Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Relacja jedzeniowa-piwniczkowa-degustacyjna

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006
Relacja jedzeniowa-piwniczkowa-degustacyjna

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 29.09.2008 17:33

Witam. Długo myślałem czy pisać cokolwiek, czy pokazywać zdjęcia i wymyśliłem, napiszę o naszym jedzeniu, zwiedzaniu piwniczek i degustowaniu win i innych, mocnych trunków.
W Cro bywa większość z nas, forumowiczów, nie mam żadnych nowych rewelacji do przekazania, nie byłem w jakiś nowych miejscach, znacie je tak samo dobrze jak ja, nie będę więc o nich pisał.
Przepraszam za jakość zdjęć, uwag nie przyjmuję, wiem jaki mam aparat, do tego jeszcze trochę niedomagał w czasie urlopu, ale ...decyzja podjęta, kupuję niedługo nowy aparat, chyba Pentax K200D--proszę o ew rady.
Całkowicie niespodziewanie dla mnie i żony (szukaliśmy last minute do Turcji) 2 września wsiedliśmy do auta o 6 rano i po 15 godzinach jazdy (wbrew moim zasadom) zameldowałem się na 2 dni w Opatij. Chcieliśmy spotkać się ze szwagrem i jego córką. Opatija to straszne miejsce na urlop, ale jedzeniowo zaczął się wyśmienicie. Szwagier czekał na nas z 4 porcjami krewetek małych i kilkoma królewskim, tylko o winie zapomniał, wsiedliśmy więc do auta i jazda po zaopatrzenie. Kolacja była wyśmienita.
Obrazek
Smażone na masełku z dodatkiem odrobiny oliwki z czosnkiem i oczywiście koperkiem i natką.
Następnego dnia wyprawa do znanego Wam miejsca, do super "konoby" i degustacja ostryg.
Obrazek
Oto ta konoba---gdzie ona się znajduje
:?:
Obrazek
Obrazek
Specjalista od otwierania ostryg.
Obrazek
Zapraszam do stołu.
Obrazek
Smacznego
Obrazek
Szwagier, jego córka, moja żona--czekają na białe wino
Obrazek
Ja lubię takie "dziwolągi"
Obrazek
Mojej żonie też to smakuje
Obrazek
Młoda wolałaby coś innego, np pizzę :D
Obrazek
Litr wina, który dostaliśmy do ostryg okazał się niewystarczający, trzeba coś dokupić "na trawienie" oczywiście.
Obrazek
Myjemy wcześniej zakupione w hodowli małże, będzie kolacja.
Obrazek
Nareszcie gotowe. Tym razem młodej też smakowało.
Po 2 dniach "męczarni" w kurorcie pod nazwą Opatija, wyjechaliśmy na poszukiwania lokum na następne dni. Koniec urlopu chcieliśmy spędzić na Węgrzech, kupiliśmy wcześniej winietkę słoweńską, więc wybór padła na Istrię. Podobnie jak Janusz B.--powrót do źródeł. Wylądowaliśmy w Novigradzie, apartament duży,90 m2, cena mała-25 euro. Blisko morza, miejsce zaraz przy trasie rowerowej, spacerowej (nawet specjalna ścieżka do wyprowadzania psów). Tego dnia jedliśmy burka i wieczorem kalmary, a rankiem szybki wypad na miasto po zakupy. Plaża, a wieczorem smakołyki, tym razem w domu.
Obrazek
Krewetki i kalmary, oczyszczone i umyte, czekają na gorącą patelnię.
Obrazek
Do przygotowania polewy oczywiście miejscowa oliwa, natka i czosnek. Domace wino białe też jest.
Obrazek
Przekąska, na pobudzenie apetytu, gotowa.
Obrazek
Nóżki kalmarów, przypieczone, wyśmienite kruche.
Obrazek
Tuby jeszcze chwilkę, powoli smażą się.
Obrazek
Gotowe.
cdn
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 29.09.2008 17:38

Super, uwielbiam takie jedzenie :)
W Cro szczególnie mogę zaszaleć i pichcić te różne dziwolągi (jak to niektórzy nazywają :)

Pozdrawiam
pietro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietro » 29.09.2008 17:39

super pomysł Maciek,twojej relacji nie można oglądać na głodniaka :lol:
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 29.09.2008 17:53

Ależ się śmieję!!! W podobnym klimacie wymyśliłam relację z naszych tegorocznych wakacji - ale z drugiego końca Europy - z Portugalii. Jedzonko podobne i równie odjazdowe. Rezerwuję sobie stoliczek w Twojej knajpce/piwniczce itp. :D
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 29.09.2008 18:15

Oto ta konoba---gdzie ona się znajduje

Obrazek

Limski Kanal-Istra

:wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.09.2008 18:52

Czy Ty musisz ludzi pod koniec września takimi zdjęciami i tekstami w.....!
:mrgreen:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 29.09.2008 19:21

Maćku :D no cszę się, że jednak się zdecydowałeś napisać kuchenno - kulinarnie. Relacja inna od wszystkich i nie wiem czy nie jedyna w swoim rodzaju :D SUPER :D
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 29.09.2008 19:24

Dobrze,że jestem po kolacji ..... Mniam mniam..... :D :D :D
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 29.09.2008 19:32

Zdjęcia przejrzałem błyskawicznie, .... na taki widok , niestety ale mam odruch zwrotny. Jak dla mnie -paskudztwo.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 29.09.2008 20:00

woka napisał(a):Zdjęcia przejrzałem błyskawicznie, .... na taki widok , niestety ale mam odruch zwrotny. Jak dla mnie -paskudztwo.



I oto chodzi, nie wszystkim to musi smakować. W dalszej części będzie też trochę bardziej standardowo.
Pozdrawiam smakoszy (wszystkich)
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 29.09.2008 20:04

mirko napisał(a):Oto ta konoba---gdzie ona się znajduje

Obrazek

Limski Kanal-Istra

:wink:


Mirko--Ty masz miejscowe układy, nie dałeś szansy "obcym"
sysgone
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sysgone » 29.09.2008 22:31

Aż zgłodniałem i przypomniały mi się wszystkie smażone kalmary...
A do wakacji jeszcze tyle m-cy...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.09.2008 23:06

maciek1956 napisał(a):Obrazek
Litr wina, który dostaliśmy do ostryg okazał się niewystarczający, trzeba coś dokupić "na trawienie" oczywiście.


Ja wiedziałem gdzie ta konoba jeszcze po zdjęciu powyżej, po poniżej mam podobne :lol:

Obrazek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.09.2008 23:18

sysgone napisał(a):Aż zgłodniałem i przypomniały mi się wszystkie smażone kalmary...
A do wakacji jeszcze tyle m-cy...


10 x kalmary

Lignje na žaru

Ps. Mirko żałuję , że się nie skusiłem na kalmary , choć kiełbaska istryjska też była dobra :wink: :lol:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 30.09.2008 06:26

Jest nadzieja ze będzie okazja na kalmary ale nie zwykłe tylko faszerowane (pršut, ser....)
punjene lignje

pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Relacja jedzeniowa-piwniczkowa-degustacyjna
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone