Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

delfiny-gdzie,kiedy...

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
madzik
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 06.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzik » 19.07.2006 18:15

Wielokrotnie widziałam delfiny jak płynęłam promem ze Splitu do Starego Gradu (wyspa Hvar) :) Śliczny widok :D
*p*a*t*i*
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 324
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) *p*a*t*i* » 19.07.2006 19:50

Nie mieliśmy w prawdzie w planie wyjazdu wycieczki na wyspę, ale skoro jest możliwość zobaczenia delfinów to chyba się skusimy! :) Dzięki za informacje 8)
madzik
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 06.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzik » 19.07.2006 23:05

A jakie dokładnie miejsca planujecie odwiedzić?
mirka112
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 03.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirka112 » 23.07.2006 22:16

madzik napisał(a):A jakie dokładnie miejsca planujecie odwiedzić?

witam.jade na wyspe privic luka.malo popularna wiec spokoj i swojski klimat-podobno.oczywiscie plitvickie jezera,w sloweni przejazdem postojnej jaskinia i skocjanske jame,podobno warte zwiedzenia roztoka slunj a dalej to co miejscowi chorwaci poleca lub wy teraz.i najwazniejsze-niech beda delfiny-na wolnosci :D
pt
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 412
Dołączył(a): 22.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) pt » 23.07.2006 22:34

krakuscity napisał(a):
skolimiak napisał(a):w pierwszej połowie czerwca pokazywały się po południu w Zivogosce Blato
i wtedy odało mi się je sfilmować. :wink:

druga połowa sierpnia, Zivogosce Mala Duba -3 delfiny ,również sfilmowane :)
pozdrav
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.01.2007 00:04

Pierwszy tydzień września 2006 - trzy delfiny niedaleko brzegu pomiędzy Nemirą a Stanici. W tym samym okresie u wybrzeży Braca dwa płynęły równolegle od z nami do wysokości miasteczka Sumartin. Fajny widok - to prawda :D
Marcin29
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 10.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin29 » 09.01.2007 20:14

a prosze was bardzo.w sierpniu wybralismy sie pierwszy raz do HR.to co tam zobaczylismy to byl dla nas totalny szok!a na dodatek w rejsie z Primosten do NP Kornati zobaczylismy.... 8O :oops: :wink:
Obrazek
*p*a*t*i*
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 324
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) *p*a*t*i* » 11.01.2007 09:51

No i jednak wybraliśmy się w rejs na wyspy Hvar i Brać, i w drodze powrotnej, ku naszej uciesze ukazały się 3 piękne delfiny :lol: :lol:

Była to wycieczka z grupą polską... ktoś rzucił hasło "delfiny" i wszyscy udali się na jedną stronę, napędzając niezłego stracha, bo statek nieźle się pochylił...

Sfotografować je to nie lad wyczyn, ale po części się udało :wink:
Viech
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 24.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Viech » 25.01.2007 12:46

Też widziałem dwa razy. Kanał Limski koło Rovniego i Kornaty.
KonJarek
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KonJarek » 22.03.2008 18:56

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia zrobione w 2006r. pomiędzy wyspami Brać i Hvar. Najwyraźniej delfinom odpowiadał dziób jachtu płynącego z prędkością 4,5 kts. Popływały z własnej woli i eskortowały nas przez kilka minut po czym dawały nura żeby nie natknąć się na śrubę. Wyglądało na to że poza zabawą miało to na celu pokazanie młodym delfinom jak wyglądają zasady BHP na morzu :)
dagarts
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 17.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagarts » 22.03.2008 21:00

Tylko pozazdrościć. Przemierzałam odległość między tymi wyspami, ale nie miałam takiego szczęścia, na próżno wypatrywaliśmy delfiny.
dorasoft
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 05.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorasoft » 23.03.2008 16:40

W sierpniu 2007 płyneliśmy na Hvar i Brać i tez spotkaliśmy trzy delfiny, ale chyba nie bardzo podobał im się nasz okręt więc opłyneły nas z daleka. Tylko tyle udało się złapać.
Obrazek
Obrazek
ptasznik5
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 03.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ptasznik5 » 30.03.2008 15:21

Widzieliśmy delfiny w czasie rejsu na Kornati. NIESAMOWITE!!!!!
To jest takie niesamowite przeżycie, że jeszcze teraz (po 2 latach) oglądamy film mocno rozemocjonowani. Tak naprawdę, to nie wierzyłam, że uda nam się je zobaczyć, ale mąż się uparł i kiedy ja spokojnie wygrzewałam się na pokładzie, on siedział w gotowości i wypatrywał upragnionych "rybek". No i się udało!!!! Podpłynęły blisko, do samego statku, kapitan natychmiast zatrzymał łajbę, a one spokojnie, jakby drocząc się z nami, przepływały pod statkiem z jednej strony na drugą!!! Dla takich widoków warto żyć, warto stać w korkach, itp. Pozdrawiam miłośników delfinów!!! :papa: :D
Tika
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 12.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tika » 07.07.2008 11:49

W dniu 27.06.2008 roku ok. godziny 15.30 w Pisaku widzieliśmy na własne oczy delfiny , wrażenie niesamowite.
-Yaro-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1067
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Yaro- » 11.07.2008 08:31

Może i mnie dane będzie zobaczyć delfiny :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone