Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 14.08.2021 15:51

Takie szybkie pytanie - czy na pierwszym Eurooil w Czechach za winietę można zapłacić w euro, w przypadku gdyby w automacie się nie udało?
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 14.08.2021 16:26

Slavko1974 napisał(a):Takie szybkie pytanie - czy na pierwszym Eurooil w Czechach za winietę można zapłacić w euro, w przypadku gdyby w automacie się nie udało?


Kup winietę z domu albo telefonem
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 14.08.2021 20:35

Chyba za późno, wyjazd za kilka godzin.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 14.08.2021 20:49

Slavko1974 napisał(a):Chyba za późno, wyjazd za kilka godzin.


Przecież to jest e-winieta, kupowana online. Potwierdzenie zakupu przychodzi ci natychmiast.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 16.08.2021 11:57

Profeta napisał(a):Witam serdecznie doświadczonych Podróżników destynacji Chorwacja :D
CZECHY kupuję E - winietę na stronie?
edalnice . cz/pl/jak-ja-kupic/index.html#/trading_places

AUSTRIA kupuję E - winietę na stronie?
shop . asfinag . at/pl/maut-produkte/Elektroniczna-winieta/01-jahresvignette-pkw-2021/
Dziękuję za wsparcie,
pozdrawiam

Właśnie kupiłem winiety elektroniczne na Czechy i Austrię za pomocą ww. linków. Płatność kartą VISA. Potwierdzenie czeskiej winiety przyszło mi na maila w ciągu 5 minut w pdf i wydrukowałem. Kupując winietę na Austrię potwierdzenie zakupu było od razu na stronie ale ściągnąłem plik pdf i wydrukowałem. Kupując na Austrię zaznaczyłem zakup na firmę ale akurat mam działalność gospodarczą więc nie skłamałem. Fakturę na firmę za zakup winiety też dostałem ale nie będę jej rozliczał w koszty, nie będę taki niedobry dla naszego kochanego budżetu. 8)
Polecam zakupy w tej formie. Wszystko poszło bardzo sprawnie i szybko. Pozostaje mi tylko zakup słoweńskiej winiety ale to zrobię na stacji Shell 19 km przed granicą AUT/SLO.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 16.08.2021 21:41

zbig99 napisał(a):
Crocodyl napisał(a):Stacją Shell przy samej autostradzie. Nie trzeba błądzić. Może nie jest to ostatnia stacją przed granicą ale z pewnością ostatni Shell. Znajdziesz na GM.

OK. Dziękuję. Namierzyłem tę stację przy samej autostradzie. Jest dokładnie 19 km przed granicą AUT/SLO.

Słynna Gralla.
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009
Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.com

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 17.08.2021 07:50

maniek_wroc napisał(a):Winietę Austriacką kup online potwierdzenie będziesz miał za 5 minut tylko zaznacz że jesteś przedsiębiorcą:

https://shop.asfinag.at/pl/

A winietę na Słowenię kupisz na granicy


Dla upewnienia się, w Austrii też już przechodzą na winietę elektroniczną? Sorry, ale nie śledzę tego na bieżąco, a jutro wyjeżdżam i wolę nie wtopić, że winieta przyjdzie mi za tydzień :)
laveraaaa
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) laveraaaa » 17.08.2021 09:03

Gdzie teraz najtaniej kupić winiety na Węgry i Słowację? Online znalazłam 10 euro za Słowacje 10 dni i 13 euro na Węgry 10 dni?Czy na granicach tez są takie ceny i czy są kolejki i trzeba szukać tych punktów z winietami?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.08.2021 09:09

Winiety elektroniczne najlepiej kupić online.
Nie ma kolejki :smo:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.08.2021 09:15

Slavko1974 napisał(a):Takie szybkie pytanie - czy na pierwszym Eurooil w Czechach za winietę można zapłacić w euro, w przypadku gdyby w automacie się nie udało?


Czemu ma się nie udać?

Automaty są 2, a cała procedura szybka i banalnie prosta
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3177
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 17.08.2021 09:48

aro_40, już przeszli :idea:

Zakup na tej stronie :arrow:
Vella
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 08.08.2016
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vella » 17.08.2021 10:04

aro_40 napisał(a):Dla upewnienia się, w Austrii też już przechodzą na winietę elektroniczną? Sorry, ale nie śledzę tego na bieżąco, a jutro wyjeżdżam i wolę nie wtopić, że winieta przyjdzie mi za tydzień :)

Tak, mają digital, od razu w systemie i potwierdzenie przychodzi na maila - tylko koniecznie zaznacz zakup jako firma, bo inaczej bodajże 18 dni trzeba czekać. Firma ma natychmiast, a danych do faktury podawać nie trzeba. Sprawdzone.
Naklejki tez jeszcze mają, jest wybór.
Daniel_cichy
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 13.07.2020
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniel_cichy » 17.08.2021 17:23

Przepraszam za trywialne pytanie ale zaznaczenie "przedsiębiorca" nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami prawnymi ze strony AU? (czyt. w przypadku kontroli)
Wiem, że jest to tak naprawdę tylko po to, żeby "ściągnąć" możliwość zwrotu/natychmiastowe otrzymanie, ułatwienie dla Przedsiębiorców tych przez duże P, którzy na codzień korzystają z autostrad w Austrii... ale czy tylko to?

Raz jeszcze mea culpa maxima za to pytanie;) - ale czasami warto poczytać i posłuchać mądrzejszych od siebie:D
bubu1
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 14.06.2018
Re: Pandemia koronawirusa a wakacje 2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) bubu1 » 17.08.2021 18:07

czy ktoś kupował winiety autovignet.hu
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Pandemia koronawirusa a wakacje 2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 17.08.2021 18:33

bubu1 napisał(a):czy ktoś kupował winiety autovignet.hu

Być może. Warto o to zapytać w odpowiednim temacie ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 252
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone