Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariusz29
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz29 » 07.06.2021 13:51

plakon napisał(a):Ważność elektronicznej winiety na Austrię wchodzi 18 dni po jej zakupie. Dzisiaj możesz kupić winietę na 25.06. Tu jest info https://shop.asfinag.at/en/

Czy inne kraje oprócz Austrii, np. Czechy, Słowacja, Węgry?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.06.2021 14:15

Efka19840
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Efka19840 » 13.06.2021 20:42

Witam.
Na Chorwację jedziemy 9 raz. Trasę znamy na pamięć. Ale z racji elektronicznych winiet w Czechach nie wiem gdzie je teraz można kupić. Na Czechy wjeżdżamy A1 ( Gorzyczki) . Czy dalej można kupić winietę na pierwszej stacji benzynowej?. Wiem że można kupić przez internet bez problemu ale w portfelu mam 1000 koron od zeszłego roku ( dla województwa śląskiego były rok temu zamknięte granice) . Chciałabym się ich pozbyć. Posiłek nie wchodzi w grę bo w obie strony Czechy pokonujemy nocą .
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 13.06.2021 21:48

Efka19840 napisał(a):Witam.
Na Chorwację jedziemy 9 raz. Trasę znamy na pamięć. Ale z racji elektronicznych winiet w Czechach nie wiem gdzie je teraz można kupić. Na Czechy wjeżdżamy A1 ( Gorzyczki) . Czy dalej można kupić winietę na pierwszej stacji benzynowej?. Wiem że można kupić przez internet bez problemu ale w portfelu mam 1000 koron od zeszłego roku ( dla województwa śląskiego były rok temu zamknięte granice) . Chciałabym się ich pozbyć. Posiłek nie wchodzi w grę bo w obie strony Czechy pokonujemy nocą .


Pierwsza stacja benzynowa EuroOil przy autostradzie po przekroczeniu granicy. Tam kupisz.
holz1
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) holz1 » 29.06.2021 11:49

Ja wczoraj rano kupiłem czeską winietę elektroniczną. Zapłaciłem karta kredytową.
I na karcie nic mi nie zeszło natomiast w blokadach mam transakcję na 0 pln...
W FAQ czytałem że księgowanie trwa do 5 dni...
Spotkał się ktoś z czyms takim i czy to normalne bo skoro tak to trzeba jednak kilka ładnych dni wcześniej kupować.
mariusz123
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz123 » 29.06.2021 12:25

Bravik napisał(a):
Efka19840 napisał(a):Witam.
Na Chorwację jedziemy 9 raz. Trasę znamy na pamięć. Ale z racji elektronicznych winiet w Czechach nie wiem gdzie je teraz można kupić. Na Czechy wjeżdżamy A1 ( Gorzyczki) . Czy dalej można kupić winietę na pierwszej stacji benzynowej?. Wiem że można kupić przez internet bez problemu ale w portfelu mam 1000 koron od zeszłego roku ( dla województwa śląskiego były rok temu zamknięte granice) . Chciałabym się ich pozbyć. Posiłek nie wchodzi w grę bo w obie strony Czechy pokonujemy nocą .


Pierwsza stacja benzynowa EuroOil przy autostradzie po przekroczeniu granicy. Tam kupisz.

W Czechach od 1 stycznia 2021 nie ma już tradycyjnych (naklejanych) winiet.
Obowiązują jedynie winiety elektroniczne:
https://edalnice.cz/pl/index.html#/validation
I jeszcze ważna sprawa:
winietę można kupić na powyższej stronie w dniu wyjazdu przy płatności kartą.
Przy płatności przelewem bankowym należy to zrobić co najmniej 5 dni przed terminem wyjazdu.

I żeby było jasne - na stacji benzynowej nikt nie sprzedaje winiet elektronicznych (tak mi powiedziano na stacji w Libercu) - dostałem jedynie ulotkę informacyjną i kupiłem ją przez internet z telefonu.
Więc zachęcam do zakupu przed wyjazdem, żeby nie było niespodzianek.
aegean11
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 04.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) aegean11 » 29.06.2021 12:54

holz1 napisał(a):Ja wczoraj rano kupiłem czeską winietę elektroniczną. Zapłaciłem karta kredytową.
I na karcie nic mi nie zeszło natomiast w blokadach mam transakcję na 0 pln...
W FAQ czytałem że księgowanie trwa do 5 dni...
Spotkał się ktoś z czyms takim i czy to normalne bo skoro tak to trzeba jednak kilka ładnych dni wcześniej kupować.

Dzień zaksięgowania raczej nie ma znaczenia. Na winiecie jest termin ważności i od tego dnia jest ważna.
holz1
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) holz1 » 29.06.2021 13:01

aegean11 napisał(a):
holz1 napisał(a):Ja wczoraj rano kupiłem czeską winietę elektroniczną. Zapłaciłem karta kredytową.
I na karcie nic mi nie zeszło natomiast w blokadach mam transakcję na 0 pln...
W FAQ czytałem że księgowanie trwa do 5 dni...
Spotkał się ktoś z czyms takim i czy to normalne bo skoro tak to trzeba jednak kilka ładnych dni wcześniej kupować.

Dzień zaksięgowania raczej nie ma znaczenia. Na winiecie jest termin ważności i od tego dnia jest ważna.


No tak ale jaka masz gwarancję, że jest ważna skoro nawet maila nie dostałem już nie mówiżc o tym że po 24h pieniędzy z konta nie ściągneli.. Jak kupowałem słowacką czy węgierską to wszystko szło mega sprawnie
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 29.06.2021 13:02

aegean11 napisał(a):Dzień zaksięgowania raczej nie ma znaczenia. Na winiecie jest termin ważności i od tego dnia jest ważna.


Według mnie ma, gdyż przy braku skutecznej płatności transakcji... nie ma :idea:

Zresztą prawidłowo wykonana płatność skutkuje otrzymaniem maila z potwierdzeniem, w którym jest unikalny kod QR potrzebny do ewentualnej zmiany samochodu i/lub numeru rejestracyjnego.
holz1
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) holz1 » 29.06.2021 13:02

holz1 napisał(a):
aegean11 napisał(a):
holz1 napisał(a):Ja wczoraj rano kupiłem czeską winietę elektroniczną. Zapłaciłem karta kredytową.
I na karcie nic mi nie zeszło natomiast w blokadach mam transakcję na 0 pln...
W FAQ czytałem że księgowanie trwa do 5 dni...
Spotkał się ktoś z czyms takim i czy to normalne bo skoro tak to trzeba jednak kilka ładnych dni wcześniej kupować.

Dzień zaksięgowania raczej nie ma znaczenia. Na winiecie jest termin ważności i od tego dnia jest ważna.


No tak ale jaka masz gwarancję, że jest ważna skoro nawet maila nie dostałem już nie mówiżc o tym że po 24h pieniędzy z konta nie ściągneli.. Jak kupowałem słowacką czy węgierską to wszystko szło mega sprawnie


edit

Przed chwilą wpisałem nr auta i okazuje się, że nie jest ważna.
aegean11
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 04.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) aegean11 » 29.06.2021 13:13

Kupiłem dosłownie pół godziny temu. Przyszedł mail z dokumentem potwierdzającym + po całej procedurze (dane + płatność kartą Visa PKO BP) pojawiło się to samo do wydruku. Wygląda na to, że bank ma opóźnienie.
holz1
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) holz1 » 29.06.2021 13:17

aegean11 napisał(a):Kupiłem dosłownie pół godziny temu. Przyszedł mail z dokumentem potwierdzającym + po całej procedurze (dane + płatność kartą Visa PKO BP) pojawiło się to samo do wydruku. Wygląda na to, że bank ma opóźnienie.


Napisałem do nich maila. Ciekawe co odpiszą. Ja jeszcze kilka dni mogę poczekać bo wyjazd 08.07.
Pazurek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 22.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pazurek » 29.06.2021 13:21

Ja nie miałem problemu z kupnem winiety na Austrię i Czechy płaciłem kartą, na maila dostałem od razu potwierdzenia. Może masz zablokowane płatności kartą w internecie.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 29.06.2021 13:23

holz1 napisał(a):Przed chwilą wpisałem nr auta i okazuje się, że nie jest ważna.


I tak będzie aż do dnia, który określiłeś przy zakupie jako początkowy :idea:
Waldii77
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 10.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waldii77 » 29.06.2021 13:37

Najlepiej na stronach operatorów słowacja węgry...szybko i wygodnie kartą zapłacić.pzdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 243
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone