Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
skrzys
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzys » 24.07.2021 12:18

Witam serdecznie forumowiczów i proszę o pomoc. Mam zakupioną winietę elektroniczną na czechy na 10 dni od 30.07.2021r do 08.08.21r a okazało się że będziemy dłużej w Cro i najlepiej by było jakbym kupił winietę na 30 dni a tą na 10 dni sprzedał. mogę zmienić raz numer rejestracyjny na winiecie tak że z tym nie ma problemu. co do ceny możemy się dogadać. mogę kupić też drugą winietę na 10 dni ale to i tak więcej będzie mnie kosztowało. Pomóżcie. mój nr kontaktowy to 603574302 można też przez whatsappa. Krzysiek. p.s. może ktoś poratuje
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 24.07.2021 13:52

Nigdy nie sprawdzałem ale zastanawia mnie czy nie ma opcji dopłaty do dłuższej. Przy winiecie elektronicznej powinno być łatwiej.
Ja bym poszukał info albo napisał do nich maila.
skrzys
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzys » 24.07.2021 14:59

empire13 napisał(a):Nigdy nie sprawdzałem ale zastanawia mnie czy nie ma opcji dopłaty do dłuższej. Przy winiecie elektronicznej powinno być łatwiej.
Ja bym poszukał info albo napisał do nich maila.



Dzwoniłem do nich i nie ma możliwości dopłaty
sabat241
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 18.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) sabat241 » 25.07.2021 21:59

Czy miał ktoś problem z założeniem konta do zakupu węgierskiej winiety? Cały czas odrzuca hasło jako za słabe, w każdej konfiguracji, nawet 20-literowe...
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 25.07.2021 22:11

Głupie pytanie, ale czy użyłeś wszystkich wymaganych znaków, tj. dużej i małej litery, cyfry i znaku specjalnego?
sabat241
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 18.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) sabat241 » 25.07.2021 22:13

vin napisał(a):Głupie pytanie, ale czy użyłeś wszystkich wymaganych znaków, tj. dużej i małej litery, cyfry i znaku specjalnego?

z podpowiedzi w pytajniku wynika, żeby właśnie użyć tylko małych i wielkich liter, bez znaków specjalnych, cyfr itp 8O
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.07.2021 22:15

sabat241 napisał(a):
vin napisał(a):Głupie pytanie, ale czy użyłeś wszystkich wymaganych znaków, tj. dużej i małej litery, cyfry i znaku specjalnego?

z podpowiedzi w pytajniku wynika, żeby właśnie użyć tylko małych i wielkich liter, bez znaków specjalnych, cyfr itp 8O

Nie wiem czy trzeba, ale ja cyfry mam w haśle 8)
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 25.07.2021 22:16

z podpowiedzi w pytajniku wynika, żeby właśnie użyć tylko małych i wielkich liter, bez znaków specjalnych, cyfr itp 8O

No właśnie nie - negacja dotyczy tylko akcentu, czyli naszych 'ą' albo ichniejszych umlautów i kresek. Natomiast to, co po przecinku dalej, jest wymagane - tj. cyfra i znak specjalny.
sabat241
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 18.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) sabat241 » 25.07.2021 22:22

vin napisał(a):
z podpowiedzi w pytajniku wynika, żeby właśnie użyć tylko małych i wielkich liter, bez znaków specjalnych, cyfr itp 8O

No właśnie nie - negacja dotyczy tylko akcentu, czyli naszych 'ą' albo ichniejszych umlautów i kresek. Natomiast to, co po przecinku dalej, jest wymagane - tj. cyfra i znak specjalny.

Rzeczywiście, dzięki! :papa:
arkawroc
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 23.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arkawroc » 26.07.2021 18:36

Witam mam problem z zakupem e-winiety czeskiej i austriackiej , nie moge dokonać płatności po zeskanowaniu kodu QR w aplikacji bankowej w telefonie zadnego przekierowania do płatności. O co chodzi jak to zrobić???
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 26.07.2021 19:41

U mnie czyta kod bez problemu...

Czy aplikację bankową aktualizujesz na bieżąco?
arkawroc
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 23.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arkawroc » 26.07.2021 19:54

stachan napisał(a):U mnie czyta kod bez problemu...

Czy aplikację bankową aktualizujesz na bieżąco?

tak na bieżąco
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 26.07.2021 20:11

No to pozostaje Tobie utworzyć przelew ręcznie :idea:
arkawroc
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 23.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arkawroc » 26.07.2021 20:29

z tego ciężko utworzyć przelew
Załączniki:
vin.png
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 27.07.2021 19:38

Ciężko, bo aplikacja bankowa nie wczytuje poprawnie kodu QR.

Aby dokonać przelewu za winietę czeską należy skorzystać z następujących danych:

Nazwa odbiorcy:

Státní fond dopravní infrastruktury
Sokolovská 1955/278
190 00 Praha 9

nr rachunku:

IBAN: CZ31 0710 0700 0900 0932 4001

SWIFT / BIC: CNBACZPP

Należy zwrócić szczególną uwagę, aby w tytule przelewu wpisać variabilní symbol - bez tego płatność może nie zostać prawidłowo zaksięgowana i pieniądze zostaną zwrócone na rachunek nadawcy.

Nie jest konieczne wpisywanie w danych odbiorcy nr IČO.

Przelew może być księgowany nawet do 5 dni roboczych.
System nie pozwoli na zakup i płatność przelewem, jeśli początek daty ważności winiety ma być krótszy niż data transakcji plus 4 dni - przykład: chcesz dziś kupić winietę i zapłacić przelewem, to data początkowa winiety musi być przynajmniej od 1 sierpnia.

Ważne!
Należy upewnić się w swoim banku jak dzielone są koszty przelewu, czyli jaką kwotę zapłacisz w ramach prowizji w swoim banku oraz jakie ewentualne koszty poniesie odbiorca w sytuacji, gdy pojawią się banki pośredniczące. Wtedy trzeba wpłacić nieco więcej niż kwota wynikająca z aktualnego kursu. W mojej ocenie 15 złotych będzie wystarczające - uwzględni różnice kursowe i ewentualne opłaty.

Jak widać jest to mechanizm dość skomplikowany i zalecam w tym przypadku płatność kartą. Jeśli nie używasz kart bankowych, to można uruchomić w banku tzw. kartę wirtualną, którą doładowuje się według uznania. Posiada ona swój numer CVV, datę ważności - bez problemów można płacić nią w sklepach internetowych.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 248
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone