Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tatojuzlato
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tatojuzlato » 06.07.2021 09:43

stachan napisał(a):To dziwne... Informacja:

Pierwszy dzień ważności winiety 1-miesięcznej dla pojazdów kategorii 2A i 2B oraz winiety 6-miesięcznej dla motocykli musi być taki sam jak dzień zakupu, a zatem również dzień wysyłki winiety.


pochodzi ze strony tolltickets.com :?

Teraz spróbowałem zakupić 30-dniową od 25 lipca z datą wysyłki 7 lipca i mam komunikat:

Jeśli wyślemy Ci artykuł przed wybranym przez Ciebie terminem, to wybrany przez Ciebie termin jest podstawą do zawarcia umowy.


Oryginał:

Sollten wir Ihnen den Artikel vor Ihrem Wunschdatum zusenden, gilt Ihr Wunschdatum als Vertragsgrundlage.


Tatojuzlato, czy Ty już masz tę winietę w domu?


Tak. Przyszła na 4 dzień po określonym terminie wysyłki.
will
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 09.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) will » 12.07.2021 19:18

Witam.
Pytanie czy obecnie bez problemów można zakupić winietę słowacką w punkcie sprzedaży zaraz po przekroczeniu granicy w Zwardoniu.
Drugie pytanie czy również punkt zakupu winiety węgierskiej w Rajce tuż po przekroczeniu granicy ze Słowacją na autostradzie przy parkingu działa normalnie.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.07.2021 20:16

will napisał(a):Witam.
Pytanie czy obecnie bez problemów można zakupić winietę słowacką w punkcie sprzedaży zaraz po przekroczeniu granicy w Zwardoniu.
Drugie pytanie czy również punkt zakupu winiety węgierskiej w Rajce tuż po przekroczeniu granicy ze Słowacją na autostradzie przy parkingu działa normalnie.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html
Słowacja i Węgry winiety elektroniczne.
Kup przez internet.
hatatitla
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 18.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hatatitla » 12.07.2021 21:17

246 stron o zakupie winiet, a pytania dalej te same.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 12.07.2021 21:27

will napisał(a):Witam.
Pytanie czy obecnie bez problemów można zakupić winietę słowacką w punkcie sprzedaży zaraz po przekroczeniu granicy w Zwardoniu.
Drugie pytanie czy również punkt zakupu winiety węgierskiej w Rajce tuż po przekroczeniu granicy ze Słowacją na autostradzie przy parkingu działa normalnie.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.


To chyba czasy starożytne ;)
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5247
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 12.07.2021 21:41

mariusz123 napisał(a):
Bravik napisał(a):Pierwsza stacja benzynowa EuroOil przy autostradzie po przekroczeniu granicy. Tam kupisz.

(...)
I żeby było jasne - na stacji benzynowej nikt nie sprzedaje winiet elektronicznych (tak mi powiedziano na stacji w Libercu) - dostałem jedynie ulotkę informacyjną i kupiłem ją przez internet z telefonu.
Więc zachęcam do zakupu przed wyjazdem, żeby nie było niespodzianek.


Po co wprowadzasz w błąd?

https://edalnice.cz/2021/03/08/nakup-el ... index.html

Mam Ci to przetłumaczyć czy sam sobie poradzisz?

Sam też wrzucasz link do strony.
https://edalnice.cz/pl/jak-ja-kupic/ind ... ing_places
will
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 09.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) will » 12.07.2021 22:45

Janusz Bajcer napisał(a):
will napisał(a):Witam.
Pytanie czy obecnie bez problemów można zakupić winietę słowacką w punkcie sprzedaży zaraz po przekroczeniu granicy w Zwardoniu.
Drugie pytanie czy również punkt zakupu winiety węgierskiej w Rajce tuż po przekroczeniu granicy ze Słowacją na autostradzie przy parkingu działa normalnie.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html
Słowacja i Węgry winiety elektroniczne.
Kup przez internet.


Niestety nie zdążę zakupić winiet przez internet, do końca nie było pewności jaka trasa zostanie wybrana na 100%.
Wątek oczywiście znany i czytany.


naszastruga napisał(a):
will napisał(a):Witam.
Pytanie czy obecnie bez problemów można zakupić winietę słowacką w punkcie sprzedaży zaraz po przekroczeniu granicy w Zwardoniu.
Drugie pytanie czy również punkt zakupu winiety węgierskiej w Rajce tuż po przekroczeniu granicy ze Słowacją na autostradzie przy parkingu działa normalnie.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.


To chyba czasy starożytne ;)


Nie to obecne czasy , gdzie do końca nie ma pewności którą trasę się wybierze.
Stąd pytanie o punkty sprzedaży stacjonarne.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 13.07.2021 07:39

!? Przecież ewinietę kupuje się w minutę. Drugą minutę dochodzi potwierdzenie.

I co ma do tego trasa?
petit
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 21.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) petit » 13.07.2021 10:17

Witam, miałem problem z kupnem winiety węgierskiej.
Słowacką kupiłem bez problemu natomiast węgierska przez oficjalną stronę ematrica... nie przeszła, pomimo potwierdzenia w banku transakcji kartą pieniądze nie zeszły. Dodatkowo, kiedy chciałem kupić ponownie wyskakiwał komunikat, że na te numery rejestracyjne już mam winietę.
Miałem nadzieję, że transakcja przejdzie na drugi dzień ale teraz chyba muszę czekać na pozdrowienia mandatowe z Węgier.
Może ktoś miał podobny problem?
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 13.07.2021 11:43

Napisz do nich, podaj dane auta i opisz problem. Odblokują Ci numery. Na górze strony masz ikonę kontaktu mailowego.
Profeta
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 12.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Profeta » 13.07.2021 16:48

Witam serdecznie doświadczonych Podróżników destynacji Chorwacja :D

W związku z tym, że jadę do Chorwacji pierwszy raz autem proszę o potwierdzenie mojego dochodzenia co do winiet.
Trasa : POLSKA - CZECHY - AUSTRIA - SŁOWENIA - CHORWACJA

CZECHY kupuję E - winietę na stronie?
edalnice . cz/pl/jak-ja-kupic/index.html#/trading_places

AUSTRIA kupuję E - winietę na stronie?
shop . asfinag . at/pl/maut-produkte/Elektroniczna-winieta/01-jahresvignette-pkw-2021/

SŁOWENIA kupuję winietę zaraz po przekroczeniu granicy lub ... ?
Wolałbym wcześniej zakupić żeby się nie martwić, że zapomnę o tym .... :lol:

Dziękuję za wsparcie,
pozdrawiam
Wiola-Tom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 02.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiola-Tom » 13.07.2021 17:03

Profeta napisał(a):Witam serdecznie doświadczonych Podróżników destynacji Chorwacja :D

W związku z tym, że jadę do Chorwacji pierwszy raz autem proszę o potwierdzenie mojego dochodzenia co do winiet.
Trasa : POLSKA - CZECHY - AUSTRIA - SŁOWENIA - CHORWACJA

CZECHY kupuję E - winietę na stronie?
edalnice . cz/pl/jak-ja-kupic/index.html#/trading_places

AUSTRIA kupuję E - winietę na stronie?
shop . asfinag . at/pl/maut-produkte/Elektroniczna-winieta/01-jahresvignette-pkw-2021/

SŁOWENIA kupuję winietę zaraz po przekroczeniu granicy lub ... ?
Wolałbym wcześniej zakupić żeby się nie martwić, że zapomnę o tym .... :lol:

Dziękuję za wsparcie,

Austria i Słowenia możesz kupić razem w jednym miejscu i chyba najtaniej. Ja tak robię .
Pozdrawiam.

https://www.tolltickets.com/
pozdrawiam
will
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 09.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) will » 13.07.2021 17:14

naszastruga napisał(a):!? Przecież ewinietę kupuje się w minutę. Drugą minutę dochodzi potwierdzenie.

I co ma do tego trasa?


Tak jak pisałem do końca jeszcze nie mam pewności czy będę jechał trasą Słowacja-Węgry czy Czechy-Austria-Słowenia.
Dlatego wole się upewnić ,że w razie wyboru trasy Słowacja-Węgry będzie możliwość zakupu w punktach po drodze.
Szkoda kolejnych postów , wystarczy konkretna odpowiedź na pytanie.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 13.07.2021 18:51

Profeta napisał(a):Witam serdecznie doświadczonych Podróżników destynacji Chorwacja :D

W związku z tym, że jadę do Chorwacji pierwszy raz autem proszę o potwierdzenie mojego dochodzenia co do winiet.
Trasa : POLSKA - CZECHY - AUSTRIA - SŁOWENIA - CHORWACJA

CZECHY kupuję E - winietę na stronie?
edalnice . cz/pl/jak-ja-kupic/index.html#/trading_places

AUSTRIA kupuję E - winietę na stronie?
shop . asfinag . at/pl/maut-produkte/Elektroniczna-winieta/01-jahresvignette-pkw-2021/

SŁOWENIA kupuję winietę zaraz po przekroczeniu granicy lub ... ?
Wolałbym wcześniej zakupić żeby się nie martwić, że zapomnę o tym .... :lol:

Dziękuję za wsparcie,
pozdrawiam


Dokładnie tak. SLO możesz spokojnie kupić na granicy A/SLO w zależności od godziny, albo w budkach granicznych bez wysiadania z samochodu albo na stacji paliw zaraz za budkami po stronie słoweńskiej. To 1 - 5 minut. Jeżeli masz jeszcze czas do wyjazdu możesz ją zamówić do domu że strony tolltickets w cenie nominalnej. Tylko dolicz czas wysyłki.

Austryjackie kupując na stronie Asfinag zaznacz, że jesteś przedsiębiorcą, wtedy winiętę masz od razu ważną, bez czasu na odstąpienie od umowy.

Dokładnie tak zrobiłem kolejny raz i pozdrawiam z Podstrany.
Marcin1976*
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 31.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin1976* » 14.07.2021 10:39

Profeta napisał(a):Witam serdecznie doświadczonych Podróżników destynacji Chorwacja :D

W związku z tym, że jadę do Chorwacji pierwszy raz autem proszę o potwierdzenie mojego dochodzenia co do winiet.
Trasa : POLSKA - CZECHY - AUSTRIA - SŁOWENIA - CHORWACJA

CZECHY kupuję E - winietę na stronie?
edalnice . cz/pl/jak-ja-kupic/index.html#/trading_places

AUSTRIA kupuję E - winietę na stronie?
shop . asfinag . at/pl/maut-produkte/Elektroniczna-winieta/01-jahresvignette-pkw-2021/

SŁOWENIA kupuję winietę zaraz po przekroczeniu granicy lub ... ?
Wolałbym wcześniej zakupić żeby się nie martwić, że zapomnę o tym .... :lol:

Dziękuję za wsparcie,


Ja także polecam
https://www.tolltickets.com/.
Korzystałem juz trzykrotnie i było ok. Po zamówieniu dobrze jest sprawdzać meila ponieważ szybko wysyłaja wszelkie info dotyczace zamówienia. Możesz bez dodatkowych opłat śledzić swoją przesylkę na stronie:
https://www.poczta-polska.pl/
Trzeba pamiętać że zamówienie może dotrzeć do 7 dni roboczych.
Czechy oczywiscie online:
https://edalnice.cz/pl/index.html#/validation
Gdyby pojawiły sie jakieś pytania służę pomocą. :wink:
Pozdrawiam!!! :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 246
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone