Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Fish Picnic - Skąd najlepiej na Rivierze Makarskiej

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 31.12.2008 17:14

krzysiek M. Ile czasu było na zwiedzanie miasta Hvar?
Czyli rybek było więcej i przyrządzane na statku, tak?
Podczas rejsu można było spróbować innych specjałów z ich kuchni?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.12.2008 18:19

Omiszskie rybne wycieczki :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 31.12.2008 19:18

Popiel napisał(a):Może ktoś był z okolic Makarskiej na fishpicnicu płynącym do Korculi :?:


Popielu, raczej nie sądzę. Z mapy wychodzi mi taka wycieczka drogą morską ponad 60 km. Stateczki płyną z prędkością około 15 - 18 km/h (mierzone GPSem), tak więc sama podróż zajęłaby co najmniej 8h. My płynęliśmy na fiszpiknika Podgora - Vrboska - Bol - Podgora. Ruszaliśmy przed 9 rano, a w domu byliśmy jak zaczynało się szaro robić. Taka wycieczka byłaby w zasadzie możliwa, tyle że w Korculi, to byś tylko port zobaczył, a to deczko bez sensu, bo miasteczko uważam za ładniejsze niż sam Dubrovnik
krzysiek M.
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 01.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek M. » 01.01.2009 18:18

Cytować nie umiem,więc odnoszę się do poprzednich postów:
-tak to ten statek ze zdjęć.
-rybke dają z chlebkiem i surówką,zawsze była dokładka czyli druga rybka
- statek pływa dosyć szybko. Rejsy tak jak pisałem Jelsa-Bol.na Hvar, a w sezonie głównym także na Korcule do miasta Korcula
-W Hvarze byliśmy 6 godzin, wystarczyło na spacer po starówce i zwiedzenie twierdzy. Mnie się podobało.

PS
I prosze pisać tylko na temat,robią się OT a jak ktoś chce odnależć intersujące go informacje to trafia na śmietnik. Kolejna przykrość spotyka takowego szukacza gdy o coś pyta. Wyjadacze niniejszego forum permamentnie odsyłaja do szukajki lub ,co jest jeszcze bardziej denerwujące czepiają się ogonków , kreseczek i tego typu "wad" pisowni co skutecznie zniechęca do korzystania z forum. Pozdrawiam serdecznie i życze Szczęśliwego Nowego Roku
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.01.2009 18:36

krzysiek M. napisał(a):Wyjadacze niniejszego forum permamentnie odsyłaja do szukajki lub ,co jest jeszcze bardziej denerwujące czepiają się ogonków , kreseczek i tego typu "wad" pisowni co skutecznie zniechęca do korzystania z forum. Pozdrawiam serdecznie i życze Szczęśliwego Nowego Roku


Pojedynczego braku ogonków (lub kilku) i pojedynczego błędu ortograficznego się nie czepiam :lol: ale jak w długim tekście brak polskiej pisowni, dużych liter w nazwach i "byk byka" pogania , to będę się czepiał, bo są to istotne wady pisowni , i jest to dla mnie denerwujące :lol:
Po raz kolejny przypomnę, że działam w tym przypadku z akcją BYKOM-STOP
Czy wyobrażasz sobie czytanie relacji z podróży z "wadami" pisowni , bo ja nie :!:

PS Czy na rejsie Jelsa - Bol grała na statku jakaś muzyka , a jeśli tak , to czy Ci się podobała (jak cały rejs) :?:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 01.01.2009 20:13

Rysio napisał(a):
Popiel napisał(a):Może ktoś był z okolic Makarskiej na fishpicnicu płynącym do Korculi :?:

Popielu, raczej nie sądzę. Z mapy wychodzi mi taka wycieczka drogą morską ponad 60 km. Stateczki płyną z prędkością około 15 - 18 km/h (mierzone GPSem), tak więc sama podróż zajęłaby co najmniej 8h.


krzysiek M. napisał(a):statek pływa dosyć szybko. Rejsy tak jak pisałem Jelsa-Bol.na Hvar, a w sezonie głównym także na Korcule do miasta Korcula


Nie jestem miłośnikiem Makarskiej, więc ta informacja cenna, by nie tracić czasu na zatrzymywanie się w niej.
Jeżeli z Makarskiej da radę to można rozważyć tą alternatywę lub pojechać do innego miasta z której wypływają pikniki.

Ps. Dziękuję :wink:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 01.01.2009 20:23

pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 01.01.2009 21:26

krzysiek M. napisał(a):W Hvarze byliśmy 6 godzin, wystarczyło na spacer po starówce i zwiedzenie twierdzy. Mnie się podobało.

To bardzo długo. W zupełności wystarczy na zwiedzanie.
Wyprawa do Bol i Jelsy nie daje już tyle czasu i można powiedzieć, iż te rejsy polegają na zobaczeniu miast, a nie ich zwiedzaniu.
W Bol jest 2-3godz, a do plaży daleko, natomiast w Jelsie to kilka minut na zjedzenie lodów.
Osobiście najbardziej podobała mi się wyprawa z Trogiru na Soltę i inna małą wysepkę.

Reasumując, jeżeli ktoś, by chciał zobaczyć miasto na wyspie, nie chce się przeprawić autem (prom też kosztuje), ma ochotę popływać statkiem dla odmiany, a przy okazji zjeść makrelę lepiej czy gorzej przygotowaną popijając rakiją czy winkiem, to fishpicnic może się okazać nie całkiem głupim pomysłem na to :idea:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 01.01.2009 21:32

Podzieliłem się tym co wiedziałem.
Już wiem, że w tym roku znów zagoszczę na rivie omiskiej.
Do kompletu mam znów żółtodziobów więc i dla nich zorganizowanie takiego rejsu będzie miłym akcentem całej wycieczki, a że nie chcę płynąć w te same miejsce to proszę forumowiczów o podpowiedź:

Skąd najlepiej na fishpicnic, by zobaczyć miasto Korcula :?:

Tu prośba o podanie czasu na zwiedzanie miasta.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 13.01.2009 02:19

:?:
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 13.01.2009 10:27

Rysio napisał(a):
Popiel napisał(a):Może ktoś był z okolic Makarskiej na fishpicnicu płynącym do Korculi :?:


Popielu, raczej nie sądzę. Z mapy wychodzi mi taka wycieczka drogą morską ponad 60 km. Stateczki płyną z prędkością około 15 - 18 km/h (mierzone GPSem), tak więc sama podróż zajęłaby co najmniej 8h. My płynęliśmy na fiszpiknika Podgora - Vrboska - Bol - Podgora. Ruszaliśmy przed 9 rano, a w domu byliśmy jak zaczynało się szaro robić. Taka wycieczka byłaby w zasadzie możliwa, tyle że w Korculi, to byś tylko port zobaczył, a to deczko bez sensu, bo miasteczko uważam za ładniejsze niż sam Dubrovnik


Z Gradaca, Zaostrogu, Drvenika i wszystkich Zivogoscie (Blato, Mala Duba, Porat) pływa Felun - dość szybko, bo w 2 godzinki jesteś w miasteczku Korcula. Na miejscu jest się chyba 3 godziny z tego, co pamiętam, potem jest obiadek w postaci skusy z grilla, potem płynie sie do dzikiej zatoczki na Hvarze i jest kąpiel i skoki do wody ze statku, i na ok. 17-18 jest się z powrotem.
To najszybszy statek w tym rejonie zresztą.
Z Makarskiej też pływają na Korculę, ale płynie się co najmniej godzinę dłużej tam i godzinę z powrotem.
Tak więc - jak kto woli.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 13.01.2009 10:33

Popiel napisał(a):Podzieliłem się tym co wiedziałem.
Już wiem, że w tym roku znów zagoszczę na rivie omiskiej.
Do kompletu mam znów żółtodziobów więc i dla nich zorganizowanie takiego rejsu będzie miłym akcentem całej wycieczki, a że nie chcę płynąć w te same miejsce to proszę forumowiczów o podpowiedź:

Skąd najlepiej na fishpicnic, by zobaczyć miasto Korcula :?:

Tu prośba o podanie czasu na zwiedzanie miasta.


Hm... Ja myślę, że stamtąd wycieczka na Korculę jest bez sensu. To kaaaawal drogi. I nawet chyba nic nie pływa. Jeśli chcesz fisza, to znajdź jakiś stateczek na dziką plażę i grilla, niż Jelsę i do Bolu (to jest dopiero bez sensu wg mnie). Albo postateczkujcie w drugą stronę - to znaczy Cetiną w górę rzeki :)
kasiutka
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 04.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiutka » 13.01.2009 11:19

ja plynęłam statkiem Calypso z makarskiej,statek jest czysty, miła obsługa. Gorzej z programem wycieczki, na Jelsie bylismy tylko 40 minut, poza kilkoma straganami nie dalo sie nic zwiedzićl. POtem na Bol miesliśmy trochę więcej czasu, ale tam poza plażą o której Chorwaci mówią że jest piaszczysta (hehe), nie ma czego za bardzo zwiedzać. Za rok napewno nie wybieram się na fish picnik, napewno nie z Calypso
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 13.01.2009 12:13

Plumek napisał(a):Z Gradaca, Zaostrogu, Drvenika i wszystkich Zivogoscie (Blato, Mala Duba, Porat) pływa Felun - dość szybko, bo w 2 godzinki jesteś w miasteczku Korcula. Na miejscu jest się chyba 3 godziny z tego, co pamiętam, potem jest obiadek w postaci skusy z grilla, potem płynie sie do dzikiej zatoczki na Hvarze i jest kąpiel i skoki do wody ze statku, i na ok. 17-18 jest się z powrotem.
To najszybszy statek w tym rejonie zresztą.

To wersja, którą tu przedstawiła Ania.
Rozumię, iż nie ma innych opcji.
Może foto Felunka ?
Hvala :wink:

Plumek napisał(a):Jeśli chcesz fisza, to znajdź jakiś stateczek na dziką plażę i grilla, niż Jelsę i do Bolu (to jest dopiero bez sensu wg mnie). Albo postateczkujcie w drugą stronę - to znaczy Cetiną w górę rzeki

Wyżej pisałem, że byłem na dwóch fishpicnicach.
Spokojny na właśnie dziką plażę z kryształ wodą i wspaniałą ucztą oraz z Makarskiej Bol i Jelsa.
Teraz pytam tutaj, by wiedziec czego się spodziewać.
Jakie są zalety czy wady pikników też powiedziałem (moje zdanie).

Ps. Kolega nie czytał mojej relacji, w której było jak to Popiel wiosłował Cetiną :lol: :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.01.2009 12:21

Popiel napisał(a):Ps. Kolega nie czytał mojej relacji, w której było jak to Popiel wiosłował Cetiną :lol: :wink:


A kolega Popiel też niedokładnie czyta posty Plumek :wink:, bo to koleżanka jest :lol: :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Fish Picnic - Skąd najlepiej na Rivierze Makarskiej - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone