Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Fish Picnic - Skąd najlepiej na Rivierze Makarskiej

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 13.01.2009 15:30

Janusz Bajcer napisał(a):
Popiel napisał(a):Ps. Kolega nie czytał mojej relacji, w której było jak to Popiel wiosłował Cetiną :lol: :wink:

A kolega Popiel też niedokładnie czyta posty Plumek :wink:, bo to koleżanka jest :lol: :wink:

Proszę o wybaczenie Obrazek
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 13.01.2009 15:59

Plumek napisał(a):Z Gradaca, Zaostrogu, Drvenika i wszystkich Zivogoscie (Blato, Mala Duba, Porat) pływa Felun - dość szybko, bo w 2 godzinki jesteś w miasteczku Korcula.

Z rivy omiskiej, w której stacjonuję to za daleko, bo trzeba dzień wcześniej zaliczke wpłacić i wcześnie rano statek odpływa. Mija się to z celem.
Zatem zostaje mi piknik do miasta Hvar, w którym jest bardzo dużo czasu na zwiedzanie, lub na miłą plażyczkę na małej wyspie, a Hvar zwiedzić autkiem... Obrazek
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 13.01.2009 16:07

:?: A płynął ktoś na fishpicnic z Baska Voda? Obrazek
Czy są one podobne do tych organizowanych z Makarskiej?

Obrazek
IlonaNowa
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 03.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) IlonaNowa » 13.01.2009 20:13

a może tak dla odmiany nie morzem ale rzeką,mimo,że w pieknej Hr?
polecam wobec tego taki rejsik z obiadem w dolinie rzeki Neretwy u pana Jose(nota bene to właśnie u niego realizował jeden ze swoich programów kulinarnych sam Robert Makłowicz). płyniemy rzeką łódeczkami, które w tym rejonie zowią trupice( ja smieję się,że dlatego właśnie tak, bo z powrotem płyną już trupy :lol: :lol: ), rejs trwa 1,5 godziny w otoczeniu przepięknej przyrody rzeki Neretwy, w tym czasie poczęstunek rakiją, figami, innymi sezonowymi owocami. Rewelacyjny obiad w gospodarstwie agroturystycznym gospodarza,tzn. zupa rybna, domowy chleb,potem lecą rybki morskie i z rzeki Neretwy(gorąca płyta kilku rodzajów tych ryb), sałatki, potem pikantny brodet rybny, dla zainteresowanych mięso(tzw peka + ziemniaczki), deser, kawa i cały czas domowe winko,rakija, soki, woda. Muza u zivo, konkursy(przeciąganie liny, kupa śmiechu).
to wszystko w otoczeniu fig,granatów,winogron, sadów mandarynkowych i gajów oliwnych, słowem raj na ziemi..
domowe zwierzątka- osiołki, kaczki,kurki, możliwość kąpieli w jeziorze Kuti, które kryje w swojej otchłani zalaną Naronę..(bo to okolice Metkowica). Wrażenia gwarantowane!
z czystym sumieniem-polecam!!
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 13.01.2009 21:13

Ilona bardzo ciekawy ten picnic. :D
Jeśli masz fotki to wrzuć, chętnie pooglądam.
Napisz ile kosztuje i z jakiej miejscowości wypływa stateczek :?:
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 13.01.2009 21:14

:D
IlonaNowa
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 03.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) IlonaNowa » 13.01.2009 23:34

miejsce startu- droga na Metkovic, za mostkiem, naprawdę trudno określić(chyba administracyjnie to jeszcze Opuzen ale widać w dali stojące trupice :lol: )
cena- jeżeli dobrze pamiętam ok 200kn/os.
zdjęć- nie mam niestety, jedynie któtki film na dvd.
pozdrav!
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 14.01.2009 00:24

Popiel napisał(a):
Plumek napisał(a):Z Gradaca, Zaostrogu, Drvenika i wszystkich Zivogoscie (Blato, Mala Duba, Porat) pływa Felun - dość szybko, bo w 2 godzinki jesteś w miasteczku Korcula.

Z rivy omiskiej, w której stacjonuję to za daleko, bo trzeba dzień wcześniej zaliczke wpłacić i wcześnie rano statek odpływa. Mija się to z celem.
Zatem zostaje mi piknik do miasta Hvar, w którym jest bardzo dużo czasu na zwiedzanie, lub na miłą plażyczkę na małej wyspie, a Hvar zwiedzić autkiem... Obrazek


No mija sie z celem, ale pytałeś, skąd najlepiej na Korculę płynać, to napisałam :)

A oto i rzeczony Felun Jedan:

Obrazek
IlonaNowa
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 03.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) IlonaNowa » 14.01.2009 11:39

anjas napisał(a):Ilona bardzo ciekawy ten picnic. :D
Jeśli masz fotki to wrzuć, chętnie pooglądam.
Napisz ile kosztuje i z jakiej miejscowości wypływa stateczek :?:


Ania!
jak pisałam- nie mam zdjęć ale znalazłam podobną ofertę, w konkurencji.
Dzięki temu filmowi możesz zobaczyć sobie otoczenie w jakim odbywa sie ten fish i te słynne trupice.
oto namiary:
http:/hr.turistika.tv a tu musisz otworzyć zakładkę: tematski kanali/ hoteli,restorani/vila Neretva Metkovic
pusa :)
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 14.01.2009 12:47

Ilona!
Wielkie dzięki. :D Dobrze, że podsunęłaś taki pomysł.
Taki picnic mi odpowiada. Może jeszcze się ktoś tu pojawi i podsunie coś ciekawego? :wink:
Serdecznie pozdrawiam. :papa:
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1464
Dołączył(a): 03.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 14.01.2009 13:04

Pojawiłem się, ale niestety nie mam nic ciekawego do zaoferowania. Brałem udział w w ubiegłym roku w fish picnicu z Rogoznicy do wodospadów Krka. Moim zdaniem zbyt długie płynięcie stateczkiem w stosunku do czasu wolnego przy wodospadach. Jak dla mnie za mało czasu na zwiedzanie. Poczęstunek bardzo skromny w czasie drogi do wodospadów.
Być może wybierzemy się w tym roku ...
IlonaNowa napisał(a):a może tak dla odmiany nie morzem ale rzeką,mimo,że w pieknej Hr?

dziękuję za podpowiedź. Pozdrawiam
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 14.01.2009 13:40

Plumek napisał(a):
Popiel napisał(a):
Plumek napisał(a):Z Gradaca, Zaostrogu, Drvenika i wszystkich Zivogoscie (Blato, Mala Duba, Porat) pływa Felun - dość szybko, bo w 2 godzinki jesteś w miasteczku Korcula.

Z rivy omiskiej, w której stacjonuję to za daleko, bo trzeba dzień wcześniej zaliczke wpłacić i wcześnie rano statek odpływa. Mija się to z celem.

No mija sie z celem, ale pytałeś, skąd najlepiej na Korculę płynać, to napisałam :)

Hvala Obrazek Chodziło mi właśnie o czas na statku i ile z tego zostaje na miasto. Jak w przyszłości zakotwiczę w okolicach Drvenika czy Peljesacu to zwiedzę Korcule. Z Makarskiej nie ma to sensu.
Jeszcze raz hvala. :wink:

PS. Wcześniej myślałem, że proponowałaś rafting. Obrazek
Plumek napisał(a):Albo postateczkujcie w drugą stronę - to znaczy Cetiną w górę rzeki :)

Po poście Inony dopiero wiem o co z tym chodziło. :lol: :wink:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 14.01.2009 14:08

IlonaNowa napisał(a):rejsik z obiadem w dolinie rzeki Neretwy u pana Jose(nota bene to właśnie u niego realizował jeden ze swoich programów kulinarnych sam Robert Makłowicz).

Makłowicz w podróży :arrow: Słodka Cetina Obrazek

:!: Sympatyczny pomysł... Obrazek
... ale jeszcze małe pytanko do tego:
IlonaNowa napisał(a):Dzięki temu filmowi możesz zobaczyć sobie otoczenie w jakim odbywa sie ten fish i te słynne trupice.
oto namiary:
http:/hr.turistika.tv a tu musisz otworzyć zakładkę: tematski kanali/ hoteli,restorani/vila Neretva Metkovic

Recepcjonistka sympatyczna, ale poza nią na filmie nie widać młodzieży.
Jak płynąłem pontonem to mijaliśmy kilka podobnych łodzi. W pontonach raczej dużo młodzieży, która czasem chlapała przepływające takie stateczki. Taki mały prysznic, bo trzeba powiedzieć, że na Cetinie słońce lekko przypieka. :lol: Oj nimcom się dostało hehe
Jak u Was było co do wieku na tej imprezce :?:

Ps. Janusz też pytał co za muza przygrywała? :wink:
Ostatnio edytowano 14.01.2009 19:16 przez pasażer, łącznie edytowano 2 razy
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1464
Dołączył(a): 03.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 14.01.2009 14:23

IlonaNowa napisał(a):miejsce startu- droga na Metkovic ...

Proszę, podaj w jakich godzinach odbywa się ta wspaniała wycieczka. Jestem zainteresowany udziałem, ale musimy dojechać z Trpani na Peljesacu. Może wiesz czy można zarezerwować miejsca telefonicznie.
Pozdrawiam
jarop11
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarop11 » 14.01.2009 17:16

[quote="Popiel"]:?: A płynął ktoś na fishpicnic z Baska Voda?

Byliśmy na Fish-pikniku z Baśki Vody na Hvar i Brać. :lol:
Pewnego dnia leżąc na plaży podszedł do nas młody, sympatyczny, przystojny chłopak z propozycją Fish-pikniku. Cena takiej imprezy to 160 kn od osoby dorosłej, 80 dla dzieci do lat 10 maluchy do lat 5 gratis. Do wyboru mięsko lub rybka. :lol:

Następnego dnia o godzinie 9 wyruszyliśmy z Baśki Vody statkiem o nazwie "Blaga". :lol: Statkiem płynęło około 70 osób. W tym nasza 9 (My i Carlosy). :lol: Załoga od razu wyruszyła po stateczku z rakiją i soczkiem dla dzieci tudzież z cukierkami (niedobrymi). Płynęliśmy sobie, rozkoszując się widokami i wdychając zapachy, które rozsiewał kucharz pokładowy. A zabrał się on do roboty. Piekl makrele na grilu, mieszał sałatki, a przy okazji śpiewał. Przy muzyce, rakiji, dobrym towarzystwie czas szybko mijał i niepostrzeżenie wpłynęliśmy do portu we Vroboska. :lol: Tutaj mieliśmy godzinę na zwiedzanie (niewiele przez godzinę można zobaczyć). Zjedliśmy pyszne lody :lol: , zrobiliśmy delikatne zakupy, kilka fotek, wysłaliśmy pocztówki z tamtejszej poczty (przyszły w dniu naszego powrotu) i trzeba było wracać na naszą "Blagę". Na statku przywitał nas pyszny obiad: dwie, duże makrele, dwie surówki, bułeczka i winko (białe i czerwone). :lol: Dla dzieci porcje były mniejsze. Niektórzy nie dali rady zjeść swojej porcji, ku uciesze krążących mew. Przy muzyce, dobrym jedzeniu i winku w świetnych humorach dotarliśmy na Bol. :lol: Jadąc pierwszy raz do Chorwacji zaplanowaliśmy zobaczenie tej słynnej plaży. Po wpłynięciu do portu morską taksówką (10 kn od łebka) popłynęliśmy na Złoty Rat. Usadowiliśmy się z gratami na samym jej czubeczku i rozkoszowaliśmy się chwilą. Choć wiał dość silny wiatr miło chłodził nasze rozpalone ciała. Fale biły o brzeg wyrzucając co chwila kogoś z wody (żywego). Zabawy było co nie miara. Czas szybko płynął i dwie godziny zleciały nie wiadomo kiedy. Trzeba było wracać na naszą "Blagę" i znów taksówka (10 kn od łebka). I jesteśmy na statku. Kolejne dwie godziny tańców, muzyki i wina, i wpływamy do portu w Baśce. Ten dzień był bardzo udany, na zawsze pozostanie w naszej pamięci i będąc w 2009 roku w Cro na pewno wybierzemy się na Fish-piknik. :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Fish Picnic - Skąd najlepiej na Rivierze Makarskiej - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone