Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 01.08.2013 23:07

Czy pytanie o to, co robią Cromaniacy przed wyjazdem autem do Cro było trudne? :roll: :mrgreen:

Myślę, że jednak nie, skoro odpowiedź brzmi: ozdabiają swój samochód naklejką Cro.pl 8)

Magnetyczna cropelka wędruje z lodówki na samochód, wyjazd już blisko...

DSC04071_mały.jpg


Parę dni później o godzinie 22.45 witam swoją ekipę na pokładzie bolida tekstami a la kapitan samolotu do pasażerów i tradycyjną już na nasze dłuższe wyjazdy piosenką...

Vengaboys - We are going to Ibiza

Wkrótce dzieci zasypiają i mkniemy na południe, o 3 uzupełniamy paliwo i chcielibyśmy złapać małą drzemkę na parkingu, ale bardzo leje, krople tak walą w samochód, że nie daje się spać, więc w deszczu i póki co bez spania wjeżdżamy do Czech.

O 5.15 robimy w końcu dłuższy postój na stacji benzynowej pod Žešovem. Mam wrażenie, że mimo znużenia nie udaje mi się zasnąć, ale żona mówi, że chrapałem... :? no czyli raczej coś tam jednak pospałem. Jemy solidne śniadanie za nieduże pieniądze w restauracji przy stacji i o 7.30 ruszamy dalej.

Zakupy w Billi w Mikulovie... :lol: przekąski na drugie śniadanie, owoce, czekolada Studentska i oczywiście czeskie wino i piwo, ale niestety mało, bo mamy mocno załadowany bagażnik i autentycznie ciężko coś wetknąć.

DSC04077_mały.jpg

Czechy, Austria - autostrady, czas szybko mija, w końcu zjeżdżamy na Ilz i dalej zmierzamy już drogą nr 66. Ciekawa to podróż, droga w Austrii taka sobie, w Słowenii już lepsza. Jest sporo stromych, ale na szczęście krótkich podjazdów, więc nie jest to jakaś jazda ekstremalna, zawieszenia też nie urwie. Ale kto jeździ z dziećmi ten wie, jak podjazdy, zjazdy, zakręty wpływają na ich małe brzuszki...

Widoki na trasie 66 są przyjemne, ale nie ma co liczyć na jakieś nadzwyczajne górskie pejzaże. Wioski - niektóre śliczne i zadbane, jak to w Austrii i Słowenii, inne zaskakująco bałaganiarskie, dużo winnic, prace polowe, trochę lasów.

DSC04073_mały.jpg

DSC04074_mały.jpg

DSC04075_mały.jpg


Było też śliczne miasteczko, jak z obrazka, ze stacją kolejową i jakimiś kolejowymi zabytkami (wagony, drezyny, też stare wozy strażackie) - chyba jeszcze w Austrii, chciałem się zatrzymać na krótki spacer i kawę, ale akurat tam dzieci się pochorowały i nie mieliśmy już głowy na taką przerwę. Ogarnęliśmy sytuację i pojechaliśmy dalej.
Planowaliśmy, że o obiadku pomyślimy po dotarciu do Sveti Martin na Muri - to już Chorwacja, tuż przy granicy ze Słowenią. Jednak dzieci, po sensacjach żołądkowych mają pusto w brzuszkach i trzeba zatrzymać się JUŻ.

GPS pokazuje restauracje wzdłuż trasy. Pierwsza nazwa nic nam nie mówi, ale druga to Pizza Royal w Murskiej Sobocie. Pizza w nazwie znaczy, że trójka z tyłu krzyczy Tato, taaaaaaaaaaaam. :mrgreen: No i super, jak się okazało, bo lokal jest naprawdę godny polecenia na szybki i smaczny posiłek w drodze... i niedrogi, jak na Słowenię :D A kawę podają jak należy, ze szklanką wody. W Polsce ten sposób podawania kawy prawie nie występuje, nawet w Chorwacji jest rzadki. A tu, proszę bardzo :D Obiecałem kelnerce, że pochwalę lokal na polskim forum podróżniczym i niniejszym swoją obietnicę spełniłem :oczko_usmiech:

Posileni i zadowoleni z życia przekraczamy granicę - bez kolejki, słoweński funkcjonariusz z nudów przegląda nasze dokumenty i nawet przez szybę zagląda na tylną kanapę. Nic nie widzi, bo tylna szyba przyciemniona, ale z powagą mówi, że wszystko w porządku i każe jechać. W Chorwacji kontroli granicznej nie ma. Posterunek graniczny stoi pusty, drzwi pozamykane, zasunięte rolety na oknach 8O :lol:

Jesteśmy znowu w Chorwacji :!: :!: :!:
Relacja ma być z piosenkami, więc teraz nie może zabraknąć Thompsona, który towarzyszył nam w drodze w zasadzie na zmianę z jugosłowiańskimi piosenkami z lat 80-tych, względnie z filmami, które dzieci oglądały na zagłówkowym DVD.

ThoMPson - Lijepa li si
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 02.08.2013 09:43

MRK napisał(a):
Dawaj dawaj, bo w piątek właśnie wyjeżdżam na Pag :mrgreen:

Piątek nastał, więc życzymy koledze szanownemu szerokiej drogi i superzastych wrażeń z Pagu :D :hut: :papa:

A jako dedykacja dla wszystkich, którzy właśnie zaczynają podróż - Tata vozi polako
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 02.08.2013 10:33

PabloX napisał(a):Piątek nastał, więc życzymy koledze szanownemu szerokiej drogi i superzastych wrażeń z Pagu :D :hut: :papa:



Podziękował Ci dobry człowieku. Start za jakieś 7 godzin :mrgreen: .
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 02.08.2013 11:16

MRK napisał(a): Podziękował Ci dobry człowieku. Start za jakieś 7 godzin :mrgreen: .

Nie taki ja dobry, ale miło usłyszeć :oczko_usmiech:

Szerokości :!: Obrazek

Zaglądaj tutaj będąc na Pagu, Twój komentarz na bieżąco z miejsc, które mniej więcej w tym samym czasie będę opisywał może być bardzo ciekawy.
Ostatnio edytowano 02.08.2013 16:32 przez PabloX, łącznie edytowano 1 raz
eagler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 04.02.2011
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) eagler » 02.08.2013 15:40

Witaj

jeśli pozwolisz to i ja się przysiądę jutro ruszam za Tobą na Pag do Mandre
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 02.08.2013 16:28

Dobar dan, Eagler Obrazek

Wyjeżdżasz do Cro, to masz coś na wprawienie się w wakacyjny, jadranski nastrój:

Nedir nad morem plavim

A przy okazji, dlaczego tylko ja dedykuję piosenki? :wink: :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.08.2013 17:28

Już się biorę do pracy i skoro jest pozwolenie, to dedykuję policjantom :oczko_usmiech: :lol:

Vozačka dozvola
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.08.2013 17:31

olcia85 napisał(a):czy będzie można zadedykować komuś piosenkę? :oops:

No to czekamy :lol: :idea:
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 02.08.2013 17:35

Niezła ta Lidija :D

Dedykacja dla wybierających się do Cro, czy dla wszystkich kierowców?
eagler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 04.02.2011
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) eagler » 02.08.2013 17:35

PabloX napisał(a):Dobar dan, Eagler Obrazek

Wyjeżdżasz do Cro, to masz coś na wprawienie się w wakacyjny, jadranski nastrój:

Nedir nad morem plavim

A przy okazji, dlaczego tylko ja dedykuję piosenki? :wink: :lol:



Hvala PabloX
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.08.2013 17:44

PabloX napisał(a):Niezła ta Lidija :D

Dedykacja dla wybierających się do Cro, czy dla wszystkich kierowców?


Już poprawiłem dedykację w poście :oczko_usmiech:

A dla wszystkich kierowców >>> Naivna sam, ali nisam luda
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.08.2013 17:50

PabloX napisał(a):Niezła ta Lidija :D

Dedykacja dla wybierających się do Cro, czy dla wszystkich kierowców?

Dla wszystkich co do Cro dedykuję DALMATINAC I DALMATINKA :lol:
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 02.08.2013 19:59

Nie mam nic przeciw muzyce, ale czekam na relację i fotki.
:hut:
olcia85
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 11.08.2012
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) olcia85 » 02.08.2013 20:20

Janusz Bajcer napisał(a):Już się biorę do pracy i skoro jest pozwolenie, to dedykuję policjantom :oczko_usmiech: :lol:

Vozačka dozvola

:mrgreen: wyjąłeś mi to z ust:D
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004
Re: DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 02.08.2013 22:23

sie czepiacie ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
DJ PabloX miksuje plaże Pagu, Rab, Senj, Zadar... Cro 2013 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone