Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3177
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 08.08.2021 20:46

szanlu napisał(a):Trochę nie rozumiem, w Czechach winietę kupisz na każdej stacji benzynowej. Nie trzeba mocno się wysilać.


sznalu, czy masz pewność, że winietę czeską można zakupić w Czechach na każdej stacji benzynowej? :?: :!:
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 08.08.2021 20:47

A tam prozaicznie w necie, tylko na stacji albo w budce o 1 w nocy można poczuć adrenalinę i zapach przygody ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2021 21:01

stachan napisał(a):
szanlu napisał(a):Trochę nie rozumiem, w Czechach winietę kupisz na każdej stacji benzynowej. Nie trzeba mocno się wysilać.


sznalu, czy masz pewność, że winietę czeską można zakupić w Czechach na każdej stacji benzynowej? :?: :!:

Nie wiem czy na każdej ... bo przez Czechy nie jeżdżę.
https://edalnice.cz/pl/jak-ja-kupic/ind ... ing_places
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3177
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 08.08.2021 21:08

No właśnie - stąd moje pytanie do sznalu :roll:

Jeśli nie chcesz kupować winiety elektronicznej w sklepie internetowym, w celu jej zakupienia będziesz mógł wybrać jeden z punktów sprzedaży –⁠ Česká pošta (Poczta Czeska) i EuroOil.
skrzys
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzys » 08.08.2021 21:17

nie na każdej
szanlu
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 06.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) szanlu » 08.08.2021 21:36

Z tego co wiem to na każdej otwartej stacji benzynowej osobiście kupuję w takiej dziurze w Jabloncu że chyba nie ma tam nic poza paliwem. Jednak dla pewności polecam czeską stronę: której linka nie mogę tutaj zamieścić :)

Zdaję sobie sprawę że w nocy można mieć kłopot ze znalezieniem otwartej stacji benzynowej.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2021 21:39

szanlu napisał(a):Z tego co wiem to na każdej otwartej stacji benzynowej osobiście kupuję w takiej dziurze w Jabloncu że chyba nie ma tam nic poza paliwem. Jednak dla pewności polecam czeską stronę: której linka nie mogę tutaj zamieścić :)

Zdaję sobie sprawę że w nocy można mieć kłopot ze znalezieniem otwartej stacji benzynowej.

Link zamieściłem, nie w każdej dziurze można kupić czeską winietę elektroniczną.
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2302
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 08.08.2021 21:41

szanlu napisał(a):Z tego co wiem to na każdej otwartej stacji benzynowej osobiście kupuję w takiej dziurze w Jabloncu że chyba nie ma tam nic poza paliwem. Jednak dla pewności polecam czeską stronę: której linka nie mogę tutaj zamieścić :)

Zdaję sobie sprawę że w nocy można mieć kłopot ze znalezieniem otwartej stacji benzynowej.


Tutaj można kupić bez problemu
https://edalnice.cz/pl/zakup-indywidualny/index.html#/eshop/order
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 10.08.2021 14:30

dids76 napisał(a):
mon.poreba napisał(a):Witam,
Mam pytanie po raz pierwszy jadę do Chorwacji.
Może to pytanie wydaje się błahe, ale:
Chcę kupić czeską winietę przez internet.
Na stronie /edalnice.cz/pl/zakup-indywidualny przy wyborze płatności jest albo przelew bankowy albo kartą kredytową Visa, Mastercard, apple pay.
Oznacza to że karta musi być kredytowa czy można płacić również kartą debetową, (posiadam kantor walutowy alior bank), jeżeli można płacić debetową to transakcja wejdzie ze skutkiem natychmiastowym?

Tak można debetową i wtedy transakcja jest natychmiastowa.

Kupując winietę przez internet rozumiem, że nie otrzymujemy winiety na szybę (pocztą) tylko mamy elektroniczne potwierdzenie płatności za winietę?
Chodzi o winietę na Austrię, Czechy i Słowenię.
azrael
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 21.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) azrael » 10.08.2021 14:40

Kupując winietę przez internet rozumiem, że nie otrzymujemy winiety na szybę (pocztą) tylko mamy elektroniczne potwierdzenie płatności za winietę?
Chodzi o winietę na Austrię, Czechy i Słowenię.[/quote]

tak
szj
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 16.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) szj » 10.08.2021 14:41

teaplanet napisał(a):Czy wskazane stacje benzynowe są czynne w nocy? Będę na shellu w Czechach ok. 1:00, dam radę kupić winietę?


Słoweńskie winiety są na 100% 24x7 w Roadhouse Route B7 Kramer, jeśli jedziesz przez Mikulow.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 10.08.2021 15:00

azrael napisał(a):Kupując winietę przez internet rozumiem, że nie otrzymujemy winiety na szybę (pocztą) tylko mamy elektroniczne potwierdzenie płatności za winietę?
Chodzi o winietę na Austrię, Czechy i Słowenię.

tak[/quote]
Próbuję kupić elektroniczną winietę na Austrię i jest problem bo mogę zaznaczyć datę dopiero od 28.08.21 a wyjeżdzam 21.08.21.
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 10.08.2021 15:01

zbig99 napisał(a):Próbuję kupić elektroniczną winietę na Austrię i jest problem bo mogę zaznaczyć datę dopiero od 28.08.21 a wyjeżdzam 21.08.21.

"Zaznacz się" jako przedsiębiorca i po problemie
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 10.08.2021 15:03

zbig99 napisał(a):
azrael napisał(a):Kupując winietę przez internet rozumiem, że nie otrzymujemy winiety na szybę (pocztą) tylko mamy elektroniczne potwierdzenie płatności za winietę?
Chodzi o winietę na Austrię, Czechy i Słowenię.

tak

Próbuję kupić elektroniczną winietę na Austrię i jest problem bo mogę zaznaczyć datę dopiero od 28.08.21 a wyjeżdzam 21.08.21.[/quote]
zaznacz ze masz dzialalnosc
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 10.08.2021 15:23

szj napisał(a):
teaplanet napisał(a):Czy wskazane stacje benzynowe są czynne w nocy? Będę na shellu w Czechach ok. 1:00, dam radę kupić winietę?


Słoweńskie winiety są na 100% 24x7 w Roadhouse Route B7 Kramer, jeśli jedziesz przez Mikulow.

W sobotę pewnie jest czynne? Czy winieta miesięczna kosztuje w tym sklepie 30 Euro czy więcej?
Czy jadąc od strony Villach przez tunel Karawanken można kupić winietę słoweńską na 1 stacji benzynowej? Czy już od granicy AUT/SLO trzeba mieć winietę słoweńską?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 250
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone