Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Droga przez Bośnię

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ku Jon
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 12.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ku Jon » 17.05.2017 16:00

te kiero, 599 dziękuję za pomocne informacje.
glonik21
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 29.05.2017 23:11

Ktoś wie czy przejście graniczne Klek/Neum i Zaton Doli/Neum są czynne całą dobe ?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13440
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.05.2017 23:15

glonik21 napisał(a):Ktoś wie czy przejście graniczne Klek/Neum i Zaton Doli/Neum są czynne całą dobe ?

Tak, te przejścia są czynne całą dobę.
glonik21
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 30.05.2017 12:11

Może to nie w temacie Bośni ale może wie ktoś o przejściu w Karasovici z Cro do MNE czy jest czynne całą dobę ?
czerwony
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) czerwony » 30.05.2017 13:08

glonik21 napisał(a):Może to nie w temacie Bośni ale może wie ktoś o przejściu w Karasovici z Cro do MNE czy jest czynne całą dobę ?


Granični prijelaz Karasovići  

Przejście graniczne, Chorwacja
Adres: 20218, Pločice, Chorwacja
Godziny otwarcia:
wtorek Czynne całą dobę
środa Czynne całą dobę
czwartek Czynne całą dobę
piątek Czynne całą dobę
sobota Czynne całą dobę
niedziela Czynne całą dobę
poniedziałek Czynne całą dobę
czerwony
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.03.2012
Re: Trasa przez Bosnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) czerwony » 30.05.2017 13:24

Witam,
Mam pytanie , czy ktoś z Was jechał do Cro a dokładnie na Peljesac przez Serbię?
Mam taki pomysł ,żeby przenocować w Belgradzie i dalej pojechać na przejście Srb-Bih w Loznicy .
Pytanie moje jest jakiej drogi mogę się spodziewać po bośniackiej stronie jadać do Sarajewa?
glonik21
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 30.05.2017 14:27

czerwony napisał(a):
glonik21 napisał(a):Może to nie w temacie Bośni ale może wie ktoś o przejściu w Karasovici z Cro do MNE czy jest czynne całą dobę ?


Granični prijelaz Karasovići  

Przejście graniczne, Chorwacja
Adres: 20218, Pločice, Chorwacja
Godziny otwarcia:
wtorek Czynne całą dobę
środa Czynne całą dobę
czwartek Czynne całą dobę
piątek Czynne całą dobę
sobota Czynne całą dobę
niedziela Czynne całą dobę
poniedziałek Czynne całą dobę


To masz z google maps ? Jeśli tak to widziałem ale chciałem się jeszcze upewnić..
msg
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.04.2017
Re: Trasa przez Bosnię

Nieprzeczytany postnapisał(a) msg » 30.05.2017 14:31

Drogi jak w Polsce 10 lat temu, ciasne ale nawierzchnia ok, 70 h/km więcej ciężko pojechać, praktycznie cały czas po jednym pasie. Koło Sarajewa może 50 km autostrady i to wszystko. Bośnia piękna.
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 31.05.2017 09:48

Co do dnia drugiego chciałem zobaczyć BiH i tamtejsze górki. Tak prawdę powiedziawszy mojemu sercu bliżej jest do gór niż morza. Jednak postanowiłem że zacisnę zęby i wytrzymam te dwa tygodnie nad wodą. Moja małżonka mówi że po dwóch dniach będę miał dość. Być może ale nie dam tego poznać po sobie.
czerwony
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) czerwony » 31.05.2017 10:16

glonik21 napisał(a):
czerwony napisał(a):
glonik21 napisał(a):Może to nie w temacie Bośni ale może wie ktoś o przejściu w Karasovici z Cro do MNE czy jest czynne całą dobę ?


Granični prijelaz Karasovići  

Przejście graniczne, Chorwacja
Adres: 20218, Pločice, Chorwacja
Godziny otwarcia:
wtorek Czynne całą dobę
środa Czynne całą dobę
czwartek Czynne całą dobę
piątek Czynne całą dobę
sobota Czynne całą dobę
niedziela Czynne całą dobę
poniedziałek Czynne całą dobę


To masz z google maps ? Jeśli tak to widziałem ale chciałem się jeszcze upewnić..





Z google , ale jest to jedyne przejście Chorwacja- Czarnogóra więc na 100 % jest czyne 24H
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 31.05.2017 11:50

A to górskie koło samego cyplu na południu. koło drogi 512?
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 31.05.2017 13:22

śmigacz napisał(a):Co do dnia drugiego chciałem zobaczyć BiH i tamtejsze górki. Tak prawdę powiedziawszy mojemu sercu bliżej jest do gór niż morza. Jednak postanowiłem że zacisnę zęby i wytrzymam te dwa tygodnie nad wodą. Moja małżonka mówi że po dwóch dniach będę miał dość. Być może ale nie dam tego poznać po sobie.

Chyba w Chorwacji nie jest aż tak źle pod tym względem. To nie tylko morze. W pobliżu Podaca masz najwyższy szczyt w tej części wybrzeża, Sveti Jure. Można zaliczyć go samochodem ( żona nie będzie narzekała). Super widoki na wybrzeże. Poza tym myślę że znajdzie się też trochę tras pieszych. Przynajmniej na Hvarze gdzie jeździmy takie są. Co do Twoich planów odnośnie BiH to polecam trasę wzdłuż doliny Neretwy. Super widoki! Osobiście, zwiedzanie i trasy widokowe odkładam na drogę powrotną. Na sam Mostar warto poświęcić ładnych parę godzin nie mówiąc o innych atrakcjach. :papa: .
glonik21
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 31.05.2017 13:41

czerwony napisał(a):
glonik21 napisał(a):
czerwony napisał(a):
glonik21 napisał(a):Może to nie w temacie Bośni ale może wie ktoś o przejściu w Karasovici z Cro do MNE czy jest czynne całą dobę ?


Granični prijelaz Karasovići  

Przejście graniczne, Chorwacja
Adres: 20218, Pločice, Chorwacja
Godziny otwarcia:
wtorek Czynne całą dobę
środa Czynne całą dobę
czwartek Czynne całą dobę
piątek Czynne całą dobę
sobota Czynne całą dobę
niedziela Czynne całą dobę
poniedziałek Czynne całą dobę


To masz z google maps ? Jeśli tak to widziałem ale chciałem się jeszcze upewnić..





Z google , ale jest to jedyne przejście Chorwacja- Czarnogóra więc na 100 % jest czyne 24H

Dzięki za info.
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 31.05.2017 14:23

ANOOK napisał(a):W pobliżu Podaca masz najwyższy szczyt w tej części wybrzeża, Sveti Jure. Można zaliczyć go samochodem ( żona nie będzie narzekała). Super widoki na wybrzeże.


Wiem widzieliśmy kilka filmików z wycieczki na ten szczyt.

ANOOK napisał(a):Co do Twoich planów odnośnie BiH to polecam trasę wzdłuż doliny Neretwy. Super widoki! Osobiście, zwiedzanie i trasy widokowe odkładam na drogę powrotną.


Piszesz o trasie M6.1 na wschód od Mostaru?

ANOOK napisał(a): Na sam Mostar warto poświęcić ładnych parę godzin nie mówiąc o innych atrakcjach. :papa: .


Tutaj raczej przyjedziemy na jeden dzień pozwiedzać. Wszystkiego nie da się w drodze do i z ogarnąć. Tym bardziej że w drodze powrotnej już będziemy jechać jak większość autostradami Chorwackimi ponieważ drugą część urlopu spędzimy w okolicy Trogiru.
czerwony
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) czerwony » 31.05.2017 18:16

MWN napisał(a):A to górskie koło samego cyplu na południu. koło drogi 512?



Chyba chodzilo o droge 516.
To jest jakies lokalne przejscie , nie wiem w ogole czy tam si da przejechac.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Droga przez Bośnię - strona 43
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone