Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Fish Picnic - Skąd najlepiej na Rivierze Makarskiej

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 31.05.2014 10:02

olciap6 napisał(a):
a Wy też płynęliście tak długo jak (nie pamiętam, kto tu wcześniej o tym wspominał)-również aż 4,5 godziny?
Myślę właśnie o Korculi, ale te 4,5 godz w jedną stronę mnie lekko przeraziły, zwłaszcza w stosunku do czasu spędzanego na samej wyspie... .


Jedz na Peljesac ;-) z tamtad szybciej doplyniesz na Korcule
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: Rejsy na pobliskie wyspy

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 31.05.2014 10:08

Pampalini napisał(a):Czy będąc w Igrane jest możliwość (stąd) rejsu promem lub łodzią na pobliskie wyspy Hvar lub Brac, szczególnie chciałbym zobaczyć znaną plażę "Złoty Róg". Skąd w takie rejsy można popłynąć i ile kosztują


Z Igrane jest całkiem spory wybór rejsów w miejsca które wymieniłeś. Ceny takie jak wszędzie :)
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 31.05.2014 10:10

olciap6 napisał(a):a Wy też płynęliście tak długo jak (nie pamiętam, kto tu wcześniej o tym wspominał)-również aż 4,5 godziny?
Myślę właśnie o Korculi, ale te 4,5 godz w jedną stronę mnie lekko przeraziły, zwłaszcza w stosunku do czasu spędzanego na samej wyspie...


Dwa lata temu płynęliśmy z Bristu na Korculę, rejs (w jedną stronę) trwał raczej bliżej 2,5h niż 4,5h.
Pampalini
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pampalini » 31.05.2014 11:14

Z tym że mnie nie interesują posiłki na jachcie, bo mam all inclusive w hotelu. Więc po co dodatkowo dopłacać? mnie interesuje opcja bez restaurowania sie na jachcie.
Basia Te
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 23.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basia Te » 31.05.2014 11:19

Pampalini napisał(a):A na Korczuli co ciekawego można zobaczyć?


http://navtur.pl/place/show/869,korczula
tutaj można w skrócie przeczytać co ciekawego można zobaczyć.
Znalazłam ulotkę Feluna i ceny z 2012 roku Korczula 250 kun, 7.40-17.30 w tym 2 godziny na zwiedzanie, Hvar Sućuraj 160 kun, 8.40-17.20, Mlaska kąpiel 150 kun 9.20-16.20.
Na Korczulę płynęliśmy ok 3 godz. w jedną stronę.
Pozdrav
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 31.05.2014 11:55

Pampalini napisał(a):Z tym że mnie nie interesują posiłki na jachcie, bo mam all inclusive w hotelu. Więc po co dodatkowo dopłacać? mnie interesuje opcja bez restaurowania sie na jachcie.


Nie spotkałem jeszcze opcji rejsu / fish piknicku, gdzie można zrezygnować z jedzenia, to w sumie jedno z głównych założeń, żeby sobie zjeść świeżą rybkę na statku :lol: To znaczy, owszem, możesz nie zjeść, ale cena nie ulegnie z tego powodu zmianie, a po prostu będziesz głodny 8) Z drugiej strony nie wiem jak dacie radę wytrzymać 7-9 godzin (bo tyle najczęściej trwa cały rejs) bez posiłku. All inlcusive + hotel to samo zło (szczególnie w Chorwacji) 8)
Pampalini
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pampalini » 31.05.2014 11:58

Sneer czemu twierdzisz że to złe?
olciap6
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 18.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciap6 » 31.05.2014 12:09

Sneer dobrze ci radzę odpuść sobie dyskusje z Panem Pompelini czy jak tam mu, bo jak czytam wątki w których się wypowiada to aż mi wstyd , ze tacy ludzie wybereają się za naszą granicę i reprezentują nasz kraj. Do niczego go nie przekonasz, on wie najlepiej, choć nigdy w tym kraju nie był :) Kilka przykładów wypwoiedzi tego Pana i wniosków które wyciąga tu na forum:
1. Na fishpicnic jechać ale bez ryby, zabawne zwłaszcza w Chorwacji :)
2. Na Św. Jure nie ma co wjeżdżać bo widoki jak z Czantorii (Beskidy)-jeszcze bardziej zabawne.
3. Argumentem przeciwko wjazdowi Św.Jure jest-za drogo, drożej niz do TPN i na Czantorie heheheh
4. Pytanie kolejne od tego Pana na temat Św. Jury-czy Pan pilnujący to starszy cieć, czy jakaś większa szycha (najchętniej przebrnąć lasem bez płacenia)
5.Koszt wypożyczenia 60 zł to stanowczo za drogo-niech spróbuje taniej w Polsce wypożyczyć :)
6. Wg.niego Chorwacja to kraj biedny, który musi z turystów wyciągnć aby się dorobić.
7. Jeszcze bym zapomniała-widok na Teneryfie lepszy niż na Św.Jure-nic bardziej mylnego. Ani elpszy ani gorszy, zdecydowanie jednak zupełnie inny.

Normalnie w domu mamy niezłą komedie czytając te głupoty. Jak ktoś chce się do tego kabaretu przyłączyć niech wyfiltruje wypowiedzi tego Pana :)
Powodzenia życzę w Chorwacji :) Z takim podejściem an pewno kraj Wam się spodoba, wrócicie zadowoleni i zaoszczedzciei masę pieniędzy-no bo to chyba w wypoczynku najważneisjze :)
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 31.05.2014 12:10

Pampalini napisał(a):Sneer czemu twierdzisz że to złe?


Wiem, że niektóre osoby lubią opcję hotel + all incl. i ok to jest ich wybór. Ale ja (i zakładam, że sporo tutaj obecnych) takiej opcji byśmy nie wybrali. Powody? Do pierwszego sam już doszedłeś, choćby kwestia jakiekolwiek wycieczki "fakultatywnej". Zawsze jest to jakiś problem, pojechać na cały dzień, podczas gdy ma się wykupione posiłki w hotelu i "szkoda kasy" na jedzenie w lokalnych konobach. To się łączy też z poznawaniem lokalnej kuchni danego kraju, lubię co wieczór jeść w innej knajpie, poznać smaki, trunki i lokalne potrawy, a nie tylko "frytki i parówki" w hotelu. To dla mnie dość istotny aspekt. Lubie sobie pójść na targ, na targ rybny, do sklepiku i kupić to, co chce itd. No i sprawa trzecia, bardzo sobie cenie wolność i niezależność. Nie jestem w stanie funkcjonować, gdy ktoś mi mówi, że śniadanie mam jeść od 8-9, obiad od tej, do tej godziny, a wypróżniać mogę się tylko od 13:10 do 13:20.

W wyjątkowych wypadkach hotel + all incl. może się sprawdzić (bardzo małe dziecko na "pokładzie"), albo wakacje dla emerytów.

ps. żeby nie było, że teoretyzuje, sam kiedyś przerobiłem taką opcję (all inc.), więc mam porównanie.
Pampalini
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pampalini » 31.05.2014 12:52

Sneer Pod tym względem to tak, masz rację. Ale oferta all inclusive w porównaniu z niepełnym wyżywieniem niewiele sie różniła cenowo. Więc wybrałem "all".
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 31.05.2014 13:44

Pampalini napisał(a):Z tym że mnie nie interesują posiłki na jachcie, bo mam all inclusive w hotelu. Więc po co dodatkowo dopłacać? mnie interesuje opcja bez restaurowania sie na jachcie.


Obrazek

To na pewno zredukuje koszty do minimum.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.05.2014 14:03

gusia-s napisał(a):
olciap6 napisał(a):
a Wy też płynęliście tak długo jak (nie pamiętam, kto tu wcześniej o tym wspominał)-również aż 4,5 godziny?
Myślę właśnie o Korculi, ale te 4,5 godz w jedną stronę mnie lekko przeraziły, zwłaszcza w stosunku do czasu spędzanego na samej wyspie... .


Jedz na Peljesac ;-) z tamtad szybciej doplyniesz na Korcule


Alternatywą w sezonie jest prom z Drvenika, jeśli chodzi bardziej o zwiedzenie miasta Korčula, niż o sam fishpicnic. Prom płynie planowo 2 godziny i 15 minut. W ubiegłych latach wypływał o 7.30, a powrotny do Drvenika był z Domince o 16.30 - ale to może się zmienić, bo corocznie podpisywana jest nowa umowa z przewoźnikiem. Problemem jest to, że prom dopływa do Domince, a stamtąd trzeba się jeszcze dostać do miasta jeśli ktoś płynie bez samochodu (autobus, taksówka wodna lub pieszo - ok. 2-3km). Plusem jest naprawdę dużo czasu na zwiedzanie i niski koszt.
Ostatnio edytowano 31.05.2014 15:42 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
Pampalini
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pampalini » 31.05.2014 14:12

Mikromir dzięki za informację. Jako jedna z niewielu jest sensowna i nawiązuje do tego co szukam.
Niestety tutaj 3/4 tej chołoty ciągle mnie strofuje że mam brać jakiś fisz piknik gdy ja chcę tylko zwiedzać różne miejsca. Ciężko sie z niektórymi "betonami" rozmawia, ale jak widać są i też tacy co wiedzą o co mi chodzi :wink:

We Włoszech kilka lat temu jak byłem w Marina di Camerota, tam był taki krótki 2-3 godzinny rejs łodzią kilkunastoosobową do przybrzeżnych jaskiń i jednej dzikiej niedostępnej od lądu plaży. Coś takiego krótszego nie całodniowego by mi pasowało, wystarczy na jedną pobliską wyspę (Brac, Hvar, Korcula)
Ostatnio edytowano 31.05.2014 14:16 przez Pampalini, łącznie edytowano 1 raz
stary admin
Cromaniak
Posty: 2963
Dołączył(a): 26.01.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary admin » 31.05.2014 22:45

Pyskówki posprzątane, następne skończą się banem.
filipekROW
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 09.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) filipekROW » 18.07.2014 10:15

witam
Jestem obecnie w Drveniku i mamy zamiar wyskoczyc na fisch piknik, z tego co widzialem dwie firmy oferuja swoje wycieczki.
Moze ktos z was płyną z Drvenika i moze cos doradzic?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Fish Picnic - Skąd najlepiej na Rivierze Makarskiej - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone