Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.07.2021 19:49

Dzisiaj sobie turystycznie przejechałem przez granicę na S52 w Cieszynie. Po czeskiej stronie, tam gdzie stoi przeważnie czeska policja jest automat do zakupu winiet.
mon.poreba
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 11.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) mon.poreba » 29.07.2021 20:15

Witam,
Mam pytanie po raz pierwszy jadę do Chorwacji.
Może to pytanie wydaje się błahe, ale:
Chcę kupić czeską winietę przez internet.
Na stronie /edalnice.cz/pl/zakup-indywidualny przy wyborze płatności jest albo przelew bankowy albo kartą kredytową Visa, Mastercard, apple pay.
Oznacza to że karta musi być kredytowa czy można płacić również kartą debetową, (posiadam kantor walutowy alior bank), jeżeli można płacić debetową to transakcja wejdzie ze skutkiem natychmiastowym?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.07.2021 21:11

mon.poreba napisał(a):Witam,
Mam pytanie po raz pierwszy jadę do Chorwacji.
Może to pytanie wydaje się błahe, ale:
Chcę kupić czeską winietę przez internet.
Na stronie /edalnice.cz/pl/zakup-indywidualny przy wyborze płatności jest albo przelew bankowy albo kartą kredytową Visa, Mastercard, apple pay.
Oznacza to że karta musi być kredytowa czy można płacić również kartą debetową, (posiadam kantor walutowy alior bank), jeżeli można płacić debetową to transakcja wejdzie ze skutkiem natychmiastowym?

Tak można debetową i wtedy transakcja jest natychmiastowa.
mon.poreba
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 11.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) mon.poreba » 29.07.2021 22:23

Wielkie dzięki za odpowiedź
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2021 16:28

Gdzie konkretnie kupić węgierską winietę bez przesadnych kosztów pośrednich? Przejrzałem cały wątek, ale bez jednoznacznej konkluzji :-).

Biorę pod uwagę strony:

- https://ematrica.nemzetiutdij.hu - ściema, wymaga rejestracji, ale nie akceptuje hasła zgodnego z własną instrukcją.
- e-autopalyamatrica.hu
- https://www.virpay.hu/index.html
- autopalyamatrica.hu

Jest jeszcze jakaś opcja czy lepiej kupić offline na pierwszej stacji?
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 30.07.2021 16:34

sergiuszchojnacki napisał(a):Gdzie konkretnie kupić węgierską winietę bez przesadnych kosztów pośrednich? Przejrzałem cały wątek, ale bez jednoznacznej konkluzji :-).

Biorę pod uwagę strony:

- https://ematrica.nemzetiutdij.hu - ściema, wymaga rejestracji, ale nie akceptuje hasła zgodnego z własną instrukcją.
(...)

Oficjalna strona raczej nie jest ściemą, a instrukcja jest co najwyżej nieprecyzyjna :) hasło musi zawierać wielką i małą literę (ale bez znaków diakrytycznych), cyfrę i znak specjalny.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2021 16:58

vin napisał(a):
sergiuszchojnacki napisał(a):Gdzie konkretnie kupić węgierską winietę bez przesadnych kosztów pośrednich? Przejrzałem cały wątek, ale bez jednoznacznej konkluzji :-).

Biorę pod uwagę strony:

- https://ematrica.nemzetiutdij.hu - ściema, wymaga rejestracji, ale nie akceptuje hasła zgodnego z własną instrukcją.
(...)

Oficjalna strona raczej nie jest ściemą, a instrukcja jest co najwyżej nieprecyzyjna :) hasło musi zawierać wielką i małą literę (ale bez znaków diakrytycznych), cyfrę i znak specjalny.


Dzięki. Racja. Chodzi o te ich znaki specjalne (które podają w nawiasie), a nie wszystkie. Generuję hasła menadżerem haseł, więc specjalne to cała paleta :-).
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 30.07.2021 18:52

sergiuszchojnacki napisał(a):Dzięki. Racja. Chodzi o te ich znaki specjalne (które podają w nawiasie), a nie wszystkie. Generuję hasła menadżerem haseł, więc specjalne to cała paleta :-).

jak już kupisz, maile potwierdzające sobie zostaw, nie usuwaj ze skrzynki, Węgrzy potrafią po dłuższym czasie się odzywać, jak im coś tam nie zagra - moje osobiste doświadczenia akurat nie dotyczą kupowania przez neta, a fizycznie, ale i tutaj lepiej z nim IMHO chuchać na zimne :) dlatego też polecam raczej kupowanie bezpośrednio na ich stronie, bez pośredników.
a co do instrukcji, faktycznie jest nieszczęśliwie napisana, już ostatnio ktoś tutaj miał ten sam problem. co do samego hasła, osobiście w takich przypadkach wolę coś schematycznego, np. Nazwaserwisu1!, raczej nikt się nie będzie włamywać, żeby mi wykupić dodatkową winietę ;)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 03.08.2021 10:58

piotrulex napisał(a):
stachan napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Skoro EuroOil to wychodzi, że cały czas można na tej samej stacji o której pisałem na początku?

https://goo.gl/maps/e1Q9GwvC11QWQCdR7


Współrzędne stacji, którą podajesz to:

49.905339127758424, 18.307890958248553


zatem są zgodne z informacją o pierwszym samoobsługowym kiosku, która jest cztery posty wyżej - wygląda na to, że to ta sama stacja 8)

Ale tam jest płatność tylko kartą, a napisałeś, że kart kredytowych nie używasz - upewnij się zatem czy karta płatnicza, którą posiadasz jest akceptowana w takim automacie.


Dzięki. Kartą oczywiście płacę standardowo i wszędzie od wielu lat. Nie jestem jednak fanem kredytów to i karty kredytowej nie posiadam. Takie informacje mi wystarczą.

Dziękuję


Dla mnie w sumie nic się nie zmieniło. Cały czas kupuję podczas jazdy, gdyż w obecnej sytuacji nigdy nie wiemy czy, kiedy i gdzie pojedziemy

Czechy - automaty na pierwszej stacji - menu PL - płatność kartą
Austria - buda na parkingu przed granicą - gotówką, za kartę doliczają 0,5E a ja oszczędny jestem :)
Słowenia - okienka na przejściu granicznym - prawe gotówka, a lewe karta
kaltes
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaltes » 07.08.2021 17:00

Czy nadal nic się nie zmieniło i winietę na MOLu w Retsagu można kupić bez żadnych dodatkowych kosztów? Ktoś w tym roku już miał tę przyjemność?
Kechebet
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 594
Dołączył(a): 20.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kechebet » 07.08.2021 17:32

piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 07.08.2021 17:36

Pierwy raz się spotkałem. Za Gorzyczkami A1 po czeskiej stronie koło pierwszej po prawej stacji paliw stoją 2 winietomaty. Ceny nominalne. Karty i gotówka. Może kumuś się to przyda. Winiety CZ
szanlu
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 06.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) szanlu » 08.08.2021 11:32

Trochę nie rozumiem, w Czechach winietę kupisz na każdej stacji benzynowej. Nie trzeba mocno się wysilać.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 08.08.2021 20:18

A w necie w 5 minut i masz potwierdzenie.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 08.08.2021 20:46

szanlu napisał(a):Trochę nie rozumiem, w Czechach winietę kupisz na każdej stacji benzynowej. Nie trzeba mocno się wysilać.


sznalu, czy masz pewność, że winietę czeską można zakupić w Czechach na każdej stacji benzynowej? :?: :!:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 249
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone