mail, napisz i zamów sobie nocleg.Bardzo dużo forumowiczów z niego korzysta. Co do języka spokojnie dogadasz się, jak poprosisz menu, to dostaniesz nawet po polsku.
Piotrek_k
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_k » 24.08.2020 22:18

niuniek napisał(a):Za 3 osoby płaciłem 50 euro z super śniadaniem. Restauracja na miejscu z bardzo dobrym i tanim jedzeniem W tej nowej części w pokoju masz wszystko - klime, tv, kuchnię, lodówkę, kuchenkę. To wszystko pachnie jeszcze nowością. Nie wiem ile masz czasu, bo możesz tam skorzystać z term, około 500 m od noclegu -http://lentifurdo.hu/ Na ich stronie jest podany mail, napisz i zamów sobie nocleg.Bardzo dużo forumowiczów z niego korzysta. Co do języka spokojnie dogadasz się, jak poprosisz menu, to dostaniesz nawet po polsku.

Super! Dziękuję! :mrgreen:
pdw88
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) pdw88 » 25.08.2020 07:39

Szukam noclegu w drodze powrotnej z Mimic w okolicy pogranicza węgiersko-slowackiego
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019