Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dziki Pelješac, Zielona Korčula i Księżycowy Pag-6raz w Cro!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.10.2009 10:25

ines napisał(a): Viadukt to firma , która wykonuje prace...nawet były znaki aby oblukac sobie początki ich poczynań :) nie skorzystaliśmy :twisted:


...a Ston i Mały Ston? "Najświeższe z możliwych" pyszne ostrygi i mule? Mała czarna pod murami w Małym Stonie...?
Skracać sobie przyjemność jazdy po Półwyspie?.... eeee chyba z mostu nie skorzystam :wink: :D

Pozdrowienia.
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 05.10.2009 08:57

Ines, dziękuję za taką ilość cudnych zdjęć :) z Pagu, czyż on nie jest piękny? Podczytuję, podczytuję i czekam na dalszy ciąg.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 05.10.2009 16:43

6 września 2009 r.

Pobudka bardzo wcześnie rano. Opuszczamy Povljane parę minut po godz.6. Focimy jeszcze trochę zdjęć..podjeżdżamy też na druga plażę, która znajduje się w początkowej części miasteczka..to plaza ze złotym piaskiem, zawsze pełno na niej rodzin z dziećmi..Oglądamy kościołek sv. Nikoli...Kilka zdjęć z Povlijany.

Kierujemy się w kierunku Peljesacu, znów mamy zamiar się zatrzymać w Orebic. Podroż mija nam spokojnie, ok 12 powinniśmy być w Orebic..jednak niedaleko Ploce, zaraz za zjazdem z autostrady widzimy policje i zatrzymanie ruchu, pięknie...okazuje się, że był jakiś straszny wypadek i możemy czekać w korku kilka godzin albo objechać korek górami..mąż od razu postanawia jechać objazdem..policjant - młody chłopak, świetnie mówiący po angielsku dokładnie tłumaczy nam objazd..jestem w szoku, uczą się tu języków, uczą :) co prawda po 3km gdzie mieliśmy skręcić nie ma drogi..hmm..jesteśmy między Biokovem w jakimś maleńkim miasteczku, w końcu z ratunkiem idzie nam młody chłopaczek, który biegnie i pokazuje nam drogę..taki słodki grubasek :) mówi, żeby jechać za naszymi :) akurat pojechała para na rejestracjach Dubrovnika, no nic to my za nimi..droga prowadzi po takich urwiskach na takich wysokościach, że Hvar to był pikuś - jestem w szoku, nie robię zdjęć :) ....ledwo się mieści jeden samochód..cały czas trzymamy się pary przed nami :) jednak gdy z na przeciwka zaczynają nadjeżdżać auta z rożnymi rejestracjami jesteśmy pewni ze to dobra droga...dojeżdżamy do miasteczka Vrgorac, zresztą bardzo pięknie położonego i kierujemy się już na Ploce :) Jesteśmy w domu..uff :) najadłam się sporo stresu, ale już jest ok...przejeżdżamy jak zwykle przez przepiękna dolinę Neretwy...i oczom naszym ukazuje się Peljesac...Peljesac jak zwykle wita nas potężnymi murami w Stonie i dziką zielona roślinnością :) eh...jest cudownie....wreszcie cisza, spokój, mało samochodów, wszędzie winogrona i nic więcej :)..godzinkę zajmuje nam jazda do Orebic..oczywiście zjazd do Orebic jak zwykle podnosi adrenalinę, a widok powala...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podjeżdżamy do willi gdzie ostatnio wynajmowaliśmy kwatery....właścicielka nas poznaje, ściska nas..ale jest problem wszystkie apartamenty zajęte, duży na 6 osób zwolni się pojutrze...hmmm...i zonk..nie chcemy mieszkać gdzie indziej, tu nam pasuje, przepiękny widok, mili ludzi i blisko nasza ulubiona winiarnia..wiec ustalamy..na 2 dni jedziemy na Korcule (mieliśmy ją zwiedzać, ale po Peljesacu - to plan się zmienił) a tu rezerwujemy miejsce..właścicielka obiecuje dla nas trzymać apartament i spuszcza cenę, cały jest nasz za 30E :) mówi ze ma tez znajomego na Korculi który tez wynajmuje kwatery, może zadzwonić i dla nas cos załatwić :) pewnie, godzimy się :) kwatera mieści się w Rasice. Także pokój na jedną noc załatwiony. Pakujemy się w prom, który pływa praktycznie co godzinę i płyniemy na Korculę. W ogóle 2lata temu w Orebic były pustki, a teraz jestem zaskoczona ludzi masa...Peljesac stał się aż tak modny ? :)

Obrazek

Obrazek

W Dominice opuszczamy prom i co dalej robimy..kwaterę mamy już zaklepaną, dzwonimy do właściciela mówimy, że będziemy pod wieczór bo teraz jedziemy zwiedzać część wyspy. Ne ma problema :) jak mówią Chorwaci, więc ruszamy...Pierwsza do odwiedzenia jest Lumbarda...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Miasteczko jak miasteczko, mocno mnie nie zachwyca..ładnie ale nic poza tym..zostawiamy autko i idziemy na spacerek promenadką....focimy i jedziemy na słynną plażę Vela Pržina. Hmmm...wszędzie takie zachwyty nad tą plażą, a dla mnie nic nadzwyczajnego....jest ładnie, ale wolę chyba żwirowe plaże...trochę ludzi, choć wrzesień..co tu się dzieje w szczycie sezonu...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

kilka fot i jedziemy dalej..droga, która jedziemy z plaży do miasteczka wśród winogron piękna...widoki wspaniałe....jak tu pięknie :) otwieram szyber dach i napajam się tymi zapachami i widokami :)....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hmm..gdzie by tu pojechać dalej..oglądamy mapę i decyzja podjęta jedziemy do Pupnatskiej Luki, to niedaleko....Widoki po drodze przepiękne...jaka ta Korcula piękna, taki mini Peljesac..wszędzie winorośle i urokliwe mieściny między pagórkami..ten zapach..ta zieleń..wooow :)

Obrazek

Obrazek

Dojeżdżamy do zjazdu na plaże i droga wydaje się dobra, wąska ale ok..jedziemy w dół zawijasami, ledwo nasze autko łamie się na tych zakrętach, adrenalina podniesiona, ale zjeżdżamy do końca..Czech zjeżdża przed nami to my nie zjedziemy :) :twisted: ha, damy radę..w końcu jesteśmy na miejscu..sporo aut, parkujemy między krzakami i idziemy odwiedzić plażę...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widoki piękne...postanawiamy zostać tu z godzinkę, jednak ludzi dość sporo..szkoda..od razu miejsce traci swój klimat..ale i tak jest cudownie..leżymy podziwiając te przepiękne widoki :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dochodzi 17 zbieramy się, kierunek Racisce..
Ostatnio edytowano 03.06.2011 23:29 przez ines, łącznie edytowano 2 razy
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 05.10.2009 17:13

Interseal napisał(a):
ines napisał(a): Viadukt to firma , która wykonuje prace...nawet były znaki aby oblukac sobie początki ich poczynań :) nie skorzystaliśmy :twisted:


...a Ston i Mały Ston? "Najświeższe z możliwych" pyszne ostrygi i mule? Mała czarna pod murami w Małym Stonie...?
Skracać sobie przyjemność jazdy po Półwyspie?.... eeee chyba z mostu nie skorzystam :wink: :D

Pozdrowienia.


he masz rację, owoce morza w Stonie wyśmienite :)
Serdecznie Pozdrawiam
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 05.10.2009 17:14

helen napisał(a):Ines, dziękuję za taką ilość cudnych zdjęć :) z Pagu, czyż on nie jest piękny? Podczytuję, podczytuję i czekam na dalszy ciąg.


Helen witaj :) jak miło, że jesteś cały czas ze mną :)
Stwierdzam, że Pag to jedna z najbardziej fotogenicznych wysp w Cro..ma swój niepowtarzalny urok..jest taka inna, a zarazem piękna :)
Cieplutko Pozdrawiam!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107919
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.10.2009 20:29

ines napisał(a):6 września 2009 r.
Dochodzi 17 zbieramy się, kierunek Racisce..


Prižba też ładna
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14908
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.10.2009 20:52

Piękne fotki Korculi :D
Nam też od razu ta wyspa skojarzyła się z Peljesacem. W Pupnatskiej Luce ludzi i tak jest stosunkowo mało. Wyobraź ją sobie w sierpniu. Niestety wtedy były tłumy, trudno było nawet zaparkować, bo auta poustawiane po obu stronach wąskiej drogi. My rozłożyliśmy się na skałkach po prawej stronie plaży i mieliśmy względną intymność. Ale zobaczyć tę zatoczkę wtedy, gdy nie ma tam nikogo, to by było niesamowite...

Lumbarda nie spodobała mi się w ogóle. Taka miejscowość bez "klimatu", a plaże, moim zdaniem, przereklamowane.

Czekam na dalszą część relacji z zielonej Korculi :D
Pozdrawiam serdecznie.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18557
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 05.10.2009 20:56

Ines , dziękuję za te piękne , wrześniowe widoczki :)
. . . . zapach winnic , rozgrzanej słońcem ziemi . . . .
Wspomnień czar
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 05.10.2009 22:12

Januszu , jak zwykle muzyczka pierwsza klasa :)
Prizba tez ładna, odwiedziliśmy tą mieścinkę :)

Maslinko , dokładnie co musi się dziać w sierpniu...choć powiem Ci, że ja przeżyłam szok w tym roku..2lata temu w tym samym czasie Orebic wyglądał jak opuszczony..było niewielu turystów, na Korculi wtedy pustki..a pogoda była jeszcze lepsza niz w tym roku...2lata i takie zmiany...tyle ludzi...w Orebic zrezygnowałam z plaży blisko apartamentów,było dość ciasno :( tylko chodziliśmy już kawałek dalej na mini plaże między skałkami...co to będzie jak tam zbudują most :evil: 8O :? :!:
Cieszę się, że praktycznie całe wybrzeże zobaczyłam gdy Cro jeszcze nie była taka oblegana..w tym roku juz nawet USA zrobiło najazd na ten piękny kraj :) sama Beyonce odwiedziła Dubrownik..hahah :) więc pewnie rzesze amerykańców będa tu sie zjeżdżać..teraz wiem dlaczego we wrześniu tylu amerykanów spotykaliśmy..inwazja się zaczęła :evil:

Piotr , bardzo mi miło...to nie koniec jeszcze tak pięknych widoków...aż miło popatrzeć na te zdjęcia w takie jesienne dni...eh :( nostalgia mnie ogarnia :?
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 05.10.2009 23:23

cd...

Droga bardzo malownicza, Korcula po pierwszym głębszym poznaniu wydaje mi się jedną z najpiękniejszych wysp chorwackich, oj znów narażę się fanom Hvaru, ale dla mnie bije go na głowę :) Do Racisce jedziemy omijając miasto Korcula, je zostawimy na jutro, zresztą 2lata temu szczegółowo je spenetrowaliśmy :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Racisce okazują się bardzo urokliwą mieścinką :) jestem zadowolona, że akurat tu spędzimy noc..wydaje się bardzo malowniczo, jakby czas się zatrzymał :) Račišće to miejscowość założona w XVII wieku, przez przybywają uchodźców z Hercegowiny i Makarskiej, którzy ukryli się tutaj przed Turkami. Witamy się z właścicielem kwatery, pokój okazuje się dość spory z duża łazienką, bez widoku na morze (jedna noc przeżyjemy :twisted: ) nowe mebelki, czysto :) zostawiamy bagaże i idziemy oglądać miasteczko, bo robi się już coraz później...

Dobrze by było cos zjeść bo brzuszki zaczynają dawać o sobie znać :) Spacerujemy promenadka, siadamy sobie na murku przy morzu i oddajemy się błogiej chwili nic nie robienia, siedzimy i wpatrujemy się w te piękne widoki...jesteśmy coraz bardziej zmęczeni..tyle km przejechanych, tyle wrażeń..słonce zbliża się ku zachodowi...no nic zjadamy pizzę w konobie przy morzu, robimy parę fotek i idziemy spać...jutro czeka nas zwiedzanie dalszej części wyspy :)

Obrazek
Ostatnio edytowano 03.06.2011 23:40 przez ines, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.10.2009 07:21

Nie tylko turyści z USA atakują - w 2008 spotkałem wielu Australijczyków. Oczywiście nie oszukujmy się, że przyjechali tylko i wyłącznie taki kawał dla Chorwacji - zwiedzają Europę ale dosyć mają folderowych atrakcji - szukają "swoich" miejsc. I byli zachwyceni Cro.

Zatoczka piękna.
Dorothea1
Croentuzjasta
Posty: 161
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorothea1 » 06.10.2009 09:21

Zdjęcia są piękne.Chorwacja we wrześniu to jest właśnie to co lubię(byłam w zeszłym roku i mam porównanie),niestety dzieci są w wieku szkolnym i reszta grupy jeżdżąca z nami to większość grono pedagogiczne więc nie mamy wyboru.Trochę zazdroszczę ci tej wrześniowej, mniej zaludnionej Chorwacji .Pozdrawiam i czekam na c.d relacji ,szczególnie teraz ,kiedy za oknem mam szaro i deszczowo.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12855
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 06.10.2009 09:30

Agnieszko, zdjęcia na górki nad Orebićem od strony wody prześliczne 8) . My "będziemy mieć" podobne ujęcia (ale w innym oświetleniu i przy ciut innej widoczności) kilka dni później. Czyli wszystko wskazuje na to, że się ciut rozminęłam się z Tobą w Korčuli...

ines napisał(a): na słynną plażę Vela Pržina. Hmmm...wszędzie takie zachwyty nad tą plażą, a dla mnie nic nadzwyczajnego....jest ładnie, ale wolę chyba żwirowe plaże...trochę ludzi, choć wrzesień..co tu się dzieje w szczycie sezonu...

Vela Pržina od strony morza też nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia. Mieliśmy przez moment plan, aby zakotwiczyć w zatoczce i troszkę tam sobie poplażować, ale to :? "trochę ludzi" to i tak było dla nas stanowczo za dużo :( , więc zrezygnowaliśmy.

Račišće na Twoich fotkach przedstawia się malowniczo i urokliwie :) . Szkoda, że tam mnie jeszcze nie było, muszę to koniecznie nadrobić :!: .
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 06.10.2009 13:25

Jacku aby ich nie chciało przyjeżdżać coraz więcej, bo nam piękna Cro zadepczą :evil:

Dorothea1 dziękuję za miłe słowa i zapraszam na dalsza porcję moich wspaniałych wspomnień...jak może i wiesz to moja 6 wyprawa do Cro..pierwsza była pod koniec sierpnia, a później wszystkie na początku września..Cro we wrześniu to moja bajka :)

Danusiu, faktycznie miałyśmy takie same odczucie co do Lumbardy..dla mnie przereklamowana i chyba najbrzydsza mieścinka na Korculi..plaża w ogóle mnie nie zachwyciła :? Račišće naprawdę bardzo klimatyczna mieścinka, możliwe, że często jest omijana, ale warto się w niej zatrzymać choć na chwilkę... :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14908
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.10.2009 13:30

ines napisał(a):Korcula po pierwszym głębszym poznaniu wydaje mi się jedną z najpiękniejszych wysp chorwackich, oj znów narażę się fanom Hvaru, ale dla mnie bije go na głowę :)

Wcale się nie narażasz :wink: Uwielbiam Hvar, ale Korčula też zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Te wyspy są zupełnie inne: na Hvarze jest mnóstwo niedostępnych, dzikich miejsc i fascynujące opuszczone wioski, Korčula natomiast zachwyca zielenią, bogactwem roślinności, plażami.

Przez Račišće tylko przejeżdżaliśmy, szukając jakiejś urokliwej zatoczki w okolicy tej miejscowości (i pewnie byśmy znaleźli, tylko był problem z zaparkowaniem samochodu i ostatecznie zrezygnowaliśmy) i wtedy jakoś nie zrobiło na mnie wielkiego wrażenia (ale tak z samochodu, na szybko, to się nie liczy :wink:). Ale Račišće na Twoich zdjęciach prezentuje się przepięknie :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Dziki Pelješac, Zielona Korčula i Księżycowy Pag-6raz w Cro! - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone