Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Fish Picnic - Skąd najlepiej na Rivierze Makarskiej

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aga6919
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga6919 » 20.08.2010 15:10

yacek63 napisał(a):Witam . Byłem w sierpniu w Omisu i Makarskiej, kiedy przypływały Fish picniki. Na statkach mnóstwo ludzi, że nie ma gdzie wcisnąć palca, praktycznie jeden na drugim i głośna muzyka, itp. Od razu odechciało mi się tej przyjemności. Może ktoś wypływał na fish picnic w bardziej kamaralnej atmosferze i w jakieś fajne miejsca a nie na Bol, gdzie są tłumy ludzi??? Piszceoe tu co wiecie na ten temat.

witam bylam w tym roku na piknkiku, plynelismy statkiem voga :D nie bylo na nim az tak duzych tlumow,wyplywa z makarskiej,ale jak dla mnie trasa swietna-Jelsa,Brać:) nie podobalo mi sie to ze do jedzenia byly makrele smazone:( liczylam na inna rybke, Lubin lub cos innego:( a co do muzyki, to nie wiem jak na innych statkach,ale na tym muzyke puszczona dopiero jak doplywalismy do makarskiej 8O jest to robione specjalnie wedlug mnie zeby wczasowicze zwracali uwage na statek,to taka mala dygresja:) jak dla mnie rejs udany,bylo super,ale najlepsze winko podawane do rybi :P aha i z tego co sie dowiedzialam od naszego gospodarza najkepszy statek to MAKARSKI JADRAN :D
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 20.08.2010 18:21

aga6919 napisał(a):
yacek63 napisał(a): aha i z tego co sie dowiedzialam od naszego gospodarza najkepszy statek to MAKARSKI JADRAN :D
Może go źle zrozumiałaś jest na pewno największy :D
Ja osobiście nie polecam ale najlepiej jak każdy sam się przekona :D
Obrazek

MAKARSKI JADRAN - wieczorami jako knajpa .
Grill na rufie . :)
aga6919
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga6919 » 21.08.2010 12:38

hehe byc moze mowil ze najwiekszy :D jak dla mnie na Vodze bylo super,a widoczki PODCZAS REJSU po prostu ZNIEWALAJĄCE :lol: ale na miejscu jest tyle opcji,ze kazdy wybierze cos dla siebie :D pozdrawiam
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 17.01.2011 18:43

Piszcie piszcie swoje przygody na Fish Picnicach w tym regionie, zarówno te negatywne jak i te które polecacie i z chęcią chcielibyście przeżyć jeszcze raz.
gewaina
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 12.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gewaina » 17.01.2011 21:58

My podczas pobytu w trogirze wzieliśmy udział w wyporawie na Soltę stateczkiem "Miraku" i ...nigdy więcej!!! - zawołali dorośli ...i "Jeszcze, jeszcze!!!" - zawołały dzieci.
Tłoczno, głośno i pijani Rodacy śpiewający "pod prąd".:(
Dla synka - super atrakcja - górny pokład i mozstek kapitński:)
Cółreczka przespała, ale wygladała na zadowoloną:)
Jedzeni - przyznajemy - smaczne i sporo.
Jednak w przeliczeniu na złociszki - 450 zł - wydało nam się nieodżałowane...:(
Na wyspie Solta ładnie, ale plaża bez cienia, wiec trzeba było sie z dziatwą ewakuować.
Poza tym - czego nie znoszę - jest człowiek zależny od gwizdka kapitana i jakl odpływamy to odpływamy i nie ma focha:)

A ja wolę jednak po swojemu i langsam:)
Wybór naprawdę duży Fish Picników, ale ja następnym razem woilę kasę na inne atrakcje przeznaczyć!
Pozdrawiam, Marta
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 17.01.2011 22:20

gewaina napisał(a):My podczas pobytu w trogirze wzieliśmy udział w wyporawie na Soltę stateczkiem "Miraku"


A ja polecam rejs na Soltę z panem Antonio.
Antonio oferuje bilety na fish-picnik na targu w Trogirze.
Bardzo przyjazny dla Polaków,niespecjalnie przepadający za Niemcami! :wink: O czym zresztą głośno mówi.... 8)
jego łajba wypływa spod hotelu Modena a co najważniejsze jest wypełniona tak ja byc powinna! Nie ma jakichś dzikich tłumów,jak to w zwyczaju co poniektórych właścicieli łajb ( kasa....kasa..kasa :roll: ).
U Antonio każdy ma swoje miejsce i każdy jest traktowany jak gość a nie nachalny turysta!
Oczywiście rakija i riba to standart! 8)
Kapitan to chyba syn (bądź zięć Antonio) a więc dba jak należy o rodzinny interes....
ps.
Niestety nie pamiętam nazwy łajby,ale w Trogirze jest jeden Antonio.
Chyba. :wink:
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 27.06.2011 21:37

gewaina napisał(a):My podczas pobytu w trogirze wzieliśmy udział w wyporawie na Soltę stateczkiem "Miraku" i ...nigdy więcej!!! - zawołali dorośli ...i "Jeszcze, jeszcze!!!" - zawołały dzieci.
Tłoczno, głośno i pijani Rodacy śpiewający "pod prąd".:(
Dla synka - super atrakcja - górny pokład i mozstek kapitński:)
Cółreczka przespała, ale wygladała na zadowoloną:)
Jedzeni - przyznajemy - smaczne i sporo.
Jednak w przeliczeniu na złociszki - 450 zł - wydało nam się nieodżałowane...:(
Na wyspie Solta ładnie, ale plaża bez cienia, wiec trzeba było sie z dziatwą ewakuować.
Poza tym - czego nie znoszę - jest człowiek zależny od gwizdka kapitana i jakl odpływamy to odpływamy i nie ma focha:)

A ja wolę jednak po swojemu i langsam:)
Wybór naprawdę duży Fish Picników, ale ja następnym razem woilę kasę na inne atrakcje przeznaczyć!
Pozdrawiam, Marta


Jak to każdy postrzega sytuację ze swojego punktu widzenia :lol:
My też byliśmy na wycieczce Mirakulem - Solta- i pamiętamy to tak:
- sporo ludzi na łodzi, ale nie tłok, chociaż środek sezonu
- super plaża w Necujam z krystalicznie czystą wodą
- bardzo smaczne jedzenie przygotowywane na świeżo.

Jedyny minus- zbyt duzo alkoholu jak dla jednej grupy Polaków i Rosjan- na szczęscie szybko padli :twisted:

Warto było zapłacić około 170 kun za łebka.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 28.06.2011 10:15

ów słynny Makarski Jadran omal mnie nie staranował kiedy wracał wewnątrz strefy (oddzielonej czerwonymi bojami) dla ludzi. Musiałem szybko zejść mu z drogi. Oczywiście cały statek pijany i wrzeszczący; wiem że to chodziło o reklamę dla przechodzących nieopodal turystów - tego nie dało się przeoczyć. Ale dla mnie była to doskonała antyreklama i dobrze że nie skończyło się jakąś gorszą (dla mnie) aferą.
WolfAtTheDoor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 349
Dołączył(a): 16.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WolfAtTheDoor » 29.06.2011 21:22

Polecam fishpiknik statkiem "Bibe" z Baski Vody - wszystko opisałem w relacji http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=28870
Katrina
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 02.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katrina » 30.06.2011 13:43

pasażer napisał(a):
krzysiek M. napisał(a):Popiel
A co Ci sie nie podoba w Makarskim jadranie?Płynąłeś nim?

Nie. Płynąłem tymi które tu pokazałem.
Ok. Może na wodzie jest fajnie i super organizacja, lecz będąc kilka razy w Makarskiej, za każdym razem widziałem Makarski Jadran przepełniony z bardzo głośną muzyką. Może to tylko na wjeździe do portu jak było w przypadku na Calypso, by zwrócić uwagę.
Wybierałem się z fishpicnickiem by zobaczyć trochę wyspy i starałem się wybrać spokojniejszy statek, choć może się mylę co do Makarski Jadran, jak też źle oceniła Kasia Calypso ...
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Popiel napisał(a):CALYPSO wypływa z Makarskiej na Brać - Bol i Hvar - Jelsa.
Dla spokojniejszych POLECAM wybrać górny pokład z tyłu, gdyż ogromne głośniki skierowaną są na dziób statku.

O matko kochana, to ten głośny potwór, który ostatnio widziałam w Jelsie! To było straszne; wyglądało jak jakaś pływająca parada techno... Dla mnie to był szok. Nie wiem, jak można sobie coś takiego zafundować...Tłok, niemiłosierny hałas, kiczyk na maksa.

... na którym była przez cały rejs cisza, nie bujało na nim, tylko za krótko na wyspach, ale każdy wie na co się pisze.

Co do jedzenia na Makarski Jadran to potwierdzam, chyba najsmaczniejsze ze wszystkich statków wypływających z Makarskiej. Rok temu kolega nim płynął i wspominał o dobrym na nim jedzeniu. Zresztą i bez pikniku wieczorem można na nim coś zjeść.


Tydzień temu podczas pobytu w Tucepi mieliśmy okazaję skorzystać z wycieczek zarówno na Makarskim Jadranie jak i Calypso.

1. Makarski Jadran - wycieczka pt. panorama. tj. rejs wzdłuż wybrzeża z postojem w Breli i z poworotem do Tucepi;
jedzenie ok, tylko "niby" kura, którą zamówiliśmy dla dzieci była jakąs mielonką na gorąco, muzyka faktycznie głośna, była zabawa na pokładzie, tańce na stołach, itp...

2. Calypso - wycieczka na Hvar (Jelsa) i Brać (Bol),
pan "zaganiacz" spotkany na plaży opowiadał, że u nich na rejsie nie ma głośnej muzyki, żadnego "umpa umpa", dla nie lubiących ryb jest grilowany filet z kurczaka (bo po nie smacznym kurczaku z Makarskiego Jadranu mieliśmy trochę niesmak) i poleca piątek bo jest mniej ludzi...
I faktycznie nie było tłoku, muzyka była, ale cicha, kurzy filet z grila smaczny, rybka też pyszna, wina do obiadu do woli, kilka razy krążył pan i częstował rakiją.

Czytając poprzednie posty dochodzę do wniosku, że Calypso trochę złagodniało i prowadzi bardziej stonowane rejsy, Makarski Jadran bardziej rozrywkowy - i dobrze bo każdy może wybrać co mu lepiej pasuje.
eluska60
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 27.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) eluska60 » 27.11.2011 23:56

IlonaNowa napisał(a):
dasuch napisał(a):
IlonaNowa napisał(a):miejsce startu- droga na Metkovic ...

Proszę, podaj w jakich godzinach odbywa się ta wspaniała wycieczka. Jestem zainteresowany udziałem, ale musimy dojechać z Trpani na Peljesacu. Może wiesz czy można zarezerwować miejsca telefonicznie.
Pozdrawiam


Miło mi, że zainteresowałam kilka osób tym fishem.
muza-gostek gra na organach ale sympatycznie,dalmackie pjesme, graja i śpiewają też goście :D
przedział wiekowy- nie ma reguły,podoba się wszystkim (jednak najliczniejszy przedział wiekowy to ludzie między 35- 60 rokiem życia, oczywiśie na moje oko :)
dojazd z Peljesca- impra zaczyna się ok godz 11, trwa do 16.30. z półwyspu trzeba liczyć ok 1 h na dojazd(ew 1h i 15 min)
jeżeli ktoś jest zainteresowany- info przez mail,proszę podać swój, ja odpiszę.
eluska60
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 27.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) eluska60 » 28.11.2011 00:00

Proszę o info o rejsie na Korculę z Omisia
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Oczywiście IlonNową i wszystkich innych
Pozdrawiam
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 28.11.2011 11:46

Witajcie!
Ja polecam rejs statkiem JUNIOR z Omisza na Brac, do miasteczka Postira lub Pusica. Stateczek nie za duży tzn gdzieś na około 70 osób, ale naprawdę przyjemny. Rejs wygląda następująco; Płyniemy do Postiry lub Pusicy, na przywitanie winko, rakijka, woda mineralna, soki, ciasteczka, gdy brakuje donoszą lub wystarczy poprosić. po dopłynięciu do danej miejscowości obiad w porcie - do wyboru albo rybka z frytkami i surówką, albo danie mięsne (danie mięsne należy zgłosić przed początkiem rejsu, w momencie zakupu biletu). Nie wiem jak z daniem mięsnym, ale ryby było do oporu (smaczna). Później około 1,5 godziny czas na zwiedzanie miasteczka (ja trafiłem na Pusice - polecam ładne miasteczko) lub na plażowanie. W drodze powrotnej przystanek w zatoce, gdzie obsługa organizuje gry i zabawy (bieganie po ruchomym podeście na morzu, skoki do wody z pokładu, kapiel, łowienie ryb - dla najlepszych nagrody), winko i rakija donoszone bez limitu. Gdzieś na necie są ich ogłoszenia i stronka.Bilety trzeba zarezerwować minimum dzień lub dwa przed planowanym rejsem - przynajmniej tak było w sierpniu. Ja w każdym bądź razie gorąco polecam, w tym roku skorzystam z pewnością znowu:)
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 28.11.2011 11:47

PS
Makarskim Jadranem w życiu bym nie popłynął....
pavio4
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavio4 » 26.07.2012 15:15

Witam wszystkich, to mój pierwszy post :)
Czy Fish picnic w Trogirze(np. na Miracul) trzeba rezerwować, czy można przyjść "z biegu"? Jeśli rezerwować, to jeden dzień wcześniej wystarczy?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Fish Picnic - Skąd najlepiej na Rivierze Makarskiej - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone