Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10866
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.08.2021 21:32

Szybko, prosto i po sprawie. SK i H. Choć przy matricy strona oficjalna nie przyjmowała Visy debetowej.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 18.08.2021 22:30

Janusz Bajcer napisał(a):
juveadamo napisał(a):Jest możliwość sprawdzenia ważności winiety na Słowacji i Węgrzech ? Będę jechał busem z wypożyczalni i prawdopodobnie winieta będzie ale chciałbym się upewnić na sto procent żeby później nie było niespodzianki.
Dziękuję

W cenie wypożyczenia auta będziesz miał elektroniczne winiety słowackie i węgierskie :?: :?:

Też miałem słowacką. Wynajmujący wspomniał że auto było na Słowacji. Dzięki temu zawsze można zaoszczędzić parę groszy. Ja dokupiłem tygodniową zamiast miesięcznej.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.08.2021 08:28

empire13 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
juveadamo napisał(a):Jest możliwość sprawdzenia ważności winiety na Słowacji i Węgrzech ? Będę jechał busem z wypożyczalni i prawdopodobnie winieta będzie ale chciałbym się upewnić na sto procent żeby później nie było niespodzianki.
Dziękuję

W cenie wypożyczenia auta będziesz miał elektroniczne winiety słowackie i węgierskie :?: :?:

Też miałem słowacką. Wynajmujący wspomniał że auto było na Słowacji. Dzięki temu zawsze można zaoszczędzić parę groszy. Ja dokupiłem tygodniową zamiast miesięcznej.

W mojej okolicy wiele wypożyczalni oferuje auta z już opłaconymi winietami na Czechy i Austrię. :papa:
Daniel_cichy
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 13.07.2020
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniel_cichy » 19.08.2021 09:50

Dzięki za odpowiedź... no nic - kupuję jako przedsiębiorca :D:D - jakoś mam awersję do tych naklejek na szybie...
marco156
Cromaniak
Posty: 4163
Dołączył(a): 04.10.2013
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 19.08.2021 10:40

Daniel_cichy napisał(a):Dzięki za odpowiedź... no nic - kupuję jako przedsiębiorca :D:D - jakoś mam awersję do tych naklejek na szybie...

uruchom dla swojego auta również usługę FLEX. Jeśli dojedziesz do płatnego tunelu to nie będziesz musiał stać w kolejce do bramki tylko przejedziesz odpowiednim pasem ( chyba skrajny lewy), bramka automatycznie się otworzy,a należność za przejazd zostanie pobrana z Twojej karty ;)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.08.2021 10:54

Czytam o problemach z logowaniem czy płatnościami to dla świętego spokoju kupiłem już dzisiaj winiety na Sk i Hu (wyjazd 27.08). Obie kupione bez problemu, płatności przeszły zaraz a po chwili potwierdzenie na email a przy słowackiej dodatkowo SMS.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 19.08.2021 11:01

dids76 napisał(a):Czytam o problemach z logowaniem czy płatnościami to dla świętego spokoju kupiłem już dzisiaj winiety na Sk i Hu (wyjazd 27.08). Obie kupione bez problemu, płatności przeszły zaraz a po chwili potwierdzenie na email a przy słowackiej dodatkowo SMS.


Też nie wiem skąd te problemy. Przecież kupno online to jest cepologia. Może problem z kartami? Niektóre trzeba aktywawac dla płatności w sieci.
juveadamo
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 09.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) juveadamo » 19.08.2021 13:21

vin napisał(a):
juveadamo napisał(a):Dziękuję za pomoc. Udało się sprawdzić i winiety są ważne, węgierska do końca miesiąca.

A napiszesz proszę, jak sprawdziłeś węgierską, dla potomności? :)

Napisałem do nich e-mail, poprosili o zdjęcie dowodu rejestracyjnego i po wysłaniu zdjęcia odpowiedzieli do kiedy ważna jest winieta
grab56
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 20.08.2021 14:49

W niedzielę wracam z Chorwacji. Czy orientuje się ktoś, gdzie w okolicach przejścia Cvetlin mogę kupić winietę słoweńską? Podejrzewam, że w Macelj będzie korek, a nie zamierzam objeżdżać całej autostrady w Słowenii.
Taramut
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 21.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Taramut » 20.08.2021 14:56

Witam,
Mam problem z przelewem za winietę do Czech, pomoże ktoś ?
Taramut
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 21.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Taramut » 20.08.2021 15:01

Taramut napisał(a):Witam,
Mam problem z przelewem za winietę do Czech, pomoże ktoś ?


Otrzymałem takie info:
Státní fond dopravní infrastruktury
Sokolovská 1955/278, 190 00 Praha 9
Regon: 70856508
Konto bankowe z numerem kierunkowym
70009-0009324001/0710
Symbol zmienny
1004037456
Kwota
440 CZK

Bank Millenium wyrzuca info o nieprawidłowym nr konta
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 20.08.2021 15:32

stachan napisał(a):Ciężko, bo aplikacja bankowa nie wczytuje poprawnie kodu QR.

Aby dokonać przelewu za winietę czeską należy skorzystać z następujących danych:

Nazwa odbiorcy:

Státní fond dopravní infrastruktury
Sokolovská 1955/278
190 00 Praha 9

nr rachunku:

IBAN: CZ31 0710 0700 0900 0932 4001

SWIFT / BIC: CNBACZPP

Należy zwrócić szczególną uwagę, aby w tytule przelewu wpisać variabilní symbol - bez tego płatność może nie zostać prawidłowo zaksięgowana i pieniądze zostaną zwrócone na rachunek nadawcy.

Nie jest konieczne wpisywanie w danych odbiorcy nr IČO.

Przelew może być księgowany nawet do 5 dni roboczych.
System nie pozwoli na zakup i płatność przelewem, jeśli początek daty ważności winiety ma być krótszy niż data transakcji plus 4 dni - przykład: chcesz dziś kupić winietę i zapłacić przelewem, to data początkowa winiety musi być przynajmniej od 1 sierpnia.

Ważne!
Należy upewnić się w swoim banku jak dzielone są koszty przelewu, czyli jaką kwotę zapłacisz w ramach prowizji w swoim banku oraz jakie ewentualne koszty poniesie odbiorca w sytuacji, gdy pojawią się banki pośredniczące. Wtedy trzeba wpłacić nieco więcej niż kwota wynikająca z aktualnego kursu. W mojej ocenie 15 złotych będzie wystarczające - uwzględni różnice kursowe i ewentualne opłaty.

Jak widać jest to mechanizm dość skomplikowany i zalecam w tym przypadku płatność kartą. Jeśli nie używasz kart bankowych, to można uruchomić w banku tzw. kartę wirtualną, którą doładowuje się według uznania. Posiada ona swój numer CVV, datę ważności - bez problemów można płacić nią w sklepach internetowych.
boruurob
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 10.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) boruurob » 20.08.2021 19:34

Przelew może być księgowany nawet do 5 dni roboczych. System nie pozwoli na zakup i płatność przelewem, jeśli początek daty ważności winiety ma być krótszy niż data transakcji plus 4 dni...

co proszę? nie mogę kupić winiety online tuż przed wyjazdem? 4 lata temu wjeżdzając na Słowację zatrzymałem się 30minut przed granicą i z telefonu kupiłem szybko i sprawnie winitę. Czy nowy system w czechach jest tak zacofany?
jak więc mogę kupić winietę jeżeli wyjeżdzam w poniedziałek.?
Czy na winieta na węgry to również taki problem?
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 20.08.2021 19:39

Czytaj ze spokojem... ;)

Tu chodzi o zakup i wybór formy płatności przelewem, nie kartą.
boruurob
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 10.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) boruurob » 20.08.2021 20:39

ok, racja nie doczytałem.
Czyli bez stresu w niedziele po kościele kupię przez internet, płacąc kartą, winiety na Czechy, Słowację i Węgry - tak?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 254
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone