Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 12.08.2021 08:47

surfing napisał(a):Spokojnie jak masz w dowodzie 7 miejsc to winieta D1. Kontrola odbywa się automatycznie i jak nie masz nic opłacone to dopiero zatrzymują.
Kupuj na stronie https://ematrica.nemzetiutdij.hu/ bo inni to pośrednicy i mają dostęp do danych samochodu, a w przypadku samochodu 8 osobowego (z winietą D1) potrafią do właściciela przysłać mandat. Na https://ematrica.nemzetiutdij.hu/ to się nie zdarza bo oficjalny system nie ma dostępu do danych z Polski.

Ps. Macie inne auto czy zmieniona ilość miejsc na 7 ?


Kupię D1 - ale na miejscu na stacji benzynowej. Zawsze zatrzymujemy się na niej aby skorzystać z toalety i wtedy w minutę mam kupiona winietę. Jedyne czego się bałam to właśnie tej kontroli - bo auto to klasyczny bus z wyglądu - ale w końcu dowód rejestracyjny w razie czego nas wybroni :wink:

PS - auto inne :wink:
cola133
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 12.08.2021
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) cola133 » 12.08.2021 11:07

cześć.
czy mógłby ktoś sprawdzić stronę węgierską z winietami ematrica.nemzetiutdij.hu, jest problem z rejestracją, tzn. nie przyjmuje hasła jakiegokolwiek.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 12.08.2021 11:26

cola133 napisał(a):cześć.
czy mógłby ktoś sprawdzić stronę węgierską z winietami ematrica.nemzetiutdij.hu, jest problem z rejestracją, tzn. nie przyjmuje hasła jakiegokolwiek.

Na pewno są spełnione wszystkie wymogi dot. hasła?
gdzie-konkretnie-kupic-winiete-t43184-3720.html#p2227958
hasło musi zawierać wielką i małą literę (ale bez znaków diakrytycznych), cyfrę i znak specjalny
Grzegorz81
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 05.02.2017
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz81 » 12.08.2021 11:27

cola133 napisał(a):cześć.
czy mógłby ktoś sprawdzić stronę węgierską z winietami ematrica.nemzetiutdij.hu, jest problem z rejestracją, tzn. nie przyjmuje hasła jakiegokolwiek.


Dwa dni temu się rejestrowałem bez problemu. Rozumiem że w haśle ustawiasz 8 znaków z przynajmniej jedną cyfrą oraz znakiem specjalnym ?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.08.2021 11:40

piotrekbeti napisał(a):Pierwy raz się spotkałem. Za Gorzyczkami A1 po czeskiej stronie koło pierwszej po prawej stacji paliw stoją 2 winietomaty. Ceny nominalne. Karty i gotówka. Może kumuś się to przyda. Winiety CZ


Pewnie, że się przyda. Dosłownie 3 komentarze wyżej o tym pisałem :D

Choć myślałem, że tam tylko płatność kartą
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 12.08.2021 11:47

piotrulex napisał(a):
piotrekbeti napisał(a):Pierwy raz się spotkałem. Za Gorzyczkami A1 po czeskiej stronie koło pierwszej po prawej stacji paliw stoją 2 winietomaty. Ceny nominalne. Karty i gotówka. Może kumuś się to przyda. Winiety CZ

Pewnie, że się przyda. Dosłownie 3 komentarze wyżej o tym pisałem :D
Choć myślałem, że tam tylko płatność kartą

W na 1 stacji benzynowej za Gorzyczkami można kupić tez winietę na Austrię?
Czy słoweńską winietę można kupić na stacji benzynowej w okolicy granicy Spielfeld/Sentilj ?
cola133
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 12.08.2021
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) cola133 » 12.08.2021 12:51

Grzegorz81 napisał(a):
cola133 napisał(a):cześć.
czy mógłby ktoś sprawdzić stronę węgierską z winietami ematrica.nemzetiutdij.hu, jest problem z rejestracją, tzn. nie przyjmuje hasła jakiegokolwiek.


Dwa dni temu się rejestrowałem bez problemu. Rozumiem że w haśle ustawiasz 8 znaków z przynajmniej jedną cyfrą oraz znakiem specjalnym ?



Dzięki za uwagi, już teraz działa OK, wpisywałem liczby i duże i małe litery nie wpisałem znaku specjalnego.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.08.2021 14:41

zbig99 napisał(a):
piotrulex napisał(a):
piotrekbeti napisał(a):Pierwy raz się spotkałem. Za Gorzyczkami A1 po czeskiej stronie koło pierwszej po prawej stacji paliw stoją 2 winietomaty. Ceny nominalne. Karty i gotówka. Może kumuś się to przyda. Winiety CZ

Pewnie, że się przyda. Dosłownie 3 komentarze wyżej o tym pisałem :D
Choć myślałem, że tam tylko płatność kartą

W na 1 stacji benzynowej za Gorzyczkami można kupić tez winietę na Austrię?
Czy słoweńską winietę można kupić na stacji benzynowej w okolicy granicy Spielfeld/Sentilj ?


Nie mam pojęcia. Kiedyś można było, ale nie wiem czy doliczali swoją prowizję. Na stację nie wchodziłem, kupowałem na CZ w automacie

Słoweńską, tak jak piszesz, kupujesz w okienku na przejściu granicznym, tam gdzie kiedyś siedzieli celnicy. Pisałem pewnie o tym w cytowanym komentarzu ;)
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 12.08.2021 15:06

Winietę na SLO kupisz spokojnie na Shell Grala, to ostatnia stacją przed przejściem granicznym. Robię tak od lat i w tym roku także tam kupowałem bez problemu.
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 12.08.2021 16:24

A teraz pytanie o zakup winiety na granicy A-SLO Spielfeld - Sentijl. Czy bez winiety mogę dojechać kawalątek dalej a dokładnie do stacji AS24 przy Cesta 2 Julija? Chodzi mi o to że za jednym razem chciałbym obskoczyć trzy rzeczy a nie zatrzymywać się co chwilę: zakup winiety i tankowanie na wspomnianej stacji oraz jedzenie w osławionej przez Makłowicza Demiri Restaurant.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 12.08.2021 16:41

Crocodyl napisał(a):Winietę na SLO kupisz spokojnie na Shell Grala, to ostatnia stacją przed przejściem granicznym. Robię tak od lat i w tym roku także tam kupowałem bez problemu.

To jest stacja na którą trzeba zjechać w bok ok. 1 km od autostrady?
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 12.08.2021 18:48

Stacją Shell przy samej autostradzie. Nie trzeba błądzić. Może nie jest to ostatnia stacją przed granicą ale z pewnością ostatni Shell. Znajdziesz na GM.
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 12.08.2021 22:11

Liquid napisał(a):A teraz pytanie o zakup winiety na granicy A-SLO Spielfeld - Sentijl. Czy bez winiety mogę dojechać kawalątek dalej a dokładnie do stacji AS24 przy Cesta 2 Julija? Chodzi mi o to że za jednym razem chciałbym obskoczyć trzy rzeczy a nie zatrzymywać się co chwilę: zakup winiety i tankowanie na wspomnianej stacji oraz jedzenie w osławionej przez Makłowicza Demiri Restaurant.


Kupowałem tam winietę i tankowałem wiele razy. A nawet cambos winieta, tankowanie i Demiri się zdarzył :wink:
Nigdy problemu nie było.
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 12.08.2021 22:24

Flayszakal napisał(a):
Liquid napisał(a):A teraz pytanie o zakup winiety na granicy A-SLO Spielfeld - Sentijl. Czy bez winiety mogę dojechać kawalątek dalej a dokładnie do stacji AS24 przy Cesta 2 Julija? Chodzi mi o to że za jednym razem chciałbym obskoczyć trzy rzeczy a nie zatrzymywać się co chwilę: zakup winiety i tankowanie na wspomnianej stacji oraz jedzenie w osławionej przez Makłowicza Demiri Restaurant.


Kupowałem tam winietę i tankowałem wiele razy. A nawet cambos winieta, tankowanie i Demiri się zdarzył :wink:
Nigdy problemu nie było.

Dzięki za info!
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 13.08.2021 10:11

Crocodyl napisał(a):Stacją Shell przy samej autostradzie. Nie trzeba błądzić. Może nie jest to ostatnia stacją przed granicą ale z pewnością ostatni Shell. Znajdziesz na GM.

OK. Dziękuję. Namierzyłem tę stację przy samej autostradzie. Jest dokładnie 19 km przed granicą AUT/SLO.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 251
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone