Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Droga przez Bośnię

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
LA4
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) LA4 » 22.04.2017 00:46

mam pytanie odnośnie płatnych dróg



czy przed Banja Luka jest płatny odcinek? Mapy Google'a pokazują że jest to darmowy odcinek, ale OSM już pokazuje że bramki obok Lotniska przed węzłem są już aktywne i prowadzi objazdem.

Macie jakieś aktulne informacje? Chodzi mi o "romanovci zapad"


... czy to "romanovci zapad" to jest po prostu parking ??? :oops:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1958
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 22.04.2017 10:42

jeżeli chodzi Ci o to miejsce - to są na 99 % aktywne bramki...
https://goo.gl/maps/phL5v9sLxzt
pamiętam, że po "wyjściu" z tuneli były bramki (jadąc na południe)...
LA4
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) LA4 » 22.04.2017 16:32

chciałem jechać tą trasą

https://goo.gl/maps/1rdXCh6oRrP2

trasa ma być teoretycznie darmowa, ale niepokoi mnie to

https://goo.gl/maps/phL5v9sLxzt

i to

https://goo.gl/maps/iiaX3wuxq4Q2



macie może informacje, czy przejadę tą trasą za friko?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10906
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.04.2017 18:51

LA4 napisał(a):chciałem jechać tą trasą

https://goo.gl/maps/1rdXCh6oRrP2

trasa ma być teoretycznie darmowa, ale niepokoi mnie to

macie może informacje, czy przejadę tą trasą za friko?


dziwnie, że google wskazuję tę trasę jako bez opłat - 2 lata temu tak było, ale teraz opłaty są, a nawet podwyżki
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1958
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 23.04.2017 11:07

LA4 napisał(a):chciałem jechać tą trasą

https://goo.gl/maps/1rdXCh6oRrP2

trasa ma być teoretycznie darmowa, ale niepokoi mnie to

https://goo.gl/maps/phL5v9sLxzt

i to

https://goo.gl/maps/iiaX3wuxq4Q2



macie może informacje, czy przejadę tą trasą za friko?

trasa Vrbaska-Banja Luka (droga nr E661) jest płatna...koszt zawrotny to 2,50 BAM...ok. 5,42 zł...:p
jedź przez Nova Topola - będzie darmowo...zobacz na mapie ile czasowo dłużej...nie wiem czy jest sens..:p
Ku Jon
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 12.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ku Jon » 12.05.2017 22:47

Witam i proszę o info. tego roku umyśliłem sobie przejazd do Cro przez Bośnię i patrząc na mapę drogową zastanawiam się które drogi są płatne, a które nie. Jedne mają oznaczenie E jak E73, inne M jak M16 a jeszcze inne R. Proszę bywalców o informację które z nich nie są objęte opłatami. Nadmienię, że nie zależy mi na szybkości przejazdu. Które z nich to najlepszy i najbardziej rozsądny wybór. Planuję przejazd na linii Osijek- Tomislavgrad. Z góry dziękuję za życzliwe odpowiedzi.
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 12.05.2017 23:52

witaj,
w zeszłym roku jechaliśmy jakoś tak:
Qsjek-Srebrenica-Sarajewo-Mostar-Tucepi,
jedynie jak wyjeżdrzaliśmy z Sarajewa to "trafił"się jakiś odcinek autostrady (krótki)
nie pamiętam ile płaciliśmy ale jakaś pomijalna kwota,
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10906
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.05.2017 08:42

Ku Jon napisał(a):Witam i proszę o info. tego roku umyśliłem sobie przejazd do Cro przez Bośnię i patrząc na mapę drogową zastanawiam się które drogi są płatne, a które nie. Jedne mają oznaczenie E jak E73, inne M jak M16 a jeszcze inne R. Proszę bywalców o informację które z nich nie są objęte opłatami. Nadmienię, że nie zależy mi na szybkości przejazdu. Które z nich to najlepszy i najbardziej rozsądny wybór. Planuję przejazd na linii Osijek- Tomislavgrad. Z góry dziękuję za życzliwe odpowiedzi.

płatne są napewno:
- E661 - odcinek Banja Luka - Gradiška
- A1 Zenica - Sarajevo - Tarčin
- A1 Graninči prijelaz Biljača - Zviroviči (Međugorje)

reszta na kilka przejazdów nie spotkałem się z płatnościami, oznaczenie drogi literami nie ma tu odniesienia;

jak napisał user 599, koszty autostrad są niewielkie; na trasie Osijek-Tomislavgrad można spokojnie ominąć płatności, również w HR
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1958
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 13.05.2017 22:52

Ku Jon napisał(a):Witam i proszę o info. tego roku umyśliłem sobie przejazd do Cro przez Bośnię i patrząc na mapę drogową zastanawiam się które drogi są płatne, a które nie. Jedne mają oznaczenie E jak E73, inne M jak M16 a jeszcze inne R. Proszę bywalców o informację które z nich nie są objęte opłatami. Nadmienię, że nie zależy mi na szybkości przejazdu. Które z nich to najlepszy i najbardziej rozsądny wybór. Planuję przejazd na linii Osijek- Tomislavgrad. Z góry dziękuję za życzliwe odpowiedzi.

Banja Luka - Gradiska 2,5 BAM
Medziugorie - Ljubuski 1,2 BAM
Zenica Jug - Sarajevo Sjever 6 BAM
Sarajevo Zapad - Tarcin 2,5 BAM
1 BAM = ok. 2,155 PLN

Banja Luka-Jajce-Bugojno / dużo zakrętów - ale nie serpentyn, ładne widokowo...

Samac-Doboj-Zenica / jazda raczej po płaskim...widoki gorsze...
Ku Jon
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 12.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ku Jon » 14.05.2017 14:23

599, te kiero, Sol-Wagon serdecznie dziękuję za pomocne informacje. Pragnę nadmienić iż zadałem to pytanie, gdyż po kilkukrotnym przejeździe autostradami gdzie liczył się czas, nagle zrozumiałem, że wakacje to nie tylko plaża i odwieczny wyścig z wszelkiej maści kierowcami jadącymi w tym samym kierunku, a również ciekawość piękne widoki i towarzysząca im przygoda.
Ku Jon
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 12.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ku Jon » 14.05.2017 14:31

Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie: czy posiadacie informacje odnośnie przewozu zwierząt przez BiH? czy obowiązują tam przepisy jak w innych krajach Euro (paszport i obowiązkowe szczepienia) czy należy liczyć się z czymś w rodzaju konieczności przewozu pieska w specjalnej klatce?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1958
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 14.05.2017 14:38

urlop równie dobrze może zaczynać się już pod domem...;)
najważniejsze to odpocząć, oderwać się od codziennych rutynowych zajęć...;)
Ku Jon
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 12.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ku Jon » 14.05.2017 15:20

Dla mnie zaczyna się w dniu pakowania samochodu :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10906
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.05.2017 19:05

Ku Jon napisał(a):Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie: czy posiadacie informacje odnośnie przewozu zwierząt przez BiH? czy obowiązują tam przepisy jak w innych krajach Euro (paszport i obowiązkowe szczepienia) czy należy liczyć się z czymś w rodzaju konieczności przewozu pieska w specjalnej klatce?


"Ważny paszport z wpisanymi szczepieniami oraz potwierdzenie od weterynarza, że zwierzę nie choruje na choroby zakaźne."
źródło
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 15.05.2017 10:45

Ku Jon napisał(a):gdyż po kilkukrotnym przejeździe autostradami gdzie liczył się czas, nagle zrozumiałem, że wakacje to nie tylko plaża i odwieczny wyścig z wszelkiej maści kierowcami jadącymi w tym samym kierunku, a również ciekawość piękne widoki i towarzysząca im przygoda.


dla nas wakacje zaczynają się jak łapiemy za klamkę samochodu,
zobaczyć Sarajewo koniecznie,polecam także Potociari tam człowiek doświadcza ile
jeden drugiemu może zrobić złego i to w naszych czasach
drga z Sarajewa w kierunku Mostaru bardzo malownicza wśród wysokich gór nie jedzie się za szybko
ale w całej BiH nie jedzie się za szybko,
nie podpowiem co do zwierzaczków ,swoje zostawiam w domu ,nie po to się tłuczę po Bałkanach
aby jeszce się pieskiem zajmowac ale wiadomo,zależy co kto lubi,
udanej wyprawy życzę,
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Droga przez Bośnię - strona 42
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone