Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Drasnice po raz trzeci... a na dokładkę Orebic

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
edzia217
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 30.07.2016
Drasnice po raz trzeci... a na dokładkę Orebic

Nieprzeczytany postnapisał(a) edzia217 » 21.07.2017 20:11

W tym roku po raz czwarty pod rząd kierunek wakacyjny - Chorwacja.
Naszą przystanią do której lubimy wracać są Drasnice, ale nie byliśmy nigdy na Półwyspie Peljesac (czas poznać nowe rejony), dlatego w tym roku postanowiliśmy pojechać do Orebicia, o którym naczytałam się wiele dobrego.
Przeznaczyliśmy dwa tygodnie na nasz chorwacki urlop :) dzieląc go na 7 dni w Orebiciu i 7 dni w Drasnicach.
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 21.07.2017 21:51

Zapowiada się super relacja:) Peljesac w naszych marzeniach,więc czekam na kontynuację:)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 22.07.2017 09:46

Będzie Peljesac, więc jestem i ja :mrgreen:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 24.07.2017 10:57

Ja również z chęcią dołączę :D
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 24.07.2017 11:20

Pelješac :hearts: oczywiście będę śledzić :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18146
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 25.07.2017 15:01

Dołączam do śledzących relację 8)


Pozdrawiam
Piotr
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12035
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.07.2017 15:02

Melduję się w pierwszym rzędzie :D
edzia217
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 30.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) edzia217 » 25.07.2017 20:17

W tej relacji będzie parę słów o:
- Orebić - miasteczko, które spodobało mi się, ale nie od pierwszego wejrzenia
- plaży Divna, która urzekła mnie jak innych forumowiczów
- plaży w Mokalo
- plaży w Kuciste
- nocnym zwiedzaniu Korculi
- wizycie w Czarnogórze w mieście Kotor i Budva (ale najpierw wyczekałam się na granicy czarnogórskiej, przez długą obsługę Panów celników...)
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 25.07.2017 22:33

edzia217 napisał(a):W tej relacji będzie parę słów o:
- Orebić - miasteczko, które spodobało mi się, ale nie od pierwszego wejrzenia
- plaży Divna, która urzekła mnie jak innych forumowiczów
- plaży w Mokalo
- plaży w Kuciste
- nocnym zwiedzaniu Korculi
- wizycie w Czarnogórze w mieście Kotor i Budva (ale najpierw wyczekałam się na granicy czarnogórskiej, przez długą obsługę Panów celników...)


O kurczę, aż mi się przypomniał mój Pelješac sprzed dwóch lat, wszystkie punkty z Twojej listy mam odhaczone :D
edzia217
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 30.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) edzia217 » 16.08.2017 19:29

19 lipiec 2017 środa – 20 lipiec 2017 czwartek

Po raz czwarty pod rząd kierunek ten sam… Chorwacja :)
Plan na ten rok był prosty urlop podzielony 7 dni na Półwyspie Peljesac w miasteczku Orebic i 7 dni w Drasnice.
W Drasnicach nie potrzebowaliśmy szukać noclegu, gdyż do Drasnic jechaliśmy już trzeci raz i zawsze odpoczywamy w tym samym apartamencie.
Jeżeli chodzi o Półwysep Peljesac to szukałam w Internecie różnych kwater na terenie półwyspu, aż wreszcie zdecydował się na kwaterę w samym Orebiciu. O miasteczku tym czytałam różne opinie – raczej pozytywne, postanowiłam się sama przekonać jak tam jest.
Naszym pierwszym celem był jeszcze nieznany półwysep.
Będąc jeszcze w domu postanowiliśmy, że jak co roku omijamy autostradę w Słowenii, zdecydowaliśmy się też na ominięcie promu i dostanie się drogą lądową do Orebicia.
Z Kłodzka do Orebicia wyszło nam jakieś 1300 km. Wyjechaliśmy w środę o godzinie 21.00. Nauczeni doświadczeni, że nie wyjeżdża się w piątki czy na weekend, specjalnie wybraliśmy wyjazd w środku tygodnia. Droga była super, bez korków, kolejek, bez żadnych przebojów (w tamtym roku trafiliśmy na zamknięty tunel w Chorwacji, były objazdy a droga ciągnęła się w nieskończoność..) Jedynym co zabrało nam trochę czasu była granica chorwacko-bośniacka. Taki mały kawałek Bośni… ale jak nie wybierasz promu to trzeba go przejechać.
W Orebiciu byliśmy jakoś o godzinie 14.00. Po małym rozpakowaniu i uporządkowaniu się, poszliśmy na spacer po miasteczku.
Pierwsze wrażenie… takie średnie… Totalnie załamały mnie plaże w Orebiciu. Wiem, czytałam na forum, że nie są szałowe, ale nie spodziewałam się, że będzie aż tak, jakieś małe skrawki kamieni, które jak dla mnie trudno nazwać plażą. Nie wiem jak tak można plażować. Słynna plaża Trstenica faktycznie za czysta nie jest i za piękna też nie jest, ale i tak do tej plaży z kwatery miałam jakiś kilometr, a może i mniej. Natomiast w stronę plaży trochę takie większe skrawki kamieni, ale naprawdę szału nie ma.
Poza plażami miasteczko jest fajne, jest gdzie pospacerować, jest port ze stateczkami, dużo piekarni, sklepów, warzywniaków, stacja benzynowa (jedna z nielicznych w okolicy), można popłynąć taksówką wodną na Korcule, jest dużo knajpek wokół, lodziarna Oaza do której są duże kolejki :) Piękne widoki, góry wokół.
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 18.08.2017 21:07

Jak Peljesac to też jestem. Zapowiada się ciekawie i choć w tym roku byliśmy w Igrane, to na Peljesac pojechaliśmy po wino, a do Orebica na lody i zwiedzić "stare" kąty :D .
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107564
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.08.2017 22:13

Zasiadam w I rzędzie na 7+7 :lol: :wink:
edzia217
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 30.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) edzia217 » 20.08.2017 16:51

W tej relacji znajdzie się też jednodniowy wypad do Sarajewa :)
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 21.08.2017 10:31

czekam na fotki znanych okolic :)
edzia217
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 30.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) edzia217 » 23.08.2017 20:28

21 lipiec 2017 piątek, czyli dzień na plaży w Mokalo

Czas rozpocząć wakacje...
Czas poleżeć na plaży...
Czas popływać w ciepłym Adriatyku...

Plaże w Orebiciu w ogóle mi się nie spodobały, a będąc jeszcze w domu przeszukiwałam Internet w celu znalezienia ciekawych plaż na Półwyspie Peljesac. Oczywiście w planie swoim umieściłam plażę Divną, ale na nią pojechałam następnego dnia.
Teraz zdecydowałam się na plażę bliżej Orebicia, a mianowicie w Mokalo. Mokalo jest oddalone od Orebicia tylko 4 km.
Plaża w Mokalo okazało się być plażą blisko campingu. Zaparkowaliśmy tak auto, że aby dojść do plaży trzeba było przejść przez camping, dopiero później zobaczyliśmy że można było iść też inną drogą :)
Ogólnie plaża w Mokalo podobała mi się, nie była ona za duża, ale miejsc było wystarczające i zdjęcia ani filmy na Internecie, wcale nie kłamały :). Dno było fajne i woda oczywiście przejrzysta :) Do tego skałki, barek, w którym można kupić coś na ochłodę :)
Obrazek

Na plaży tej spędziliśmy miły dzień, a wieczorem spacerowaliśmy po Orebiciu, który bardziej mi się spodobał niż dzień wcześniej. Odwiedziliśmy słynną lodziarnię „Oazę”, o której nie raz czytałam na forum :) Lody faktycznie dobre, a obsługa przemiła. W Chorwacji lody są wyjątkowe, na razie jak najlepiej smakowały mi lody w Bibinje :)
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Drasnice po raz trzeci... a na dokładkę Orebic
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone