Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
romman
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 20.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) romman » 15.07.2021 14:54

will napisał(a):
naszastruga napisał(a):!? Przecież ewinietę kupuje się w minutę. Drugą minutę dochodzi potwierdzenie.

I co ma do tego trasa?


Tak jak pisałem do końca jeszcze nie mam pewności czy będę jechał trasą Słowacja-Węgry czy Czechy-Austria-Słowenia.
Dlatego wole się upewnić ,że w razie wyboru trasy Słowacja-Węgry będzie możliwość zakupu w punktach po drodze.
Szkoda kolejnych postów , wystarczy konkretna odpowiedź na pytanie.



To może zrób tak, że jak zdecydujesz się na Słowacje i Węgry to zatrzymaj się na granicy i z komórki wejdź na strony:

www.eznamka.sk - w celu zakupu winiety słowackiej
https://ematrica.nemzetiutdij.hu - w celu zakupu węgierskiej

to naprawdę szybka piłka.

Powodzenia :)

R.
rafcioo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 02.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafcioo » 18.07.2021 20:27

Panowie mam pytanie dotyczące 30 dniówek winiety Słoweńskiej. Jeśli zakupie ja 15 sierpnia do będzie ona ważna do 14 czy 15 września włącznie?
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 18.07.2021 20:41

Będzie ważna do północy 13 września. Dzień startowy tj. 15 sierpnia plus 29 następnych pełnych dni.
rafcioo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 02.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafcioo » 18.07.2021 20:47

Bravik napisał(a):Będzie ważna do północy 13 września. Dzień startowy tj. 15 sierpnia plus 29 następnych pełnych dni.


No właśnie ja nie rozumiem tego co jest napisane na stronie Dars.

"
Winieta 1-miesięczna obowiązuje od momentu zakupu do końca dnia o tym samym numerze w kolejnym miesiącu lub do końca ostatniego dnia w następnym miesiącu, jeśli numer ten nie dotyczy miesiąca w pytanie. Winieta tygodniowa jest ważna przez siedem kolejnych dni kalendarzowych od dnia wskazanego przez użytkownika przy zakupie winiety."

My jadąc do Cro przekraczamy 15 sierpnia Słowenię i wracamy 15 września.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 18.07.2021 21:19

rafcioo napisał(a):
Bravik napisał(a):Będzie ważna do północy 13 września. Dzień startowy tj. 15 sierpnia plus 29 następnych pełnych dni.


No właśnie ja nie rozumiem tego co jest napisane na stronie Dars.

"
Winieta 1-miesięczna obowiązuje od momentu zakupu do końca dnia o tym samym numerze w kolejnym miesiącu lub do końca ostatniego dnia w następnym miesiącu, jeśli numer ten nie dotyczy miesiąca w pytanie. Winieta tygodniowa jest ważna przez siedem kolejnych dni kalendarzowych od dnia wskazanego przez użytkownika przy zakupie winiety."

My jadąc do Cro przekraczamy 15 sierpnia Słowenię i wracamy 15 września.


No i wprowadziłem Cię w błąd. Zasugerowałem się winietą 7- dniową. Twoja ważna będzie do końca dnia 15 września. Sorry. :oops:
rafcioo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 02.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafcioo » 18.07.2021 21:24

Bravik napisał(a):No i wprowadziłem Cię w błąd. Zasugerowałem się winietą 7- dniową. Twoja ważna będzie do końca dnia 15 września. Sorry. :oops:


Luzik, nic się nie stało. Napisałem jeszcze maila do Dars żeby nie było niespodzianek. Fajnie bo myślałem że będę musiał dokupić dodatkową winietę na powrót.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 18.07.2021 21:31

rafcioo napisał(a):
Bravik napisał(a):No i wprowadziłem Cię w błąd. Zasugerowałem się winietą 7- dniową. Twoja ważna będzie do końca dnia 15 września. Sorry. :oops:


Luzik, nic się nie stało. Napisałem jeszcze maila do Dars żeby nie było niespodzianek. Fajnie bo myślałem że będę musiał dokupić dodatkową winietę na powrót.


Jeśli mają być tylko na tranzyt przez Słowenię, równie dobrze możesz kupić dwie tygodniówki. Cenowo wyjdzie na to samo.
Profeta
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 12.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Profeta » 19.07.2021 07:38

Szanowni Państwo :wink:
Mam jeszcze pytanie do winiety kupowanej na tolltickets dla Słoweni.
Chciałem zakupić winietę na 30 dni. Start daty ważności początek sierpnia. Niestety podczas procesu zakupu nigdzie nie mogę znaleźć opcji ustawienia terminu ważności "od - do" :cry: :oops: :roll:
Z automatu ustawia mi datę ważności od dzisiaj ... masakra jakaś :roll:
Pomoże ktoś?
Dziękuję
Marcin1976*
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 31.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin1976* » 19.07.2021 09:48

Profeta napisał(a):Szanowni Państwo :wink:
Mam jeszcze pytanie do winiety kupowanej na tolltickets dla Słoweni.
Chciałem zakupić winietę na 30 dni. Start daty ważności początek sierpnia. Niestety podczas procesu zakupu nigdzie nie mogę znaleźć opcji ustawienia terminu ważności "od - do" :cry: :oops: :roll:
Z automatu ustawia mi datę ważności od dzisiaj ... masakra jakaś :roll:
Pomoże ktoś?
Dziękuję

Niestety miesięczna słoweńska winieta obowiązuje od daty wysyłki :( (wiem słabe to), którą także ustalasz w systemie tolltickets.
Ja kupuje zawsze dwie 7 dniowe ustawiając daty odpowiednio do moich potrzeb podróży. W przypadku winiet 7 dniowych nie obowiązuje zasada ważności od daty wysyłki jak ma to miejsce przy 30 dniowych.
Profeta
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 12.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Profeta » 19.07.2021 10:24

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź ... faktycznie jest tak jak napisał Marcin1976. Jestem mega zdziwiony, że przy winiecie 30to dniowej nie ma możliwości ustawienia daty ważności a przy 7mio dniowej można. Mój wniosek z tej sytuacji jest następujący. Kupuje 2 x 7 dni :)
Dziękuję pozdrawiam serdecznie
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 20.07.2021 11:57

Mam pytanie-może banalne, ale wolę wiedzieć o tym wcześniej-jak fizycznie dokonać płatności za austriacką czy czeską winietę w telefonie? Z tego, co widziałem-czeska strona obsługuje ApplaPay-czyli przypuszczam, że gdy zatwierdzę wszystkie dane-własnym wizerunkiem lub np odciskiem palca-zatwierdzę zakup i winieta zostanie opłacona. Ale to tylko moje przypuszczenie nr 1.
Druga sprawa-jak zapłacić za winietę w Austrii? Można wybrać kartę-czyli trzeba będzie przepisać dane z karty (właściciel, numer itp) jak to już od dawna funkcjonuje? Czy może proponujecie tu jakieś inne, wygodniejsze rozwiązanie?
Masterjam
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 09.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Masterjam » 20.07.2021 16:24

Będę przejeżdżał przez Austrie 17 sierpnia , i kupując online 10 dniową winietę , okres ważności to 17-28.08 tu jasne.
Aktywna będzie od 7 sierpnia przy zakupie dziś, z uwagi na okres zwrotu, ale co jeśli na przykład od 15 sierpnia wszystko "padnie" i zamkną granice, i nici z wyjazdu ? Winieta przepada bez możliwości odzyskania kasy ? To samo chyba z tymi na szybę , jakbym jednak chciał zamówić klasycznie do domu.
CroVisitor
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 07.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroVisitor » 20.07.2021 16:36

Masterjam napisał(a):Będę przejeżdżał przez Austrie 17 sierpnia , i kupując online 10 dniową winietę , okres ważności to 17-28.08 tu jasne.
Aktywna będzie od 7 sierpnia przy zakupie dziś, z uwagi na okres zwrotu, ale co jeśli na przykład od 15 sierpnia wszystko "padnie" i zamkną granice, i nici z wyjazdu ? Winieta przepada bez możliwości odzyskania kasy ? To samo chyba z tymi na szybę , jakbym jednak chciał zamówić klasycznie do domu.


Nie kupuj już, tylko przed samym wyjazdem, a nawet w trakcie. Zaznaczasz wtedy, że jesteś przedsiębiorcą i nie przysługuje ci zwrot winiety, ale jest ważna od razu, nie musi być 18 dni przed datą obowiązywania.
Masterjam
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 09.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Masterjam » 20.07.2021 17:01

Ok , faktycznie :)
Pozostaje tylko Słowenia. Albo tankowanie przy granicy i zakup , albo ryzyko i kupno wcześniej :)
PePeD
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) PePeD » 22.07.2021 21:01

Jak ktoś jedzie przez Austrię, do wzięcia winieta KAT B, ważna do 26.07.21 Odbiór Zabrze. Kontakt adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 247
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone