Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tatojuzlato
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tatojuzlato » 05.07.2021 08:29

koziol007 napisał(a):Poradźcie proszę, pozostała mi tylko winieta na Słowenię - na tollticket data dostarczenia pomiędzy 21-27 lipca :roll: -> a wyjeżdżam 19-lipca, czy wg Was nie ma szans, aby doszła do mnie do 16-lipca ?


Musisz się zalogować ponownie do tolltickets i zmienić datę wysyłki.
Widocznie wybrałeś ja źle i określiłeś wysyłkę z sugerowana datą "wysyłki" 15-16 lipca.
Do mnie z reguły docierała na 4-5 dzień po dacie wysyłki, która im podawałem.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3177
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 05.07.2021 09:38

Tatojuzlato napisał(a):Musisz się zalogować ponownie do tolltickets i zmienić datę wysyłki.
Widocznie wybrałeś ja źle i określiłeś wysyłkę z sugerowana datą "wysyłki" 15-16 lipca.
Do mnie z reguły docierała na 4-5 dzień po dacie wysyłki, która im podawałem.


To może okazać się niemożliwe, gdyż:

Pierwszy dzień ważności winiety 1-miesięcznej dla pojazdów kategorii 2A i 2B oraz winiety 6-miesięcznej dla motocykli musi być taki sam jak dzień zakupu, a zatem również dzień wysyłki winiety.


Wszystko zależy jaką winietę zakupił kolega koziol007... :?:

Tylko zakup dwóch winiet 7-dniowych daje możliwość wcześniejszej wysyłki.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.07.2021 13:27

Hej
Rok temu wyjazd nie doszedł do skutku, a w tym może za kilka dni uda się pojechać
Czy cały czas winiety naklejane kupię na bieżąco:
- Czechy - na 1-ce pierwsza stacja po prawej po przekroczeniu granicy
- Austria - buda z barem wzdłuż parkingu tuż przez przejściem
- Słowenia - buda tuż przez przejściem i w jednym z opisanych okienek na przejściu?
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3177
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 05.07.2021 13:43

piotrulex napisał(a):- Czechy - na 1-ce pierwsza stacja po prawej po przekroczeniu granicy


W Czechach jest tylko winieta elektroniczna - upewnij się przed wyjazdem gdzie jest dostępna 8)

Jeśli nie chcesz kupować winiety w e-sklepie , możesz wybrać jeden z punktów sprzedaży - Poczta Czeska i EuroOil.


Zakupy w kiosku samoobsługowym to połączenie możliwości zakupów w sklepie internetowym i jednocześnie w punkcie sprzedaży. Kioski samoobsługowe będą zlokalizowane głównie na terenach przygranicznych przed wjazdem na płatny odcinek autostrady, a za elektroniczny stempel autostradowy można w nich zapłacić jedynie bezgotówkowo. Lista kiosków samoobsługowych:

kioski samoobsługowe winieta czeska.jpg

Ostatnio edytowano 05.07.2021 13:47 przez stachan, łącznie edytowano 1 raz
mariusz123
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz123 » 05.07.2021 13:44

piotrulex napisał(a):Hej
Rok temu wyjazd nie doszedł do skutku, a w tym może za kilka dni uda się pojechać
Czy cały czas winiety naklejane kupię na bieżąco:
- Czechy - na 1-ce pierwsza stacja po prawej po przekroczeniu granicy
- Austria - buda z barem wzdłuż parkingu tuż przez przejściem
- Słowenia - buda tuż przez przejściem i w jednym z opisanych okienek na przejściu?

Słowenia i Austria - tak, kupisz je przed przejściem granicznym (przed przejściem granicznym z Austrią można kupić od razu winiety na Słowenię)
Czechy - dostępne są wyłącznie winiety elektroniczne
https://edalnice.cz/pl/index.html#/validation
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.07.2021 14:01

Piękne dzięki za odzew

Czyli odpowiednio wcześniej wypełniam dane na tej stronie, opłacam i to tyle? Żadnego urządzenia w aucie?

https://edalnice.cz/pl/zakup-indywidual ... shop/order

Wyjazd będzie na styku winiety 10 dniowej, a z wrodzonej oszczędności nie chcę kupować dłuższej. Na dodatek czy możemy jechać dowiemy się około 10-tej dnia w którym chcemy koło 14-tej wyjechać. Tu może być wyjazd jeden dzień wcześniej lub później. Ta winieta tak z marszu się aktywuje po opłaceniu?

Przelewem aktywacja może zająć 3 dni, a z kredytowych nie korzystam. Jakieś podpowiedzi?
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3177
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 05.07.2021 14:27

Żadnego urządzenia w aucie - wypełniasz rubryki, opłacasz, na maila dostajesz unikalny kod potrzebny do ewentualnej zmiany numerów rejestracyjnych.

Winieta aktywuje się od dnia, który wybierzesz podczas zakupu.

Jeśli nie korzystasz z płatności kartą, to obawiam się, że w Twojej sytuacji pozostaje zakup w punkcie mobilnym lub u operatora lokalnego, czyli Poczta Czeska lub EuroOil.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.07.2021 14:35

stachan napisał(a):Żadnego urządzenia w aucie - wypełniasz rubryki, opłacasz, na maila dostajesz unikalny kod potrzebny do ewentualnej zmiany numerów rejestracyjnych.

Winieta aktywuje się od dnia, który wybierzesz podczas zakupu.

Jeśli nie korzystasz z płatności kartą, to obawiam się, że w Twojej sytuacji pozostaje zakup w punkcie mobilnym lub u operatora lokalnego, czyli Poczta Czeska lub EuroOil.


Skoro EuroOil to wychodzi, że cały czas można na tej samej stacji o której pisałem na początku?

https://goo.gl/maps/e1Q9GwvC11QWQCdR7

Znalezione w necie:
"Gdzie kupić winietę w Czechach?
Opłaty można dokonać w Internecie poprzez stronę edalnice.cz, a także w każdym okienku Czeskiej Poczty, na stacjach benzynowych sieci EuroOil, oraz w specjalnie przygotowanych samoobsługowych automatach. Takich automatów jest w całej Czeskiej Republice póki co 13, z tego dwa znajdują się na terenie Księstwa Cieszyńskiego. Jeden jest w Cieszynie zaraz za przejściem granicznym Boguszowice/Chotebuz, a drugi przy przejściu granicznym w Bohuminie, przy pierwszej stacji benzynowej po przekroczeniu granicy jadąc w kierunku na Ostravę. UWAGA: automaty nie przyjmują gotówki, rozliczać się można w nich jedynie przy pomocy kart płatniczych."
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3177
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 05.07.2021 16:35

piotrulex napisał(a):
Skoro EuroOil to wychodzi, że cały czas można na tej samej stacji o której pisałem na początku?

https://goo.gl/maps/e1Q9GwvC11QWQCdR7


Współrzędne stacji, którą podajesz to:

49.905339127758424, 18.307890958248553


zatem są zgodne z informacją o pierwszym samoobsługowym kiosku, która jest cztery posty wyżej - wygląda na to, że to ta sama stacja 8)

Ale tam jest płatność tylko kartą, a napisałeś, że kart kredytowych nie używasz - upewnij się zatem czy karta płatnicza, którą posiadasz jest akceptowana w takim automacie.
Tomek W
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek W » 05.07.2021 16:38

Kupowałem na tolltickets.com. Polecam, przesyłka sprawnie (dużo przed deklarowanym terminem). 2,5E koszt dostawy.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3177
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 05.07.2021 16:45

Sprawa dotyczy winiety czeskiej, która nie jest dostępna na tym portalu.
Tomek W
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek W » 05.07.2021 16:56

stachan napisał(a):Sprawa dotyczy winiety czeskiej, która nie jest dostępna na tym portalu.


Przepraszam, rzeczywiście są na mapce a tam winieta niedostępna.
Tatojuzlato
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tatojuzlato » 05.07.2021 17:13

stachan napisał(a):
Tatojuzlato napisał(a):Musisz się zalogować ponownie do tolltickets i zmienić datę wysyłki.
Widocznie wybrałeś ja źle i określiłeś wysyłkę z sugerowana datą "wysyłki" 15-16 lipca.
Do mnie z reguły docierała na 4-5 dzień po dacie wysyłki, która im podawałem.


To może okazać się niemożliwe, gdyż:

Pierwszy dzień ważności winiety 1-miesięcznej dla pojazdów kategorii 2A i 2B oraz winiety 6-miesięcznej dla motocykli musi być taki sam jak dzień zakupu, a zatem również dzień wysyłki winiety.


Wszystko zależy jaką winietę zakupił kolega koziol007... :?:

Tylko zakup dwóch winiet 7-dniowych daje możliwość wcześniejszej wysyłki.


Ja zamówiłem na Slo winietę 30 dniową i też jest możliwość określenia terminu wysyłki.
Różnica co do 7D jest tylko taka, że przy 7D wybierasz dzień, od którego chcesz żeby obowiązywała. Przy 1M dziurkuje już winietę w momencie zakupu.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3177
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 05.07.2021 17:54

To dziwne... Informacja:

Pierwszy dzień ważności winiety 1-miesięcznej dla pojazdów kategorii 2A i 2B oraz winiety 6-miesięcznej dla motocykli musi być taki sam jak dzień zakupu, a zatem również dzień wysyłki winiety.


pochodzi ze strony tolltickets.com :?

Teraz spróbowałem zakupić 30-dniową od 25 lipca z datą wysyłki 7 lipca i mam komunikat:

Jeśli wyślemy Ci artykuł przed wybranym przez Ciebie terminem, to wybrany przez Ciebie termin jest podstawą do zawarcia umowy.


Oryginał:

Sollten wir Ihnen den Artikel vor Ihrem Wunschdatum zusenden, gilt Ihr Wunschdatum als Vertragsgrundlage.


Tatojuzlato, czy Ty już masz tę winietę w domu?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 06.07.2021 09:21

stachan napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Skoro EuroOil to wychodzi, że cały czas można na tej samej stacji o której pisałem na początku?

https://goo.gl/maps/e1Q9GwvC11QWQCdR7


Współrzędne stacji, którą podajesz to:

49.905339127758424, 18.307890958248553


zatem są zgodne z informacją o pierwszym samoobsługowym kiosku, która jest cztery posty wyżej - wygląda na to, że to ta sama stacja 8)

Ale tam jest płatność tylko kartą, a napisałeś, że kart kredytowych nie używasz - upewnij się zatem czy karta płatnicza, którą posiadasz jest akceptowana w takim automacie.


Dzięki. Kartą oczywiście płacę standardowo i wszędzie od wielu lat. Nie jestem jednak fanem kredytów to i karty kredytowej nie posiadam. Takie informacje mi wystarczą.

Dziękuję
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 245
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone