Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.08.2020 08:02

thommy83 napisał(a):Jadę z północy Polski. Zastanawiam się gdzie zrobić nocleg w drodze do Brela?

Opcja 1: przejechać całą PL i zrobić nocleg na samym końcu PL wtedy zostanie 1100km

Opcja 2: przejechać PL-CZ-A-SLO i na początku HR znaleźć nocleg wówczas zostanie ponad 500km


Jaka trase masz po Polsce?
caroloca
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 09.08.2020
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) caroloca » 11.08.2020 10:08

Hej, szukam noclegu w pobliżu Letenye. Pamiętam że pięć lat temu była tam polecana kwatera, z której korzystałam, niestety zupełnie nie pamietam dokładnie gdzie i jak się nazywała. Ktoś może polecić coś w tych okolicach?
Jukar
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 22.07.2020
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jukar » 12.08.2020 15:24

thommy83 napisał(a):Jadę z północy Polski. Zastanawiam się gdzie zrobić nocleg w drodze do Brela?

Opcja 1: przejechać całą PL i zrobić nocleg na samym końcu PL wtedy zostanie 1100km

Opcja 2: przejechać PL-CZ-A-SLO i na początku HR znaleźć nocleg wówczas zostanie ponad 500km

Jechaliśmy podobnie, ponieważ omijaliśmy autostradę w Slo, nocleg zarezerwowaliśmy w Apartments Kamenecki w Karpinie, który śmiało mogę polecić. Następnego dnia na jeziora Plitvickie i dalej do Cro.
r19
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 12.06.2018
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) r19 » 12.08.2020 15:30

caroloca napisał(a):Hej, szukam noclegu w pobliżu Letenye. Pamiętam że pięć lat temu była tam polecana kwatera, z której korzystałam, niestety zupełnie nie pamietam dokładnie gdzie i jak się nazywała. Ktoś może polecić coś w tych okolicach?


Jeżeli jedziesz od strony Balatonu to mogę polecić:
https://goo.gl/maps/wivfqpD75qWWNqiYA
thommy83
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 07.07.2020
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) thommy83 » 12.08.2020 21:39

Ja wystartuje o 4 rano to po 10-tej powinienem być na granicy Polski, w Czechach jest jakiś objazd bo most na jeziorze remontują - dlatego to będzie dla mnie nowy odcinek drogi ten objazd - potem Austria, Słowenia bokiem przez Cvetlin i tam byśmy chcieli za kilkanaście do kilkadziesiąt kilometrów znaleźć nocleg, aby rano wcześnie startować na Brela lub Tučepi- jakieś 500km z haczykiem :P
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.08.2020 21:44

thommy83 napisał(a):Ja wystartuje o 4 rano to po 10-tej powinienem być na granicy Polski, w Czechach jest jakiś objazd bo most na jeziorze remontują - dlatego to będzie dla mnie nowy odcinek drogi ten objazd - potem Austria, Słowenia bokiem przez Cvetlin i tam byśmy chcieli za kilkanaście do kilkadziesiąt kilometrów znaleźć nocleg, aby rano wcześnie startować na Brela lub Tučepi- jakieś 500km z haczykiem :P

Może okolice Krapiny? Spróbuj tutaj http://www.jurinjak.net/
Sam nie spałem ale parę osób z forum spało i chwaliło :papa:
thommy83
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 07.07.2020
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) thommy83 » 15.08.2020 21:36

Dzięki, miejscówka ugadana
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 15.08.2020 23:09

Jakby ktoś szukał noclegu w drodze na wybrzeże w Zagrzebiu to polecę tzw. apartament w Palmers Lodge Hostel (nazwa trochę myląca)
Kneza Branimira 25, Lower Town, Zagrzeb, 10000, Chorwacja.
Blisko centrum, cena też przyzwoita bo 182zł.
MarcinUSS
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.08.2020
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcinUSS » 20.08.2020 17:16

Cześć,
W drodze na HR zazwyczaj śpimy tam gdzie nas złapie potrzeba ;) więc nie planujemy wcześniej, natomiast od kilku lat w drodze powrotnej zatrzymujemy się w restauracji/hoteliku István Parkhotel and Restaurant

__ tutaj był link do mapy google, ale nie moge ich zamieszczać __
w razie czego pisać na priv to podeślę...

Super jedzenie w dosyć normalnych cenach, akceptowalne ceny za ewentualny nocleg, staw z rybkami do karmienia dla dzieci i mały plac zabaw ...
Dla dorosłych niedaleko sklep w którym rok do roku zaopatrujemy się w Tokaj i kilka lokalnych win które nam wyjątkowo podpasowały...

Dodatkowo przy hotelu są ładowarki Tesli gdyby ktoś wybrał sie w trasę na bateriach ;)
Piotrek_k
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 19.07.2018
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_k » 24.08.2020 21:19

Cześć,

Czy ktoś byłby w stanie polecić jakiś pensjonat/hotel/mały apartament blisko Szombathely (Węgry) ?

Chodzi mi o mniej więcej połowę trasy Vir-Wrocław, zależy mi na możliwie jak największym pokoju, bo mamy łóżeczko turystyczne dla najmłodszej :D

Będę dozgonnie wdzięczny za polecenia :)
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 24.08.2020 21:30

Może być w LentI? Jeżeli tak to Fonix Fogado, w nowej części, super warunki.
Piotrek_k
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 19.07.2018
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_k » 24.08.2020 21:36

niuniek napisał(a):Może być w LentI? Jeżeli tak to Fonix Fogado, w nowej części, super warunki.


Jak najbardziej. Coś więcej o warunkach ? Idzie się dogadać po angielsku ?
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 24.08.2020 23:05

Za 3 osoby płaciłem 50 euro z super śniadaniem. Restauracja na miejscu z bardzo dobrym i tanim jedzeniem W tej nowej części w pokoju masz wszystko - klime, tv, kuchnię, lodówkę, kuchenkę. To wszystko pachnie jeszcze nowością. Nie wiem ile masz czasu, bo możesz tam skorzystać z term, około 500 m od noclegu -http://lentifurdo.hu/ Na ich stronie jest podany mail, napisz i zamów sobie nocleg.Bardzo dużo forumowiczów z niego korzysta. Co do języka spokojnie dogadasz się, jak poprosisz menu, to dostaniesz nawet po polsku.
Piotrek_k
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 19.07.2018
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_k » 24.08.2020 23:18

niuniek napisał(a):Za 3 osoby płaciłem 50 euro z super śniadaniem. Restauracja na miejscu z bardzo dobrym i tanim jedzeniem W tej nowej części w pokoju masz wszystko - klime, tv, kuchnię, lodówkę, kuchenkę. To wszystko pachnie jeszcze nowością. Nie wiem ile masz czasu, bo możesz tam skorzystać z term, około 500 m od noclegu -http://lentifurdo.hu/ Na ich stronie jest podany mail, napisz i zamów sobie nocleg.Bardzo dużo forumowiczów z niego korzysta. Co do języka spokojnie dogadasz się, jak poprosisz menu, to dostaniesz nawet po polsku.

Super! Dziękuję! :mrgreen:
pdw88
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 15.06.2014
Re: Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odrad

Nieprzeczytany postnapisał(a) pdw88 » 25.08.2020 08:39

Szukam noclegu w drodze powrotnej z Mimic w okolicy pogranicza węgiersko-slowackiego
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie spać w drodze do HR i z powrotem; polecamy i odradzamy - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone