Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 02.08.2013 22:28

PabloX napisał(a):Zdecydowanie wolą. Żeby kompromis był dla nich przyjemniejszy, w tym roku noclegi tranzytowe zorganizowałem w przyzwoitych hotelach z basenami w Sveti Martin na Muri i Sopron. Czas na basenach tych hoteli to były autentycznie najfajniejsze momenty wakacji dla dzieci.


Hej PabloX, jak robiłeś stopovera w Sopron to następną razą co by Wam się nie znudziło rozważcie kilka kilometrów dalej kompleksy: http://www.bukfurdo.hu lub http://www.sarvarfurdo.hu
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 03.08.2013 18:51

Mosqito napisał(a): Hej PabloX, jak robiłeś stopovera w Sopron to następną razą co by Wam się nie znudziło rozważcie kilka kilometrów dalej kompleksy: http://www.bukfurdo.hu lub http://www.sarvarfurdo.hu

Köszönöm, Mosqito :D

Już szukając noclegu tranzytowego zwróciłem uwagę na to, że na Węgrzech jest super wybór atrakcji takich jak parki wodne i spa.

Po entuzjastycznych reakcjach dzieci na baseny i - niestety - dość średniej ich radości z plaż nad Jadranem, przyszłoroczne wakacje zorganizuję swojej ekipie częściowo na Węgrzech. Niech mają, co lubią, my z żonką też w sumie nie mamy nic przeciwko. Aczkolwiek wolimy morze.
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 03.08.2013 21:11

No dobra, wracamy do podróży, wiernym czytelnikom dedykuję kolejny kawałek z wytwórni Jugoton...

Haustor - Moja prva ljubav

I jedziemy dalej, do hotelu w Grkaveščaku pod Sveti Martin na Muri. Mapa dojazdu niby prosta, wprawdzie GPS nie ma numerów domu w tej miejscowości, ale wydawało mi się, że w małej wiosce łatwo trafimy do duuuuużego kompleksu hotelowego.

Hotel Spa 4.jpg


No i dojechaliśmy do miejsca, które GPS uważa za centrum... za nami las, przed nami las, po prawej łąka, po lewej jedno obejście :lol:

Poprosiłem o informację starszą panią, która tam mieszka. Dobrze, że po chorwacku, bo pani nie zna innych języków. Mówię jej, że hotel spa, a ona na to pyta, czy zgubiłem drogę do "Toplic" i sama sobie od razu odpowiada, mówiąc:
- Da, Ivo, Ivo - i się śmieje.
Poczułem coś niepokojącego w tym "Ivo, Ivo", nawet czarno-biały kocur bez ogona, który w międzyczasie wskoczył mi na ręce popatrzył na swoją panią jakoś dziwnie, więc pytam:
- Ivo?
Ale pani już wyprowadziła mnie przed obejście, żebyśmy mieli lepszy widok na dolinę i wytłumaczyła mi dojazd do "Toplic". Wytłumaczyła dobrze i prosto, chociaż drogi są tam tak poplątane, że musiałem jeszcze i tak dalej dopytać. Oprócz nas błądziły tam jeszcze 2 samochody - na niemieckich i austriackich numerach, z każdym z nich mijaliśmy się po 2 razy :wink: za każdym razem było trochę śmiechu i pozdrawianie się, gapy wszystkich krajów powinny się lubić :oczko_usmiech:

Na miejscu zastaliśmy fajny kompleks hotelowo-sportowy, z bardzo przyzwoitą recepcją i basenami (zasługują na 4 gwiazdki, które obiekt posiada) i całkiem przyzwoitą część apartamentową, w której mieliśmy rezerwację. W Polsce w 4-gwiazdkach byłoby trochę lepiej, ale i tak jest jest w porządku, czysto, profesjonalnie.

Zajmujemy apartament i idziemy na basen, należy się nam po podróży w ten upał :D 8)

W barze przy basenie wypijam pierwszego, a po nim drugiego chorwackiego browarka tych wakacji - točeno Ožujsko :lol: Smakuje wybornie, a w barze widzę fajną scenkę. Najpierw czterech młodych chłopaków bez sukcesu startuje do czterech dziewczyn, które po chwili zmieniają lokal, szkoda chłopaków... :wink: ale ci już stają do gry w piłkarzyki. Pierwsza zdobyta bramka... i ci, którym strzelono biegną do baru po kolejkę wódki z colą (10 kun za kubeczek) dla siebie i tych, którzy strzelilil... wypijają duszkiem i grają dalej... po chwili kolejna bramka i znowu to samo - pokonani stawiają kolejkę zwycięzcom. Obrazek I tak co chwila, wiecie jak szybko wpadają bramki w tej grze... 8) Jeżeli dalej utrzymywali takie tempo, to musieli się nawalić w ciągu najbliższych dwóch godzin, ale nie wiem - opuściłem bar i poszedłem bawić się z dzieciakami w wodzie, zjeżdżać ze zjeżdżalni, pływać i oczywiście zupełnie mimochodem pierwszy raz tego lata poobcinać na Chorwatki w bikini, bardzo mi się podobają (jak zawsze) :mrgreen:

Planowaliśmy z żonką posiedzieć na tarasie, wypić któreś z kupionych w Mikulovie win, ale ok. 21-ej poczułem dosłownie z minuty na minutę, jak pokonuje mnie zmęczenie po podróży. No trudno, dla mnie ten wieczór skończył się tak, że po szybkim ogarnięciu się parę minut później już spałem.

Poniżej parę fotek z hotelu, basenu i okolicy - z netu, bo planowaliśmy zrobić parę basenowych zdjęć następnego dnia rano, ale to się nie udało - wprawdzie my wstaliśmy wcześnie, ale nie budziliśmy dzieci :mrgreen: no i zrobił się późny ranek, zanim dzieci wstały, zjedliśmy śniadanko i trzeba było się zapakować i jechać dalej.

Hotel Spa 13.jpg

Hotel Spa 1.jpg

Hotel Spa 6.jpg

Hotel Spa 7.jpg

Hotel Spa 8.jpg

Hotel Spa 9.jpg

Hotel Spa 2.png

Hotel Spa 12.jpg

Hotel Spa 5.jpg

Hotel Spa 3.jpg

Hotel Spa 10.jpg

Podsumowując, podobało się nam na tyle, że chcielibyśmy jeszcze tam wrócić. Na koniec jeszcze trochę propagandy... :roll: :wink: :mrgreen:
toplicesvetimartin
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 04.08.2013 19:35

Witaj :D melduję się na pokładzie :wink:

Vitar u jidra.....i pisz dalej :wink: :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 04.08.2013 21:17

Też tu jestem :D

DJ PabloX miksuje , a my słuchać , patrzeć , a potem tańczyć będziemy . . .


Pozdrawiam
Piotr
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.08.2013 21:47

A ja mam dla wszystkich AJVAR :wink: :lol:
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 04.08.2013 21:50

Miecia, Piotr - jesteście wiernymi czytelnikami moich relacji, dla Was mam coś specjalnego (tak mi się wydaje).

Piosenka z czasów, kiedy dla większości Cromaniaków wakacje nad Jadranem były tylko marzeniem... a wielu bardzo młodych forumowiczów usłyszy tę piosenkę być może po raz pierwszy :D

Lombard - Adriatyk ocean gorący

I żeby wszystkie marzenia nam się spełniały, nie tylko te wakacyjne :papa:
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 04.08.2013 22:01

Dzięki za dedykację :D
Zapomniałam już, że Lombard popełnił taki utwór :wink: :D
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 04.08.2013 22:36

No to mi sprawiłeś zagwozdkę tymi basenami :) Już kombinuję czy w srodze powrotnej uda się sprawić Julce radochę i zakotwiczyć tam choć na jeden dzień :)
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 04.08.2013 23:04

Wspomniałem o tym, jak babcia w Grkaveščaku powiedziała o Ivo, nie rozwijając tematu... hmmmm, a za mną to chodziło, więc poszukałem i może znalazłem, co starsza pani miała na myśli. A jeśli nie, to w niedzielny wieczór opowiem Wam podanie ludowe z regionu Medimorje.

Zdarzyło się to w dawnych czasach, kiedy Turcy prowadzili swoje armie na Wiedeń. Turcy oblegali Wiedeń w latach 1529, 1531 i 1683, więc podanie jest rzeczywiście bardzo stare - XVI albo XVII wiek.

Turcy opanowali znaczne tereny, ale gdzieś między rzekami Dravą i Murą ukrywał się oddział austriackiej kawalerii, który przysparzał Turkom wiele kłopotu. A to podjazdem na tyły sułtańskiego wojska zagarnął turecki tabor, a to zuchwałym atakiem zaskakiwał oddziały w marszu, napadał na zwiadowców i kurierów. I za każdym razem Austriacy gubili turecki pościg w dolinach Medimorja.

Turecki komendant wiedział, że bez miejscowych przewodników nie wytropi coraz bardziej irytujących Austriaków. Jednak nikt z miejscowej ludności nie chciał współpracować z najeźdźcą, w końcu w jednej z wsi w pobliżu Čakovca znalazł się taki, który za wysokim wynagrodzeniem zgodził się doprowadzić Turków do obozowiska austriackich wojaków. Przyjął złoto i poprowadził Turków, podobno był ich aż tysiąc. Chociaż mogło być tych Turków trochę mniej, a tysiąc trzeba zrozumieć jako po prostu wielu.

Austriaccy kawalerzyści okazali się jednak komandosami swoich czasów, poznali tureckie zamiary i wciągnęli Turków w zasadzkę, w której cały oddział wybili do ostatniego żołnierza, nikt nie przeżył pogromu. Zginął i ów chorwacki przewodnik. Jako zdrajca został przeklęty i do dzisiaj błądzi po krętych drogach Medimorja, a nie mogąc znaleźć spokoju myli drogę obcym.

Nie wiadomo, jakie nosił nazwisko, żadna wioska też nie chce się przyznać do zdrajcy, ale na imię miał podobno Ivan. Czyli zdrobniale Ivo. Może to właśnie o tym "Ivo" myślała starsza pani, widząc, że nie mogę znaleźć drogi? :wink: :roll: Może to on namieszał mi w GPS-ie? :lol:

W Słowenii występuje podobne podanie, z tym, że w słoweńskiej wersji Ivo był człowiekiem znikąd, który przyjął od Turków złoto tylko dla ściemy, od początku działając w zmowie z Austriakami i z rozmysłem wprowadził Turków w zasadzkę, w której wszyscy oni polegli. Jednak turecki dowódca, widząc rzeź swojego oddziału zdołał jeszcze zabić przewodnika i przekląć go na wieki.

Tak czy inaczej, Ivo ma przechlapane, bo ktoś go przeklął i spokoju znaleźć nie może...

parkany.jpg

Na obrazie Juliusza Kossaka - Bitwa pod Parkanami 1683
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 04.08.2013 23:12

Aldonka napisał(a):No to mi sprawiłeś zagwozdkę tymi basenami :) Już kombinuję czy w srodze powrotnej uda się sprawić Julce radochę i zakotwiczyć tam choć na jeden dzień :)

Powiem krótko: warto. W regionie, gdzie zbiegają się granice Chorwacji, Słowenii i Węgier jest całkiem sporo ośrodków z basenami i spa, miejsce na nocleg znajdziesz bez problemu. Mam wrażenie, że na Węgrzech jest dużo nowych obiektów i najtaniej. Oczywiście najdrożej jest w Słowenii.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.08.2013 23:47

Powiem krótko :wink: pewnie, że warto :idea:

Przed Chorwacją ja k synowie byli młodsi, od 1990 do 1996 corocznie byłem wakacyjnie na węgierskich basenach, a potem przy kilku powrotach z Chorwacji od 1997 do 2005 pobyt 2-3 dni gdzieś na basenach. :lol:

http://www.termalfurdo.net/furdo

Tylko ten język jakiś dziwny :oczko_usmiech:
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 05.08.2013 09:52

Do podania, w którym występują Turcy dorzucam coś w tureckich (choć nie tylko) klimatach:

The Pogues - Turkish song of the damned

EDIT: zamierzałem, żeby dzisiaj dla odróżnienia muzycznie był dzień turecki, bo pamiętam z dawnych czasów, że tureckie summer hits były bardzo ciekawe, melodyjne, pełne energii. Właśnie przejrzałem na jutubie kilka tureckich hitów z sezonu 2013 i widzę, że jest sam chłam. Dnia tureckiego zatem nie ma i w tej relacji na pewno nie będzie 8)

Następny post z podróży będzie o zamku w Čakovcu i księciu Nikoli Šubiću Zrinskim. Ciekawa postać.
Ostatnio edytowano 05.08.2013 15:49 przez PabloX, łącznie edytowano 1 raz
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 05.08.2013 10:11

No z tymi basenami to dałeś DJ - no, ale kto bogatemu zabroni? ;) hihihihhi
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 05.08.2013 10:28

tony montana napisał(a):No z tymi basenami to dałeś DJ - no, ale kto bogatemu zabroni? ;) hihihihhi

I tu Cię zaskoczę - ten hotel w Sveti Martin na Muri był jedną z tańszych opcji, którą znalazłem na nocleg tranzytowy dla mojego składu 2+3.

Tańsze były tylko pensjonaty w Czechach, ale też i standard niższy oferują. No i nie mają basenów :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 2013 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone